Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש בסים מקומי בחו"ל- מה קורה עם ווטסאפ?

natco
שימו לב! השרשור הזה בן 655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד עכשיו היתה לי חבילת "הכל כלול גם בחו"ל" של גולן טלקום, ולא נדרשתי לסוגיה.

פעם ראשונה שאשתמש באופציה של סים מקומי, והבן שלי הבהיל אותי שהווטסאפ יזהה את החלפת המספר ויעשה לי בעיות.

זה נכון? אילו בעיות צפויות?

כל העולם עושה את הסידור הזה.

לא הגיוני שזה לא פתור...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כשהייתי בחול ב2018 , רכשתי סים מקומי דאטא בחו"ל. 

הוצאתי את הסים שלי, הכנסתי את החדש. 

הוואטספ המשיך לעבוד כרגיל.

לאפליקציה להבנתי אין גישה לנתוני הסים וכו' .

האימות נעשה באמצעות הודעת SMS, 

כך שלדוגמא אם מישהו יתחבר לחשבון ממספר אחר, 

אתה תקבל למספר שלך SMS ,

אם תיתן לו את הקוד הוא בהחלט יוכל להתחבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין.

הוא ירצה לשלוח סמס אימות למספר הישראלי, ולא אקבל את אותו סמס.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, natco כתב:

זה נכון? אילו בעיות צפויות?

זה לא, הווצאפ ממשיך לעבוד רגיל. אני נמצא בחול 2-3 בשנה לפחות, ותמיד תמיד מחליף לסים מקומי. לוואצאפ לא אכפת. הוא לא שולח שום הודעות אימות אחרי שהוא כבר מותקן ומופעל.

יתרה מכך, ספקי תקשורת רבים היום לא מחשיבים את התעבורה של הוואצאפ כחלק מחבילת הדאטה, כלומר השימוש בוואצאפ לא גומר את חבילת הגלישה

תהנה בחופשה

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה. תודה.

תיארתי לי שזה פתור איכשהוא.

משום מה, החיפוש בגוגל מעלה הפחדות שיש משהו במה שהבן שלי אמר, בעניין של סמס אימות ברגע שהם מזהים שהשתנה המספר, וגם שכל מי שאתה בצ'ט איתו, נפתח צ'ט חדש עם הודעה שהמספר הוחלף.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שנתיים בארצות הברית עם סים מקומי ועם וואטסאפ על מספר ישראלי,  

במקרה הגרוע שנדרש זיהוי עם סיסמא הודעות sms מתקבלות גם בחו'ל לענות עליהם זה עולה כסף אבל את הקוד אתה תקבל. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וווטצאפ לא מזהה שינוי מספר כי הוא לא יכול לזהות.

כל עוד לא "תתנתק" מהחשבון (ולמה שתעשה את זה? עשית את זה אי פעם בישראל?) הוא ימשיך לפעול כל עוד יש חיבור אינטרנט לטלפון.

לא משנה אם זה חיבור מסים, וויפי או כל מקור אינטרנט.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לשאלה שכבר ענו עליה, אני בחו"ל רוכש סים של גלובלסים, מטעין אותו על החבילה הכי גדולה והוא תקף ל-3 שנים,

מצאתי שזה הכי משתלם מכל החבילות וחוסך לי התעסקות של רכישת סים מקומי לכל יעד ויעד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע קניתי טלפון חדש (nord ce2).

הוא לא תומך בזה.

כשקניתי, תהיתי אם זה פיצ'ר ששווה להתעכב עליו.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתב @phpclub. אומנם הגלובאלסים (או הסים 8 של הדואר, אולי יש עוד מתחרים בשוק) יותר יקר מהסימים המקומיים, אבל הוא רב שימושי כך שאינך משליך לפח את עודף הנפח בסוף הנסיעה. גיליתי אותו כאשר נסעתי לקנדה, שבה הסים המקומי יקר להחריד, ואבל מאז הוא שימש אותי (ואת הבנים) בעוד לא מעט נסיעות. ה-4 ג"ב שקניתי ב-2018-9 עדיין לא נגמרו.

הגיע הזמן לחדש את השימוש בו, לפני שהתוקף שלו יפוג.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלובל סים מתאים לחסכנים כפייתים דוגמת ידידנו בתגובה מעלי..

