Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: איוניק 5 - היא באמת טובה באופן מיוחד

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדויק.

אבל אני מעריך ש- 100 אחוז מרוכשי איוניק 5 רוכשים אותה בגלל התכונות שיש לה ולא בגלל התכונות שאין לה.

לעומת זאת נוכחתי בכך שחלק מרוכשי המודל 3 רוכשים אותה בגלל התכונות שיש לה אבל גם בגלל התכונות שאין לה וחלק אחר לא מעניין אותו שום תכונה מלבד שזה טסלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כדי להגיע לשרשור חיפשתי "איוניק 5 discotd5" ואז הבנתי כמה הניק ניים שלך כל כך רחוק מהכותרת...

בכל אופן, עשו מבחן טווח שהביא עוד סיבה להעדיף את היצרן הקוריאני, שלא רק נותן חבילה טובה וחדשנית, אלא גם מציג נתונים אמינים.

https://youtu.be/8vWsCVPDnlQ

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, EliC25 כתב:

כדי להגיע לשרשור חיפשתי "איוניק 5 discotd5" ואז הבנתי כמה הניק ניים שלך כל כך רחוק מהכותרת...

נערכו דיונים פנימיים רבים, סנדאות אאוטדור, סמינרים שלמים שכולם הוקדשו לסוגיה הבוערת ביחסי ישראל המערב והעולם הערבי בצל התהפכות, 'האם דיסקו צריך לשנות את היוזר באתר'.

התשובות לא היו חד משמעיות, אם כי הגיעו מסרים מארמון המלך שהדבר יביא למשבר אמון ביחסים העדינים.

לגבי האיוניק 5,

יש לי דילמה אמיתית, אני לא זוכר קונצנזוס כל כך רחב לגבי רכב כלשהו. עיתונאים מקומיים, עיתונאים זרים, בלוגרים, יוטיוברים, ועוד תמימי דעים שמדובר ברכב נפלא ופורץ דרך. 

וזה גורם לי לחשוב הרבה 'מה פיספסנו?'

חדרתי לקבוצות פייסבוק בחו"ל של בעלי איוניק 5 וכאלה שממתינים לקבל את הרכב. (כלומר הצטרפתי. לא עשו בעיות). בדיוק כמו בארץ הקודש, כל מובילית עם איוניק 5 מצולמת ומועלית לרשת, ועוד ועוד. אותן שאלות שעולות כאן עולות גם שם. ההבדל הגדול הוא שלפחות ממה שהצלחתי לסנן, בקנדה לפחות הדגם המועדף הוא ה 4X4. 

האם יש לנו כאן סוג של טויוטה קורולה חשמלית שכל העולם עוצר נשימתו לקראתה? הפעם האחרונה שראיתי כזו תמימות דעים בין עיתונאי רכב היתה כאשר הושקה הפיג'ו 306 אי שם ב 1993. 

אני באמת לא יודע מה סוד הקסם של האיוניק 5 , עובדה שהוא עבד גם עלי. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי דיסקו זה חלק מהמיתולוגיה של הפורום, ואתה כבר מזוהה כך. אסור לך להחליף.

לגבי האיוניק - נכון שיש קונצנזוס לגביו מכל הכתבים, כי הוא באמת פשוט מעולה.

מי שמבקר את האיוניק אלו בדרך כלל סולדי הקוריאניות, שעדיין מסתכלים עליהם כחקיינים של שנות ה90, או טסלה פאנס שלא יכולים לקבל את העובדה שיש פה תחרות ראויה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהאיוניק 5 מתקרבת אפילו לשבת במשבצת של קורולה חשמלית.

היא אוונגרדית מדי ולא מגרה את בלוטות הטעם של לקוחות המיינסטרים, למעשה היא מרתיעה לא מעט מהם.

מה שקרה עם הסיטרואן bx בישראל לא יחזור שנית.

הטסלות לעומת זאת חובטות בכל סוגי הלקוחות באגרופים עוצמתיים ישירים לפרצוף בכמה תכונות עיקריות ומכאן יכולת קבלת החלטות כבר נפגעת עד כדי נוקאאוט מוחלט אצל חלק מהם :-)

לגבי מבחן הטווח בין הרכבים החשמליים שהובא כאן, נראה שהמעבר לסוללת ה- lfp במודל 3 sr מאכזבת בפועל מבחינת הטווח. 

במבחני רכב שנערכו עם המודל 3 sr הראשונות שהגיעו לארץ עם סוללת הליתיון יון הטווח היה טוב יותר.

סוללת ה- lfp הגדולה יותר שמגיעה כעת עם דגמי המודל 3 sr תשפר את המצב אבל נראה שהיא עדיין תציג בפועל טווח נחות יותר מהרכבים החשמליים המובילים (על הנייר היא מוסיפה 50 ק"מ, בפועל נראה שהיא תוסיף בסביבות 30 ק"מ).

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, discoTD5 כתב:

נערכו דיונים פנימיים רבים, סנדאות אאוטדור, סמינרים שלמים שכולם הוקדשו לסוגיה הבוערת ביחסי ישראל המערב והעולם הערבי בצל התהפכות, 'האם דיסקו צריך לשנות את היוזר באתר'.

התשובות לא היו חד משמעיות, אם כי הגיעו מסרים מארמון המלך שהדבר יביא למשבר אמון ביחסים העדינים.

לגבי האיוניק 5,

יש לי דילמה אמיתית, אני לא זוכר קונצנזוס כל כך רחב לגבי רכב כלשהו. עיתונאים מקומיים, עיתונאים זרים, בלוגרים, יוטיוברים, ועוד תמימי דעים שמדובר ברכב נפלא ופורץ דרך. 

וזה גורם לי לחשוב הרבה 'מה פיספסנו?'

חדרתי לקבוצות פייסבוק בחו"ל של בעלי איוניק 5 וכאלה שממתינים לקבל את הרכב. (כלומר הצטרפתי. לא עשו בעיות). בדיוק כמו בארץ הקודש, כל מובילית עם איוניק 5 מצולמת ומועלית לרשת, ועוד ועוד. אותן שאלות שעולות כאן עולות גם שם. ההבדל הגדול הוא שלפחות ממה שהצלחתי לסנן, בקנדה לפחות הדגם המועדף הוא ה 4X4. 

האם יש לנו כאן סוג של טויוטה קורולה חשמלית שכל העולם עוצר נשימתו לקראתה? הפעם האחרונה שראיתי כזו תמימות דעים בין עיתונאי רכב היתה כאשר הושקה הפיג'ו 306 אי שם ב 1993. 

אני באמת לא יודע מה סוד הקסם של האיוניק 5 , עובדה שהוא עבד גם עלי. 

נראה לי שאתה מחחפש את המטבע מתחת לפנס. רוב המגזינים לרכב נתנו לאיוניק 5 ציון של 8 או 4 כוכבים שזה בכלל לא רע, אבל יש חשמליות מוצלחות יותר בינהן אחותה ה ev6 שבניגוד לאיוניק 5 נחשבת גם למהנה לנהיגה. אם זה פרמטר עבורך אולי כדאי לך לחכות, יבואן קיה יכול להפתיע.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, discoTD5 כתב:

האם יש לנו כאן סוג של טויוטה קורולה חשמלית שכל העולם עוצר נשימתו לקראתה? הפעם האחרונה שראיתי כזו תמימות דעים בין עיתונאי רכב היתה כאשר הושקה הפיג'ו 306 אי שם ב 1993. אני באמת לא יודע מה סוד הקסם של האיוניק 5 , עובדה שהוא עבד גם עלי. 

לא הייתי נחפז להגיע למסקנות כאלו מרחיקות לכת,לפני שנוחתת פה ה"תאומה" היותר מוצלחת,דרך יבואן יותר אגרסיבי EV6,כמו ש-Uri-G כבר הזכיר לפני,ולי אישית זאת הסיבה יחידה שמעקב רכישת רכב נוסף,כי האירופאים פשוט לא במשחק,ומאז ותמיד כותב פה,המהפכה בתחום הזה רק הקוריאנים יביאו !
לא סתם מיהרו יונדאי להוציא "עדכון" ליוניק 5 כל כך מהר ל-2022
https://evglobe.com/2021/11/01/hyundai-ioniq-5-more-range-2022/

וגם יהיה פייסליפט רציני לדגם 2023.
בשבילי,בתור אחד שגר בבית פרטי והרבה בחוץ,יכולת V2L גיים צ'יינג'ר,ועם פיתוח אקוסיסטם חדש (מקווה יהיה גם לשוק האירופאי) זה יהיה עוד יותר מעניין בשבילי !
https://cleantechnica.com/2021/12/30/hyundai-home-electric-car-rooftop-solar-battery-storage-an-ev-charger-all-in-one-package/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

לא הייתי נחפז להגיע למסקנות כאלו מרחיקות לכת,לפני שנוחתת פה ה"תאומה" היותר מוצלחת,דרך יבואן יותר אגרסיבי EV6,כמו ש-Uri-G כבר הזכיר לפני,ולי אישית זאת הסיבה יחידה שמעקב רכישת רכב נוסף,כי האירופאים פשוט לא במשחק,ומאז ותמיד כותב פה,המהפכה בתחום הזה רק הקוריאנים יביאו !
לא סתם מיהרו יונדאי להוציא "עדכון" ליוניק 5 כל כך מהר ל-2022
https://evglobe.com/2021/11/01/hyundai-ioniq-5-more-range-2022/

וגם יהיה פייסליפט רציני לדגם 2023.
בשבילי,בתור אחד שגר בבית פרטי והרבה בחוץ,יכולת V2L גיים צ'יינג'ר,ועם פיתוח אקוסיסטם חדש (מקווה יהיה גם לשוק האירופאי) זה יהיה עוד יותר מעניין בשבילי !
https://cleantechnica.com/2021/12/30/hyundai-home-electric-car-rooftop-solar-battery-storage-an-ev-charger-all-in-one-package/

לגבי ה"עדכון" ל-2022 שציינת, שמגדיל את הטווח וגם את הספק המנוע ב-8% לפחות, הכתבה הזו עשתה רעש גדול וצוטטה בהרבה אתרים בעולם בתחילת נובמבר, ומאז - דממה. אין שום אינדיקציה שזה אכן עומד לקרות בקרוב. אתר יונדאי הרשמי בקוריאה עצמה וגם באירופה ואוסטרליה עדיין כולל במפרט סוללה של 72.6 קוט"ש. רק ארה"ב וקנדה מקבלות 77.4.

קיבלתי הודעה מכלמוביל שהאיוניק 5 4X4 שהזמנתי למאי-יוני מגיעה כבר בסוף החודש (זה המשלוח הראשון של ההנעה הכפולה). הם כמובן לא יודעים ולא נראה שזה מעניין אותם אם ומתי תוגדל הסוללה, ואני ממש מתלבט אם לזרום ולקחת את הרכב עכשיו או לחכות כמה חודשים למועד האספקה המקורי בתקווה לקבל באותו מחיר יותר טווח ויותר ביצועים (וגם לראות סוף סוף תמחור של מודל Y, קיה EV6 וג'נסיס GV60). יצוין שלא דחוף לי להחליף רכב. אם למישהו יש גישה לנתונים ויכול לשפוך אור, זה יהיה אדיר. או כל עצה אחרת... תודה

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Cadillac58 כתב:

לגבי ה"עדכון" ל-2022 שציינת, שמגדיל את הטווח וגם את הספק המנוע ב-8% לפחות, הכתבה הזו עשתה רעש גדול וצוטטה בהרבה אתרים בעולם בתחילת נובמבר, ומאז - דממה. אין שום אינדיקציה שזה אכן עומד לקרות בקרוב. אתר יונדאי הרשמי בקוריאה עצמה וגם באירופה ואוסטרליה עדיין כולל במפרט סוללה של 72.6 קוט"ש. רק ארה"ב וקנדה מקבלות 77.4.

