Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד עם מעבד Intel Celeron N4020

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אני מחפש מחשב נייד לא גדול (11 עד 14 אינצ') רק לצורך גלישה באינטרנט, יוטיוב (באיכות FULL HD), סרטים באיכות FULL HD ואופיס. שיהיה בנוסף עם יציאות USB+HDMI,

נתקלתי במחשב הזה של חברת ASUS עם מעבד Intel Celeron N4020 ומאיץ גרפי  Intel UHD Graphics 600  ומגיע עם זיכרון 4 RAM, על פניו זה נראה בדיוק מה שאני צריך מבחינת השימושים והגודל של המחשב. אבל זה מגיע עם מערכת הפעלה ווינדוס 10 S

1. מבחינת המעבד זה נחשב יחסית מעבד שעושה את העבודה ללא תקיעות? אני לא מתכוון להעמיס על המחשב, העומס היחידי זה יהיה רק סרטים באיכות FULL HD 60FPS , ניתן יהיה לנגן סרט באיכות שאני רוצה באופן חלק למרות שהרזולוציה של המחשב היא 1366X768 ?

2. לגבי יוטיוב ניתן יהיה לנגן סרטים באיכות  1080P 60FPS למרות שהרזולוציה של המחשב  1366X768 ?

3. שאלה מאוד חשובה, המחשב מגיע עם מערכת הפעלה WINDDWS 10 S ניתן יהיה עם הנתונים שלו להפוך אותו לווינדוס 10 HOME רגיל ? מאוד חשוב לי להתקין על המחשב גוגל כרום וטלגרם ואולי ZOOM .

המחשב:

https://www.bug.co.il/brand/asus/color/stargray/laptop/e203ma/fd100ts

אל תציעו טאבלט אני לא מעוניין, יש לי ניסיון לא טוב עם טאבלטים (סמסונג) שבאים עם אנדרואיד- לאחר תקופה הם פשוט מתפגרים או שלאחר שימוש הם נתקעים. אפל מעולים אבל גם יקרים ואני חייב חיבור USB+HDMI

אשמח לעזרה, תודה.

עריכה אחרונה על ידי ANUTKK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע , אתה צריך לתאם ציפיות עם עצמך - זה מחשב שהיה נחשב הבסיסי שבבסיסי כשהוא היה חדש - לפני 5 שנים. המחיר בהתאם.

כמו כן - מה שהיה מציל יחסית מחשב מודרני (SSD) זה לא מה שאתה מקבל פה - מה שאתה מקבל פה מקביל יותר ללהריץ מערכת הפעלה מדיסק און קי או כרטיס זיכרון של מצלמה.

כלומר מבחינת ביצועים - הוא יהיה יותר איטי (משמעותית) מטאבלט סביר (גם בגלל האיחסון וגם כי מערכת הפעלה שולחנית פשוט דורשת הרבה יותר

אם אתה חייב מחשב עם ויינדווס - אז כנראה לנייד בתקציב - וחדש - זו אפציה סבירה. אחרת - באמת הייתי מחפש ביד שניה מחשב נורמאלי עם מעבד נורמאלי - אפילו בן כמה שנים (כמו שציינתי - זה מחשב שיצא ב2017 במקרה הטוב - הייתי מהמר שהוא גם ישב באריזה כמה שנים) עם מעבד נורמאלי , איחסון נורמאלי , מסך נורמאלי וכו מאשר המחשב הזה. הוא עולה פחות מכרומבוק סביר...

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב שאתה מציע בסיסי מידי מהרבה סיבות 

אני מציע לך את המחשב הזה בקצת יותר :

https://www.octech.co.il/items/4076721

יתרונות על ההצעה שלך:

מסך גדול יותר 14 ברזולוציה FHD 

מעבד חזק יותר 

זיכרון 8GB

דיסק קשיח גדול יותר בטכנולוגיה מהירה הרבה יותר SSD 256GB M.2 PCIE

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעתי לך מחשב הרבה יותר טוב ב 150 שקל יותר ,אם אין לך בעיה להתקין לבד מערכת הפעלה אין מה להשוות בכלל בין המפרטים.

