Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה בשלג קל

race driver
שימו לב! השרשור הזה בן 812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשביל קרח יש צמיגים עם נעצי מתכת, בדרך כלל לא שמים שרשרת. נוסעים עם צמיגי קרח/שלג.

לא בטוח ששרשרת תעצור הידרדרות בתנאי אחיזה חלקים, מה שכן זה יפגע בהיגוי,

קיצר

תחסוך כסף ותעשה טיול אופנועי שלג בלפלנד, אם כבר נסיעה על שלג, אז עד הסוף!

• מצחיק 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, om2 כתב:

שרשראות ממיועדות לנסוע על שלג/קרח.

כל נסיעה על שלג לא מפולס הוא מצב קיצון.

שרשראות מיועדות לסיטואציות מסויימות כמו התקעות על כביש עם קרח או בשיפוע בלי אחיזה. בשביל נסיעה שוטפת יש צמיגי חורף עם/בלי נעצים. עם שרשראות אי אפשר לנסוע מהר, הן עושות רעש עצום והורסות את הכביש. לא יודע אם יש בחוק הישראלי כל התייחסות לנושא (סביר שאין), במדינות עם אקלים רלוונטי (קרות ומושלגות) יש התייחסות מתי מותר/אסור/חובה להשתמש בכל אמצעי, יש מקומות שאסור להשתמש בשרשראות להוציא בחירום. אם אתה חייב עכשיו דחוף להגיע להדסה סע עם שרשראות, בכל מצב אחר מי שלא מצוייד בצמיגים מתאימים עדיף שלא יעלה על הכביש.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Ooga כתב:

רק שאתה נהגת שם עם צמיגי חורף ולא צמיגי קיץ, וההבדל תהומי.

לא צמיגי חורף אלא all weather tires ככל הזכור לי

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, קורן בן אשר כתב:

אם אתה חייב עכשיו דחוף להגיע להדסה סע עם שרשראות

בכל מקרה מומלץ שלא ועדיף להרחיק קצת ולנסוע לשיבא, אם כבר יש אוטו

עריכה: אני רציני לגמרי, ההבדל בין הבתי חולים תהומי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מצחיק 3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, motior כתב:

לא צמיגי חורף אלא all weather tires ככל הזכור לי

אמנם צמיגי all weather/all season לא מצטיינים בשלג/קרח הם עדיין טובים עשרות מונים מצמיגי קיץ בתנאים האלה ומספקים כמות אחיזה שמספיקה לנהיגה זהירה בשלג.

סרטון מצוין שמשווה בין הסוגים השונים:

וגם:

לפות"ש, אישית לא הייתי מסתכן, או שתגיע לפני שמתחיל השלג ותעזוב אחרי שהכבישים יפשירו או שתחנה בגובה שבו מתחיל השלג ומשם תטפס עוד ברגל/אופניים/אופנוע שטח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, אם זה נגד הכיוון, רוב הסיכויים שתעשה 360.

במקרה של החלקה חריפה, עדיף לבלום בלימת חירום, זה "ישתול" את הרכב במקום, וימנע החלקה.

היום עם הבקרות, זה יותר קשה להחליק, לפחות אם לא מצב קטסטרופלי.

יש להבחין בין החלקה של החלק האחורי, לבין הקדמי.

קשה ללמוד דרך מקלדת, רוב האנשים פועלים דרך אינסטינקטים, בלי לחשוב, וזה פועל לרעתם.

לכן שוב, נהיגה בטוחה לומדים במקום בטוח, אם אנשים שזו עבודתם, והם יודעים איך להעביר את החומר 

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינות מושלגות הצמיגים הם All Seasons בברירת מחדל, ברכבי ספורט שמגיעים עם צמיגי קייץ בעליהם מחליפים אותם לצמיגי חורף כל חורף. ברגע שהשלג מפסיק לרדת מתחילים לפנות אותו מהכבישים ומפזרים מלח כדי ששלג שנמס לא יקפא. למרות כל זאת כבר יצא לי להיתקל בקרח על הכביש. ניסיתי לעצור בתמרור עצור והרכב עצר רק באמצע הצומת וגם זה רק תודות ל-ABS. בישראל, שבה לרוב המכוניות צמיגי קייץ (או צמיגים סיניים עלומי שם שלא ממש משנה מה כתוב עליהם, האחיזה שלהם בשלג גרועה) ואין מערכת משומנת שמטפלת בכבישים, לנסוע בשלג זה הימור שלא הייתי לוקח אלא אם כן מדובר בנסיעה חיונית בהחלט.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהגיחה בשבת האחרונה לצפון, אצלי בידני התחלתי מהילוך שני. ראשון פרפר מידי והרכב סטה בעת התאוצה. 

