Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור קצר על אדם שקנה רכב עם הלב וכמה שאלות

רכב לנסוע
שימו לב! השרשור הזה בן 788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קנית אוטו ב-10.

עכשיו תשקיע 5.

האוטו לא טופל, זו עובדה, ומדובר במאזדה, לכן צריך לקחת בחשבון משולשים ואולי רדיאטור.

הנה הגעת ל-7-8.

צריך בולם זעזועים? עוד אלפייה.

ולא נסעת מטר.

תמכור ב-3 ואתה באותו מצב.

באסה, נכון.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, רכב לנסוע כתב:

מה דעתכם באופן כללי? 

מה התקלה שיש למנוע?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פריג'י כתב:

קנית אוטו ב-10.

עכשיו תשקיע 5.

האוטו לא טופל, זו עובדה, ומדובר במאזדה, לכן צריך לקחת בחשבון משולשים ואולי רדיאטור.

הנה הגעת ל-7-8.

ולא נסעת מטר.

באסה, נכון.

לפי החישוב שלך צריך להוציא 20 ואתה מקבל רכב במצב ידוע וסביר אחרי זמן מוגדר (נניח שבועיים).

אם מוכרים את הרכב הנוכחי ב-3 וקונים אחר דומה ב-10, מקבלים חתול בשק ב-13 שגם יצטרך יישור קו כזה או אחר. בנוסף צריך לבזבז זמן על החיפושים ולאתר רכב סביר במחיר כזה יכול לקחת לא מעט זמן ומאמצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.1.2022 בשעה 12:52, netanel1014 כתב:

תעשה ניקוי למנוע - פלאשינג רציני . אפילו פעמיים . תראה מה הקומפרסיה אם היא תקינה. אולי יהיה אפשר להציל את המצב.

כשאתה רואה את התמונות.

אתה חושב שזה אפשרי להציל אותו כמו שצריך?

בתאריך 23.1.2022 בשעה 22:28, davemustaine87 כתב:

בהנחה שאין כוונה לעלות בתקציב, אני חושב שהייתי מתקן את הרכב ונוסע איתו. אם התיקון לא משהו או שהרכב ממשיך להיות בעייתי לפחות תוכל למוכר אותו במחיר סביר

כמו שאתה רואה את התמונות אתה חושב שזה אפשרי? 

לפני 12 שעות, levy כתב:

הזנחה רצינית מאוד,ניראה שהרכב הזה לא עבר טיפול מעולם.

מצער.. 

לפני 12 שעות, levy כתב:

אתה צריך לבדוק איזה אחריות ולכמה זמן אתה מקבל למנוע שהוחלף

רעיון טוב לבדוק על מה בדיוק האחריות. 

אני מניח כל תקלה שקשורה למנוע. אבל אבדוק. 

לפני 12 שעות, levy כתב:

אפילו לרשום כתב אחריות שבו יופיע הערך המינימלי של הקומפרסיה שתהיה בכל פיסטון.

הסבר?

לפני 12 שעות, levy כתב:

אתה צריך ללכת על האופציה שתביא אותך ל 100% הצלחה ואם תהיה תקלה זה יגובה באחריות

זה נשמע טוב אבל אני חושב שזה אפשרי. תמיד יש מקומות שיכולים לדפוק אותך. גם בהחלפת מנוע בחברה מוכרת (ממה שראיתי בביקורות גם חברות מקצועניות יש עליהם ביקורות גרועות מאוד לפעמים) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, רכב לנסוע כתב:

2)לנקות ולשפץ המנוע- 

מחיר 4000

המוסכניק שלי שלח אותי למישהו (בן דוד) שאמר שהוא יכול לתקן את המנוע הזה.. הוא ינקה אותו ויחליף את כל החלקים שצריך. + שמנים ומים וכו'. + יטפל בנזילה בגיר שהוא ראה. 

לאור המלצת חברי הפורום ביקשתי מהבן דוד שיעשה לי בדיקה כללית של המערכות ברכב והוא אמר שכל עוד הרכב לא נוסע מה שהוא יכול לבדוק דיי מוגבל. 

חסרונות-

לא בטוח שהניקוי והשיפוץ יצלח. 

מה בדיוק משפצים במנוע?

