Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמאות במכירת רכב מה ניתן לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים צהריים טובים 

אשמח אם תקדישו דקה מזמנכם 

קניתי לאחרונה רכב מיד ראשונה 

המחירון של הרכב הינו 27.5k ושילמתי עליו 25k ללא קשר למצב הרכב אלא סתם כמקח עם המוכרת 

המוכרת הינה רופאה, וכמוזכר הבעלים הראשון והיחידי של הרכב. 

בבדיקה לאחר זמן במרכז הסליקה נוכחתי לדעת שהרכב עבר מספר תאונות 

לא עשיתי בדיקה לפני הקנייה אך בחוזה המכירה שלי איתה היא מתחייבת שהרכב לא עבר תאונות (כך שהסעיף הזה יוכל לגרום לביטול המכר..)

שוקל לפתוח בתביעה אבל לא לגמריי יודע כמה דברים 

1) האם תביעות קטנות? או ממש לקחת עו"ד 

2) ברכב הושקע טיפולים מאז (כמה חודשים) 

בשווי של כ. 10k האם אני אוכל לבקש החזר כסף של ההשקעה כשיהיה ביטול מכר? 

האם היא יכולה לבקש ממני כביכול כסף על הנאתי מהרכב מאז שקניתי או דברים כאלה 

מישהו שהתנסה בתביעה דומה ויכול לעזור? 

נתנאל תודה. 

עריכה אחרונה על ידי Namber1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה נכנס לאם ואיך לתבוע וכו', כדאי קודם להבין באילו תאונות מדובר.

ברכב שעולה 20-30k ש"ח אם לא מדובר בפגיעות שילדה או פגיעות שהשאירו נזקים, תשכח מזה ותהנה מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, לנסות לבטל עסקה אפשר. לתבוע גם אפשר, על כל מה שרק תרצה.

אבל, לזכות זה סיפור אחר, מה גם שעברו כמה חודשים, אז המוכרת תבוא ותטען שפתאום נזכרת כי הרסת את הרכב מסיבה אחרת. מה תגיד במקרה כזה? למה לקח לך מספר חודשים לבדוק סליקה? 

בנוסף ישאלו אותך איזה טיפולים בשווי 10K שקל השקעת במספר חודשים ברכב ששויו 25K? יש לך קבלות להוכיח את הסכום הזה? כי אתה תצטרך להציג אותן.

לדעתי הסיכוי שלך לזכות בתביעה לא גבוה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ניקו פ. כתב:

בגדול, לנסות לבטל עסקה אפשר. לתבוע גם אפשר, על כל מה שרק תרצה.

אבל, לזכות זה סיפור אחר, מה גם שעברו כמה חודשים, אז המוכרת תבוא ותטען שפתאום נזכרת כי הרסת את הרכב מסיבה אחרת. מה תגיד במקרה כזה? למה לקח לך מספר חודשים לבדוק סליקה? 

בנוסף ישאלו אותך איזה טיפולים בשווי 10K שקל השקעת במספר חודשים ברכב ששויו 25K? יש לך קבלות להוכיח את הסכום הזה? כי אתה תצטרך להציג אותן.

לדעתי הסיכוי שלך לזכות בתביעה לא גבוה. 

יש לי קבלות על הכל כמובן 

בסהכ הוצאתי על גיר, בלמים, ופלאנג' מים שהתפוצץ 

לקח לי מספר חודשים כי באמת שלא שמעתי על המרכז הזה 

אפשר לראות לפי הוצאת הדוח מהמרכז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המחירון שכתבת, מדובר ברכב לא צעיר. תבדוק בדוח הסליקה מתי היו התאונות, ככל שאלו היו לפני יותר מכמה שנים, תתעלם. בכל מקרה אין לזה משמעות.

