Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפרש השכר בין גברים לנשים

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 19 שעות, יבגניפ כתב:

סופט קילז

Soft skills אני מניח.

Soft kills זה משהו אחר 🤣

לפני 17 שעות, borsood כתב:

הזלזול שיש בשרשור במחקר סוציולוגי אינו במקום, למרות שכמו שm3m3m3 ציין יש "מחקרים" סוציולוגיים שראויים לזלזול.

כל מחקר בפני עצמו, השאלה מה הברירת מחדל.

בתחומים מדעיים - ברירת המחדל היא שהמחקר תקין ועומד בסטנדרטים מדעיים עד שיוכח אחרת.

בתחומים פסאודו-מדעיים - ברירת המחדל (שלי לפחות) היא שהמחקר אינו תקין עד שיוכח אחרת.

לפני 16 שעות, vadim6385 כתב:

אז למה היא בקבע? מה היא עשתה רע בחיים?

תחושת שליחות וכאלה, אבל יש מפקדים בצבא שדואגים לקחת מישהו כזה ולאט לאט להוציא ממנו את תחושת השליחות.

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

אני רק רוצה לתת לעובד אפשרות לדעת אם "דופקים" אותו כי הוא אתיופי או נכה או אישה.

יסתכל עובד על השכר הממוצע בחברה שלו ובחברות אחרות ויחליט בעצמו אם הוא חושב שהוא עובד טוב שיכול להילחם על שכר גבוה יותר, או שטוב לו עם מה שהוא מרוויח.

1. 90% מהאנשים חושבים שהם טובים יותר מהממוצע.

2. הוא נדפק כי הוא אתיופי או נכה או אישה? או שהוא נדפק למרות היותו אתיופי או נכה או אישה? (דומה לשאלה אם אתה מאושפז בגלל קורונה או מאושפז עם קורונה).

2.1. זה נותן לאנשים מסוימים (ה"מדוכאים", "מסכנים", "מוחלשים") אפשרות לתלות את השכר הנמוך שלהם בהיותם ה"מוחלשים" למרות שאולי הבעיה רחוקה משם קילומטרים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, m3x7r3m3 כתב:

Soft skills אני מניח.

Soft kills זה משהו אחר 🤣

lol

כו לגמרי 

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

תחושת שליחות וכאלה, אבל יש מפקדים בצבא שדואגים לקחת מישהו כזה ולאט לאט להוציא ממנו את תחושת השליחות.

תגיד לי אם אתה רוצה שנבוא לעשות Intervention. למה לא צריך להיות בקבע זה אחד הנושאים שאני הכי אוהב לדבר עליהם בעולם

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

זונת צמרת ולהרוויח כמו מנכל מייקרוסופט

I'm Bill Gates and I approve this message - Bill Gates Dont care | Meme  Generator

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

נ.ב. זה כבר ממש מופרך להכנס לזה, אבל אני מכיר די הרבה מצליחני הייטק שחלו במחלות אוטואימוניות שונות ונאמר להם שזה על רקע לחץ. כולל אישפוזים ומה לא.

איפה דריש או מהגרים אחרים?

בהולנד מדברים בגלוי על Burnout, שכמובן תקף לכולם, מאובחן, ואפשר לקבל עליו חופש מחלה והפניות לטיפולים וכו'. (ואני אפילו לא אכתוב מה כמות שעות העבודה השבועיות הממוצעת, מוזמנים לחפש בגוגל לבד)

אבל בישראל לא מדברים על זה. לא שמעתי על מישהו שיושב חודש בחופש כי הוא נשבר לגמרי.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, David32 כתב:

לא שמעתי על מישהו שיושב חודש בחופש כי הוא נשבר לגמרי.

בעבודה של זוגתי היה ר"צ שבין הריענונים יצא לחצי שנה חופש מרוב שהוא נשחק.