אני ממליץ לשלם על הטיפול שהצטבר עד עכשיו. לפנות לקבוצת הפייסבוק תשאלו כנופצון ולבצע פלאשינג במנוע בעזרת אחד מהחברים.

לאחר שביצעת את הפלאשינג וגם בדיקת קומפרסיה, תוכל לדעת יותר טוב כי לפי האופצייה שרשמת פה למעלה מאוד קשה לאבחן את המצב כמו שצריך. (עם כל הקושי שיש לבצע אבחון דרך מסך מחשב ותמונות שצולמו על ידך או על ידי המוסכניק שלך).

אני בעד חוות דעת נוספת והצעת מחיר נוספת. 

לפני 3 דקות, רכב לנסוע כתב:

הכל אפשרי אם רק תשלם על זה. גם יצבעו לך את הרכב בזהב אם רק תשלם

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פריג'י כתב:

קנית אוטו ב-10.

עכשיו תשקיע 5.

הנה הגעת ל-7-8.

ולא נסעת מטר.

באסה, נכון.

מעריך את התגובה. 

קניתי אוטו ששווה 15 ב10. 

משפץ מנוע ב4 

יישור קו עוד 2 

(עד עכשיו הרכב נסע פיקס, כ5 חודשים) 

טסט לעוד חצי שנה. 

סהכ רכב שמחירון 15,000 במחיר  16500(החלפתי 2 צמיגים) 

ואני מרוויח רכב עם קילומטרז' של 150 אלף עם מנוע משופץ כמו חדש ועם ישור קו של החיים. 

נשמע לי עדיף.. לא? 

לפני 45 דקות, DareDevil כתב:

מה התקלה שיש למנוע?

הוא אמר לי שהכל מלא בוץ ושמן צמיגי והוא יחליף חלק חלק עד שיעבוד. רינגים וכל מיני שמות כאלה 

לפני 11 דקות, Boltik כתב:

לפי החישוב שלך צריך להוציא 20 ואתה מקבל רכב במצב ידוע וסביר אחרי זמן מוגדר (נניח שבועיים).

אם מוכרים את הרכב הנוכחי ב-3 וקונים אחר דומה ב-10, מקבלים חתול בשק ב-13 שגם יצטרך יישור קו כזה או אחר. בנוסף צריך לבזבז זמן על החיפושים ולאתר רכב סביר במחיר כזה יכול לקחת לא מעט זמן ומאמצים.

אכן, גם לי ניראה כך.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, רכב לנסוע כתב:

הוא אמר לי שהכל מלא בוץ ושמן צמיגי והוא יחליף חלק חלק עד שיעבוד. רינגים וכל מיני שמות כאלה 

אם ככה הוא אומר אז תעשה בעצמך פלאשינג ותראה הלאה. לשלם 4000 שקל בשביל לפאלשינג זה לזרוק סתם כסף.

ואם החלק הוא ראש מנוע? עדיין המחיר יהיה 4 אלף?

לדעתי יש יותר מדי חורים בתשובות שלו אם הוא ככה עונה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, רכב לנסוע כתב:

תבקש ממנו הצעת מחיר לשיפוץ מלא (אוברול) ופירוט מה האוברול, מבחינתו, כולל, ותעלה כאן בפורום.  ככה באמת תוכל לקבל מנוע כמו חדש.

המרכיב המשמעותי בעלות שיפוץ מנוע זה העבודה ולא החלקים, לכן עדיף כבר להחליף הכל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו התמונה של המנוע..אין מילים.
יש מצב שבעלת הרכב הקודמת באמת חשבה שטיפלה במוסך אבל הם לקחו תשלום ולא החליפו שמן.
בכל מקרה לדעתי חפש רכב אחר, לא חסר מאזדות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Boltik כתב:

המרכיב המשמעותי בעלות שיפוץ מנוע זה העבודה ולא החלקים, לכן עדיף כבר להחליף הכל.

1+ 

מחזק את העניין ומדגיש, לא משנה כמה תזרוק כסף על הבעיה, אם הידיים שבחרת הן לא נכונות אתה תאכל מרורים.

פה זה כבר חלק מהאינטואיציה שלך לגבי הידיים של הבחור ועד כמה אתה סומך עליו (אמרנו מנוע אמרנו בטיחות). 

