Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם בגיר רובוטי חד מצמדי צריך לדומם מנוע בהילוך?

Nissim_
שימו לב! השרשור הזה בן 701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

לאחרונה קניתי פיג'ו 301 רובוטית חד מצמדי (אני יודע שהגיר לא חוויה, אבל נקנה בגלל המחיר הנמוך עם קילומטראז' נמוך ועונה על הצרכים של המשפחה).

יצא לי להיתקל במישהו שכתב שבגלל שהגיר החד מצמדי הוא בעצם גיר ידני עם מחשב, ואין לו מצב P, אז כשמדוממים את המנוע, צריך להשאיר את הרכב בהילוך (R/A) כדי לתת גיבוי לבלם היד.

האם זה נכון ומומלץ או רק מחשבה של מישהו, כי אני אישית לא רגיל לעשות את זה.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן מומלץ להחנות בהילוך אם החניה בשיפוע. 

בשביל שהוא ישאר משולב להילוך, מכבים את המנוע כשהידית ב D או ב R. 

אם מכבים ב N ואחרי כיבוי המנוע מעברים ל D, הוא לא ישלב להילוך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שיש הערכה כזאת בספר רכב. 

אבל אם רכב ידני אנחנו מחנים בהילוך בשיפוע, למה ברכב רובוטי חד מצמדי (שזה אותו דבר תכלס), זה צריך להיות שונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב ידני הקלאץ' מוצמד כשאתה יוצא מהרכב. התיבה הרובוטית יודעת להצמיד את הקלאץ' אחרי כיבוי המנוע? אם לא, המנוע לא מחובר לגלגלים וזה חסר משמעות, ואם כן, בתיבה שמתוכננת בצורה חכמה, לא אמור לשנות אם משלבים להילוך לפני או אחרי כיבוי המנוע.

יכול להיות שזה בדיוק המצב (שהתיבה יודעת להצמיד קלאץ' אחרי כיבוי המנוע אבל לא לשלב הילוך), אני לא יודע, אבל אם כן זה פשוט תכנון לקוי.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש קטן ברשת יש לך ספר הנהג של הרכב. זה מתוך הספר של הדגם הראשון, עם התיחסות לתיבה המכונה "אלקטרונית" (זו הרובוטית):

image.png.3cc25f9447707477dcb53f5cb34ecf53.png

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, RedLabel כתב:

ואם כן, בתיבה שמתוכננת בצורה חכמה, לא אמור לשנות אם משלבים להילוך לפני או אחרי כיבוי המנוע.

איך בדיוק המפעיל הרובוטי ילחץ על הקלאץ' וישלב הילוך אם כיבת את המנוע, סגרת את הסוויץ' ואין הספקת מתח ולחץ שמן למפעיל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאוריה? כשהמנוע כבוי לא צריך קלאץ' כדי לשלב הילוך, ומתח אפשר לקבל בלי קשר לסוויץ', בדיוק כמו שיש רכבים עם בלם יד חשמלי שמופעל אוטומטית אחרי כיבוי המנוע.

בכל מקרה, אם יש אפשרות להקל את השימוש בזה שלא חייבים לעשות את הפעולות לפי סדר מסוים (ואם באמת חייבים לחץ שמן כדי לשלב הילוך אז מן הסתם זה מסבך, אבל בכל זאת) אז עדיף לעשות את זה. צריך להשאיר כמה שפחות מקום לטעויות מפעיל, ואני בטוח שאנשים בהיסח הדעת לעיתים מכבים מנוע ורק אח"כ מעבירים ל D, ובטוחים שהרכב עם הילוך משולב.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את ההוראות שהבאתי במעלה הדף: אם רוצים שהרכב לא יזוז יש לשלב הילוך לפני הדממת המנוע.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב של הדגם שלי (2015) לא מצויין הערה הזו (מצורף צילום), אבל טכנית אין הבדל.

ברגע שאני לוחץ על הברקס, אז הקלאץ' לא מחובר גם אם אני ב-D. ובזמן שאני מדומם את המנוע, אני תמיד לוחץ על הברקס (שלא יברח האוטו),

מה שאומר שמנוע נכבה עם קלאץ' לא מחובר,

השאלה היא, האם הרכב מצמיד את הקלאץ' לבד אחרי שאוטו מכובה?

374629156_.PNG.9ffdfc0075fa84b29cea7d59a6f87067.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Nissim_ כתב:

האם הרכב מצמיד את הקלאץ' לבד אחרי שאוטו מכובה

למען האמת לא בדקתי אבל לא רואה איך יכול להיות שהוא לא מצמיד. זה קלאץ' עם פלטת לחץ דומה לקלאץ' של גיר ידני, הוא לא מיועד לעמוד במצב לחוץ (זאת אומר הקפיצים מתוחים) שעות וימים ארוכים, כל זמן שהרכב חונה, אלא מיועד רק להפרדה לזמן קצר יחסית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר של פיג'ו ישראל יש קישור לדף ספרי הנהג של פיג'ו העולמית, שם תמצא את מבוקשך.

מכל מקום, בדקתי את הספר הרלווני לך, זהה למה שהעליתי. התאור של ביטול היכולת להזיז את הרכב פירושו שההילוך משולב והמצמד מוצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

באתר של פיג'ו ישראל יש קישור לדף ספרי הנהג של פיג'ו העולמית, שם תמצא את מבוקשך.

מכל מקום, בדקתי את הספר הרלווני לך, זהה למה שהעליתי. התאור של ביטול היכולת להזיז את הרכב פירושו שההילוך משולב והמצמד מוצמד.

הצילום שהעלתי הוא מתוך ספר הנהג (בעברית) של הדגם שלי שהורדתי מאתר פיג'ו, ולא ראיתי את זה, אבל באמת שזה לא משנה, כי התיבת הילוכים היא אותה תיבה.

לפני 7 דקות, Buki כתב:

למען האמת לא בדקתי אבל לא רואה איך יכול להיות שהוא לא מצמיד. זה קלאץ' עם פלטת לחץ דומה לקלאץ' של גיר ידני, הוא לא מיועד לעמוד במצב לחוץ (זאת אומר הקפיצים מתוחים) שעות וימים ארוכים, כל זמן שהרכב חונה, אלא מיועד רק להפרדה לזמן קצר יחסית. 

אם זה ממש מכני כמו בגיר ידני, אז אתה צודק שהקלאץ' יצמד אחרי כיבוי המנוע, אבל אולי זה נשלט על ידי מחשב הגיר,

בכל מקרה, אני אבדוק את זה פיזית ברכב שלי, ואעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: ניסוי פיזי ברכב, כשכיביתי מנוע בהילוך והשארתי בלם יד למטה, הרכב לא זז. גם אם תעביר ל-N אחרי כיבוי הרכב, הגיר לא יגיב והרכב לא זז.

בנוסף לפני הנעת הרכב, חייב להעביר ל-N, (כמובן שאין P בדגם הזה),

בעיקרון, לא חייב להעביר ל-N אחרי חצי סיבוב של הסוויץ', זה עובד גם לפני. אבל אין לי מושג אם זה עלול להרוס משהו בגיר, כי ראיתי מישהו שכתב שצריך קודם חצי סיבוב בסוויץ' כדי לקבל מתח ורק אחר כך להעביר ל-N, ולהניע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...