Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ברכב שמכרתי

שימו לב! השרשור הזה בן 820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בסוף 2019 אני מכרתי את הרכב שהיה לי לאיזה בחור שראה את הפרסום מיד 2. היה די רגיל אני מניח, הקונה שילם במזומן (כ5K רכב פשוט) ועשינו העברת בעלות בדואר.

היום גיליתי שקיבלתי הביתה 2 מכתבים אחד מעורך דין ואחד מאיזו חברת ביטוח, ובשניהם בגדול רשום שלפני כמה חודשים הרכב הזה (אותו הם מכנים שם שלי) עשה תאונה וגרם נזק לרכב של איזה מישהו וזו התראה לפני תביעה ואני צריך לשלם לאותו בחור איזה פיצוי.

אני מנסה לתפוס את העורך דין שרשום שם כל היום ללא הועיל ואני מתחיל קצת לחשוש. יכול להיות שזה חלק מאיזושהי עקיצה? הבחור שקנה אני זוכר שהיה די מוזר וגם כנראה סוחר (הכחיש כששאלתי אבל שמתי לב בדואר שכולם הכירו אותו וגם במקרה ראיתי אותו שבוע אחרי ברחוב ושאלתי אותו על הרכב והוא לא היה בטוח באיזה רכב מדובר), יכול להיות שעשו לי כאן איזשהו קטע? אחרי הכל איך יכול להיות שהגיעו אליי?

אני זוכר בוודאות אותו משלם מזומן בדואר להעברה ושקיבלנו דפים (אני את שלי כבר זרקתי מזמן)

עריכה אחרונה על ידי nhhbhdv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, guya72 כתב:

האם אתה בטוח שביצעת העברת בעלות לרכב ?

האם הסתכלת על הטופס ?

אם אינך בטוח, תכנס לאתר my.gov.il -> תבדוק האם הרכב רשום על שמך.

ניסיתי להירשם עכשיו פעמיים זה נותן לי שגיאה אנסה שוב הערב

וכן העברנו בעלות הלכנו לדואר קיבלנו כל אחד ספח זה היה ממש מזמן אני לא זוכר הכל לפרטי פרטים אבל בהחלט העברנו בעלות האופציה היחידה שאני רואה שכל מה שהיה שם לא היה העברת בעלות זה אם העובד של הדואר עשה תרמית ביחד איתו ולא באמת העביר וזה אני לא חושב (ולא רוצה לחשוב) שסביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להכנס לכאן ולנסות להנפיק כפל/לחדש רישיון בעזרת תז שלך ומספר רכב

https://www.gov.il/he/service/car_licence_renewal

אם זה נותן, הרכב עדיין על שמך.

אם זה אומר שלא נמצא, כנראה שלא על שימך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: מצאתי את הספח העברת בעלות שזה מעולה. רשום שם שזה עלה רק איזה 30 שקלים ושהרשיון מופקד ואסור לנהיגה - זה אומר שהוא סוחר נכון?

בנוסף באתר שom2 שלח זה אכן לא נותן לי להיכנס עם הת"ז שלי ומספר הרכב. בקיצור הרכב לא על שמי.

אז מה יכול להיות שקרה? הנתונים של חברת הביטוח היו ממש לא מעודכנים או משהו? מאוד מוזר

תודה לכולם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך טופס העברת בעלות, מצויין.

זה בעצם מוכיח שהרכב לא בחזקתך מהתאריך הנ"ל 

וזה אומר שלא צריכה להיות להם שום טענה או תביעה אליך.

תהיה תביעה, הספח הזה אמור להוריד אותה ממך בקלות (אבל אני לא משפטן)

מב שיכול להיות שקרה שהרכב נשאר על שם התו סוחר. שבו אין באמת "יד" ושם רשמי.

ולכן זה מוציא אותך כפלט כבעלים של הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ששמרת את המסמך, יש לך בסיס להודיע לתובעים שהרכב אינו ברשותך. יותר מזה - שם הסוחר מופיע שם. אז חוץ מהרישום במשרד הרישוי יש להם עוד דרך להתחקות אחר בעליו בעת קרות התאונה.

העברת בעלות ברכב שומרים לפחות 7 שנים (ומבחינתי כל החיים) - בדיוק בגלל הסיפור הזה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, om2 כתב:

אם יש לך טופס העברת בעלות, מצויין.

זה בעצם מוכיח שהרכב לא בחזקתך מהתאריך הנ"ל 

וזה אומר שלא צריכה להיות להם שום טענה או תביעה אליך.

תהיה תביעה, הספח הזה אמור להוריד אותה ממך בקלות (אבל אני לא משפטן)

מב שיכול להיות שקרה שהרכב נשאר על שם התו סוחר. שבו אין באמת "יד" ושם רשמי.

ולכן זה מוציא אותך כפלט כבעלים של הרכב

זה בינתיים בתכלס האפשרות הכי ריאלית מכל האלו שחשבתי עליהן היום. למרות שזה ממש דפוק שזה עובד ככה בעלות של סוחר נחשבת כבעלות לכל דבר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, nhhbhdv כתב:

עדכון: מצאתי את הספח העברת בעלות שזה מעולה

צור קשר עם עו״ד ושלח לו צילום של הספח, הם יבטלו את התביעה.

אם אתה לא משיג אותו, שלח בדואר רשום עם אישור מסירה.

לפני 14 שעות, nhhbhdv כתב:

אז מה יכול להיות שקרה?

אלוהי הבירוקרטיה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: מחברת הביטוח נמסר לי את המסמך של התביעה בו רואים שמי שגרם לתאונה אשכרה רשם את כל הפרטים שלי! היו לו אותם מהרשיונות רכב הישנים כנראה באוטו

שוקל ללכת להתלונן עליו במשטרה

לפני 12 שעות, FROGIE כתב:

היה שירשור דומה כאן

זה אותם שמות? :)

לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Be roo כתב:

לדעתי חבל על הזמן, לא יעשו עם זה דבר.

אני לא מבין עדיין איך אבל זה מגיע למצב שמכתבי תביעה של עורכי דין מגיעים אליי.

הבן אדם עשה תאונה. נתן את הפרטים שלי - סבבה.

לפני כל התביעות וכל העניינים וכ'ו, הביטוח והעורכי דין לא טורחים לעשות הצלבת מידע ולבדוק האם הפרטים של הבעלים שנמסר זה הבעלים העדכני?! מרגיש לי כמו חברת ביטוח מאוד לא מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, nhhbhdv כתב:

מרגיש לי כמו חברת ביטוח מאוד לא מקצועית

אולי, אבל על חוסר מקצועיות לא פונים למשטרה.

וגם אם היה פה נסיון להונאה ע״י הנהג שמסר פרטים שגויים (ואנחנו לא יודעים אם זה היה במודע או לא, אין לנו מושג מי נהג ברכב בזמן התאונה), זה לא מקרה שהמשטרה תתעסק איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...