Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש (האכלת חתולים) בחנייה פרטית בטאבו

MTTN
שימו לב! השרשור הזה בן 801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

אני גר בבניין משותף ולכל דייר יש חנייה פרטית בטאבו.

בלילה אני משאיר צלחת מזון לחתולים מתחת לרכב שלי בחנייה שלי שרשומה בטאבו, ואחר כך מפנה ומנקה אחריי.

אחד השכנים התלונן שזה חניון משותף והפעולה שלי גורמת לו למטרד כי חתולים מגיעים לבניין ועולים לו על הרכב (אני אישית לא ראיתי את זה)

השאלה שלי - מי מבינינו צודק? האם שכן/ועד/עירייה יכולים למנוע ממני שימוש כזה בחנייה שלי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 6 דקות, yossiaviel כתב:

את האמת? לא יודע עד כמה העניין הזה חוקי או לא, אבל מה שאתה עושה, בהחלט מרגיז.

לא הייתי רוצה שחתולים יעלו לי על הרכב, ויותר מזה, להיכנס בתוך תא המנוע> ובהתנעת הבוקר ייתפסו באיזה רצועה, או יגרמו לנזק אחר, גם לי לרכב, וגם החתול עלול להיהרג.

אני אישית, קניתי ספריי\נוזל, שמרחיק אותם, והוספתי לו תמציות שמן מנטה, נוזל תמצית לימון, עם ריח להרבה זמן, שבינתיים עושה עבודה מצויינת.

רוצה להאכיל אותם? אתה דואג להם? תעשה את זה רחוק.

אם הפעולה שלי חוקית אז אולי מה שאתה מציע יוכל להיות פיתרון לשכן הזה וכולם יהיו מרוצים. תוכל לפרט יותר, איך קוראים למה שקנית ומה בדיוק הוספת?

אגב, כל החתולים בסביבה שלנו זקנים מאוד ומסורסים, הם לא גורים שיכולים להיכנס למכסי מנוע ולדעתי הם אפילו לא יכולים לקפוץ על רכבים, לפחות אני אף פעם לא ראיתי. 

עריכה אחרונה על ידי MTTN
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לזקנים\צעירים\גורים.

בחורף קר, והם מחפשים מקום להתחמם.

מעל מכסה המנוע, או מתחתיו. כלומר בתוכו. בתוך תא המנוע.

הספריי\נוזל, הוא של חברה בשם "FLOWER", ורצוי להוסיף לו תמציות שמן מנטה, ותרכיז נוזל לימון.

העסק הזה עולה בין 30 ש"ח, [באילת], ויכול להגיע להרבה יותר, תלוי איפה הוא משווק. ללא התוספות שציינתי.

ולמה מלכתחילה שהשכנים יירצו לקנות את החומר ולבזבזב כסף, רק כדי שאתה תאכיל את החתולים בסמוך לרכבים שלהם?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות שימוש בשטח הפרטי שלך כל עוד זה לא פוגע בסובבים.
גם אם מדובר בדירה שלך שנפרדת על ידי קירות מהשכנים או אפילו בבית פרטי, אתה לא יכול ליצור מפגעים לסובבים אותך, בין אם זה מפגע רעש, ריח, אור או כל דבר אחר.
במקרה שלך השכנים יכולים להתלונן שאתה גורם למפגע תברואתי והמזון יכול לגרום להופעת עכברים, תיקנים וכדומה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Boltik כתב:

אתה יכול לעשות שימוש בשטח הפרטי שלך כל עוד זה לא פוגע בסובבים.
גם אם מדובר בדירה שלך שנפרדת על ידי קירות מהשכנים או אפילו בבית פרטי, אתה לא יכול ליצור מפגעים לסובבים אותך, בין אם זה מפגע רעש, ריח, אור או כל דבר אחר.
במקרה שלך השכנים יכולים להתלונן שאתה גורם למפגע תברואתי והמזון יכול לגרום להופעת עכברים, תיקנים וכדומה.

תודה על התשובה. אז במידה ואין מפגע כלשהו, זה אומר שזה חוקי? אני משאיר צלחת לכמה דקות מתחת לרכב, מגיעים 2 חתולים לאכול, אחרי זה מפנה וזורק את הצלחת, כלומר לא מגיעים מזיקים ולא נשאר ריח או מפגע אחר בסביבות החנייה שלי. 

לפני 25 דקות, yossiaviel כתב:

אין קשר לזקנים\צעירים\גורים.

בחורף קר, והם מחפשים מקום להתחמם.

מעל מכסה המנוע, או מתחתיו. כלומר בתוכו. בתוך תא המנוע.

הספריי\נוזל, הוא של חברה בשם "FLOWER", ורצוי להוסיף לו תמציות שמן מנטה, ותרכיז נוזל לימון.

העסק הזה עולה בין 30 ש"ח, [באילת], ויכול להגיע להרבה יותר, תלוי איפה הוא משווק. ללא התוספות שציינתי.

ולמה מלכתחילה שהשכנים יירצו לקנות את החומר ולבזבזב כסף, רק כדי שאתה תאכיל את החתולים בסמוך לרכבים שלהם?

