Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקנדים נמאס מתופעת ה-DRL בלילה. (הלוואי עלינו)

TDI
שימו לב! השרשור הזה בן 793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 16.1.2022 בשעה 08:27, amosbmw כתב:

ועוד אידיוט עם 0 בהנדסת אנוש, זה שהתחיל עם לוחות שעונים שמוארים בזמן שהאורות כבויים.

אולי אני מפספס משהו, כי נראה שהרבה הסכימו עם מה שכתבת - אבל הרעיון המקורי של זה היה להאיר את לוח השעונים במהלך היום, לא? כשהסביבה מוארת ביום שמשי, יש לוחות שעונים חשוכים שחייבים להיות מוארים. אז לפני 10-20 שנה, עוד לפני תקופת החיישנים והתאורה האוטומטית, הדרך לדעת שעכשיו יום היתה לפי האם הדלקת אורות או לא. וגם ממה שזכור לי, התאורה הזאת הייתה בד"כ מסנוורת מדי בלילה, כך שהיה אפשר להבין שמשהו לא בסדר (לפחות במכוניות בהן אני נהגתי).

בתאריך 17.1.2022 בשעה 01:29, Derish כתב:

באקלים אירופאי, במיוחד בחורף, יכול להיות אפור ותחושת 'בין ערביים' כל היום. במצב כזה ה-DRL מספיק לגמרי כדי להיראות, אבל משום שחיישני האור ה'חכמים' נמצאים כל הזמן על הגבול, יוצא שאורות הדרך נדלקים ונכבים מדי כמה דקות, מה שמעמעם את תצוגת ה-GPS/מולטימדיה והופך אותה ללא קריאה (כי עדיין לא חשוך מספיק בחוץ). זה לא רק לא נוח אלא גם מסיח את הדעת ומחייב התעסקות מיותרת תו"כ הורדה של העיניים מהכביש. 

יש לזה פתרון פשוט, והוא להפריד את ההתנהגות (ואת הרגישות) בין אורות הדרך לתאורה של לוח השעונים. ככה זה אצלי ברכב (מאזדה 3).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.1.2022 בשעה 09:06, Fraysa כתב:

לרוב הרכבים היום יש מתג תאורה אוטומטי

איך הגעת לזה? אולי ברוב הרכבים החדשים-דנדשים (גם לא בטוח בכלל). אבל קח אפילו רק חמש שנים אחרונה, וזה בכלל לא נכון. שלא לדבר על כלל צי הרכב הישראלי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרעיון של לוח מואר כשהאורות כבויים דווקא לא רע ובא בדיוק בשביל לראות יותר טוב את הלוח בשמש חזקה וזה הרבה יותר שימושי בארצנו (רוב הימים יש שמש טובה ביחס לימים גשומים\אפרוריים). אני אישית אוהב את זה.

2. אם #1 גורם לנהגים לשכוח להדליק אורות זה בעיה אצל הנהגים ולא ברכב.

3. לא מצליח עדיין להבין למה יש רכבים ממודל נניח 2010 ללא חיישני אורות. באימפלה 2005 היה. משגע אותי כשאני רואה רכבים נוסעים בלי אורות ב 2022, ומה גם שהם לא תמיד מבינים את הסימונים (אני מנסה בהבהוב קליל אבל זה לא תמיד עוזר וגם להפתעתי סימון עם הידיים לא תמיד מובן)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? כסף. כל מערכת כזו מייקרת את הרכב, ומצד שני, כשהיא מותקנת בדגם בסיסי, פוגעת במיתוג של הדגמים היקרים. אה.. ואימפלה היא לא בדיוק דגם בסיסי, בודאי בישראל.

אני מסכים אתך לחלוטין לגבי הנהגים - כבר הסברתי לנהגת שעמדה לידי ברמזור בשעת בוקר מוקדמת ביום חורף שהיא נוסעת עם תאורת יום. היא לא הבינה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תאורה בלוח שעונים נדלקת גם אם זה על אורות חניה, זה לא אינדיקטור ממש טוב. 

אדם שנוהג ברכב צריך לשבת 10 דקות ולעבור על ספר הרכב כדי לדעת איך מתפעלים דברים בסיסיים או לפחות לבקש ממישהו שיסביר לו לפני שהוא יוצא לנהוג. אין מה לעשות, שום דבר לא יחליף אחריות אישית. כל עוד מתג אורות ידני זה משהו שקיים במכוניות, אנשים צריכים לדעת מה מצב האורות ברכב שלהם. זה כמו שאתה צריך לדעת אם יש לך נורה שרופה או שחסר אויר באחד הגלגלים. 

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם עמדתי ליד מישהי עם סורנטו ברמזור (כנראה נהגת חדשה שנוסעת באוטו של אבוש) , והסברתי לה שהיא עם אורות חניה והאור כבוי. אז היא התווכחה איתי שהאור דלוק. הסברתי לה שתסובב עוד קליק בידית, והדגמתי על הידית שלי, תוך כדי שאני אומר לה שיש לנו רכבים דומים (מאותו יצרן). היא הסתכלה עליי בהתנשאות שאיך לעזאזל העזתי להגיד שסורנטו, פאר היצירה דומה לרכב המעפן שלי.... ואז חברה שלה פתחה את החלון האחורי ואמרה לי 'יאללהההה מה אתה מורהה נהיגהההההה גם כןןןןןן' 

נפגעתי ונסעתי... עד היום בטיפולים.

• מצחיק 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@EliC25 אני פשוט אומר לאנשים כאלה שהאור האחורי שלהם כבוי, וכמעת נכנסתי בהם כי לא רואים אותם,לרוב הם נבהלים ומתחילים לבדוק.

כמו כן אם אני נתקל ברכב בלי אורות בלילה, אני נותן הבהוב זריז של אורות גבוהים ואז פעמים שלוש כיבוי והדלקה זריזים של אורות הדרך, כ-60% מהפעמים אנשים מבינים את זה ומדיקים אורות

Kia Niro 2018 | Honda civic 94 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60 אחוז זה מצב טוב

אשתי אומרת לי להפסיק לסמן לא שים, כי הם גם ככה לא  מבינים.

ברוב המוחלט של המקרים היא צודקת 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, פריג'י כתב:

חדת עין! הרכב שלך אכן נקנה ממורה נהיגה!

עוד 5 חודשים הוא יותר זמן רכב פרטי מאשר רכב לימוד נהיגה :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...