Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

אירופה מחזיקה את פוטין וחבריו באשכים כי חלק ניכר מהכסף הפרטי שנגנב במשך שנים נמצא באירופה וזה הכי כואב מבחינתם. לא טילים בגבול, לא סנקציות כלכליות על המדינה, לא חיילים הרוגים, אלא הכסף הפרטי שתקוע בחשבונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, menir1 כתב:

תראה את הסרטון הזה:

שמע, הסרטון הזה הוא פשוט חרטוט, באמת.

נאטו, מאיים על רוסיה? רוסיה שקורסת כלכלית בגלל הגדלת הכוחות בגבול? אלה פשוט שטויות.

אף אחד לא מעוניין לגעת ברוסיה, ואף אחד גם לא יעשה את זה, בטוח לא נאטו. ופוטין כמובן יודע את זה היטב.

יש סיבה אחת שאוקראינה מההתחלה בכלל רוצה להיות חלק מנאטו - וזה בגלל שרוסיה פאקינג פלשה אליה ב 2014 ואין לה שום הגנה, אז היא חייבת להיות חלק מברית כלשהי. זה בדיוק ההפך ממה שקרה במשבר הטילים בקובה או בכל דוגמא לא קשורה אחרת. ובכל מקרה נאטו זאת ברית הגנה ולא התקפה, הם (בניגוד לרוסיה) עוד לא פלשו לשום מקום סתם כי הם פתאום החליטו שאזרחים שם רוצים את זה מספיק..

לגבי האמירות הגרנדיוזיות של ארה"ב ובריטניה - אני מניח שהמטרה שלהם היא "לשרוף" את רוסיה מול העולם כל כך חזק, עד שהם ימנעו ממתקפה לא לגיטימית. ואת זה הם עושים כנראה כי אם רוסיה כבר כן תתקוף, אף אחד מהם לא מתכוון לעשות עם זה כלום (ודי בצדק, מי רוצה להתחיל מלחמת עולם כשיש לך את הרוסים, הסינים, הצפון קוראניים והאיראניים שכולם פשוט פסיכיים ובלתי צפויים).

ומה אני חושב שיקרה? מן הסתם אין לי מושג, אבל ההשערה שלי היא שפוטין ישתק את הצבא האוקראיני די מהר, יכבוש את דונבס, ואולי לאחר מכן ינסה להפיל את השלטון האוקראיני בדרכים אחרות. לכבוש את כל אוקראינה יעשה לו ממש הרבה נזק אז אני בספק שזה באמת יקרה.. אבל במלחמה קשה לדעת.

הבאסה שלמרות שהעולם לצד אוקראינה, אף אחד לא באמת יעזור לה, כי אף אחד לא מוכן להלחם ישירות מול רוסיה. זה לא קרה וגם לא יקרה.

לפני 4 שעות, Giant_TA כתב:

ספציפית אוקראינה כרגע מדינה שמורכבת מ50% אוכלוסיה שרוצה להצטרף לאיחוד כדי להתחפף ולעבוד שם באופן חוקי, וחצי שני הזוי שחולם לבנות שם רייך לאומני חדש, על בסיס "גיבורים" נאצים למיניהם.  

:shock: איפה אתה חיי.

מדובר על מדינה שמרבית האנשים שם הם סתם אנשים פשוטים שאין להם מושג מהחיים שלהם לא מאירופה ולא משום רייך. מה שכן, הם כן יחסית נאמנים למדינה שלהם, והמהפכה האחרונה היא דוגמה די טובה לכך. ולא כל כך הרבה מהם בורחים (כן, הרבה מהם עובדים ברחבי אירופה, בדיוק כמו הרבה אנשים בכל האיחוד, אבל המשפחה שלהם ועיקר החיים שלהם באוקראינה).

לפני שעתיים, Gavrik כתב:

אני בעיקר מופתע מהיחס של ישראל לרוסיה ואוקראינה.
ישראל מסרבת לספק חימוש מתוצרת שלה לאורקאינה, לדעתי מחשש להרעת היחסים עם רוסיה. בזמן שבו זמנית טייסת מטוסים רוסית ליוותה טייסת מטוסים סורית בטיסה סמוך לגבולות ישראל כמפגן כוח וסימן אזהרה. בזמן שחימוש וצוותי נ"מ רוסיים פועלים בסוריה נגד מטוסים ישראלים כבר שנים. ואיראן מצטיידת בנשק רוסי.
האם לא קיבלנו מספיק סימנים לכך שרוסיה היא ממש לא חברה שלנו?

