Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המשטרה תפסה שני גררים ועליהם כלי רכב שהורדו לפירוק. באיזה עוון?

tza
שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי את הידיעה הבאה: מקור

שני גררים ועליהם כלי רכב שהורדו לפירוק ("משטובות") נתפסו על ידי שוטרי הסיור בציר 60 סמוך למחסום מזמוריה.

במשטרה מציינים כי תופעת השימוש בכלי רכב שהורדו מהכביש, משפיעה רבות על משתמשי הדרך בכבישי יהודה ושומרון, וכי הנהיגה בכלי רכב אלו מסכנת בצורה ממשית את משתמשי הדרך.

אמש, בפעילות יזומה של שוטרי הסיור בגזרת מרחב יהודה, נתפסו שני גררים סמוך למחסום מזמוריה, כשהם מובילים מספר רב של כלי רכב שיועדו לפירוק ועשו דרכם לשטחים ומכאן דרכם לצירי התנועה ביו"ש בניגוד לדין והמתחייב בחוק.

כלי הרכב נתפסו ע"י השוטרים והועברו למגרש משטרתי לצורך העברתם לגריטה.

המשטרה שבה ומדגישה כי "נסיעה בכלי רכב שהורד לפירוק או שנאסר עליו שימוש - אסורה ומנוגדת לחוק. הנוהג ברכב מסוג זה צפוי לענישה. המשטרה תמשיך לפעול לשינוי תרבות הנהיגה, תוך שילוב פעולות הסברה ומניעה לנהגים".

הכל נכון וידוע אבל לא הבנתי על מה תופסים ומחרימים? איזה עבירה הם עשו כרגע? הרכבים על גרר לא בנסיעה ונקנו כחוק מבעליהם.

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא הבנתי כשקראתי את הידיעה.

שעיתונאי ירים את הכפפה ויפנה לדוברות המשטרה. סוף סוף אזרח פלסטיני עוסק בעיסוק חוקי של פירוק כלי רכב, ותורם להצערת ולבטיחות מצבת כלי הרכב בישראל

ההר יוליד עכבר?

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לא מבין מה הרווח הגדול בהחרמה. הרי גם ככה כל פעם שאני רואה סרטון מכבישי יהודה ושומרון ובמיוחד מכפרי הרש"פ אני מקבל פרץ נוסטלגיה לרכבים שליוו את ילדותי.. רכבי שנות השמונים והתשעים מככבים שם והרכבים שעל הגררים צעירים מהם בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה פה. חל איסור להעביר רכב, שמיועד לפירוק והורדה מהכביש, בשלמותו לשטחי הרשות.

5א) בעל עסק המורשה לפי דין לעסוק בפירוק כלי רכב שהעביר לשטחי האחריות האזרחית הפלסטינית רכב המיועד לפירוק כשהוא שלם או שהעביר לשטחי האחריות האזרחית הפלסטינית את מסגרת המרכב של רכב כאמור או חלק ממנה, בניגוד להוראות סעיף 18א(א1);

https://www.nevo.co.il/law_html/law01/326_001.htm

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 5
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvk כתב:

התשובה פה. חל איסור להעביר רכב, שמיועד לפירוק והורדה מהכביש, בשלמותו לשטחי הרשות.

5א) בעל עסק המורשה לפי דין לעסוק בפירוק כלי רכב שהעביר לשטחי האחריות האזרחית הפלסטינית רכב המיועד לפירוק כשהוא שלם או שהעביר לשטחי האחריות האזרחית הפלסטינית את מסגרת המרכב של רכב כאמור או חלק ממנה, בניגוד להוראות סעיף 18א(א1);

yuvk הקדים אותי לגבי זה.

לרוב הן מועברות בנסיעה בלי לעורר יותר מדי חשד, סך הכל מכונית צהובת לוחית שחוצה לכיוון מזרח. כנראה שהפעם מישהו החליט לעשות פיפי מהמקפצה וזה עורר חשד, או מודיעין 

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yuvk כתב:

החוק מתייחס רק לבעל עסק. 