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו איזה מצב מזעזע הגיע המנוע. אחד הגרועים שראיתי.

אין ברירהלדעתי להחליף למנוע אחר, לא תיקון ולא שיפוץ. תחליף למנוע משומש עם ק"מ סביר שיתנו לך אחריות עליו לכמה חודשים ועם מינימום עלות וסע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, רכב לנסוע כתב:

עדכון: 

קודם כל מצורפות תמונות של המנוע. 

שתי אפשרויות עומדות בפני.

1)החלפת מנוע- 

מחיר - 5200 

חסרונות -

*לא בטוח שההחלפה תצלח. 

*לא בטוח שהמנוע יהיה טוב ברמה מספיק טובה. 

יתרונות - מוסך ותיק בהחלפות מנוע 

2)לנקות ולשפץ המנוע- 

מחיר 4000

המוסכניק שלי שלח אותי למישהו (בן דוד) שאמר שהוא יכול לתקן את המנוע הזה.. הוא ינקה אותו ויחליף את כל החלקים שצריך. + שמנים ומים וכו'. + יטפל בנזילה בגיר שהוא ראה. 

לאור המלצת חברי הפורום ביקשתי מהבן דוד שיעשה לי בדיקה כללית של המערכות ברכב והוא אמר שכל עוד הרכב לא נוסע מה שהוא יכול לבדוק דיי מוגבל. 

חסרונות-

לא בטוח שהניקוי והשיפוץ יצלח. 

יתרונות-

*הקילומטראז' הוא 150 אלף ככה שכניראה המנוע לא אמור להיות שחוק(חוץ ממההזנחה) 

*מחיר זול יותר

*אחריות שלושה חודשים

*המוסכניק שלי עובד צמוד עם הבן דוד הזה וממליץ לי עליו. כמו כן אם יהיו בעיות המוסכניק שלי יוכל לייצג אותי כי הוא משתף איתו פעולה פעמים רבות. 

*עושה לי עוד טיפולים על הדרך. 

*קרוב למקום מגורי(10 דק') כך שאם יש בעיה פשוט נוסע אליו. 

כמו שזה ניראה עדיף לי לתקן את המנוע. 

האם לפי התמונות זה אפשרי? ממה שהבנתי הבעיה זה השמן הצמיגי והבוץ' שבאו בעקבות ההזנחה של מוכרת האוטו. 

האם יש עוד נתונים שאני יכול לשקלל? 

מה דעתכם באופן כללי? 

IMG-20220125-WA0001.jpg

IMG-20220125-WA0002.jpg

IMG-20220125-WA0003.jpg

IMG-20220125-WA0004.jpg

IMG-20220125-WA0005.jpg

לדעתי לאור התמונות ותיאור המוות בפוסט הפתיחה, לא הייתי מנסה לשפץ את המנוע הזה בשום אופן.
המנוע הזה עצר בגלל הרעבת שמן. כלומר כל חלק שנועד לעבוד עם שכבת שמן עבד על יבש וניזוק ברמה כזו או אחרת. לעשות נקיון ולזרוק לתוך המנוע הזה רינגים חדשים לא יציל אותו, בסבירות גבוהה מאוד יש נזק גם לקראנק, לקאמשאפטים, למשטחי ההחלקה של הקאמשאפטים בראש, לדפנות הצלינדרים, למשאבת השמן.. את כל זה יחליפו בחדש? לא ניראה לי. ואלו דברים שבארץ 99.9 מהמוסכים לא יודעים לשפץ. במקרה הטוב תקבל מנוע שמניע, אבל זה לא מנוע שישרוד לאורך זמן.
אם יש אפשרות להביא מנוע סביר מפירוק, לדעתי זו אפשרות עדיפה בהרבה מלשפץ את המנוע הקיים.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, רכב לנסוע כתב:

לשפץ את המנוע? לא ולא. כזאת כמות של בוצה, זה ניראה שהטיפול האחרון שהוא עבר, היה מתישהו בתקופת האחריות.

אני חושב שהייתי מתקן את הרכב הזה רק בשביל למכור אותו או מוכר למסכניק במידה והוא אכן יקנה את הרכב ב-3 אלף. 

בשום פנים ואופן לא מתקן את זה לשימוש אישי. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...