אתה כותב את הסיבה ומופתע בו זמנית..

האימון הסורי הוא בדיוק איתות לארה"ב ולישראל להשאר מחוץ לזה, מה שמשאיר את ישראל בלי הרבה ברירה.

וככל הנראה יש המון רמזים הרבה יותר עבים מתחת לפני השטח שעליהם יודעים אנשים יותר ספציפיים..

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה למצוא פרסום שקראתי, שמראה שגודלה של אוקראינה למעשה גדול יותר מאשר שטחה של מרכז אירופה. 
זה ממש לא צחוק הקונפליקט הזה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Ooga כתב:

ובכל מקרה נאטו זאת ברית הגנה ולא התקפה, הם (בניגוד לרוסיה) עוד לא פלשו לשום מקום סתם כי הם פתאום החליטו שאזרחים שם רוצים את זה מספיק.

יוגוסלביה?

לפני 3 דקות, Ooga כתב:

חיי במציאות, אין להם שום נאמנות לכלום חוץ מאיפה שיש יותר דבש, ככה זה היה איתם לאורך כל ההסטוריה. 
השגריר שלהם כל שני וחמישי נמצא באיזו שיחת הבהרה על עוד רחוב על שם איזה נאצי, עוד התבטאות מהללת של איזה פוליטיקאי אוקראיני על "גיבור" סטייל דמניוק, עוד קצת הכחשות למה שעשו בשואה. הם כל כך עבודים, שכבר מוכנים לשכב עם הפולנים שהיו האויב המר שלהם לאורך דורות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Ooga כתב:

יש סיבה אחת שאוקראינה מההתחלה בכלל רוצה להיות חלק מנאטו - וזה בגלל שרוסיה פאקינג פלשה אליה ב 2014 ואין לה שום הגנה, אז היא חייבת להיות חלק מברית כלשהי. זה בדיוק ההפך ממה שקרה במשבר הטילים בקובה או בכל דוגמא לא קשורה אחרת. ובכל מקרה נאטו זאת ברית הגנה ולא התקפה, הם (בניגוד לרוסיה) עוד לא פלשו לשום מקום סתם כי הם פתאום החליטו שאזרחים שם רוצים את זה מספיק..

מדובר על מדינה שמרבית האנשים שם הם סתם אנשים פשוטים שאין להם מושג מהחיים שלהם לא מאירופה ולא משום רייך. מה שכן, הם כן יחסית נאמנים למדינה שלהם, והמהפכה האחרונה היא דוגמה די טובה לכך. ולא כל כך הרבה מהם בורחים (כן, הרבה מהם עובדים ברחבי אירופה, בדיוק כמו הרבה אנשים בכל האיחוד, אבל המשפחה שלהם ועיקר החיים שלהם באוקראינה).

למד קצת היסטוריה לפני שאתה יוצא בהצהרות. אוקראינה רוצה להיות חלק מנאט"ו רק בגלל הפלישה ב-2014?

יש דיבורים על צירוף אוקראינה לנאט"ו עוד מ-2008, אולי אף לפני.

גם קל לבלוע את הסיפורים שנאט"ו "זה רק הגנה", אבל זה לא מסתדר עם כמה מהלכים שבהחלט יכולים להיחשב התקפיים מצד רוסיה, למשל התמרון של עשרות אלפי חיילים ואלפי טנקים לכיוון רוסיה (לפני מספר שנים בפולין), או בניית בסיס טילים "הגנתי" ברומניה.

הרי מלכתחילה נאט"ו הוקמה כדי לתת מענה להתקפות מצד ברית המועצות, אבל היא ממשיכה "לפעול" נגד רוסיה למרות פירוק ברית המועצות (וגם ברית וורשה, לצורך העניין).

וזה שבאוקראינה יש אנשים פשוטים ברובם זה נכון, אבל לא כולם "נאמנים" למדינה או למשטר הפרו-מערבי.

שכחת אולי שב-2014 תושבי קרים הורידו את הדגל האוקראיני והניפו את הדגל הרוסי, במחאה על המהפכה במדינה, או את ההגירה של תושבים ממזרח אוקראינה לרוסיה, בעיקר בגלל היותם "פרו-רוסים".

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, gadik6 כתב:

יש דיבורים על צירוף אוקראינה לנאט"ו עוד מ-2008,

יש סיבה שהמהלך הזה התחיל להתקדם אחרי שרוסיה פלשה לאוקראינה.

