Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ויכוח על תיקון נזק

שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשביל זה יש ביטוח.

ויש שמאי שקובע מה עלות הנזק.

אם אין ביטוח, אתה עלול להיות נתון לניסיונות סחיטה (לא אומר שזה המצב כאן),

וזה חלק מהסיכון שצריך לקחת בחן שאין ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא פונה לעזרתנו.

יושבים כאן אנשים שעברו משהו בחיים.

וממליצים לו המלצה על סמך ניסיון.

גם אם זה נזק של לוחית רישוי בלבד 50 שח.

להגרר למשפט יעלה לו יותר מ3000 שח 

ככה שהוא כן נתון ל"סחיטה" כלשהי.

במשפט יביאו חוו"ד של שמאי.

שמין הסתם תהיה כ5000 שח (שזה די המינימום לתביעה אזרחית)

שמאי עולה בערך 1000+ (יותר לכיוון ה1500+)

כדי להתגונון הוא חייב שמאי מטעמו.

שזה עוד 1000+

בסופו של דבר הנזק נקבע על 1000 כמו שהוא רצה.

סיכוי סביר שהשופט יטיל עליו את עלות השמאי של הנפגע

(ואולי הוצאות עו"ד. אובדן ימי עבודה. שכירת רכב ושאר דברים שיכולים להיות)

ולכן ממליצים לו לבלוע את הצפרדע.

לשלם 3000 ולשכוח מזה 

כי אם בעל הרכב הנפגע (או חברת הביטוח מטעמו) יחליטו לתבוע 3000 שח עלול להראות כמו כסף קטן לעומת מה שהוא יצטרך לשלם.

כמאמר הפתגם.

תהיה חכם ולא צודק

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הוצאות עו"ד בתביעות קטנות. במקרים הקיצוניים מדובר על הוצאות משפט של כמה מאות שקלים. כמו כן, אבדן ימי עבודה והשכרת רכב, ספק גדול אם יאשרו, אם אכן מדובר בשריטות בלבד. פות"ש-דבר עם הנהג הנפגע, בקש שישלח לך הצעת מחיר שקיבל, תביא אותה למוסכניק שלך שיבדוק האם הגיונית

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם שוכחים דבר אחד

הנפגע לא חייב לתקן את הרכב.

על פי החוק הוא יכול לתבוע את עלות התיקון

מגובה בחוות דעת שמאי מבלי לתקן את הרכב!

כן, זה החוק. 

בקיצור לשלם או להסתכן בתשלום גדול יותר

בשלב מאוחר יותר. זה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שעשיתי הקטע שהמוסך שלו זה לא מורשה זה הקטע אני מכיר אותו ונמנע  מלפרסם את שמו בשלב זה כולם מכירים אותו  

(בע"ה גם אפרסם את שמו לחבריי על הקטע המסריח שרקם יחד עם חברו )

אין לו קבלה והוא גם לא יודע איך היא נראית 

זה לא חוות דעת שמאי ולא בטיח זה חוות דעת של חברים שמנסים לקמבן 

עריכה אחרונה על ידי ידני
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה בכלל אם הנפגע התייעץ עם שמאי מדופלם או שהוא הפליץ את הסכום מפרי דימיונו. מבחינת החוק - זכותו המלאה.

אתה יכול להתווכח עם זה עד מחר, לא יעזור. חבל על העצבים.

קיבלת המלצות טובות. זה מה שיש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני כרגע באותו מצב אבל מהצד השני, איזה בחור עשה רוורס ונתקע ברכב של אשתי בפינה הקדמית בצד הנהג. לכאורה נראה תיקון קל, הבחור לא רוצה להפעיל ביטוח, אמר לי שישלם כמה שיעלה, מתוך הנחה שזה כמה מאות בודדות . הלכתי למוסך הקבוע שלי והוא נתן לי הצעה של קרוב ל-5000 כי כנראה שהפנס נשבר בחלק הפנימי שלו(הוא "רוקד" כשנוגעים בו). 

לא תמיד זה קומבינות. אבל כשפוגעים לך ברכב אתה לא רוצה תיקוני שבר. אחר כך כבר לא תוכל לבוא בתלונות כשדברים יתחילו להתפרק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - ה-3000 ש"ח האלה הם שכר לימוד קטן.

יתכן שהנזק יותר גדול אבל בעל הרכב כלל לא טרח לבדוק אותו על ידי בעל מקצוע.

אישית, גם אם יש ביטוח, על נזק של 3000 ש"ח לא הייתי מדבר אתו. בניכוי ההשתתפות העצמית וייקור הפרמיה הסכום שהייתי מקבל היה, פחות או יותר,  אפס.  הייתי משלם בתנאים שציינתי בהודעתי הקודמת.

דרך אגב, מה הנזק לרכב של הדוד?

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שתיקון פחחות בשני פנלים יעלה 1000 ש"ח.

הצד הנפגע נתן לך הצעת מחיר בכתב ממוסך? תשלם לפיה ותסגור את הסיפור.

אם לא, הוא יתבע את דודך ויקבל את הכסף דרך בית המשפט (מספיקה לו הצעת מחיר ומבלי לתקן) ואם הוא ישתמש בשמאי אז דודך יצטרך לשלם לו גם על זה.

עריכה אחרונה על ידי Coro

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, aviaviavi כתב:

האמת שאני כרגע באותו מצב אבל מהצד השני, איזה בחור עשה רוורס ונתקע ברכב של אשתי בפינה הקדמית בצד הנהג. לכאורה נראה תיקון קל, הבחור לא רוצה להפעיל ביטוח, אמר לי שישלם כמה שיעלה, מתוך הנחה שזה כמה מאות בודדות . הלכתי למוסך הקבוע שלי והוא נתן לי הצעה של קרוב ל-5000 כי כנראה שהפנס נשבר בחלק הפנימי שלו(הוא "רוקד" כשנוגעים בו). 

לא תמיד זה קומבינות. אבל כשפוגעים לך ברכב אתה לא רוצה תיקוני שבר. אחר כך כבר לא תוכל לבוא בתלונות כשדברים יתחילו להתפרק

אבל אתה כשאתה לא שוחט את הנתבע יש לך הצעת מחיר מסודרת. רואים בדרך כלל אם מדובר בסחיטה או באדם שרוצה לתקן לפי הספר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

יתכן שהנזק יותר גדול אבל בעל הרכב כלל לא טרח לבדוק אותו על ידי בעל מקצוע.

כולה כנף ודלת 

עריכה אחרונה על ידי ידני
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ידני כתב:

כולה כנף ודלת 

להעלות לך לפה כמה עלה לי (דרך הביטוח) תיקון כנף בלבד? בלי דלת? של אוטו נפוץ להחריד?

3000 עבור כנף ודלת זה ההיפך מניסיון התעשרות. הנפגע *עוזר לך* עם הצעה לתהליך פשוט ו*זול יותר*. 

• אהבתי 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...