Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית קטנוע - שוק פרטי או מימון ?

_DownLoaD_
שימו לב! השרשור הזה בן 829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם :) אשמח לחוכמת ההמונים. 

מעוניין לקנות קטנוע 125 סמ"ק לצורכי עבודה - משלוחים (שנתון 2020 או 2021). המחירים לשוק המשומשים למציאה טוב (עד 10,000 קילומטר או פחות) נעים בין 8,000 ל 12,000 ש"ח לפני מיקוח לפי יד2.

יש לי את הכסף במזומן, אך עולה אפשרות נוספת קנייה דרך הסוכנות כשאני אהיה יד 01 (היבואן יד 00) - קטנוע עם 0 ק"מ (שנת 2021 ברישיון) במימון מלא 100%. אבל דרך היבואן המחיר 14,900 ש"ח. (משמע תוספת של 2,000 ש"ח בערך).

מכיוון שאני מעוניין לעבוד עם הקטנוע והוא אמור לשרת אותי, נוח יותר לפרוס ל 10 תשלומים את עלות הקטנוע ולקבל חדש מהניילון - אחד כזה שלא שומש. יש לי את הכסף והתוספת 2000 שקלים האלו לא מפריעה - דרך העבודה זה יחזור).

השאלה שאני רוצה לשאול, מה הנורות האדומות שצריכות להדלק בעסקאות כאלו דרך היבואן? מדוע הוא נרשם יד 00? האם קיימים חסרונות למינהם?

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני מכיר את שוק הקטנועים, אבל הייתי שואל שתי שאלות:

1. מה מחיר פרישת התשלומים (ריבית על ההלוואה).

2. מה המוצר שאני מקבל, כולל בהשוואה לחדש (יד 00). יתכן שמדובר בקטנוע שעמד שנה בבונדד ונרשם כיוון שלאחר שנת המתנה הרכב חייב להרשם - ויתכן שמדובר בעצם ברכב מ-2020. זה לא בהכרח רע, אבל מצריך בדיקה מה המוצר שאתה מקבל מול האופציות האחרות ומחירן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההיכרות המאוד מצומצמת שלי עם עולם הקטנועים (דרך חברים), שחיקת הרכיבים בקטנוע זה לא אותו דבר כמו ברכב.

למשל אם תקנה משפחתומטית יוצאת ליסינג בת 3 עם 100+ אק"מ, היא עדיין רוב הסיכויים תשרת אותך במשך עשור בתחזוקה מינימלית.

עם קטנוע זה לא אותו דבר. 20-40 אק"מ זה כבר מוות למנוע וגיר, פלוס צמיגים שנשחקים מהר יותר (ובדו גלגלי צמיגים איכותיים זה סופר חשוב), פלוס סביר להניח שהקטנוע נפל לפחות פעם או פעמיים במשך חייו, פלוס העובדה שהוא עומד חשוף לפגעי מזג אוויר, אז הקטנוע יכול להיות כבר גמור, גם אם הוא מודל 20 או 21.

לדעתי - במיוחד אם אתה הולך לעבוד עם הקטנוע, רק חדש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מכיר מנועי 125 סמ"ק קירור אוויר בשימוש אופייני בשליחויות מחזיקים כ 40.000 ק"מ, בשימוש מתחשב על ידי רוכב פרטי שהוא בעל הכלי יכולים להחזיק יותר. 

מצטרף להמלצה לקנות חדש, 0 ק"מ מיבואן. סביר להניח שהוא נרשם יד ראשונה על היבואן בגלל שעברו 12 חודשים מתאריך הייצור. אחרי הזמן הזה אם היבואן לא הצליח למכור, הוא מחוייב לבצע רישום, זאת אומרת לרשום את הרכב  על מישהו. 

תבדוק ממתי מתחילה האחריות, האם מתאריך הנפקת רישיון רכב (שיכול להיות שהיה  בתחילת 2021, או מתאריך מסירה לך. 

אם הקטנע יוצר ב 2020, ונרשם ב 2021 הוא כבר כשנה וחצי או יותר עומד ללא נסיעה. בניגוד למכוניות סביר  שעומד במקום סגור ולא בחוץ אז אין נזקי שמש וכו' אבל יהיה צורך בהחלפת מצבר ואולי עוד ריענון, לא יודע בדיוק מה מקובל בתחום. 

פשוט קח בחשבון שזה כלי שעמד שנה פלוס ללא שימוש. עדיין עדיף על משומש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, _DownLoaD_ כתב:

הבנתי, עוד תובנות שיש לשים לב אליהם?

אתה הולך לקנות כלי עבודה, תעשה שיעורי בית.

אין דין קטנוע לסטודנט שנוסע בית-לימודים-עבודה, כדין קטנוע שליחויות. אתה צריך כלי אמין שיחזיק מעמד. הייטקיסט שהקטנוע שלו במוסך לוקח מונית, אתה תהיה מושבת ולא תוכל לעבוד.

בדוק איזה דגמים מתאימים יותר לצרכים שלך מבחינת נסועה, גודל, נוחות. מה עלות התחזוקה השוטפת, מה עלות הביטוח (האם יש הבדל אם זה לצרכי עבודה).

היות ואתה לא מכיר את התחום, אתה אפילו עוד לא יודע מה לשאול, אז אל תמהר, חפש פורומים יעודיים שעוסקים בקטנועים.

זו הוצאה לא זולה לצורך פרנסה, אל תחפש רק טיפים ותובנות, תהיה בקיא בחומר, כזה שיכול לספק טיפים ותובנות לאחרים.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...