Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, Pika007 כתב:

מתי בדיוק זה קרה?

מממ כל הזמן? עם כל מדינה שעושה צעד שלא מתאים לארה''ב.

לפני 28 דקות, Pika007 כתב:

טילים אנטי-בליסטיים

זו הגדרה כמו שאירן מפתחת אטום לחשמל... מה יש שם נוכחות קבועה של נציגים שבודקים אם זה טילים "אנטי-בליסטיים"? יש נוחכות צבאית .נקודה. 

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

אני מבין את זה. אני לא מבין למה אתם חושבים שאנחנו צריכים להתייחס לרוסיה וארה"ב באותה הצורה. כי אם זו הגישה, אז איפה האובייקטיביות במרוץ החימוש של החמאס או החיזבאללה או איראן מול ישראל?

לא צריכים. אבל משטר שחלק גדול מהעבודה שלו זה חרחור מלחמות ויצירת עליונות של מעצמה אחת שמכתיבה חוקים לכול העולם זה בעייתי. המדינה היחידה שהשתמשה באטום על אוכולוסיה אזרחית, נבנתה על עבדים שחורים, אבל מטיפה בולשיט של פלורליזם.

נכון אנחנו בצד של ארה''ב אבל זה לא אומר שאי אפשר לתת ביקורת לצביעות. יותר מזה, גם אצלנו הם תמיד דואגים שלא יהיה אף פעם שום שקט, כי מה לעשות שזה משתלם לדוד סם. תהיה בטוח שאם מחר אתה צועד יד-ביד עם החמאס, הסונים מתפללים ביחד עם השיעים, ומזרח התיכון פורח זה לא באינטרסים של ארה''ב. תהיה בטוח שאם האירופאים מפסיקים לפחד מההפחדות שמישהו יכבוש אותם ורק ארה''ב תוכל לעצור את זה, מרימים את הראש לקצת החלטות עצמאיות זה לא באינטרס של הדוד סם. התפקיד העיקרי של ארה''ב הוא לדאוג שהאמריקאי חיי טוב גם במחיר של מלחמות קשות בכל העולם. ככה זה...

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Giant_TA כתב:

נכון אנחנו בצד של ארה''ב אבל זה לא אומר שאי אפשר לתת ביקורת לצביעות.

אפשר בכיף. אני בעד.

אבל נראה לי שב99.9999999% מהסיטואציות בהן זה יהיה רוסיה נגד ארה"ב, אני אעדיף את המערב.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

כמו שישראל לא תסכים לטילים איראנים על הגבול הסורי או הלבנוני (ואף פועלת כדי למנוע את זה, לפי פרסומים זרים), כך גם רוסיה לא יכולה להסכים לטילים ו/או נוכחות של נאט"ו בקרבתה

אני לא מסכים עם ה"כמו שישראל - כך רוסיה" שהצגת

האיראנים מכריזים השכם והערב על ישראל כמקום שצריך להשמיד אותו, ומשקיעים משאבים רבים כבר עשרות שנים בכיוון זה, כולל מימון של חמאס שנואי נפשם. אם היתה להם האפשרות להשמיד, הם היו משמידיםת בינתיים הם "רק" מחרחרים מלחמה מהדרום ומהצפון כל כמה שנים.

האם ברית נאט"ו מצהירה שהיא צריכה להשמיד את רוסיה?

• אהבתי 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אפשר בכיף. אני בעד.

אבל נראה לי שב99.9999999% מהסיטואציות בהן זה יהיה רוסיה נגד ארה"ב, אני אעדיף את המערב.

לגיטימי. בכל מקרה, ארה''ב לדעתי חלשה מתמיד, כי היא מתמקדת בציר הלא נכון. רוסיה היום היא ממש לא האיום לעומת סין. אבל מעדיפים לפרוק את הזעם, תסכול ולכוון את אור הזרקורים למקום הרבה יותר נוח. 
אני מעדיף להיות בצד הרוסי, אמריקאי, תורכי ולא הסיני... יש לנו פצצה מתקתקת איתם שאין לי מושג אם יש דרך לעצור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

שוב, אני מאוד בעד לחפש הסברים או פרשנויות שיהיו אובייקטביים ככל שאפשר. אבל, באמת, איזו תרומה חיובית יש לרוסיה לעולם? או היתה אי פעם? חוץ משכבה מאוד צרה של אומנים ומדענים, שחלקם גם נרדפו.

