Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איסור השחרת חלונות

TZR84
שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

היום שמעתי לראשונה על אדם שנכשל בטסט על השחרת חלון שמשה אחורית.

מותר רק בחלונות הנוסעים מאחורה. בדקתי בגוגל ובאמת זה ככה.

זה משהו חדש שנכנס לאחרונה? למה זה לא ווילון נגלל מאחורה כן? ממש מוזר בעיניי.

המון רכבים משחירים את כל החלק האחורי (נוסעים ושמשה אחורית) כולל ברכב שלי ולא הייתה שום בעיה עד היום.

עריכה אחרונה על ידי TZR84

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר חדש - תמיד היה אסור להשחיר את השמשה האחורית. 

מה שמותר - רק ברכבים בהם השמשה מגיעה ככה במקור.

יש מכוני רישוי שלא מקפידים ויש כאלה שמכשילים. 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא ברור וגם לא ברור שאסור, יש הוראות סותרות בחוק והשחרת השמשה האחורית ברמת העקרון מוחרגת ברכבים שיש בהם מצלמה אחורית (מה שיש כיום למרבית הרכבים). החוק חלוק בנושא והעובדה הכי טובה היא שיש רכבים שמגיעים רשמית בישראל ישירות מהיצרן עם השחרה של השמשה האחורית ולפעמים לא רק השחרה אלא אין בכלל שמשה והוא סגור הרמטי (רכב מסחריים), לדעתי מכון רישוי שמפיל על דברים כאלה הוא מכון קטנוני, לי יצא פעם אחת ב(10) שנים שאני עם חלונות מושחרים עם רכבים שונים שפסלו לי טסט בגלל השחרה בשמשה אחורית - הלכתי למשרד שם ושאלתי למה אני עברתי פה כמה פעמים ופתאום עושים בעיות - אמר לי הבוחן תשלם את האגרה של טסט חוזר ואני אעביר אותך - והעביר אותי כמובן.

במשטרה עד כמה שאני זוכר יש הנחיה רשמית לשוטרים לא לאכוף השחרה של שמשה אחורית (הובא פה המסמך בעבר באשכולות אחרים) וללא מעט ניידות משטרה יש בעצמן השחרת חלונות מאחור ואפילו חלונות אטומים לחלוטין

עריכה אחרונה על ידי בוני03
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף מותר להשחיר את החלון האחורי אך כפי שכבר ראית בחוק, ניתן להשחיר עד רמה מסוימת שבה ניתן לראות.

כמה זה ה"לראות" תלוי בך. עד כה לא שמעתי או ראיתי פסק דין בנוגע להשחרה של חלון אחורי ואחוזי השחרה.

אני ממליץ ללכת על "השחרת" חלון רק נגד UV אבל הפילם יהיה שקוף, במידה מסוימת.

בשביל הסדר הטוב, להלן הסטנדרט הנדרש לשמשות

screenshot-he.wikisource.org-2022_05.26-16_28_35.thumb.png.57492b5846fbf2f2362446de429d6e6e.png

כאן מצוין כי אסור שיהיה ציפוי

screenshot-he.wikisource.org-2022_05.26-16_26_38.thumb.png.f33c83dadaa55c6a5d137bec964fdad7.png

וכאן ניתן להסתמך על כך שאם יש ציפוי אז צריך שיהיה ציפוי שלא "משפיע" על הנהיגה, קרי ציפוי שחור פחם לא ישרוד את בית משפט..

screenshot-he.wikisource.org-2022_05.26-16_27_24.thumb.png.49da8fd73932c312d950f3d12282846a.png

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי עד כמה אתה יכול למתוח את ההגדרה "הגבלה זניחה" כי נגיד 10 אחוז של פילם זה לא משהו שיכול להגביל אותך 

screenshot-he.wikisource.org-2022_05.26-16_27_24.thumb.png.1a778ca959215e43aaa85b64be54e4a0.png

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך מה עם סעיף ה'? הרי אפשר לא לעשות כלום עם השמשה האחורית אך עדיין להעמיס את תא המטען בצורה שחוסמת את שדה הראייה של המראה המרכזית. אז מצד אחד החוק אוסר כל ציפוי ומצד שני מאפשר פרצה מסוימת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, vladclar כתב:

שום דבר חדש - תמיד היה אסור להשחיר את השמשה האחורית. 

מה שמותר - רק ברכבים בהם השמשה מגיעה ככה במקור.

יש מכוני רישוי שלא מקפידים ויש כאלה שמכשילים. 

איך המכון יודע מה הגיע במקור ומה הוסיפו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי רוב אם זה רכב חדש שנראה מקורי מהיצרן הם באמת לא יוכלו לדעת.

אם זה לדוג' 323 שהו ארואה עם חלונות אז יכול להכשיל

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע - כל הרכבים בארץ עוברים טסט במכון הרישוי, אז הם מכירים את כל הדגמים ושנתונים, ויודעים מניסיון - מה מגיע עם שמשה אחורית כהה מהיצרן ומה מושחר אחר כך.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ch2856 כתב:

אז מצד אחד החוק אוסר כל ציפוי ומצד שני מאפשר פרצה מסוימת. 

תלוי מה אתה מגדיר "פרצה" ומה ה-"פרצה" אמורה להשיג.
החוק מתיר לנסוע עם שמשות מלוכלכות, להעמיס אופניים על ההתקן, לחבר נגרר, להעמיס מטען שעובר את גובה השמשה בארגז אחורי, אבל לא מתיר ציפוי על השמשות מכל סוג מבלי לדבר מה רמת ההשפעה של הציפוי על התכונות של השמשה או להתייחס לסיבה או מדדים של של האיסור.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאסור זה דבר אחד. יצא לי לא מעט פעמים לראות רכבים שכל החלונות שלהם מושחרים. גם השמשה הקידמית. כמובן שאלו ממשיכים לסוע באין מפריע וזה רק עניין של זמן עד שאתקל בהם שוב.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובטח לא נכנסו למבחן רישוי 10 שנים...

אבל לא זה נושא השרשור - כאן מדובר ברכב שנכנס למכון הטסטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...