Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לבחור סוללה ניידת להתנעה ("בוסטר")?

einpoklum
מעבר לפיתרון נפתר ע"י einpoklum,
שימו לב! השרשור הזה בן 813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בזמנו בסרטון של מישהו שמפרק NOCO GB40 בשל תקלה ונדהמתי (ניתן לומר שאפילו התאכזבתי) לגלות שהסוללה בעלת קיבולת של 2150 מיליאמפר. ניתן לאמת זאת בקלות גם אם מנסים לטעון באמצעות הבוסטר סמרטפון עם סוללה של 4,000~ מיליאמפר ולראות איך הוא מתרוקן במהירות. ציפיתי ל 10K לכל הפחות, בטח כשמדובר ברמת המחיר שלו שלא מביישת מצבר S&S מצוי.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 20.1.2022 בשעה 23:53, einpoklum כתב:

ליושבי הפורום הנכבדים שלומות :-)

אני מתכנן לרכוש סוללה ניידת להתנעת הרכב במקרה של מצבר מרוקן - גם עבור הרכב שלי-עצמי (פרדה עייפה אך נאמנה מדגם פיאט פנדה 2007) וגם לעזרה לאחרים במצב דומה.

למעשה, כבר הייתה לי סוללה כזו: דגם HEM-9500, המיובא לארץ ע"י המילטון. היא שבקה חיים היום, במהלך סיוע למישהו בצד הדרך: למצבר שלו לא היה כל סימון הדקים בו הצלחתי להבחין, וכשחיברתי ככל הנראה הפוך, הסוללה התנפחה תוך כמה שניות, הפלסטיק התפרק, יצא עשן, נפלט נוזל... לא סימפטי. אבל עוד לפני המקרה הזה, לא הייתי מרוצה ממנה: כאשר הייתי מחבר אותה נכון, הייתי צריך לחכות זמן די רב עד שמצבר פרוק היה מצליח להניע בעזרתה - ככל הנראה, המצבר צריך היה להיטען במידת מה, והזרם מן הסוללה עצמה לא הספיק. זהו מצב נחות מאשר חיבור הדקים בין מצברים, אז ההתנעה היא באופן טיפוסי מיידית. (אם כי - אין לי באמת ניסיון של עשרות התנעות.)

עד היום, חשבתי ש"זה מה יש". אבל כעת אני מגלה שישנן סוללות, 'בוסטרים', כאלו עם שוני מאוד דרמטי בפרמטרים.

בפרט, בסוללת ה-HEM9500, זרם ההתנעה הוא 200A, וזרם השיא הוא 400A.

לעומת זאת, בסוללה הזו של Baseus, זרם ההתנעה הוא 1000A, וזרם השיא הוא 2000A. נשמע מבטיח.

ויש גם גרסה זולה יותר של הבוסטר של Baseus בה זרם השיא הוא 1000A. היקרה יותר אמורה להיות מיועדת לנפח עד 8 ליטר, הזולה יותר עד 6 ליטר. אבל האם באמת זו המידה? הפיאט שלי היא 1.2 ליטר - אז האם הסוללה מתאימה למנועים של משאיות?

מאידך, נראה שההמילטון תומכת במספר מתחי יציאה - 12V, 16V, 19V (אם כי מעולם לא בררתי בין המתחים), ואילו ה-Baseus מזכירה רק 12V. נדמה לי שהמצברים בארץ הם 12V, אז שניהם מספיק טובים במובן הזה, נכון?

נתתי רק דוגמה לחלופה אחת כמובן. הנה דגם של חברה בשם EAFC, שיש לגביו פחות מידע טכני, אבל הוא מבטיח הגנה מחיבור הפוך.

וזו רק ההתחלה... בקישור האחרון מצאתי קישורים לעוד 5-6 דגמים שונים של סוללות הטענה / בוסטרים רק מאותה החברה, הווה אומר יש כנראה מגוון לא קטן של הקופסאות הממזריות הללו! ב-BangGood אני מוצא יותר מעשרה סוגים (וגם חתול בתוך ארגז, בהחלט חלופה מעניינת). כאן בפורום מצאתי שרשור מ-2017 עם המלצה חמה על סוללות להנעה מסוג NOCO - אבל גם שם יש לפחות שלושה סוגים ואולי יותר.

שורה תחתונה: אז - עוצו לי עצה... איך לבחור סוללת-הטענה/בוסטר שכזה? מה אפשר וצריך לבחון ולהשוות?

