Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת אסם ואיתה עוד חברות תעלה מחירים של מאות מוצרים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 דקות, davemustaine87 כתב:

זו לא הבעיה. במצב של תחרות תקינה/התערבות של המדינה על מנת למנוע תיאום קרטליזציה או מונופול, אם אתה מעלה מחירים כול הזמן ועדיין קונים ממך, אז אחלה , אתה עושה אחלה עבודה. 

הבעיה שבארץ זה לא ככה. בעלי ההון מפעילים כול מה שביכולתם למנוע תחרות ולשמר את כוחם, והמדינה פשוט משתפת עם זה פעולה. 

איך המדינה משתפת עם זה פעולה?

היא צריכה להגביל את היכולת של מישהו להרוויח? 

לפני 32 דקות, Renaultrap כתב:

במקרה הזה אין כאן VMN לצרכן. כמו שכבר כתבתי כאן, שני מטר מהבית שלי יש גלידריה שמשלמת שכירות גבוהה, מוכרת כדור ב-6-7 ש"ח ונותנת פייט טוב לכל גלידה שאכלתי. התחרות שגולדה מנצחת בה היא הכל חוץ מ-VFM

אז אם גולדה יפתח מולו סניף, הוא יפסיד.

אם לא, כנראה שהציבור מעדיף גלידה ב30 שקל ולא ב6 שקל.

למיטב זכרוני אף דוכן פלאפל שכונתי לא פשט את הרגל בגלל שמקדונלדס החליטו למכור פלאפל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מתחבר לרכישות מחו"ל,

אני גם מרוכשי LEVIS בחו"ל, אני הולך עם דגם 559 שאין בכלל באירופה,

מזמין לי מאמאזון, עולה לי פחות מחצי מהמחיר של ג'ינס דומה של החברה בישראל.

אם הייתי יכול להזמין מאמאזון חלב, כנראה שהייתי עושה את זה,

בטח עם מה שקורה פה עם המחירים והעליה שלהם.

אני לקוח כבד יחסית של אמאזון, לא רואה סיבה להשאיר שקל שאני לא חייב בעסקים בארץ.

לגבי הגולדה, אני מחרים אותם כבר שנה פלוס, אחרי ששליח שלהם (חברה שעובדת איתם) שבר לנו דלת של המעלית בקומת הקרקע והכניס את הבניין שלי להוצאות של סביב 1000 ש"ח למשפחה ועוד המנהל של גולדה אמר לי - לא צילמתם? בעיה שלכם ודאג שהשליח יתקשר אלי ויאמר לי "אם שברתי גבר, בוא לכפר שלי ונדבר על זה"
כן.... אני לא אקנה שם לעולם.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Boltik כתב:

@Renaultrap

אם ליד הבית שלך יפתח סניף של גולדה עם המחירים של גולדה, הם יצליחו למשוך לקוחות?

פתחו, ואני חלוק לגבי איך שאני מרגיש כי הסניף לא כל כך עובד. מצד אחד יופי, כדי שיבינו שלא יקנו בכל מחיר, מצד שני באסה, כי עדיין יש שם בן אדם שהשקיע כסף על הזיכיון וניסה, ונפגעה פרנסתו

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

לשאלה הראשונה- כן. לא סתם ישראל היא מדינה סופר ריכוזית בכמעט כול תחום.

לשאלה השניה - בהחלט כן. בהיעדר תחרות הוגנת , השחקנים הראשיים יכולים לבחור בעצם איזה מחיר שבא להם ולך לא יהיה מה לעשות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

המדינה במקרה "הטוב" לא עושה כלום(כאשר כן צריך לעשות! דוגמא: מחירי הרכב והמחירים של החלפים) ובמקרה הרע מעודדת אותם, לדוגמא: מיזוג חברות/בנקים.

על רשות התחרות שמעת? כן כן הרשות שבראש עמדה עורכת דין של המונופולים הגדולים ושימשה "רגולטור" על אותם תאגידים מהם התפרנסה -צירוף מקרים?