לפני 7 דקות, gadik6 כתב:

הרי מלכתחילה נאט"ו הוקמה כדי לתת מענה להתקפה מצד ברית המועצות

פוטין אומר בגלוי שהוא רוצה לשחזר את ברית המועצות, אז לנאטו יש זכות קיום חזקה (ומה שקורה באוקראינה זו דוגמא טובה).

לפני 7 דקות, gadik6 כתב:

שכחת אולי שב-2014 הפרלמנט בקרים הוריד את הדגל האוקראיני והניף את הדגל הרוסי, במחאה על המהפכה במדינה, או את ההגירה של תושבים ממזרח אוקראינה לרוסיה, בעיקר בגלל היותם "פרו-רוסים

ברור, הפרלמנט אז היה פרו רוסי וזה מה שהצית את המהפכה מההתחלה. מעיד במידה רבה על הלך הרוח של מרבית האוקראינים כלפי המערב/רוסיה.

לגבי פרו רוסים - אכן יש כאלה, בגבול עם רוסיה. וזה סבבה. פחות סבבה לתת להם אזרחות רוסית, נשק וכסף כדי להלחם באוקראינה באדמתה שלה.

אם זה היה נגמר בהגירה לרוסיה היינו במקום אחר לגמרי.

אגב, לדעתי המהפכה ב 2014 היא הסיבה העקרית למה שקורה שם עכשיו. רגע לפני הסכם כלכלי פרו רוסי מאוד מאוד חזק, האוקראינים הפילו את הממשלה ושינו את הגישה כלפי רוסיה בצורה קיצונית. משם פוטין כנראה התחיל לחשוב איך להחזיר לעצמו את הכבוד..

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Ooga כתב:

אם זה היה נגמר בהגירה לרוסיה היינו במקום אחר לגמרי.

תראה, ספציפית לקרים אין ולא היה שום קשר לאוקראינה, הסיבה היחידה שהם קיבלו אותו היתה מתנה על הנייר, ע''י מישהו שעשה את זה ממניעים אישיים ובתקופה שאף אחד לא תיאר שחלק כל כך אסטרטגי יכול לעבור למדינה בברית עוינת. כמו שאם ביבי היה נותן במתנה למצרים את הנגב זה לא היה נחשב. אבל זה לא נושא השרשור...

האמת שבכללי קשה להגדיר "אוקראיני" זה פאזל שמשתנה בהתאם לאזור של אוקראינה שתלוי שליטה הסטורית, חלקים עם סממנים פולנים, ליטאים, הונגרים, רוסים. בגדול סוג של פלסטינים... הסיבה שכרגע זה נראה יותר הומוגני, היא שיש אויב משותף...

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, zaf כתב:

מנסה למצוא פרסום שקראתי, שמראה שגודלה של אוקראינה למעשה גדול יותר מאשר שטחה של מרכז אירופה. 

image.thumb.png.e1a466bfa84219ea62461b59b2f2c43c.png

https://thetruesize.com/

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Giant_TA כתב:

תראה, ספציפית לקרים אין ולא היה שום קשר לאוקראינה, הסיבה היחידה שהם קיבלו אותו היתה מתנה על הנייר, ע''י מישהו שעשה את זה ממניעים אישיים ובתקופה שאף אחד לא תיאר שחלק כל כך אסטרטגי יכול לעבור למדינה בברית עוינת. כמו שאם ביבי היה נותן במתנה למצרים את הנגב זה לא היה נחשב. אבל זה לא נושא השרשור...

א. אתה מסכים איתי שאם לא היו מעיפים את ינוקוביץ ("הבובה" של פוטין) בסוף 2013, רוסיה לא הייתה פולשת וכובשת את קרים כמה חודשים אח"כ? פוטין מכתיב פה דבר פשוט: "אם לא תתנו לי לשלוט מבפנים, אני אשלוט מבחוץ".

ב. גם אלסקה ניתנה פרקטית "במתנה" לארה"ב, האם זה אומר שזה לגיטימי שרוסיה תכבוש אותה עכשיו?

זה לא שאני אומר שאוקראינה בכלל צריכה את קרים. אבל כמו שאנחנו רואים זה מתחיל בקרים ומתקדם גם לדברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Ooga כתב:

ב. גם אלסקה ניתנה פרקטית "במתנה" לארה"ב, האם זה אומר שזה לגיטימי שרוסיה תכבוש אותה עכשיו?