בלימות עדינות מאוד,אחרת הABS נכנס והרכב מתחיל החלקה.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי קצת עם שרשראות (זה נקרא CHAIN אבל לגלגל של רכב פרטי נהוג להתקין מן כבל פלדה עם ציפוי כמו בתמונה המצורפת). גרתי באיזור ללא שלג ומדי פעם נסענו לסקי ואם לא פינו את הכביש אז צריך שרשראות כאלה (יש שלט ומקום לעצור). אם זה שלג קל אז 4X4 או צמיגי שלג יכול בלי שרשראות , אם יותר כבד צריך גם וגם. 

ההתקנה עצמה למעט הפעם הראשונה שזה לוקח כמה דקות לא צריכה לקחת יותר מדקה לכל גלגל ויותר מזה גם לא רצוי כי הידיים מתחילות לקפוא.

נסיעה - אם הכביש מצופה קרח או שלג דחוס זה ממש לא נורא לנסוע ככה מרחק לא מבוטל וכמובן שמיים וארץ מבחינת אחיזה. השרשרת ננעצת בשלג ואין רעידות בכלל. 

הבעייה שלפעמים עוברים על קטע ללא שלג ואז יש רעידות ורצוי לא לעבור את ה 20 קמ"ש ואם הרבה כדאי לעשות כוון פרונט (ממש ככה) עקב הרעידות.

51EUiCJhz2L._AC_SY450_.jpg

Capture.JPG

עריכה אחרונה על ידי baer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי על כל סוגי הצמיגים, ועם שרשרת, 

בסוף תמיד השתמשתי בצמיג שלג עם הנעצים, שזה השילוב הכי טוב לדעתי לנהיגה בתנאי חורף קשים. בשרשראות היינו משתמשים רק על הטרקטור לצורך עבודה קשה וגרירה.

בכלל נהיגת שלג זו סוג של אומנות, שמי שבאמת לא התנסה, לא הייתי מתנסה פעם ראשונה בלי הציוד והיכולת המתאימים.

Screenshot_20220125-201832_Chrome.jpg

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צמיגים עם studs, במדינות רבות באירופה חל איסור חמור להשתמש בהם, מכיוון שהם הורסים את הכביש.

ברוב המדינות בהם יש תנאי שלג לאורך כמה חודשים אנשים מחזיקים שני סטים של צמיגים - חורף וקיץ - ומחליפים ביניהם בהתאם לעונות השנה. מוסכי ההחלפה בתקופות השיא מלאים כמו מכוני השטיפה לפני פסח בישראל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את נורווגיה, 

שם אין איסור על נהיגה עם צמיגים עם הנעצים. יש מקומות שזה פשוט הכרח בשביל לטפס אליך הביתה. 

כן משלמים מראש לפני שנכנסים לעיר, לדוגמא אוסלו, יש אגרת גודש, ומי שיש,לו צמיג כזה, צריך לשלם מראש במכונות בצד הדרך, ולהצמיד את הפתק לשמשה, אחרת מקבל קנס.

וכן כולם מחזיקים 2 סטים. קיץ וחורף. דווקא רוב האנשים, לפחות באזורים שהם לא עירוני, מחליפים לבד.

• מעניין 1

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרוכזים פה כמה טיפים שמרחיבים קצת יותר את היריעה על נהיגה ושלג

https://cars.walla.co.il/item/3484012

אגב, שלג - אחת הנהיגות המפחידות של החיים שלי היו עם יגואר F טייפ לבנה בחורף, בשלג ובערפל, על צמיגי ספורט ברמת הגולן. כל הנסיעה אני בטוח שעוד שנייה מוביל טנקים נכנס בי ובכלל לא שם לב עד שיעצור בבית נבאללה ויראה פתאום מכונית מתחת לפגוש

20190108_151611-01.jpeg

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישמרנו השם, אתם תהרגו את עצמכם.

התכונה העיקרית של צמיגי חורף היא תרכובת גומי אחרת שנשארת גמישה בקור, וחריצים עמוקים יותר עוזרים לפנוי שלג בדומה לצמיגים שטח על חול

המסמרים המדוברים עוזרים לבלימה והיגוי על קרח אבל לא ממש על שלג

אני נוהג על קרח ושלג לא מעט שנים כאן בשוודיה, אני נוהג על צמיגים ללא מסמרים שיש להם יתרון מסויים כשאין קרח על הכביש אלא שלג או מים אחרי שהשלג נמס ממלח שפיזרו עליו. העיצה העיקרית שמקבלים כאן כשהטמפרטורה מעט מתחת לאפס ויש שלג וגשם לסירוגין היא להשאר בבית-ראיתי אינספור מכוניות מסיימות בתעלה לצד הכביש, במקרה הטוב וזה עם נהגים מנוסים וצמיגי חורף אמיתיים

כל העצות לגבי הגה לפה או הגה לשם הן חסרות אחריות, אם כבר הדבר הראשון שצריך הוא לנטרל הכל- לשחרר את ההגה הגז והבלמים ואז לנסות שוב בעדינות, הבעייה שברוב המקרים אין לכם זמן להגיב וזה בהנחה שלא נכנסים לפאניקה, ואם כבר העצה שלי בעצמה חסרת אחריות כי בלתי אפשרי ליישם אותה בלי אימון והדרכה

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...