עדיף לכולנו שההשפעה הרוסית תצומצם לגבולות רוסיה, שהיא מספיק ענקית גם ככה, ויהיה לה בפעם הראשונה מאז שחר ההיסטוריה מנהיג שאיכפת לו מהחיים של האזרחים במדינה שלו.

הם מצדיקים בזה שהם רואים בנו איום וכובש.

המלחמה הקרה נגמרה. רק שלרוסיה עדיין אין מה להציע לעולם. זה הכל.

אני מניח שאתם מערבבים סנטימנט במה שאתם מנסים להציג כאובייקטיביות.

בוא נפריד - אנחנו לא מדברים על תרומה חיובית לעולם בתור קריטריון/הצדקה להשפעה מדינית/טריטוריאלית.

אם זה היה הקריטריון אז הפלשתינים בוודאי לא היו זכאים לשום שטח (בטח שלא למדינה)...

האם עדיף לנו (או אפילו לאוקראינים) שההשפעה האמריקאית תהיה גדולה מההשפעה הרוסית?   כנראה שכן.

האם זה "מצדיק" את ההתנהלות של ארה"ב בזירה?   ממש לא בטוח.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מה שנוגע לגאופוליטיקה בין רוסיה לארה"ב. אף אחד מהם לא הבחור הטוב וכל אחד דואג לאינטרסים שלו.

השלטון הרוסי נמצא במשבר לאומי, כלכלי ותחת איום גם מבפנים וגם מבחוץ, העם יוצא לרחובות וכדי לשמור על השלטון פוטין חייב לנהל משטר מקורבים ומשטר בובות. מה שבתורו גורם לשחיתות ומציב את המדינה תחת משבר כלכלי פעם אחר פעם כאשר התמ"ג שלה מורכב בעיקר מייצוא דלקים (שווי הרובל צנח בעשור האחרון מ20-30 רובל לדולר עד לכמעט 100 רובל לדולר).
מצד שני המערב מנסה לבחוש בחוסר היציבות הזה בגלל אינטרסים שלו, זוכרים את המהפכה בקזחסטן שכמעט התרחשה לפני כמה חודשים ונבלמה בעיקר על ידי כניסת כוחות צבאיים של רוסיה לקזחסטן? אני לא אומר שארה"ב פעלה בעניין אך מה שאני כן אומר זה שארה"ב הייתה שמחה אם מדינה שהיא אחת מיצואניות האורניום הגדולות בעולם תעבור צד ממזרח למערב מה שיספק לארה"ב הרבה כוח והשפעה על סין שמייבאת לא מעט אורניום מקזחסטן.

בקיצור המשטר הרוסי מנסה לשמור בעיקר על עצמו בזמן שזה מפריע לאינטרסים הכלכליים של ארה"ב בעיקר כי אף אחד לא אוהב יצואנים שמורידים מחירים רק בגלל שהם יכולים וכי המדינה שלהם. מצד שני ארה"ב רואה שלציבור הרוסי מתחיל להימאס מה שמדגדג להם לבחוש בעוגה.

אני בעיקר מופתע מהיחס של ישראל לרוסיה ואוקראינה.
ישראל מסרבת לספק חימוש מתוצרת שלה לאורקאינה, לדעתי מחשש להרעת היחסים עם רוסיה. בזמן שבו זמנית טייסת מטוסים רוסית ליוותה טייסת מטוסים סורית בטיסה סמוך לגבולות ישראל כמפגן כוח וסימן אזהרה. בזמן שחימוש וצוותי נ"מ רוסיים פועלים בסוריה נגד מטוסים ישראלים כבר שנים. ואיראן מצטיידת בנשק רוסי.
האם לא קיבלנו מספיק סימנים לכך שרוסיה היא ממש לא חברה שלנו?

