Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור קצר על אדם שקנה רכב עם הלב וכמה שאלות

רכב לנסוע
שימו לב! השרשור הזה בן 789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 חודשים התקלקל לנו היונדאי גטס, תקועים בבית בישוב מרוחק עם ילד קטן, מבודדים(נחשפנו למאומת לקורונה) בלי יכולת לעשות בדיקות pcr ואני חייב רכב. 

מאזדה 3.  זה מה שחיפשתי. הבנתי שזה רכב אמין ויחסית זול. 

מצאתי ביד 2 אישה שמוכרת מאזדה 3 2009 ק"מ 150,000 במחיר של 10000. אני תקוע בבית ומשוחח טלפונית  עם האישה שבאמת נחמדה שאמרה לי שהיא מתה על הרכב הזה. ושהרכב מטופל במוסך מורשה. היא שלחה לי רשימת תקלות שהיו נראות לי דביליות. המחיר היה ניראה לי זול. כמה ימים אחרי זה חבר הקפיץ אותי אליה (ונסע..) הגענו בלילה, ואני עשיתי סיבוב עם הרכב, הרכב עצמו נסע מדהים,  בדקתי אותו בדיקות בסיסיות, ו-קניתי אותו.. בלילה(לא היו מכוני רישוי לבדיקה פתוחים).

כמה טעויות לעזעזל! 

2 פנצ'רים תוך חודשיים. 

החשמל בנורה הקדמית מתנתק. 

טיפול שמן מים שעשיתי והמוסכניק אומר שהוא לא ראה כזאת הזנחה ברכב. שמן צמיגי ממש שניראה שלא החליפו הרבה מאוד זמן. הרבה מאוד. 

אבל הרכב נסע טיל.. ואני נשאר לי רק להתפלל. 

לפני שבוע זוגתי נסעה ושמעה דפיקות, נורות נדלקו, כבתה את הרכב והוא לא נדלק. 

גררנו את הרכב למוסך- בעיה במנוע. (החליף מצבר לא הניע הבין שזה לא קשור לחשמל. ) 

המנוע שחוק מלא בבוץ ושמן, מלוכלך ומטונף. 

אפשרות יחידה - להחליף מנוע. 

אני כותב את זה כדי לשתף אתכם מה למדתי. ומה מי שרוצה לקנות רכב יד 2 יכול ללמוד מהסיפור הזה. 

ועכשיו - לנסות להציל מה שנשאר! אין ברירה! 

כמה שאלות: 

1)אם אני מחליף מנוע, זה מאפס את כל ההזנחה של הבעלים הקודמים? (כי אם לא.. אולי לא שווה לי להחליף כי לך תדע מה עוד יתפרק). 

המוסכניק שלי אמר לי שזה בגדול מאפס. חשוב לי לשמוע את חוות דעתכם. תשובות מנומקות וניחום אבלים יתקבלו בברכה. 

2) האם שווה לי להחליף מנוע (עולה לי 2500 רק המנוע. עבודה תעלה עוד 2000 נגיד?), אולי שווה לי לנסות למכור אותו למוסכניק שלי. מאמין שאני יכול לקבל עליו איזור 3,000. 

מה אתם אומרים? תודה רבה, 

מכאן אין ספק שאצא מלומד יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה  מצב בעייתי. 

מצד אחד, החלפת מנוע לא באמת מאפס את המצב של הרכב, כי הרכב זה לא רק מנוע. אם הזניחו את המנוע אז הזניחו כניראה עוד דברים. וככה גם המנוע שמביאים לך זה לא מנוע חדש, אלא משומש מאיזה רכב שירד מפירוק שלך תדע מה המצב שלו( עדיין המוסכניקים אומרים שזה "מנוע מיבוא"?) 

מצד שני, לקנות רכב בתקציב כזה, זה קשה. יש 95 אחוז זבל, ו-5 אחוז רכבים סבירים. אם תמכור את הרכב הזה, אתה תהיה מחוסר רכב,ותהיה לחוץ וכניראה שוב תיפול על עוד פח זבל על גלגלים, ותחזור לאותו מצב. 

בהנחה שאין כוונה לעלות בתקציב, אני חושב שהייתי מתקן את הרכב ונוסע איתו. אם התיקון לא משהו או שהרכב ממשיך להיות בעייתי לפחות תוכל למוכר אותו במחיר סביר(לא באמת תצליח למכור רכב  ששווה 10 אלף, וצריך החלפת מנוע, ב-3000 שקל. יותר לכיוון ה-1000)

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, davemustaine87 כתב:

החלפת מנוע לא באמת מאפס את המצב של הרכב, כי הרכב זה לא רק מנוע. אם הזניחו את המנוע אז הזניחו כניראה עוד דברים

אתה יודע להגיד לי איזה עוד חלקים יכולים להיפגע מההזנחה הנל? 

לפני 6 שעות, shugiflex כתב:

נניח שמכרת את הרכב ב-3000, מה התקציב שלך לרכב אחר?

אם אני דוחק את עצמי.  אז עוד 5. גג גג 7..

(2 סטודנטים..) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, רכב לנסוע כתב:

הכול בערך. תחשוב שלפי ההזנחה של השמן מנוע, כניראה שלא החליפו מעולם שום דבר ברכב אלא אם המצב שלו חייב, באי מעבר טסט או שהרכב פשוט עצר. 

אז אם היה "מזל" והטסט גילה כול מיני דברים כמו ברקסים, בולמים, נזילות אז ככול הניראה הם הוחלפו, ואם לא, אז הכול פוטנציאלית יכול ליפול עליך. 