• אהבתי 1

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, יבגניפ כתב:

תגיד לי אם אתה רוצה שנבוא לעשות Intervention. למה לא צריך להיות בקבע זה אחד הנושאים שאני הכי אוהב לדבר עליהם בעולם

תאמין לי שאין צורך, תמיד יש תאריך יעד, ואז דואגים לתת איזה בונוס (למרות שלכאורה בדרגת רס"ן אין תמריצים)

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

נ.ב. זה כבר ממש מופרך להכנס לזה, אבל אני מכיר די הרבה מצליחני הייטק שחלו במחלות אוטואימוניות שונות ונאמר להם שזה על רקע לחץ. כולל אישפוזים ומה לא.

יש כל מיני אנשים עם כל מיני בעיות, אלו הבעיות שלהם, לא של כלל החברה.

את כלל החברה מעניין אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם טיפול ושהבעיה שלהם היא לא מערכתית, היא אישית.

לפני שעה, David32 כתב:

אבל בישראל לא מדברים על זה. לא שמעתי על מישהו שיושב חודש בחופש כי הוא נשבר לגמרי.

יש לי מכר שהיה מנהל כספים בזמן הנפקות בועת הדוט קום, הנפיק חברת טכנולוגיה בנאסדק וניטחן עד דק.

קם. הלך. עבר לחברה של שמונה-חמש וזהו.

יש לי מכר אחר שהיה בכיר בהיי טק. היום הוא צלם ומשורר.

בלי עין הרע, אם אתה בעשירון התשיעי, אפילו השמיני, יש לך אופציות.

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

מה? אי אפשר להתעמר בעובד הייטק? אי אפשר להטריד מינית? 

לטעמך זה לא קורה? או אם זה קורה פחות מאשר בארגון ממוצע זה לא "רעיל להחריד"?

זה שמשהו קורה לא אומר שזו התרבות של הארגון.

אתה מכיר חברת היי טק שהתרבות הארגונית שלה היא של הטרדות מיניות?!

שוב, ברמת הפרט הכל יכול לקרות.

רק שלעובד היי טק יש אופציות.

למנקה בשכר מינימום שתלויה במשכורת כל חודש בשביל לאכול - פחות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, falou כתב:

image.thumb.png.9ad07e0b502d39e419a9a05b1ec7ba04.png

לפני 26 דקות, falou כתב:

יש לי מכר שהיה מנהל כספים בזמן הנפקות בועת הדוט קום, הנפיק חברת טכנולוגיה בנאסדק וניטחן עד דק.

יש לי מכר אחר שהיה בכיר בהיי טק. היום הוא צלם ומשורר.

אה עובדי הייטק שנאלצים להחליף מקצוע כי זה פוגע להם בבריאות זה:

לפני 3 שעות, falou כתב:

אתה לא חי בתרעלה, אתה לא חי בחרדה, אף אחד בהיי טק לא חרד לכלום, באופן אובייקטיבי. מי שעובד בהיי טק הוא שמנת. גם מי שעובדת.

לפני 30 דקות, falou כתב:

מה הקשר?

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

אה עובדי הייטק שנאלצים להחליף מקצוע כי זה פוגע להם בבריאות זה:

אני אסביר שוב.

זה שלמאן דהוא קשה, זו בעיה אישית.

אם לכולם קשה, זו בעיה מערכתית.

עכשיו זה ברור?

לפני 7 דקות, David32 כתב:

מה הקשר?

מי שיש לו אופציות הוא לא חלש. הוא יכול לדאוג לעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, falou כתב:

אם לכולם קשה, זו בעיה מערכתית.

אז אם 50% מהאוכלוסיה מרוויחה פחות מה 50% האחרים בתפקיד המקביל אליהם, וההבדל ביניהם זה המין - אז יש בעיה מערכתית?

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, David32 כתב:

אז אם 50% מהאוכלוסיה מרוויחה פחות מה 50% האחרים בתפקיד המקביל אליהם, וההבדל ביניהם זה המין - אז יש בעיה מערכתית?

ההבדל ביניהם הוא לא מין.

אם לרב קיום יחסי מין לא מסתיים בלידה, האם ניתן לטעון שאין קורלציה בין קיום יחסי מין לילודה?

הנה התוצר של תרבות הבכיינות

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, falou כתב:

איך זה מסתדר עם הטענה שבהייטקס אין חרדות? ובהייטקס זה רק שמנת.

