Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובש בקירות ותקרת הבית

Mr.Hybrid
שימו לב! השרשור הזה בן 811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים

אני מתגורר ביחידת דיור שכורה במשך כשנתיים וחצי, 

לאחרונה (כנראה בגלל הגשמים) החל להופיע עובש במטבח ובחדר של הילד (קירות ותקרה)

כמובן גם בחדר אמבטיה ששם היתה חגיגה, להערכתי בעקבות חוסר איוורור החלל.

ניקיתי את הכל עם אקונומיקה,

לאחר שבועיים חזר בחלק קטן מהמקומות וזה מטריד כי אוטוטו מגיעה יורשת נוספת למשפחה והצודקת כבר מפצירה לסדר את זה.

שאלות:

1 - האם צבע נגד עובש יעזור או שזה בלוף?

2 - האם יש פתרון יעיל יותר?

3- האם להתקטנן עם בעל הבית בעלויות?

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה מצב האוורור ביחידה? האם מייבש בכביסב שלך מוציר את האויר הלח, או שיש לו מעבה תקין? פליטת אויר לח ממיבש כביסה בהחלט עלולה לגרום עובש.

לגבי בעל הבית - תלוי ביחסיך אתו ובתוכניותיך לעתיד. לפי התיאור שלך לא תרצה להשאר ביחידה, אם תוכל לעמוד בכך.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

מה מצב האוורור ביחידה? האם מייבש בכביסב שלך מוציר את האויר הלח, או שיש לו מעבה תקין?

מאז שניקיתי אני משתדל לאוורר יותר, להשאיר חלונות פתוחים במשך היום.

המייבש נמצא בחדר האמבטיה והוא כולל מעבה שאני מרוקן לאחר כל הפעלה, בכל מקרה לא השתמשתי בו הרבה זמן.

לפני 3 דקות, sperial כתב:

לגבי בעל הבית - תלוי ביחסיך אתו ובתוכניותיך לעתיד. לפי התיאור שלך לא תרצה להשאר ביחידה, אם תוכל לעמוד בכך.

אני מתוכנן להשאר כאן עוד שנה אחת לפחות, אני לא רוצה לעזוב כי אשתי ואני אוהבים את המקום וכמובן את בעלי הבית.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תערב את בעל הבית , תבלע את הצפרדע (מנסיון)...
מקלחת צבעתי באקרינול - אחלה צבע שמתמודד יפה עם עובש.
להורדת עובש במהירות הספרי של חברת טאצ' עושה נפלאות.
בהצלחה 🙂

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Mr.Hybrid כתב:

כנראה בגלל הגשמים

לפני 20 דקות, Mr.Hybrid כתב:

בעקבות חוסר איוורור החלל

אלה שני מקרים שונים.

אם מדובר בעובש שנובע מבעית איטום לגשם, לא יעזור אם לא תטפל במקור. ולשם כך צריך את בעל הבית.

אם זה ענין של אוורור, אפשר להוסיף. אני עברתי לדירה עם אמבטיה מאוד לא מאווררת וכבר היו פגעי לחות מהדייר הקודם. הצבתי מאוורר שולחני קטן על השיש (אם אין מקום אפשר לתלות אחד). הזמן היחידי שהוא כבוי והחלון סגור זה בעת המקלחת עצמה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי כן כדאי לערב את בעל הבית. 

עובש זה לא בריא.

יש בעיה באיטום הקירות החיצוניים או הגג אם יש וכדי למנוע את העובש צריך לתקן את זה. מאחר וזה לא נכס שלך, הוא צריך לעשות את זה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכירותי הדלה (אני לא שיפוצניק אבל חי כבר שנים בבניינים מתקופת המנדט בערך) רוב הפתרונות לעובש שהם ברמת צבע או משהו שקונים בסופר זה פלסטר.

הבעיה לרוב היא איפשהו עמוק יותר, ולכן גם קשה לטפל בה.

פלסטר כן יכול לעזור ברמה סבירה כנראה אם בא לך להוציא על זה כסף או זמן כל פעם שצריך.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הצבע גם מתקלף?

יש טפטוף מהקירות/ תקרה.

אם כן. בעייית איטום.

אם לא, יש בעיה באיוורור...

בקיץ מזגן מכוון על קור מעבה את הלחות ומוציא אותה. לכן אין כמעט תופעה של עובש 

בחורף, נוטים לא לפתוח חלונות (וגם אם כן. האוויר לח)

להתקלח במים חמים יותר שמפזרים אדים בבית.

