Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוריס עם קילומטראז' גבוה

TamarG
שימו לב! השרשור הזה בן 674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפשת את הרכב הראשון שלי  - ישמש בעיקר לנסיעות קצרות בתוך העיר, ופעם בכמה שבועות נסיעה בין עירונית (לא משהו מטורף, חיפה-ת"א בדרך כלל).

חבר שאני סומכת עליו הציע לי לקנות ממנו אוריס היברידית 2015 יד 1 מטופלת ושמורה (יש ביטוח על הסוללה) במחיר טוב, שעל פניו נשמעת מושלמת מבחינת הפרמטרים שחשובים לי - מלבד זה שיש עליה 200000 ק"מ. מנסה להבין אם זה אמור להדאיג אותי במידה והרכב באמת שמור ולא הולך להיות בשימוש שוחק אצלי. אני לא חושבת שארצה למכור את הרכב הזה שוב, וכנראה הוא יישאר אצלי עד שהוא יהיה בעייתי מדי לאחזקה - מניחה שהשאלה פה בסופו של דבר היא כמה זמן הוא עוד צפוי להחזיק במצב טוב.

זה משהו ששווה לי לשקול? במידה וכן, יש דברים ספציפיים שכדאי לשים לב אליהם יותר ברכב עם קילומטראז' כ"כ גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היסטורית טיפולים? הכמה הרכב מוצע לעומת מחיר שוק?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעות קצרות בתוך העיר ופעם ב... נסיעה בין עירונית - את ממש לא חייבת רכב היברידי.
נשמע שהקילומרז׳ שתסעי יהיה נמוך והחסכון בדלק לא אמור להטריד אותך.

יותר חשוב יהיה רכב קומפקטי שיהיה נוח לתמרונים וחניה בעיר, ושיהיה רכב נוח וכייפי לשימוש שלך.
אם האוריס נוחה בעינייך ומתאימה לך - אז נכנסת לתמונה שאלת המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסוללה ניתן לבטח מחדש אחת לשנה בעלות של כמה מאות שקלים עד שהרכב מגיע לגיל 12, אחר כך זה כבר עניין של מזל. אני חושב שזה פות מתאים כרכב שאת רוצה להישאר איתו לשנים ארוכות.

אני הייתי מתמקד בדגמי בנזין שידועים אמינים, בלי מגדשי טורבו או מערכות הנעה היברידיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי מהפריוס האח של האוריס שבגלל שהוא היברידי הוא מחזיק כמעט כפול בק"מ. כמובן חובה שהרכב טופל לפי הספר. תבדקי גם מתי הוחלפה בטריה כי הממוצע שמחזיק הוא 7 שנים. אם זה במחיר מחירון הייתי הולך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David2540 כתב:

תבדקי גם מתי הוחלפה בטריה כי הממוצע שמחזיק הוא 7 שנים.

אני מאמין שהממוצע תלוי בק"מ שהרכב נסע (פריקה וטעינה של הסוללה), כך שלמקרה הזה, זה פחות רלוונטי.

בנוסף בנוגע לאחריות, לדעתי גם זה מוגבל בק"מ, ולא רק בשנים, כדאי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הידוע לי בטויוטה (יוניון מוטורס) האחריות לא מוגבלת בקילומטרז' אלא רק בגיל הרכב. ביונדאי/קיה יש גם הגבלת קילומטרז'.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...