לפני 40 דקות, falou כתב:

גם לסטודנטים בעשירון ראשון-שני (כי אין להם הכנסה) יש אופציות. מה הטענה פה?

לפני 40 דקות, falou כתב:

זה שמשהו קורה לא אומר שזו התרבות של הארגון.

אקטיויז'ן-בליזארד עם סקנדל ההטרדות שלה. יש עוד מקרים של הטרדות בפרופיל גבוה של בכירים בחברות הייטקס, ולפעמים כמה בחברה אחת. 

לפני 40 דקות, falou כתב:

שוב, ברמת הפרט הכל יכול לקרות.

התחלנו עם זה שחרדות הן סובייקטיביות ואישיותיות, עכשיו אתה כותב שהכל יכול לקרות (ברמת הפרט). אז מה בעצם ניסית לומר?

לפני 40 דקות, falou כתב:

למנקה בשכר מינימום שתלויה במשכורת כל חודש בשביל לאכול - פחות.

אני לא יודע אם יצא לך להכיר גם עבדים (עובדים) פשוטים בהייטקס, כלומר חפ"שים. הם לא מאוד שונים מהישראלי הממוצע בהיבט ההתנהלות הכלכלית. בעוד שבכירים בד"כ מקבלים בונוסים שנתיים בסד"ג גדולים יותר מכלל המשכורת השנתית, המתכנת הממוצע מוציא את רוב/כל מה שהוא מכניס ומכאן שגם הוא תלוי במשכורת כל חודש בשביל לאכול. ראינו את זה מצוין בגל הפיטורים שהיה בתחילת הקורונה עם התפשרות משמעותית בשכר, לפעמים ב-50% ולפעמים גם יותר ובין היתר התפשרות בתנאי העסקה (חברות קבלן/גולגלות).

לא ידוע לי על מחסור בעבודה במשרות מינימום, אבל ההנחה של משכורת גבוהה -> חסכונות רבים לא באמת בעלת אחיזה במציאות.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 דקות, David32 כתב:

אם זה רק מין וכל שאר הדברים זהים 1:1, אז כן.

אבל זה רחוק מלהיות ככה.

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

לא ידוע לי על מחסור בעבודה במשרות מינימום, אבל ההנחה של משכורת גבוהה -> חסכונות רבים לא באמת בעלת אחיזה במציאות

זה כבר נטו עניין של אחריות אישית בהתנהלות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, falou כתב:

הנה התוצר של תרבות הבכיינות

כל המסר שלך בשרשור הזה הוא "אל תגעו לי בעולם חלילה ואל תשנו כלום כי אנחנו כבר לא בימי הביניים, היתה אמנסיפציה וטוב לי עכשיו".

זו גם בכיינות. רק מתגוננת. בוא, מה זה הפחד הזה שידעו כמה אתה מרוויח, כאילו זו העדפה ביחסי מין, אם לא בכיינות? 

גם הייטקס זה לא הנושא. זה מוצג כדוגמא כי זו תעשיה שבה מצליחים, לפחות חלקית, לעשות שינוי, בין היתר בגלל שהנשים הן לא במעמד של מאבטחות בבית חולים בעבודה אחרי הצבא. וכן, זו לא בעיה בבסיס הפירמידה הקיומית של מאסלו או איך שלא קוראים לזה. אפשר להרוויח פחות ועדיין ולא מתים מזה. וזו אשכרה דוגמא למשהו שלכאורה אין סיבה שתהייה נגדו - איך השיפור קורה, בצורה הדרגתית, לא פוגנעית, לא רדיקלית, לא שום דבר. ואתה עדיין נגדו ובוחר להגחיך אותו או להסיט את הדיון למקומות לא רלוונטיים.

לפני כשעה, falou כתב:

ש כל מיני אנשים עם כל מיני בעיות, אלו הבעיות שלהם, לא של כלל החברה.

את כלל החברה מעניין אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם טיפול ושהבעיה שלהם היא לא מערכתית, היא אישית.

לא רלוונטי לשום דבר בשרשור. פשוט אם אתה כבר בוחר להתאמץ לתאר את ההייטק כחבורה של בכיינים, אז אפילו זה לא נכון. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...