אגב בנוגע לוינדוס 10S ניתן לצאת ממצב זה {אך לא לחזור} 

ראה כאן:

https://support.microsoft.com/he-il/windows/מעבר-ממצב-s-windows-4f56d9be-99ec-6983-119f-031bfb28a307#WindowsVersion=Windows_10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ANUTKK כתב:

המחשב שהצעתי גרוע לשימושים בסיסים?

מעבר לגלישה וסרטים לא צריך יותר

גם לשימושים האלו הוא יהיה איטי ודיי מתסכל.

המחשב שAudioKing הציעה יותר טוב ממנו בצורה משמעותית ביותר - אפילו לשימושים שציינת.

החיסרון הוא כמובן שתצתרך לדאוג למערכת הפעלה בעצמך

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב לשימוש שציינת זה המסך. מהבחינה הזו לבדה, המחשב שהציע AudioKing עדיף בהרבה. מה שהוא הביא זו מציאה.

אני ממליץ על זה:https://www.amazon.com/Lenovo-Chromebook-MediaTek-Integrated-ZA6F0031US/dp/B0856QVM2F

זה טאבלט עם מקלדת, אבל לא טאבלט אנדרואיד אלא טאבלט כרומבוק. הוא יכול גם להריץ אפליקציות של אנדרואיד, אבל, בגדול, זה מחשב שמריץ דפדפן כרום וזהו.

היתרון שלו, המסך איכותי יותר ממה שתמצא בתקציב.

החיסרון, יחסית למחשב שהומלץ, מסך קטן יחסית.

אבל אתה לא תקוע עם מקלדת, שרב הזמן אתה לא צריך והמסך מאוד בהיר, מה שלא תמצא במחשבים במחירים הללו

בארץ לא קונים/מוכרים כרומבוקים, אבל זה בדיוק המחשבים לדרישות שלך.

לפני 32 דקות, ANUTKK כתב:

המחשב שהצעתי גרוע לשימושים בסיסים?

כמחשב חדש, אין גרועים ממנו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ANUTKK כתב:

אל תציעו טאבלט אני לא מעוניין, יש לי ניסיון לא טוב עם טאבלטים (סמסונג) שבאים עם אנדרואיד- לאחר תקופה הם פשוט מתפגרים או שלאחר שימוש הם נתקעים.

וחבל, כי בתקציב שבו אתה קונה מחשב PC עם יכולות חישוב של עיראקי מת, אתה יכול לקנות טאבלט סמסונג A7, שיהיה אשכרה אפשר להשתמש בו בלי לרצות לשבור אותו לחצי.

זה אפילו יסחוב כרום וטלגרם, ורחמנא ליצלן, זום.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, vadim6385 כתב:

זה אפילו יסחוב כרום וטלגרם, ורחמנא ליצלן, זום.

צחוק צחוק - אם אתה משתף מסך בזום - זה המקביל לחישוב הגנום האנושי , יחד עם כריית ביטקוין ומציאת מספרים ראשוניים גדולים.

ביחד

( או לפחות ככה זה מרגיש - אפילו על מחשב חזק כשאתה עושה עוד דברים כבדים במקביל).

לוידאו אין בעיה

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הזה הוא בעצם גלגול של המצאה ישנה של אסוס: ה-nerbook: מחשב קטן וקל (יחסית, כן? הנטבוקים המקוריים ב-2009 לא היו כל כך קלים) שנועד לנסיעות, ושבהם הקומפקטיות והמשקל הקל הם הצורך העיקרי.

אני נוהג להחזיק מחשב כזה לצורך נסיעות - אם כי עם מסך מגע פריק "10, שעולה בסדר גודל דומה (את האחרון, Lenovo Ideapad D330, אאל"ט עם סלרון N4000, קניתי לפני כ-3 שנים בדיוטי, ומאז ימי הקורונה הוא כמעט לא יצא ממחבואו). המחשב הזה איטי אפילו לגלישה בקארספורום. עם המעבר לסמארטפון "6.7 אני אפילו לא טורח לקחת אותו לטיולים בארץ, אני מניח שכשיגיע המשיח על חמור סילוני ונחזור לנסוע לחו"ל הטאבלט הזה (עם מקלדת) יחזור לשימוש, בעיקר לצורך תכנון הטיול בזמן אמת. מה לעשות, מסך "10 הרבה יותר נוח ממסך הטלפון לצורך הזה.

