Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתרונות קפה

פיני חד
שימו לב! השרשור הזה בן 318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

לא קשור ישירות לפורום שטח אבל נראה לי שפה נמצא קהל היעד לעניין, מקווה שזה בסדר.

אני נוסע המון (בעיקר בכביש) ומחפש אפשרות להרתחת מים ברכב. האם ניתן לחבר קומקום חשמלי למצת באיזשהו אופן? האם יש רעיון אחר? לפעמים אני מבקש מים חמים בתחנת דלק, אף פעם לא סורבתי אבל לא תמיד זה אפשרי.

גזייה וכל הסיפור הזה לא ממש מעשי... אשמח לשמוע אם יש למישהו רעיון.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרמוס טוב מצליח לשמור מים רותחים כמעט לא מעט זמן לפחות 8 שעות בטמפרטורה שמתאימה לקפה שחור.

אחרי זה גם 24+ שעות מים מספיק חמים שיעשו לך כוויה בלשון (אך לא ממש מתאימים לקפה שחור)

יש קומקמים שמתחברים למצת.

כדוגמת זה (וזול יותר באתרים הסיניים)

https://www.homecenter.co.il/kettles/product-page/37315

לא מכיר אישית, מניח שיקח להם הרבה זמן (הם מוגבלים בהספק שהם יכולים לקחת משקע מצת) לחמם את המים.

אבל אם מראש תשים בהם מים חמים מטרמוס ורק כדי להפוך אותם לרותחים. זה יכול להיות פתרון נחמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר טרמוס ששומר חום 8 שעות ברמה של קפה שחור... איך ראית שהקומקום הזה מתחבר למצת? לא מופיע שם כזה דבר. מצאתי פעם קומקומים שמתחברים למצת וגם ממירי מתח, אבל ממה שביררתי הבנתי שהם לא אמינים ועלולים לגרום נזק לרכב/למצת. לכן שאלתי אם למישהו יש ניסיון חיובי עם דבר כזה או רעיון מקורי יותר.

תודה רבה לך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק

שלחתי בטעות קישור לא נכון

https://www.tengift.co.il/product/קומקום-למטיילים-לרכב/

(ויש עוד מאות כאלה בגוגל)

שים לב שהקומקום הזה הוא 150w.

קומקום רגיל הוא 1800-2000w 

יחד עם איבוד החום יקח לקומקום הקטן הזה פי 12-15 יותר זמן לחמם ולכן לא פרקטי למים בטמפרטורת החדר.

למים חמים מהטרמוס הוא כבר יכול להיות יותר יעיל.

ואני מכיר טרמוס ששומר חום 8 שעות לקפה.

היה לי כזה בצבא. עלה להורים שלי הון. אבל בזכותו השמירות הקרות עברו יותר בסבבה.

אפשרות נוספת אפילו פשוטה יותר זה להכין את הקפה בתוך הטרמוס עצמו ואז רק למזוג לכוס קפה מוכן. לשם כך כל תרמוס יתאים.

רק תקפיד לקנות תרמוס לא שביר. חבל על עוגמת הנפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דגמים, בפרט באלי אקספרס של קומקום לרכב.

בנוסף יש גם תרמוס שמחובר קבוע למצת והוא שומר באופן קבוע על המים חמים.

אבל בסופו של יום גזיה תתן לך את המיים הכי רותחים, אך מצד שני כמו שכבר אמרת שזה הרבה תפעול כל פעם...

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. כנ"ל אני מכיר את האופציה, השאלה אם זה אמין ולא מסוכן.

לפני שעתיים, FROGIE כתב:

הקומקום הנ"ל בטוח לשימוש במצת רכב (הוא מעל 10A)?

וזמן ההרתחה לא כ"כ נורא. הוא יכול להרתיח 250מ"ל יקח כ5 דק'?