רשות שהיעד שלה הוא "מניעת פגיעה בתחרות מצד גופים עסקיים באופן יזום" , רשות עם סמכויות אכיפה אבל במקום לאכוף הם מפרסמים דוחות ונותנים גושפנקה לאזרחים - "כן דופקים אותכם אבל תחזיקו חזק".

עריכה אחרונה על ידי Electron

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 18 דקות, davemustaine87 כתב:

לשאלה הראשונה- כן. לא סתם ישראל היא מדינה סופר ריכוזית בכמעט כול תחום.

לשאלה השניה - בהחלט כן. בהיעדר תחרות הוגנת , השחקנים הראשיים יכולים לבחור בעצם איזה מחיר שבא להם ולך לא יהיה מה לעשות

ישראל אכן ריכוזית מדי, חלק מזה בלעדית באשמת המדינה (תחום הרכב למשל). אבל כדי למנוע ריכוזיות לא צריך להגביל לאף אחד את הרווחים. אתה רוצה גלידה במחיר מפוקח? כי זה מה שזה אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Boltik כתב:

@Renaultrap

אם ליד הבית שלך יפתח סניף של גולדה עם המחירים של גולדה, הם יצליחו למשוך לקוחות?

אין לי ספק. הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, davemustaine87 כתב:

לא אמרתי להגביל מחירים. יש עוד המון דברים שאפשר לעשות על מנת להחליש קרטלים ומונופולים. לא צריך להגביל מחירים. 

כמובן שאת המונופולים צריך להחליש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Renaultrap כתב:

אין לי ספק. הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם

אז יש כאן ערך מסויים לצרכן שהוא מוכן לשלם עליו. אולי אתה ואני לא רואים ולא מבינים אותו, אבל הערך קיים. הרי אין כאן משהו שמאלץ את הצרכן להיכנס דווקא לגולדה ולא גלידריה שכונתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Boltik כתב:

אז יש כאן ערך מסויים לצרכן שהוא מוכן לשלם עליו. אולי אתה ואני לא רואים ולא מבינים אותו, אבל הערך קיים. הרי אין כאן משהו שמאלץ את הצרכן להיכנס דווקא לגולדה ולא גלידריה שכונתית.

אין לי ספק שיש כאן ערך מסוים.... לציבור מטומטם (או עשיר מדי). שאפו גדול לגולדה שהצליחו לייצר לעצמם מוניטין כאילו הם מוכרים מוצר בלעדי. הם מוכרים גלידה. באופן אישי, ב-18 ש"ח לכדור אני יכול לחשוב רק על הנאום של וינסנט ווגה למיה וואלאס בספרות זולה על מילקשייק ב-$5. כל אחד שנכנס לשם ומשאיר שם כסף מבטיח שהמחירים יעלו עוד. אחרי הגלידה האנשים האלה הולכים הביתה וכותבים פוסטים בפייסבוק על עליות המחירים. גם ארוחת בוקר של חביתה, סלט ולחם עם חמאה ב-75 ש"ח בארקפה נכנס לקטגוריה הכשרה הזו.

עריכה אחרונה על ידי Renaultrap
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הכל נכון אבל איפה הבעיה? מה לא בסדר בזה?

אם גולדה היו ספקי הגלידה היחידים בישראל, זאת בעיה רצינית בלי קשר למחירים. אבל כרגע יש המון תחליפים זולים יותר והבחירה חופשית. 

לעסק קטן שמתחרה בגולדה יש אופציות למתג את עצמו כפרימיום באיכות במחיר עממי לעומת הגלידה הבינונית במחיר מופקע שלהם, לעשות משלוחים הביתה, או לא לעשות כלום ולבכות ברשתות חברתיות שפוגעים לו בפרנסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, levy כתב:

רוב המוצרים של אוסם יש להם תחליפיים ביבוא ולכן אני כבר שנים רבות עושה מאמץ לא לקנות אוסם וגם לא תנובה

תבדוק מי מייבא את אותם תחליפים. אתה תופתע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...