אלסקה נמכרה, הסיבות לזה שונות ואין כאן בדיוק הגבלה.

לפני 10 דקות, Ooga כתב:

א. אתה מסכים איתי שאם לא היו מעיפים את ינוקוביץ ("הבובה" של פוטין) בסוף 2013, רוסיה לא הייתה פולשת וכובשת את קרים כמה חודשים אח"כ? פוטין מכתיב פה דבר פשוט: "אם לא תתנו לי לשלוט מבפנים, אני אשלוט מבחוץ".

פחות. קרים זה אזור סופר אסטרטגי מבחינה ימית ולכן התנהלו עליו קרבות לאורך ההסטוריה בין מעצמות שונות.  מבחינת שאר המקומות, לא רוצה לקחת את זה לדיון אחר. כן אגיד אחרי המהפכה הם ירו לעצם ברגל כשהתחילו ליישם כל מיני הוראות לאומניות קיצוניות באזורים עם רוב רוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה שאף אחד לא יודע מה הולך בראש של פוטין,בכל זאת הבנאדם היה סא"ל ב קג"ב במזרח גרמניה.

הוא יכול גם לעשות "חדירה אלגנטית" קרי,,,ללא הפצצות שטיח וכל הבלאגן,הוא פשוט יתן פקודה להתקדם לשטח האוקראיני בטורים מסודרים והצבא יגיב נקודתית על כל איום.

אני לא בטוח שאנחנו נקבל שידור חוזר של בגדד 1991.

הוא יגיע בקלות עד הדנייפר,קייב זאת הבעיה.

לפעמים המציאות עולה כל דמיון,יש גם את החזית הסינית בטייואן,וצפון קוריאה שיכולה לקום בבוקר שעה אחרי שהתחילה המלחמה באוקראינה ולהתחיל לתקוף בדרום קוריאה,או אפילו לשלוח ICBM לקליפורניה.

מה שאני אומר חברה,אל תצפו לסרט שנות התשעים,קחו פופקורן,תשענו אחורה,ותראו איך ההיסטוריה מתהוות מול עיניינו.

פתגם סיני : מאחל לכם לחיות בזמנים מעניינים,ואנחנו בהחלט בזמנים כאלו.

גם בשנות ה 40 הגנרלים הצרפתים חשבו שהם חכמים,עד שהגרמנים דחפו להם את תכנית "שליפן" יש בישבן מאחורה.

טוב זה הצרפתים,צבא טבול בשמן

עריכה אחרונה על ידי yoni2sh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Pika007 כתב:

שום דבר שיקרה באוקראינה לא יעשה גלים בצורה דומה.

מחיר החיטה יעלה ולאחר יתחילו קולות החלקאים להישמע.. בין לבין יעלו את מחיר הקמח כך שיהיה בכלל שוק בארץ.

95 אחוז מהחיטה בארץ מיובאת לארצנו. מה שנקרא "המוציא לחם מן הארץ"

לפני 3 שעות, Pika007 כתב:

אתה יודע כמה דבילי לכתוב דבר כזה באינטרנט שאין לך מושג מי הצד השני?

אז כדי שתתרצה- ראיתי 6 סוגים שונים (וגם כמה רכבי שיגור לוויינים על הדרך, שיש להם אותו DNA כמו של טיל בליסטי בגדול), אני מהנדס אוורינאוטיקה וחלל עם רקע בטילאות וסילון/טורבינות גז, ויצא לי לתכנן כפרויקט קטן רקטה דו שלבית להדגמה.

על הדרך, יש קונבנציות שאפשר ללמוד די בקלות גם בלי כל הכתוב למעלה.

פנוי לפרויקט קטן שכולל כמה צינורות ודשנים? ידע בריתוך יעזור מאוד

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, DareDevil כתב:

מחיר החיטה יעלה ולאחר יתחילו קולות החלקאים להישמע.. בין לבין יעלו את מחיר הקמח כך שיהיה בכלל שוק בארץ.

95 אחוז מהחיטה בארץ מיובאת לארצנו. מה שנקרא "המוציא לחם מן הארץ"

קראתי שכ50% אחוז מהדגנים בארץ מיובאים מאוקראינה, מלחמה עם רוסיה שתעצור את הייצוא האוקראיני עלולה לגרום למחסור משמעותי בארץ ועליות מחירים גדולות מאוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...