Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנסה "לבנות" מערכת אוטומטית להשקיה.

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, שבת שלום :)

אתחיל מזה שאני יודע שיש מערכות מוכנות בעלי להשקיה אוטומטית, הבעיה שכולן עובדות לפי טיימר ואני מחפש משהו שיעבוד לפי מפלס מים.

מדובר במשהו חובבני ולא ברמה המקצועית, לכן כל הצעה תתקבל בברכה =]

בגדול הרעיון נבע מזה שיש משרד בשיפוץ עם מטבחון קטן, המטרה היא שכל הנוזלים שיוצאים מהמטבחון ילכו לסוג של גיגית מחוץ למשרד ולא לביוב, והמטרה היא שברגע שהמים מגיעים למפלס מסויים המערכת תתחיל לפעול ולשאוב ממנה מים בעזרת 2 משאבות אקווריום פשוטות (5V) עם צנרת שתעבור היכן שנדרש.

נכון לעכשיו הזמנתי סוג של חיישן מים שנועד להתריע קולית ברגע שהחיישן שלו נוגע במים, הוא עובד על סוללה 9V אז הוזמנה סוללה נטענת, לסוללה יתחבר פאנל סולארי אשר יטעין אותה באופן "קבוע".

מהחיישן מים פירקתי את הזעקת ההתרעה הקולית כי אין בה צורך, אליה חיברתי סוג של ממיר מתח כדי לוודא שיוצא ממנה 5V קבוע ולממיר אילתרתי כבל מיקרו USB שהיה לי בהישג יד שחשפתי לו את הפלוס והמינוס וחיברתי לפנס לראות אם באמת יטעין. מאחר ואין לי כרגע חיבור USB נקבה (מחכה שיגיע) לבדוק איך יעבדו המשאבות.

אמנם הפנס כן נטען אבל ניתן לראות בסרטון שהוא לא עובד קבוע, יתכן כי ההזעקה עולה ויורדת אז החיישן בנוי לתת זרם\מתח משתנה.

אשמח לכל הצעת ייעול לשפר את המערכת, תודה :)

WhatsApp Image 2022-01-21 at 13.11.24.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש וייפי במקום? אפשר לעשות את זה עם חיישן הצפה של אקארה וshelly 1pm למשאבה 

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לראות סכימה חשמלית של המוצר שרכשת וערכים של מתח/זרם במוצא קשה לתת פיתרון ממשי.

בכדי להפוך אות AC ל-DC אתה צריך יישור גל מלא בעזרת 4 דיודות מסוג 1N4001 וקבל אלקטרוליטי נניח של 220UF למתח של 16 וולט.

אם אתה מסתובב באיזור חולון אוכל לתת לך חינם אין כסף את הרכיבים שציינתי.

diode-diode23.gif

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - תודה רבה על המענה וההצעה אך כרגע לצערי אין לי את היכולת והידע לשחק עם רכיבים אלקטרוניים.

gsi16v - סוג של להשמיש מים משומשים להשקיה במקום שילכו לביוב.. בצבא אחת לשנה כל אחד אמור לתת רעיון ל"הצעת ייעול" וזה מה שעלה לנו לראש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון את נושא המים האפורים 

https://he.m.wikipedia.org/wiki/מים_אפורים

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, CartMan2oo5 כתב:

מרק - תודה רבה על המענה וההצעה אך כרגע לצערי אין לי את היכולת והידע לשחק עם רכיבים אלקטרוניים.

חפש משהו מוכן ובנוי. ניסיון לחבר כול מיני אביזרים שנראה לך שיעשו את העבודה לדעתי לא יצליח. 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי משהו דומה בעבר שעבד מצויין במשך שנתיים עד מעבר דירה.

בגדול, מיכל מים בגודל שתרצה ומתחתיו משקל חכם. את המשקל בניתי באמצעות חיישני load cells וחיבורם אל esp8266.

ברגע שיש לך את משקל המים אתה לא צריך לעבוד לפי מפלס מים.

שמתי משאבת העלאה (הייתה לי מאקווריום ישן) שתפקידה להתחיל את העבודה ברגע שאחד החיישנים בצמחים מזהה שהאדמה יבשה מדי, אבל הטריגר שלי לא אמור לעניין אותך.

ככה זה היה נראה בפנים:

image.thumb.png.04334da7817f08f12c2c0df4bdeb7f7d.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשתמש במד מים של סירה לינק ואם זה לא עובד אז לחפש לפי "Water Level Gauge with Sensors Fuel Sender Unit For Car Boat 12V/24V"

מעבר לזה אני אעשה לעצמי פדיחות אבל ננסה, המשאבה תחובר לרכיב שיבדוק את ההתנגדות וברגע שרמת המים  תרד מסף מסוים פעולת המשאבה תפסיק. 

או כזה דבר לינק ואם לא עובר למוצר 

DF-96ED A/B Automatic Water Level Controller Switch 10A 220V Water tank Liquid Level Detection Sensor Water Pump Controller

או כזה דבר

לינק

GEYA GRL8 Liquid Level Control Relay Electronic Liquid Level Controller 10A AC/DC24V-240V

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...