Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שאתה מחליף מוסך אשאל שאלה.
כמה אתה חוסך בהבאת שמן ופילטר שמן? 100 שקלים? 200 שקלים?
עכשיו האם שווה לך לחסוך 100-200 שקלים ואז יקרה משהו ותבוא לנצל אחריות ויאשימו את השמן/פילטר שהבאת? כן כן כמובן שלא יהיה קשר אבל לך תוכיח שאין לך אחות.

פילטר במוסכים מורשים לרוב שמים מקורי (למרות שכבר שמעתי סיפורים של אלוהים ישמור), שמן לרוב שמים שמן לפי התקן, אז זה עולה עוד 200 שקל.
הרכב באחריות, אתה הולך למוסך מורשה יש הרבה דברים שאפשר לחסוך בהם (ברקסים נניח), שמן ופילטר הם מהדברים שהייתי נותן למוסך להביא.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Broadgibon כתב:

חברים , מה לעשות כאשר יש רכב חדש( עדיין באחריות) ומוסך מורשה לא רוצה לקבל שמן מנוע ופילטר שלי?

תגיד לי בבקשה גם לרופא שיניים אתה מגיע עם שתלים שרכשת בעשירית המחיר ומבקש מהרופא רק לבצע השתלה של השתל ?

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
  • מצחיק 2

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים ש100-200 ש"ח זה סכום בעל חשיבות ולא מוכנים לזרוק אותו לפח. טרחו, בדקו וקנו בעצמם. החוק בא לטובתם (וטוב שכך) וחבל שיש בעלי עסק שלא מבינים את זה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי הצעת מחיר לטפל במוסך מורשה יבואן, הצעה הזויה לטעמי.

הלכתי לטפל במוסך מורשה רגיל עם חלפים מקוריים בחצי המחיר :-)

במקום לטרטר את עצמך עם רכישות של חלפים פשוט תפסיק לטפל ביבואן.

אגב, ברכב הקודם תמיד הייתי מביא שמן שלי למוסך כי אני לא סומך על מה שהם שמים (את ההכי זול שעומד בתקן) ומעדיף לקנות שמן הרבה יותר איכותי בעצמי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, gollu כתב:

יש אנשים ש100-200 ש"ח זה סכום בעל חשיבות ולא מוכנים לזרוק אותו לפח. טרחו, בדקו וקנו בעצמם. החוק בא לטובתם (וטוב שכך) וחבל שיש בעלי עסק שלא מבינים את זה.

בפעם האחרונה שהלכתי למרכזי עם חלקים שלי ההפרש היה מעל 500 ₪ לטיפול יחסית קטן 

שמן, פילטר שמן, פילטר אויר, פילטר מזגן

והגעתי עם חלקים איכותיים

עריכה אחרונה על ידי yaniv3993
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בדקת לפני עם המוסך ותיאמת איתו שאתה מביא את החלפים שלך?

זה אולי לא  חוקי אבל לא רואה סיבה להתעקש על דבר כזה שכן עדיף לך לחפש מוסך מורשה שיסכים לטפל עם חלפים שלך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, gollu כתב:

מי ש100-200 שקלים זה סכום משמעותי בשבילו לא מטפל במורשה אם בכלל יש לו רכב.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 4
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בתקופת אחריות הבאתי שמן וולווליין במקום הפז המגעיל שלהם (שהשחיר מהר מאוד) ולא הייתה שום בעיה.

ממה שידוע לי זה לא חוקי לסרב והם אמורים לקבל אותך- הייתי פונה לאיגוד המוסכים בעניין.

זה רק לא עניין של 100-200 שקל חיסכון זה גם איכות שמן פחות טובה משמעותית רוב המורשים משתמשים בשמנים זולים ופחות איכותיים.

אם היו משתמשים בשמנים איכותיים הייתי מוכן לבלוע את הגלולה אבל גם שמן זול וגם לשלם מחיר כפול מאיכותי זו חזירות כפולה.

עריכה אחרונה על ידי gt3rs
  • אהבתי 2

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להתווכח עם התחושות שלך ומה אתה מרגיש שהרווחת.
אם השמן עומד בתקן מה זה משנה אם זה וולווליין או פז (שדרך אגב לא בטוח שנופל מהוולווליין בדקת)?
בסוף אתה מטפל במוסך מורשה כי הרכב באחריות.
אתה גם ככה משלם להם יותר על כל שעת עבודה, יותר על חלפים, יותר על החדר המתנה ויותר על המדבקת "מורשה".

את כל זה אתה עושה כדי שיכבדו אחריות אם חס וחלילה אתה צריך, ואז אתה הולך וקונה שמן שהוא פחות או יותר אותו דבר ופילטר שמן שהוא אותו דבר.
כל הכסף אקסטרה שאתה משלם כדי שלא יעשו לך בעיות עם האחריות יורד לטמיון בגלל 100-200 שקל והרגשה שיש לך שמן יותר טוב "מהפז המגעיל שלהם".
אם יקרה משהו למנוע הדבר הראשון שהמוסך יגיד לך זה "אתה הבאת את השמן והפילטר אין אחריות".

רוצה לחסוך? אחלה אני בעד לחסוך.
אתה יכול להביא למוסך חלקים כמו ברקסים שגם גובים עליהם יותר מדי כסף במורשה וגם לא יוכלו להאשים אותם אם המנוע התפגר. יעקמו לך פרצוף ואני לא יודע איזה חיוב תקבל על שעות העבודה, אבל לפחות לא יוכלו לא לכבד אחריות.
אתה יכול לעשות יותר מזה, לך למוסך מתמחה ותביא אליו חלקים, תחסוך לא מעט כסף בשעות העבודה ובכל מני תוספות של מוסכים מורשים, הרי לפי החוק מותר לך והאחריות נשארת בתוקף, אז למה לשלם למורשה?

ללכת למורשה כדי "לשמור" על האחריות ולהביא שמן ופילטר מהבית? זה לירות לעצמך ברגל אחרי שנתת להם את הארנק.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמטפל במוסך מורשה (לא יבואן) חוסך לא מעט כסף.
מי שמטפל במוסך מורשה (לא יבואן) וגם מביא חלקים חוסך אפילו עוד יותר.
יש מצב שהוא גם מקבל איכות טיפול, מקצועיות ושירות ברמה גבוהה יותר.

אין לי וויכוח איתו ועם הגישה שלו, גם אם אולי יעשו לו בעיות עם האחריות כי הוא באמת חוסך והרבה, אבל ללכת למורשה כי הרכב באחריות ולהביא שמן ופילטר מהבית בשביל לחסוך 100-200 שקל?
נשמע לי כמו טיפשות וסליחה אם מישהו נעלב.

יש מקרים שמוסכים מגזימים, מחייבים על שמן פרימיום ושמים פז/דלק/ווטאבר, בעיקר ברכבים יקרים יותר. פה הייתי מדבר עם המוסך שישימו שמן שמתאים לחיוב או מחפש מורשה אחר, אבל במקרים הלא חריגים שהם הרוב? לא מתעסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...