אני בנסיעה האחרונה לחו"ל (לפני חודש) השתמשתי ב15 גיגה ב10 ימים + קצת שיחות מקומיות + קצת שיחות לארץ. אני ואישתי השתמשנו בסים אחד במשותף.

במונחים של גלובל סים זה כ500 שקל.

במונחים של וודפון איטליה זה 30 יורו (אפשר היה להסתפק ב25 יורו למען האמת).

אז לפני שרצים לקנות גלובל סים צריך להיות כנים עם עצמינו ולשאול כמה אנחנו רוצים להיות חרדתיים על כל קילובייט של דאטה.

נכון נשארו לי בסוף הנסיעה עוד 55גיגה בכרטיס, אז תרמתי אותו למשהי שבדיוק התכוונה לטוס. אני רואה הרבה אנשים מוסרים כרטיסי סים בסוף טיול.. אולי בפעם הבאה אני אהיה בצד המקבל.

אגב, אותה כמות דאטה בגיאורגיה הייתה עולה לי סביבות 20 שקל. גם יעד הנסיעה הוא כמובן שיקול מהותי בחישוב.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא חסכן כפייתי. אני לא משתמש ב-15 ג"ב בחודש בנייד גם בארץ, בודאי לא בחו"ל. כמה כבר צריך? קצת ואטסאפ (כולל שיחות), קצת וייז, אולי טמקא או CF או בדיקת שעות הפתיחה של איזה אתר. כל אלה לא צרכנים כבדים. כמובן שאם אתה יושב כל היום על היוטיוב זה סיפור אחר.

יש לי הרבה ניסיון עם סימים מקומיים, במהלך השנים אספתי לפחות 50 כאלה. יש מדינות שבהן הסים עולה 5 אירו ומגיע עם 5 ג"ב, יש שבהן עול 80 דולר ומקבל חבילה סמלית.  הנוחות בגלובאלסים היא שאותו כרטיס (ומספר) זמין תמיד, לא צריך להתעסק עם כרטיס ומספר חדש בכל נסיעה, לא צריך כל מיני פרוצדורות של רישום שחלק מהמדינות דורשות.

בנסיעות משפחתיות (מעבר לרמת הזוג) נדרשת התארגנות שונה, בגלל התקשורת הפנים משפחתית. אבל המצב הזה כבר לא רלוונטי לי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת - הכי נוח היה לי בחבילה של גולן.

כמי שלפני הקורונה נהג לנסוע 3-4 פעמים בשנה לחו"ל, היתה לי תמורת האקסטרה 50-60 ש' בחודש (לעומת מחיר חבילה סטנדרטית של היום),  את הנוחות של להיות זמין באופן מלא במספר הקבוע שלי, עם 10 ג'יגה לכל נסיעה ושיחות חופשי לארץ.

אלולא הקליטה האיומה שלהם באיזור הבית שלי, לעולם לא הייתי מחליף אותם.

פשוט מחיר "חבילת חו"ל" בפרטנר (כנראה גם אצל הספקים האחרים) הוא פשוט הזוי. 

300 שקל עבור כמה ג'יגות בודדות, כשסים טעון ב-60GB עולה (ביעד הנוכחי שלי) 10 יורו.

החזירות הזו מזכירה את מה שהלך בענף הסלולר הישראלי כולו לפני כחלון וגולן.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, natco כתב:

כשקניתי, תהיתי אם זה פיצ'ר ששווה להתעכב עליו.

זה פיצ'ר נהדר כי הוא מאפשר לך לעשות חבילות עם ספקים בחו"ל כשאתה בארץ.
לא מזמן ביקרתי בשתי מדינות שונות באירופה במהלך שבוע אחד.
נכנסתי לאינטרנט, חיפוש של המילה esim עם המדינות המדוברות, קניתי חבילה של 15GB שתקפה לרשימת מדינות באירופה למשך 3 חודשים ב30 יורו מהבית בארץ. הסים הגיע אליי במייל בדמות QR code ולאחר סריקה התווסף לרשימת ספקי הסלולאר באייפון מוכן להפעלה כשמתחשק לי.
זה ממש נוח גם כי אתה עושה חבילה עם ספק חו"ל כשאתה בארץ וגם לא צריך להוציא סימים, אתה פשוט מגדיר מי הספק הפעיל וזהו.
אולי בחו"ל בדוכן תוכל למצוא דילים טובים יותר, אבל במקרה הזה זה היה מספיק זול כדי שאני אעשה את זה מהספה בסלון ואטוס בלי דאגות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...