שלום. ממליץ על 70May של xiaomi, רכשתי באליאקספרס כמה כאלה לי ולמשפחתי.

המוצר איכותי, מחזיק חודשים לאחר טעינה מלאה, מאפשר כמה התנעות. מחיר כ 200 שח. ראה תמונות מצורפות כולל מפרט.

Screenshot_20220127-180140_AliExpress.jpg

Screenshot_20220127-180114_AliExpress.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.1.2022 בשעה 13:16, דידי zz כתב:

יש מצב אתה משאיר לינק לבוסטר שישלך כי מה שיש בהודעה שולח לאלי אקספרס ולא מראה את המוצר

אופסס 

נכון.

אין לי מושג למה זה קרה.

אדביק פה את הקישור כפי שהוא:

https://www.aliexpress.com/item/4001006882398.html?spm=a2g0o.detail.100009.2.790e43bbOjon8v&gps-id=pcDetailLeftTopSell&scm=1007.13482.95643.0&scm_id=1007.13482.95643.0&scm-url=1007.13482.95643.0&pvid=2eb2cc1c-2177-4d5e-bb9f-18036744fb7a&_t=gps-id:pcDetailLeftTopSell,scm-url:1007.13482.95643.0,pvid:2eb2cc1c-2177-4d5e-bb9f-18036744fb7a,tpp_buckets:668%232846%238109%231935&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000024031036189%22%2C%22sceneId%22%3A%223482%22%7D&pdp_pi=-1%3B324.61%3B-1%3B-1%40salePrice%3BILS%3Brecommend-recommend

או לחפש את רצף המילים:

UTRAI 2500A Jump Starter 24000mAh Power Bank

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.1.2022 בשעה 01:50, Shab00 כתב:

יש לי את הbesaus הקודם (800 אמפר) שקניתי ב135 שקל בערך והוא מדהים, מניע את הפיאסטה 1.4 שלי כמה פעמים ברצף בלי בעיה בכלל.

החדש יותר (שבאופן מצחיק בדיוק הזמנתי לפני שעה שיהיה באוטו של הבת זוג) אמור להיות אפילו טיפה יותר טוב אז אני בטוח שהוא בכלל מפלצת.

יש לך קישור לדגם החדש יותר שהזמנת?

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.1.2022 בשעה 13:16, דידי zz כתב:

יש מצב אתה משאיר לינק לבוסטר שישלך כי מה שיש בהודעה שולח לאלי אקספרס ולא מראה את המוצר

לפני כשעה, ריחן סגול כתב:

אדביק פה את הקישור כפי שהוא:

משום מה זה לא עזר

אני מקווה שהקישור הזה יעזור

"בלי סיכון אין סיכוי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק.

לגבי המשלוח מעלי יש עיכובים כי זה סוללה?

וכשאני מחבר את הבוסטר למצבר (ואמרו כאן שלא צריך ללחוץ על כלום) צריך מיד להתניע? (שני אנשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, המהיר הזהיר כתב:

יש לך קישור לדגם החדש יותר שהזמנת?

הדגם הקודם הוא בלי מסך, החדש יותר עם מסך וכבר בקושי מוכרים את הקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

US $41.43  26%OFF | Baseus Car Jump Starter Starting Device Battery Power Bank 800A Jumpstarter Auto Buster Emergency Booster Car Charger Jump Start
https://a.aliexpress.com/_uy0vpE

תבחר שם את הדגם עם המסך וה10,000 mah

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, einpoklum כתב:

@ריחן סגול, @המהיר הזהיר

אופס! איכשהוא התפספסה לי הודעה. ובכן:

UTRAI J-Star Zero באתר היצרן.

תודה על פתיחת השרשור ועל כל ההמלצות. רציתי גם להזמין את ה-jstar zero, אבל משום מה הוא לא היה זמין באף חנות ב״אלי״, והייתי בטוח שבאתר היצרן המחיר יעבור את סף המס. (הם לא מפרסמים מחיר עד שאתה מוסיף לסל ונרשם. מוזר).

בכל אופן מצאתי את ה-jstar 3 שנראה במפרט דומה, רק עם נפח סוללה קצת יותר גדול. המחיר הוא כמה סנטים פחות מ-78$, אבל אפשר להוסיף קופון חנות של 1$, ועוד קופון משתמש חדש של 2$ (אבל אז צריך להירשם מחדש), כך שיורד מתחת ל75$ בסוף. 

https://m.aliexpress.com/item/4001065801876.html

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...