לתלות כביסה בבית.

להפעיל יותר מייבש (אם הוא בלי צינור. הוא מוסיף לחות לבית)

להפעיל מפזרי אדים/רדיאטור עם אדים.

כל אלה מעלים את רמת הלחות בבית.

זה קורה בכל בית.

במיוחד במקלחות.

אני מנקה פעם בחודש בערך עם אקונומיקה את המקלחת 

בחדרים אני מקפיד לאוורר שאין גשם בחוץ.

עריכה אחרונה על ידי om2
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Mr.Hybrid כתב:

ניקיתי את הכל עם אקונומיקה,

טעית ואתה צריך לנקות עם חומץ

לפני שעה, Mr.Hybrid כתב:

2 - האם יש פתרון יעיל יותר?

למצוא את הגורם לעובש, יש נזילה ואתה לא מטפל בה ולכן הכל חוזר אלייך בגדול 

שלח תמונות של הפגע אחרת זו טחינת מים. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טעה. חומר בסיסי הרבה יותר יעיל בניקוי עובש. יש תרסיסים לניקוי עובש שהם ערבוב של סודה קאוסטית ואקונומיקה.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 2
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לפני כל דבר אחר לבודד את התופעה -

האם היא מתרחשת בגלל חוסר איוורור או בגלל בעית תשתית. מניסיון, אפשר להגיע ליופי של עובש בכמויות מפחידות כתוצאה מחוסר איוורור בלבד.

אם זה אכן איוורור בלבד, צריך לנקות פעם אחת שכמו שצריך עם אקונומיקה, וצבע מונע עובש יעבוד יופי - כל עוד מקפידים על איוורור.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו בסקייל יותר גדול - משתמשים בDehumidifier שמייבש את האוויר באיזורים בעיתיים (אבל הוא מאזן את כל הבית בגלל המיזוג המרכזי) בבית שרץ לפי אחוז לחות כל השנה (מרתף). זה גדול ומרעיש אבל כמות המים שזה מוציא מהאוויר מטורפת (עכשיו יש לי אחד שמחובר ישר לניקוז - הקודם בתקופות הלחות הוציא מיכל של 2-3 גלונים כל יום יומיים)

כמו כן לשים לב - לנקות עם אקונומיקה ולצבוע בלי לפתור את הבעיה זה פלסטר - מעבר לזה - עובש על דברים אורגנים (עץ לדוגמא) לא יורד מלהשפריץ אקונומיקה ולנגב. (וכנ״ל אם בגדים התחילו להסריח)

זה מ א ו ד לא בריא ובהחלט דורש טיפול מיידי. אם זה חיצוני - לערב את בעל הבית.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים זה קרה לנו בדירה שכורה בחורף, בעיית איטום, בעל הדירה הביא מומחה לאיטום שאמר שיש שם עבודה של שבועיים ואי אפשר לעשות את האיטום בזמן גשמים.

התוצאה - יצאנו מהחוזה באמצע, ארזנו בית שלם (5 חדרים) תוך יומיים, ביום השלישי הייתה הובלה כבר.

מצד שני בדירה עכשיו יש בעיית איטום, אתמול הגיעו, שברו חיפוי חיצוני, שמו חומר איטום, ואז שמו חומר איטום בעוד שני מקומות, כי רצו שזה יספיק להתייבש לפני הסערה היום.

אני מאוד מקווה שזה יפתור את הבעיה הזו.

אבל מה הפואנטה? שתלוי מה מקור הבעיה, יש דברים שאפשר לטפל ביום עבודה אחד, ויש שצריך שבועיים בלי גשם.

אגב מבחינת הסרת עובש, החומר מספר אחת הוא זה (וניסיתי את כולם)

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני סבלתי מזה בדירה שכורה במשך 3 שנים עד שקניתי קולט לחות של smart air 12L (היה במבצע 1100 שקל). אולי הקנייה הכי טובה שעשיתי בחיים.

הייתי מאוד סקפטי לגבי יעילות המכשיר אבל מאז אין עובש,  והיו כמויות מטורפות של עובש בכל חורף, החלונות היו רטובים ממים והורגשה רטיבות על הקירות.

מכשיר שקט, מרוקן אותו פעמיים ביום באופן יזום כדי שלא ייעצר כשיגיע לקיבולת מקסימלית של מים.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה גודל חדרים הוא מתאים?

זה מכשיר אחד לכל הבית?

אתה מעביר מחדר לחדר?

מאיפה קנית?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה