Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עדכון אגרות רישוי רכב 2022

davidler
שימו לב! השרשור הזה בן 828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

השבוע היה עדכון אגרות לרכב חדש 2022

שמתי לב שהתשלום שהיבואן גבה ממני עבור תשלום אגרת רישוי גבוה יותר ממה שרשום ברשיון הרכב החדש , האם עלי לדרוש החזר של ההפרש ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן לא גבה ממך. 

החבואן נתן לך את הרכב עם אגרת רישוי משולמת, ומגלגל את התשלום הזה עליך. 

נניח וקנית את האוטו באוגוסט ושילמת 1500 שקל אגרה שנתית. היום האגרה על אוטו בקבוצת הרישוי ובדגם זהה עולה 1400, אז כשתחדש את האגרה תשלם 1400 שקל. קל ופשוט. 

אין החזרים, בדיוק כמו שאם המחיר היה עולה, לא היו לוקחים ממך את הסכום שהעלו.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מבין את זה.

הזמנתי רכב שבדצמבר היה שייך לקבוצת רישוי 4 ועכשיו שייך לקבוצת רישוי 3.

שילמתי על הרכב לפי קבוצת רישוי 4, למה לא מגיע לי הסכום הנותר?

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מילאתי דלק לפי 6.38 שקל לליטר.

בסוף אותו חודש המחיר ירד . באתי לתחנה, ביקשתי החזר. הבחור צחק לי בפנים. 

תחשוב על זה הפוך- אם אחרי השינוי הרכב היה עובר מקבוצה 3 לקבוצה 4 (וזה יכול לקרות, וזה קרה), היית מציע להחזיר את ההפרש למדינה/ ליבואן? 

התשובה היא כמובן "לא". 

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 2

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, שביט כתב:

תחשוב על זה הפוך- אם אחרי השינוי הרכב היה עובר מקבוצה 3 לקבוצה 4 (וזה יכול לקרות, וזה קרה), היית מציע להחזיר את ההפרש למדינה/ ליבואן? 

יש לי תחושה שפשוט היו מבקשים את הדלתא של הסכום בין קבוצות הרישוי. זה לא מה שהיה קורה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, שביט כתב:

אני מילאתי דלק לפי 6.38 שקל לליטר.

בסוף אותו חודש המחיר ירד . באתי לתחנה, ביקשתי החזר. הבחור צחק לי בפנים. 

ההבדל הוא שאתה משלם את האגרה (באמצעות היבואן) ברישום של הרכב ולא בהזמנת הרכב. נכון ליום הרישום, האגרה כבר הייתה יותר נמוכה.

לפות''ש - מגיע לך החזר. הסכום שמופיע בחשבונית על הרכב תחת "אגרת רישוי" אמור להיות מועבר כולו למשרד הרישוי ואתה אמור לקבל אישור תשלום על הסכום הזה (שזה, בעצם, רשיון הרכב). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור - הרכב שלי נרשם לפני כמה ימים (12.1 או משהו כזה, בכל אופן בינואר ואחרי העברת החוק).

מה קורה אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוכנות אמרו לי שייתכן שתעריף האגרה ישתנה , זה גם כתוב בהסכם , לכן אם התעריף או המס היה עולה  היבואן היה דורש את ההפרש כפי שרשום בהסכם , לפיכך מגיע החזר עבור דרישת התשלום הגבוהה שנלקחה 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר פניה ליבואן , הודיעו לי נהיבאן שהכן מגיע לי החזר כספי עבור הפרש אגרת רישוי, חבל שזה נעשה רק לאחר הפנייה שלי ולא ביוזמת היבואן 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה יבואן מדובר אם אפשר לדעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...