בדוק האם אלו תשלומים למבוטח או לצד ג' . יכול להיות שהנזק למבוטח קטן מהנזק לצד ג' ( סוזוקי אלטו שפגע במרצדס למשל, פגוש אחורי לאלטו שנסע לאחור, קצה כנף,פנס ראשי ומכסה מנוע במרצדס חדשה יחסית 😒

אבל לפני כל זאת, לא לקחת הרכב לבדיקה ככל הנראה. לא בדקת לפני הקנייה וכל מה שאתה נסמך עליו הוא דיברי המוכרת שאמרה שלא היו לה תאונות.  נסעת ברכב מספר חודשים, חווית בלאי ותקלות. ועכשיו נזכרת לבדוק עבר ביטוחי? נתקלתי כבר בכלי רכב ללא עבר ביטוחי ומיד ראשונה, שעל פניו נראו בסדר , רק שהתגלו כנבלה סרוחה שתוקנה על ידי פחחי מדרכה בידי חובבים.  פגושים שהוברגו בברגי פחפח. חלקי פלסטיק שהודבקו עם סופר 7. ושלל חיזוקים שכוסו יפה עם שטיחי גומי וכיסויי מושב. 

אם הרכב כרגע תקין ונסע לשביעות רצונך וממלא את תפקידו. תמשיך ותהנה ממנו ככל שתוכל. אני מניח שהרכב עשוי להיות אצלך יד אחרונה, לאור ההשקעות שעוברות כמעט את מחצית שוויו הנוכחי.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zaf כתב:

לפי המחירון שכתבת, מדובר ברכב לא צעיר. תבדוק בדוח הסליקה מתי היו התאונות, ככל שאלו היו לפני יותר מכמה שנים, תתעלם. בכל מקרה אין לזה משמעות.

בדוק האם אלו תשלומים למבוטח או לצד ג' . יכול להיות שהנזק למבוטח קטן מהנזק לצד ג' ( סוזוקי אלטו שפגע במרצדס למשל, פגוש אחורי לאלטו שנסע לאחור, קצה כנף,פנס ראשי ומכסה מנוע במרצדס חדשה יחסית 😒

אבל לפני כל זאת, לא לקחת הרכב לבדיקה ככל הנראה. לא בדקת לפני הקנייה וכל מה שאתה נסמך עליו הוא דיברי המוכרת שאמרה שלא היו לה תאונות.  נסעת ברכב מספר חודשים, חווית בלאי ותקלות. ועכשיו נזכרת לבדוק עבר ביטוחי? נתקלתי כבר בכלי רכב ללא עבר ביטוחי ומיד ראשונה, שעל פניו נראו בסדר , רק שהתגלו כנבלה סרוחה שתוקנה על ידי פחחי מדרכה בידי חובבים.  פגושים שהוברגו בברגי פחפח. חלקי פלסטיק שהודבקו עם סופר 7. ושלל חיזוקים שכוסו יפה עם שטיחי גומי וכיסויי מושב. 

אם הרכב כרגע תקין ונסע לשביעות רצונך וממלא את תפקידו. תמשיך ותהנה ממנו ככל שתוכל. אני מניח שהרכב עשוי להיות אצלך יד אחרונה, לאור ההשקעות שעוברות כמעט את מחצית שוויו הנוכחי.

אני אבהיר את עצמי, אני מעוניין לבטל מכר כי הרכב לא מוכיח את עצמו בגלל כל התקלות, 

אילו לא הייתי יודע שיש תאונות אז הייתי אומר ניחה נמכור אותו או ניצן לו למות לאט. 

אגב זה פורד מונדאו טיטניום רכב שהוא אחלה מבחינת מה שהוא נותן כן? ואני על 106,000 ק"מ ככה שעל פניו יש לו עוד הרבה לחיות 

מה לעשות שיש בלאי סביר שעולה עכשיו טיפה יקר. 

אם אני יכול לבטל מכר אז למה לא? 

אני לא סומך על דברי המוכרת אלא ממש ככתוב בסעיף החוזה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה חודשים הרכב אצלך?

תעלה את החוזה לכאן, מעניין לראות מה הניסוח. יש הבדל בין התחייבות למנוע/שלדה לבין התחייבות שהרכב לא היה מעורב בתאונה בעברו.

האם אכן המוכרת יד ראשונה מסוכנות? קשה להאמין שמישהו יחזיק פורד מונדאו 12-15 שנה

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, fatboy1340 כתב:

כמה חודשים הרכב אצלך?

תעלה את החוזה לכאן, מעניין לראות מה הניסוח. יש הבדל בין התחייבות למנוע/שלדה לבין התחייבות שהרכב לא היה מעורב בתאונה בעברו.

האם אכן המוכרת יד ראשונה מסוכנות? קשה להאמין שמישהו יחזיק פורד מונדאו 12-15 שנה

החוזה לא לידי, אצלם יותר מאוחר 

הניסוח הוא במילים הללו- שהיא מתחייבת שהרכב לא עבר תאונה שגרמה לירידת ערך מסחרית או לנזקי עתיד  

היה שם תאונה רצינית ב2016 ככה שקשה לי להאמין שלא היה ירידת ערך 

2, יד ראשונה מפרטי, הרכב היהה אצלה בעלים קודמים 00 עם תאריך מסירה על שמה והכל 

יש גם היסטוריים טיפולים על שמה מ2011 עד היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, fatboy1340 כתב:

לא ענית כמה חודשים הרכב אצלך בשימוש. 

האם דיברת עם המוכרת על ביטול עסקה בכלל?

הרכב אצלי כ 3 חודשים 

דיברתי עם המוכרת בהודעת וואצפ מיד כשניפגשתי בדוח של מרכז הסליקה 

לא ענתה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Namber1 כתב:

אבהיר את עצמי, אני מעוניין לבטל מכר כי הרכב לא מוכיח את עצמו בגלל כל התקלות, 

מעניין מה חשבת לפני הקנייה? הרכב הזה ידוע "באמינותו המופלגת" . כל שתארת היה אמור להיות ידוע לך לפני שקנית.

איזה נזק עתידי חשבת שעשוי לקרות כתוצאה מתאונה?
ירידת ערך מסחרית ברכב בן 15 ,היא חסרת משמעות.

עצם זה שהביטוח שילם סכום גבוה אפשר שזה שיפוי צג ג' שהנזק שלו יקר משל הרכב המבוטח. (אגב אני לא בטוח לגמרי בזה) 

על פניו נראה שעיקר האכזבה שלך היא מהוצאות האחזקה  ומצאת סיבה לנסות לצאת מהעיסקה. 

כאחד שנהג ב3 דגמי מונדאו (2002/2007/2011)  ביקרתי יחסית לא מעט במוסך, אבל הנסועה שלי הייתה גבוהה 200K עם הראשונה, 120K עם השנייה ואת השלישית החזרתי אחרי שנה לחברת הליסינג עם 30K) 

הרכב ,בהיותו תקין, מטופל בקפידה ובזמן נותן תמורה יפה מאוד ביחס למחירו. 

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Namber1 כתב:

החוזה לא לידי, אצלם יותר מאוחר 

הניסוח הוא במילים הללו- שהיא מתחייבת שהרכב לא עבר תאונה שגרמה לירידת ערך מסחרית או לנזקי עתיד  

היה שם תאונה רצינית ב2016 ככה שקשה לי להאמין שלא היה ירידת ערך 

2, יד ראשונה מפרטי, הרכב היהה אצלה בעלים קודמים 00 עם תאריך מסירה על שמה והכל 

יש גם היסטוריים טיפולים על שמה מ2011 עד היום

"תאונה רצינית"? מה פירוש?

בדוח המסלקה מצויין סכום ירידת הערך. מעניין מהו, אם היה (ויותר מכך - האחוז מערך הרכב ביום התאונה). בהחלט יתכן מצב של נזק של 20 אש"ח שכולו חלקים מתברגים ועם ירידת ערך זעומה או אפסית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

"תאונה רצינית"? מה פירוש?

בדוח המסלקה מצויין סכום ירידת הערך. מעניין מהו, אם היה (ויותר מכך - האחוז מערך הרכב ביום התאונה). בהחלט יתכן מצב של נזק של 20 אש"ח שכולו חלקים מתברגים ועם ירידת ערך זעומה או אפסית.

53k זה לא חלקים מתברגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה ירידת הערך?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנהגת לא תסכים לשתף פעולה עם ביטול העסקה (תכלס, אחרי 3 חודשים, אף אחד לא היה משתף פעולה עם זה), אתה תצטרך לכתת רגליך לבית משפט ולדרוש את הנזק שנגרם לך. עכשיו תנסה לספק הוכחות , קודם לעצמך, ואח"כ לבית המשפט , מה בדיוק גובה הנזק שנגרם לך עקב תאונה כזאת או אחרת שקרתה לפני 6 שנים לרכב שקנית. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...