אודה לך אם תרחיב, מה בדיוק המדד לבטיחות השימוש, זה בדיוק מה שמטריד אותי. אם תפרט גם למה אשמח להשכיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר מתוך ניסיון רב שנים עם רכבי שטח וטיולי שטח בני מספר ימים שכוללים לא מעט עצירות לקפה בשטח.

הפתרון הכי פשוט והכי טוב הוא כמובן ערכת קפה הכוללת גזיה כלים וכו' - תן לקפה את הזמן שלו וגם אם טיפה מובך לתפעול שווה את רגע העצירה הזו .

אם בכל זאת מסורבל מדיי לפרייבט אז החלופה הטובה השנייה היא תרמוס איכותי מאד שישמור את חום הקפה המוכן לזמן ממושך.

הפיתרון האחר ושהוא בטוח אם עושים אותו נכון - התקנת ממיר מתח איכותי ברכב שאליו ניתן לחבר קומקום חשמלי קטן או אפילו מכונת אספרסו אם תרצו. פתרון יקר (לממיר איכותי) דורש התקנה מקצועית של חשמלאי רכב לרבות העברת כבלי מתח עבים מהמצבר לממיר כולל פיוז בדרך היתרון שניתן לחבר לממיר המתח גם מכשירי חשמל אחרים כמו לפטופ וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

שבוע טוב

מקפיץ לטובת מחפשים עתידיים (ומתנצל על ששכחתי לעדכן בזמן...).

קניתי משהו כזה (תודה למהיר הזהיר):

https://he.aliexpress.com/item/1005004833738804.html?pdp_npi=2%40dis!USD!US %245.37!%242.95!!!!!%402103222516701102782252415ea13d!12000030661449127!btf&_t=pvid%3A0e026bd1-fd90-40b8-ae69-2f62f6171a4d&afTraceInfo=1005004833738804__pc__pcBridgePPC__xxxxxx__1670110278&spm=a2g0o.ppclist.product.mainProduct&gatewayAdapt=glo2isr4itemAdapt

עולה 2 גרושים והגיע דיי מהר. בינתיים אמין ולא שרף את עצמו או את המצת. נכנס למחזיק-כוסות סטנדרטי ברכב - חשוב. בשונה מתרמוסים אחרים שראיתי הוא אטום, כלומר הסגירה היא בלחץ עם גומייה ולא הברגה.

החיסרון: לוקח לו המון זמן לחמם, אבל אם לא ממלאים עד הסוף תוך 30-40 דק' הוא יכול להגיע לרתיחה. למי שזה מטריד אותו, החלק הפנימי והרותח הוא פלסטי ומן הסתם זה לא בריא.

לרווייה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון: כנראה שהפורום עשה לי עין הרע או משהו... הקומקום הפסיק לחמם.

ממה שאני מבין כנראה שהייתה חלודה בחיבור (של קצה החוט והקומקום עצמו) וזה יצר מגע לא טוב, מה שגרם לחום והתנפחות הפלסטיק. נראה לי שכדאי גם לא להשאיר את זה לרתוח ולנתק כשזה חם.

בקיצור: עדיין ממליץ (לפחות במחיר הזה) ואקנה חדש, אבל לשים לב להנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
בתאריך 8.2.2023 בשעה 21:25, FROGIE כתב:

מזכיר את הילדות בבתי מלון...

פחות מתאים לחימום תוך כדי נסיעה. כמה זמן להרתיח כוס?

גם לי זה נהרס באיזשהו שלב ואני משתמש כיום בכירה של גז

אני לא זוכר במדויק. כוס רגילה (200מל)נראה לי הכי הרבה 10 דק'    אבל לא הייתי זקוק לרתיחה ממש כי השתמשתי בזה לתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 8.2.2023 בשעה 21:25, FROGIE כתב:

מזכיר את הילדות בבתי מלון...

פחות מתאים לחימום תוך כדי נסיעה. כמה זמן להרתיח כוס?

תוך כדי נסיעה אל תתעסק עם זה. רק בעצירה בתוך או מחוץ לאוטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...