אזרח שיש לו רכב מיועד לפירוק במצב נסיעה, נוסע עם הרכב לרשות, שם מוכר את הרכב ומוריד לוחיות ולמחרת מוריד את הרכב במשרד הרישוי, לא עובר על שום חוק להבנתי. 

לפני 5 שעות, tza כתב:

הרי גם ככה כל פעם שאני רואה סרטון מכבישי יהודה ושומרון ובמיוחד מכפרי הרש"פ אני מקבל פרץ נוסטלגיה לרכבים שליוו את ילדותי.

היה כך בעבר, היום פחות. כבר נדיר מאוד לראות אופל אסקונה ופיאט 127, יש עוד פה ושם אבל ממש נדיר. 

גם הרשות מתחדשת, יש יבוא של מכוניות משומשות יחסית חדשות מאירופה וגם חדשות. עדיין צי הרכב ישן אבל כבר לא שנות ה 80. 

נסיעה ב"משטובות" נפוצה למד, בעיקר בתוך ישובים ובשדות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Buki כתב:

היה כך בעבר, היום פחות. כבר נדיר מאוד לראות אופל אסקונה ופיאט 127, יש עוד פה ושם אבל ממש נדיר. 

התקדמו באותו יחס, פחות זה ויותר רכבי תחילת שנות התשעים כמו רנו 5 סובארו לאונה ועוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, tza כתב:

כמו רנו 5 סובארו לאונה ועוד

יש כיסוי Google Street View ביריחו וברמאללה.

סתם בשביל הקטע, תסתכל ותמצא רנו 5 אחת או רכב אחר מאותה תקופה. 

סובארו לאונה אולי תמצא, אבל גם בישראל יש לא מעט עדיין. 

רוב מה שתמצא די מודרני ועד אמצע שנות ה 2000. שנות ה 90 כבר כמעט לא רואים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם את המוניות מרצדס הארוכות כבר לא רואים בשטחים, לפני 10 שנים עוד היו הרבה W123 ו-W124 בכבישים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Buki כתב:

סתם בשביל הקטע, תסתכל ותמצא רנו 5 אחת או רכב אחר מאותה תקופה. 

האמת שנזכרתי ברנו 5 כי בדיוק השבוע ראיתי אותו באחד המרדפים של איתוראן ברש"פ מהחודשים האחרונים:

https://www.youtube.com/watch?v=cJArQwY4IR0

מתנצל שכרגע אני לא יכול להטמיע נורמלי ולהפנות למיקום בקליפ. בלי נדר בהמשך.

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Buki כתב:

החוק מתייחס רק לבעל עסק. 

אזרח שיש לו רכב מיועד לפירוק במצב נסיעה, נוסע עם הרכב לרשות, שם מוכר את הרכב ומוריד לוחיות ולמחרת מוריד את הרכב במשרד הרישוי, לא עובר על שום חוק להבנתי. 

כשהרכב אצל האזרח הוא עוד לא הורד מהכביש ואין לו גם סיבה להוריד אותו לפני המכירה.

מדובר על רכבים שהוכרזו אובדן מוחלט, נמכרו לפירוק לסוחר בארץ ואז הועברו.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, tza כתב:

מתנצל שכרגע אני לא יכול להטמיע נורמלי ולהפנות למיקום בקליפ. בלי נדר בהמשך.

לא עובד לי ההטמעה, בדקה 2:00 יש גם רנו 5 וגם לאונה משנות ה80 המוקדמות באותו פריים. לאורך הסרטון יש עוד מגוון.

אבל אתה צודק בוקי שיש גם הרבה יותר מודרניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.1.2022 בשעה 19:49, Buki כתב:

החוק מתייחס רק לבעל עסק. 

מדובר על כלי רכב שהורדו מהכביש אחרי תאונה והמדינה מעוניינת למנוע את חזרתם לכביש. 

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...