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, gadik6 כתב:

האם עדיף לנו (או אפילו לאוקראינים) שההשפעה האמריקאית תהיה גדולה מההשפעה הרוסית?   כנראה שכן.

האם זה "מצדיק" את ההתנהלות של ארה"ב בזירה?   ממש לא בטוח.

סבבה, לא יודע מה בעייתי במה שארה"ב עושה, אבל לא עקרוני.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Giant_TA כתב:

מממ כל הזמן? עם כל מדינה שעושה צעד שלא מתאים לארה''ב.

זו הגדרה כמו שאירן מפתחת אטום לחשמל... מה יש שם נוכחות קבועה של נציגים שבודקים אם זה טילים "אנטי-בליסטיים"? יש נוחכות צבאית .נקודה. 

זו לא תשובה, זו דמגוגיה.

וכן, קל מאוד לראות אם מדובר בטיל בליסטי התקפי כלשהו או במערכת הגנה. לא צריך להיות גאון כדי לשים לב אם מדובר בכוורת או ברכב שיגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Pika007 כתב:

דמגוגיה

דמגוגיה זה לדבר כמו מומחה צבאי/טילים כשבתאכלס לא ראית אף פעם טיל בליסטי או שיש לך איזה ידע בנושא. ועוד להגדיר את זה כ "וכן, קל מאוד" זה בכלל האימא של הדמוגוגיות, אבל שיהיה...

• רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Giant_TA כתב:

כשבתאכלס לא ראית אף פעם טיל בליסטי או שיש לך איזה ידע בנושא. 

אתה יודע כמה דבילי לכתוב דבר כזה באינטרנט שאין לך מושג מי הצד השני?

אז כדי שתתרצה- ראיתי 6 סוגים שונים (וגם כמה רכבי שיגור לוויינים על הדרך, שיש להם אותו DNA כמו של טיל בליסטי בגדול), אני מהנדס אוורינאוטיקה וחלל עם רקע בטילאות וסילון/טורבינות גז, ויצא לי לתכנן כפרויקט קטן רקטה דו שלבית להדגמה.

על הדרך, יש קונבנציות שאפשר ללמוד די בקלות גם בלי כל הכתוב למעלה.

• אהבתי 7
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, יבגניפ כתב:

סבבה, לא יודע מה בעייתי במה שארה"ב עושה, אבל לא עקרוני.

בסיבוב הנוכחי זה נראה שארה"ב עושה הכל כדי שכן תתחיל מלחמה, ולא להיפך, למרות כל הצהרותיה.

בשורה התחתונה אין פה צד טוב וצד רע, כמו שגבריק אמר, אלא שני צדדים (ארה"ב ורוסיה) שכל אחד דואג בעיקר לאינטרסים שלו, ושאוקראינה היא רק כלי משחק בידיהם.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Pika007 כתב:

ויצא לי לתכנן כפרויקט קטן רקטה דו שלבית להדגמה.

You are my hero - Donald Trump Kissing | Make a Meme

• מצחיק 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו להתעסק בשטויות,

הסרטון הבא מבהיר מי זאת בדיוק אוקראינה

https://youtu.be/fzLtF_PxbYw

לא הצלחתי להטמיע,,,תעזרו לי

עריכה אחרונה על ידי yoni2sh
  • אהבתי 1
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Pika007 כתב:

אתה יודע כמה דבילי לכתוב דבר כזה באינטרנט שאין לך מושג מי הצד השני?

קודם כל, במיוחד בגלל שזה האינטרנט. כי אני יכול לטעון שאני אילון מאסק. אבל בוא, אני לא ילד, זורם איתך. מצטער אם לקחת את זה אישית. אבל כאן המקום שלך לענות בתור מבין: חלק מהמשבר עם מערכות ההגנה של ארהב באירופה קשורות לעובדה שהן כוללות מערכות גם של רכבי שיגור וגם של כוורות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...