אבל יש דברים אחרים שהטסט לא נוגע בהם ולא בהכרח אני יודע אם צריך להחליף את כולם במאזדה- כמו שמן גיר, מי קירור לרדיאטור, תושבות מנוע, גיר, חיישן חמצן שבגילאים האלה כבר מתחיל להתפגר(ומי שמחפף פשוט מוצא קומבינה לכבות את מנורת "בדוק מנוע" באופן זמני).

לפני שהייתי מחליף מנוע, הייתי מבקש מהמוסכניק לעבור על שאר הדברים , לראות שהם לא במצב קטטוני. כי אם הם כן, תצפה לעוד כאפה ענקית מבחינת עלויות תיקון. 

ובכנות, אם זה התקציב שלך, הייתי עושה מאמצים ללמוד קצת או משלם כסף/מביא מישהו שכן מבין ויכול למזער נזקים, כי בגישה כזאת, בסבירות מאוד מאוד גבוהה, אתה פשוט תקנה עוד צרה על גלגלים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש בדיקה כללית מהמוסך של שאר הרכיבים ברכב (גיר/מתלים/הגה/מערכת קירור וכו'). אם תהיה רשימת מכולת לצורך יישור קו תעיף את האוטו.

אם זה יסתכם במנוע וכמה דברים קטנים לדעתי שווה לתקן.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, רכב לנסוע כתב:

אם אני דוחק את עצמי.  אז עוד 5. גג גג 7..

(2 סטודנטים..) 

אם זה המצב, עדיף לך ככל הנראה להחליף מנוע.

הרי רכב אחר שתרכוש ב-8 עד 10 אלף ש"ח יכול להביא איתו בעיות משלו - כולל מנוע שצריך להחליף - ואז חזרת לאותו מקום.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני אם זאת נבלה מי אמר שאחרי החלפת מנוע התקלות יפסקו? ברגע שהמנוע גמור זה בעייתי לבדוק את הרכב והוא לא יכול לדעת אם יהיו עוד תקלות במערכות כמו גיר, היגוי, מערכת קירור וכו... כי אלו דברים שנבדקים בנסיעה ברכב תקין.

בגדול לכאן או לכאן אי אפשר לדעת, מצד אחד יכול להיות שתיפתר מהרכב תלמד איך לבדוק רכב לפני קניה ותמצא ב7-8 אלף רכב מצויין ושמור שלא יצריך ממך הוצאות כספיות משמעותיות, מצד שני יכול להיות שתחליף מנוע למאזדה והכל יהיה בסדר והיא תשרת אותך עוד שנים קדימה.
מצד שני יכול להיות שחוץ מהמנוע יהיו עוד תקלות ושתקנה עוד רכב נבלה... אף אחד לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: 

קודם כל מצורפות תמונות של המנוע. 

שתי אפשרויות עומדות בפני.

1)החלפת מנוע- 

מחיר - 5200 

חסרונות -

*לא בטוח שההחלפה תצלח. 

*לא בטוח שהמנוע יהיה טוב ברמה מספיק טובה. 

יתרונות - מוסך ותיק בהחלפות מנוע 

2)לנקות ולשפץ המנוע- 

מחיר 4000

המוסכניק שלי שלח אותי למישהו (בן דוד) שאמר שהוא יכול לתקן את המנוע הזה.. הוא ינקה אותו ויחליף את כל החלקים שצריך. + שמנים ומים וכו'. + יטפל בנזילה בגיר שהוא ראה. 

לאור המלצת חברי הפורום ביקשתי מהבן דוד שיעשה לי בדיקה כללית של המערכות ברכב והוא אמר שכל עוד הרכב לא נוסע מה שהוא יכול לבדוק דיי מוגבל. 

חסרונות-

לא בטוח שהניקוי והשיפוץ יצלח. 

יתרונות-

*הקילומטראז' הוא 150 אלף ככה שכניראה המנוע לא אמור להיות שחוק(חוץ ממההזנחה) 

*מחיר זול יותר

*אחריות שלושה חודשים

*המוסכניק שלי עובד צמוד עם הבן דוד הזה וממליץ לי עליו. כמו כן אם יהיו בעיות המוסכניק שלי יוכל לייצג אותי כי הוא משתף איתו פעולה פעמים רבות. 

*עושה לי עוד טיפולים על הדרך. 

*קרוב למקום מגורי(10 דק') כך שאם יש בעיה פשוט נוסע אליו. 

כמו שזה ניראה עדיף לי לתקן את המנוע. 

האם לפי התמונות זה אפשרי? ממה שהבנתי הבעיה זה השמן הצמיגי והבוץ' שבאו בעקבות ההזנחה של מוכרת האוטו. 

האם יש עוד נתונים שאני יכול לשקלל? 

מה דעתכם באופן כללי? 

IMG-20220125-WA0001.jpg

IMG-20220125-WA0002.jpg

IMG-20220125-WA0003.jpg

IMG-20220125-WA0004.jpg

IMG-20220125-WA0005.jpg

• מבאס 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזנחה רצינית מאוד,ניראה שהרכב הזה לא עבר טיפול מעולם.

אתה צריך לבדוק איזה אחריות ולכמה זמן אתה מקבל למנוע שהוחלף.

אתה צריך ללכת על האופציה שתביא אותך ל 100% הצלחה ואם תהיה תקלה זה יגובה באחריות. אפילו לרשום כתב אחריות שבו יופיע הערך המינימלי של הקומפרסיה שתהיה בכל פיסטון.

ללכת בצורה של הימור יכול להוביל אותך לזריקת כסף.

עריכה אחרונה על ידי levy
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...