אנחנו גרים בבניין משותף. צריך למצוא את האיזון בין הזכויות שלי לזכויות של השכן. זה מה שאני מנסה לברר מהבחינה החוקית. אין לי בעיה לרכוש להם את הספריי הזה לצורך העניין כדי לשמור על שכנות טובה. זה לא משנה את השאלה העקרונית של מה מותר ואסור לעשות בחנייה פרטית בטאבו

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה, אתה יוצר נקודת האכלה ומפגש לחתולי הסביבה באזור השייך לכולם.
ואחרי שהחתולים אוכלים הם נשארים בסביבה, עולים על רכבים אחרים ושורטים את הצבע..

ובימים קרים נכנסים לאיזור המנוע החמים לאחר נסיעה , ויש אפשרות כי עם הנעת הרכב
החתולים יתפסו ברצועות המנוע וימותו.. וזו הרגשה לא נעימה ודי מבעסת שהרגנו אותם..

לכן אם אתה חובב בעלי חיים ובמיוחד חתולים, לטובתם - אל תשאיר אוכל באיזור המסוכן לחתולים.

אייל

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, MTTN כתב:

אז במידה ואין מפגע כלשהו, זה אומר שזה חוקי?

אתה לא רואה בזה מפגע, אחרים כן יכולים לראות בזה מפגע עבורם ולהתלונן על כך.
קח בחשבון 2 דברים למקרה של תלונה בנושא:
1. שטח פרטי או משותף לא עושה כאן הרבה הבדל.
2. עיריות כן רואות בהאכלת חתולים מרכיב של מפגע ומגבילות את זה למקומות מוגדרים בלבד, לכן לשכנים שלך יהיה די קל להוכיח שקיים מפגע מבחינתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Boltik כתב:

אתה לא רואה בזה מפגע, אחרים כן יכולים לראות בזה מפגע עבורם ולהתלונן על כך.
קח בחשבון 2 דברים למקרה של תלונה בנושא:
1. שטח פרטי או משותף לא עושה כאן הרבה הבדל.
2. עיריות כן רואות בהאכלת חתולים מרכיב של מפגע ומגבילות את זה למקומות מוגדרים בלבד, לכן לשכנים שלך יהיה די קל להוכיח שקיים מפגע מבחינתם.

תודה על התשובה. היא אכן כיוונה אותי לפיתרון השאלה המשפטית שלי. ברמה הארצית אין איסור, ברמה העירונית חוקי עזר יכולים להגביל שימוש בשטח פרטי למטרה הזאת. 

אבדוק מה המצב בעירייה שלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שחתול שנכנס לתא המנוע והרכב כבר התחיל לנסוע, מעבר לזה שהחתול יכול למות (סיכוי גדול), כנראה ייגרם גם נזק לרכב ויש מצב זה יגיע אלייך בסופו של דבר.

אני לא מבין למה לא לעשות שכנות טובה ולהאכיל את החתולים במקום שמיועד להם, במידה ואין מקום כזה אז ברחוב, רצוי במקום גבוה על מנת שעכברים/חולדות לא ייקחו מהאוכל.

פרטים נוספים כאן: https://www.gov.il/he/departments/general/street_cats
ודוגמה קצת שונה אבל אולי רלוונטית לנושא כאן: https://www.petnet.co.il/cats/2333/

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד שאתה מתחשב ומאכיל את בעלי החיים המסכנים שחיים בחוץ, ישר כוח!

אולי תוכל למצא באיזור אחר בקרבת מקום שתוכל להעמיד פינת האכלה \ כלי האכלה

• אהבתי 4
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני אומר, אבל גם אם מותר באיזור מגוריך לעשות את זה, וגם אם העיריה תחלק לך על זה כסף, למה אתה מעדיף לפנק את החולים על חשבון בן אדם שסובל מזה?
לאיפה הגענו?????
מאוד יפה לדאוג לבע"ח, אבל על חשבון אנשים????

תחשוב שהייתי מאכיל ג'וקים והם היו מגיעים אליך לבית... (פתאום גם אתה נגעל אה??..)

• אהבתי 4
  • רעיון גרוע 5
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MTTN כתב:

היא אכן כיוונה אותי לפיתרון השאלה המשפטית שלי

בתור חובב חתולי רחוב, עצוב לי שאתה מחפש את הפתרון שלך ברמה המשפטית ומנסה בכוח להתנצח עם השכנים שלך רק כי לדעתך החוק לא אוסר את זה. אתה מנסה בכח להיות צודק ומעדיף את זה (לדעתי) על להיות חכם.

לא יודע איפה אתה גר, אבל כמו שכתבו לך כבר האכלה של חתולי רחוב בסביבת מכוניות, ובטח ובטח מתחת למכוניות חונות, מסכנת את החתולים, ואת זה אתה בטח לא רוצה. חתולים הם חיות של הרגלים, ברגע שהם יתרגלו לחניון הם ישארו שם. עדיף ליצור נקודת האכלה מסודרת (בשיתוף עם העירייה או באופן פרטי) בגינה קרובה, בחצר הבניין, באיזושהי רחבה או חלק מהרחוב שאינו ליד כביש ואינו מפריע להולכי רגל, או בכל מקום אחר שרחוק מכלי רכב, שנוח לחתולים להגיע אליו, ושלא יפריע לשכנים, וכמובן להאכיל אותם באוכל יבש בלבד ולא באוכל רטוב/שאריות.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, daniel.asu כתב:

אולי הם לא נראים כאלה עם הפרצוף הפרוותי המתוק הזה

אפשר לגגל קיפודים עם סקביאס כדי להבין את גודל הנזק. 

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...