Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בתהליך להוציא רישיון A1 ויש B קרוב ל 20 שנה. והתלבטות

shus2000
שימו לב! השרשור הזה בן 640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפתי מקום עבודה והחזרתי ליסינג

יש לי עוד רכב נוסף משפחתי שבשימום יום יומי אצל אישתי

יש צורך בנסיעה של 15 ק"מ לכל כיוון ביום.

ואז ההתלבטות כלכלית נטו האם כדאי קטנוע 250/300 או ללכת על רכב יד 2 גם הקטנוע כנראה יד 2 או חדש זה תלוי

בגדול מסתקל על קטנוע 3 גלגלים - בטיחות. לא מחפש ריגושים בשלב זה

אשמח שתוכלו לעשות סדר בדברים אחזקה טיפולים וכו', לא צריך לקחת בחשבון את העלות ציוד ראשוני כי אני מכליל את זה בתור ישור קו או מחיר של הכלי עצמו

תודה לעוזרים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני נשברתי מהפקקים וכבר חודש וחצי על טריסיטי 300

3 גלגלים, כן אפשר להשתחל איתו אבל לא בכל מקום

יציב מאוד ונוח

עוד לא יצא לי לטפל בו אז לא יודע להגיד מבחינת תחזוקה אבל מבחינת נוחות ופרקטיות - שינה לי את החיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 19.5.2022 בשעה 14:30, shus2000 כתב:

זה בדיוק הכלי שאני חושב אליו... לקחת חדש או יד שניה?

יד שניה, כמעט 2000 ק״מ מרוצה מאוד

הוא נותן המון בטחון (לפני זה היה לי דו״ג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכניס לשיקול הכלכלי שלך את הפרמטרים של רישוי ואחזקה, ביטוח ודלק.

קטנועי 125 בגדול, לא ממש צורכים דלק (50 ק"מ לליטר אם אתה עדין). קטנועי 250-300 (במיוחד אלה עם 3 גלגלים) יצרכו בסביבות 25 ק"מ לליטר (אם אתה מאד מתון, ורזה, אז פחות).

אל תשכח גם עלות ראשונית של ציוד מיגון (סדר גודל של 1500-2000 ש"ח).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 3.6.2022 בשעה 21:53, shellcase כתב:

תכניס לשיקול הכלכלי שלך את הפרמטרים של רישוי ואחזקה, ביטוח ודלק.

קטנועי 125 בגדול, לא ממש צורכים דלק (50 ק"מ לליטר אם אתה עדין). קטנועי 250-300 (במיוחד אלה עם 3 גלגלים) יצרכו בסביבות 25 ק"מ לליטר (אם אתה מאד מתון, ורזה, אז פחות).

אל תשכח גם עלות ראשונית של ציוד מיגון (סדר גודל של 1500-2000 ש"ח).

כן לקחתי בחשבון את העלויות הנוספות. אם אני הולך לרכב על קטנוע כל שהוא זה עדיין אותו ציוד.

לגבי 125 סמ"ק אני חושב שחושש ממנו יותר בגלל שרוב הנסיעה שלי אליו תהיה בכביש 4. ומפה יש כמה סיבות:

1.צריכת הדלק שרוב הנסיעה תהיה מקסימלית מבחינת של הכלי.

2. הבלאי שלו גבוה יותר בגלל סיבה 1

3. רעש מנוע בגלל אותם סיבות

4. אפשרות להחזיק מהירות של תנועה באמת בכביש מהיר. זה עדיין נע בין 90-110 במדינה שלנו

ממה שאני חושש זה צורך בהזזה של 240ק"ג לאחר באת יציאה מהחנייה למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לקחת 125 לנסיעות בינעירוניות, זה די סבל. אולי x max יעשה את זה עוד איכשהו בסבבה, אבל במהירות של 100 ולא יותר מזה.

לא הייתי לוקח פחות מ 250.

כלים כמו sym cruisym/ joy max 250 או קימקו דאונטאון יתנו לך הרבה יותר מרווח בטחון, צריכת הדלק שלהם ממש סבירה, והם שוקלים קצת מתחת ל 200 קילו. הם גם די צרים ואין בעיה להשתחל איתם בפקקים.

קח בחשבון שעד 250 סמק כולל, העלות של הביטוח הרבה הרבה יותר זולה בישראל.

מעל 250 כבר הכל אותו דבר.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש קטנוע חזק וקל -

תבדוק את הכיוון של ה- SH300/350 של הונדה.

מנוע חזק לכל משימה בינעירונית, ב'מארז' קומפקטי וקל במשקל ובתפעול,

גלגלי "16 שנותנים יציבות וספיגת מפגעים טובה יותר מגלגלים קטנים

ואיכות ברמה גבוהה יותר מהטייוואנים. עמיד ואמין מאוד.

קיים בשוק הרבה שנים,  אז אפשר למצוא כלי טוב בהתאם לתקציב

עריכה אחרונה על ידי BoazB11
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום וברכה,

גיסי היה באותה בעיה כמו שלך. מקום עבודה מרוחק כ 13 ק"מ כל כיון מהבית. בבוקר שיוצאים ב 5:30 תענוג לנסוע ברכב אבל בחזרה לבית בין השעות 4-6 סיוט לא מהעולם הזה.
הוא ויתר על הרכב, הלך והוציא רישיון A2. קנה ימאהה NMAX 125. קטנוע אמין בטירוף, חסכוני להפליא. אוכל ליטר בנזין ל 40 ק"מ. הביטוח לא הכי זול בעולם, אמממה, כאשר עשינו חישוב של דלק, זמן, אחזקה של רכב והשימוש שהוא צריך שזה רק בית ועבודה הקטנוע לקח בגדול. קטנוע שאוכל ליטר בנזין ל 40 ק"מ עדיף על רכב שאוכל ליטר בנזין ל 10 ק"מ. ומאז לא משנה מה מזג האויר, הוא לא רוצה לשמוע על לחזור לרכב יותר. 
לסיכום, אם מקום העבודה שלך לא נמצא במקום הררי, לא מדובר על גמיעה של מרחקים ארוכים ואתה לא מתכנן לבנות לעצמך קריירה של אופנוען אזי מנוע 125 סמ"ק יעשה טוב מאוד את העבודה. ממליץ בחום על ימאהה NMAX.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...