כיוון שקניה של מחשב היא לטווח של מספר שנים כדאי להשקיע עוד קצת ולהנות מהמכשיר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

המחשב הזה איטי אפילו לגלישה בקארספורום

הכלי המתאים כיום לשימושים כאלו הוא כרומבוק, כי מערכת ההפעלה קלה יותר. לא צריך הרבה RAM, צריך מסך טוב ומערכת הפעלה שאופטימלית לגלישה.

זה גם היה נכון לפני 3 שנים.

המחשב שקישרתי פה הוא הכלי שאתה מחפש.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יתרון מסויים לשימוש בחלונות מבחינת נוחות והרגלים, ואין להתכחש לכך.

אין לי ניסיון עם כרומבוקים. כפי שציינת, הם לא נפוצים בישראל - ואילו הלנובו שהזכרתי נמכר בדיוטי פרי במחיר נוח בדיוק כאשר התקלקל מחשב דומה שהיה לי קודם (נראה שה-eMMC חדל לתפקד).

כאמור - המחשב הזה (וקודמיו) משמשים אותי למטרות מאוד ספציפיות, ולצורך כך נרכשו: גיבוי של כרטיס הזכרון של המצלמה, תכנון מסלולי טיול וקצת גלישה כללית - כאשר המשקל ונפח של המכשיר קריטיים, לא רוצה מכשיר כבד בתיק הגב בנסיעות. לצרכים של פות"ש הייתי משקיע עוד כמה מאות שקלים, הרי סביר שישמש אותו 5 שנים ואולי יותר, אז עוד 100-200 ש"ח לשנה למכשיר מודרני עם יכולת שתספק אותו גם בעתיד זו השקעה נבונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

יש יתרון מסויים לשימוש בחלונות מבחינת נוחות והרגלים, ואין להתכחש לכך.

אפשר להתכחש לכך... 

בכרומבוק אתה פשוט בתוך דפדפן כרום, שזה בדיוק מה שאתה עושה בנטבוק שלך.

אפילו אם אתה רוצה אופיס, כי נורא קשה לך להתרגל לשירותים המקבילים של גוגל, יש לך גם את זה דרך הדפדפן.

ואתה גם יכול להריץ אפליקציות אנדרואיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגעת בסלרון.

כיום (גם עבור עריכת מסמכים, YOUTUBE וגלישה של כמה טאבים במקביל) צריך מינימום I3\8GB RAM ו SSD (לא חובה) בכלל יוסיף לך.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם FALOU.

יש לנו בבית 3 כרומבוקים, מדורות שונים.

גם העתיקים ביותר שבהם מריצים מצויין את הישומים שפות"ש הזכיר. בטוח שיותר טוב ממעצור הדלת מהקישור שלו.

כולם נקנו באמזון, בפחות מהמחיר של הנ"ל. חלקם אפילו ברבע מחיר מהנ"ל.

זמן הסוללה של כולם מרשים, גם אחרי שימוש מאסיבי.

ההוא מהקישור של FALOU הוא ממש ברמה גבוהה, ויענה על היעוד של פות"ש.

לעבור מאופיס לדוקס/שיטס וכו', זו גמילה של שבוע, שאחריה אתה ממש לא מבין מה היה כל-כך טוב במוצרים של מיקרוסופט.

כל זה נכון כל עוד השימוש הוא סטנדרטי ולא צריך מיני דברים איזוטריים.

אני יכול לתת בתור דוגמה את קורא הכרטיס החכם (קומסיין), המשמש אותי להתחברות למערכת "רישוי זמין".

הנ"ל לא מזוהה בכרומבוק, ולמרות שהממשק מול רישוי זמין כבר זמין כמעט כולו בכרום*, בגלל הצורך בהזדהות, אני חייב לקום מהספה בסלון לדסקטופ בחדר העבודה.

*כן, ישנם עדיין איזורים מסוימים במערכת שמחייבים שימוש בIE... בשנת 2022. 

לא תאמינו איזה מעקפים צריך להפעיל, בעיקר לאחר העדכונים האחרונים, בהם האדג' משתלט אוטומטית על כל חלון IE שפותחים.

אומת הסייבר, עלאק.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...