קיבלתי הודעה מכלמוביל שהאיוניק 5 4X4 שהזמנתי למאי-יוני מגיעה כבר בסוף החודש (זה המשלוח הראשון של ההנעה הכפולה). הם כמובן לא יודעים ולא נראה שזה מעניין אותם אם ומתי תוגדל הסוללה, ואני ממש מתלבט אם לזרום ולקחת את הרכב עכשיו או לחכות כמה חודשים למועד האספקה המקורי בתקווה לקבל באותו מחיר יותר טווח ויותר ביצועים (וגם לראות סוף סוף תמחור של מודל Y, קיה EV6 וג'נסיס GV60). יצוין שלא דחוף לי להחליף רכב. אם למישהו יש גישה לנתונים ויכול לשפוך אור, זה יהיה אדיר. או כל עצה אחרת... תודה

זה לא קשור לגישה לנתונים,בפועל מה שקובע מה סוגר היבואן מול היצרן !!!

זה שקיים גרסת סוללה מעודכנת זאת עובדה,השאלה לאיזה שוק זה יגיע בסוף,זה תלוי מיבואן המקומי,שוק האוטומוטיב זה משהו מאוד אזורי/תלוי יבואן,בכלל בקשר לרכבים קוריאנים תעקוב אחרי ערוצים המקורבים ליצרן,ויש להם גישה מיידית לנושאים טכניים,ולא "שאריות" או הודעות לעיתונות שזה הרוב ביתר העולם כולל ישראל,תצרוך מידע דרך אתרים בסגנון כמו ערוץ של Asian Petrolhead ביוטיוב,וברור קונצרן יונדאי מחפש "טסלה קילר" ולפי זה עושה שינויים/תכנונים כל הזמן,וזה מה שאנחנו הצרכנים צריכים בסופו של הדבר,כמה שיותר תחרות,היבואנים בארץ של אירופיים לא בכיוון בכלל...שם רק תשמע את התקליט השבור "חוסר הקצאה",שברור שיש בזה אמת,אבל גם יש חוסר רצון מופגן שלהם לא להתעסק בזה,ולא הייתי בונה יותר מדי על שליפה של תמחור של אניאק !!

וכן,אם אתה שואל שאלות HARD CORE,חבל על הזמן,כל המערך השיווק המשומן בארץ לא בנוי לזה,תקבל תשובות לקוניות,בסופו של דבר,זה בזבוז אנרגיות,כמו לדבר עם בוטים :D כי באמת הם לא יודעים וממש לא מעניין אותם במיוחד בשוק מטורלל של היום המאופיין "עודף ביקוש",של אי יכולת לספק מה שאתה רוצה גם אם יש לך כסף,אז הכל באווירה של "ספסרות" או קח מה שזמין.
חוץ ממנהל מוצר אף אחד לא יכול לדעת,והוא לא בדיוק פנוי ל"מציקנים" כמונו,וזה מה שהיה התרשמותי בתקופה "נורמלית" ב-2019 מול יבואן אחר,של אותו קונצרנן ויותר זמין,טלקאר.
כמו שכתבתי לא פעם,אני מעקב רכישת של רכב נוסף,EV או PHEV,ל-ICE נקי בארץ לצערי,אין עתיד בשוק "עדר כבשים",עם שליטה מוחלטת של 5-6 "רועה צאן" ששולטים דרך "ציי רכב" איזה דגמים עלובים יהיה בשוק הישראלי הדפוק עם מיסוי פסיכי,הנשלט ע"י מחירון "מלאכותי" לקהל לקוח מצוי עם חוסר ידע/הבנה מוחלט בעולם המוטורי,שמה שמנחה אותו זה רק "שמירת ערך",אחזקה הכי זולה עם ציפיה לאמינות של פעם,וכל מני דעות קדומות/אגדות אורבניות שיטחיות ! 

אם הייתי חי במדינה נורמלית,הייתי קונה לאשתי איזה AMG זול,ייצור במזרח בסביבות 45-60K $,אבל בארץ זה רק לעשירים פאקינג חצי מיליון ש"ח,פשוט פסיכי !!!
https://www.mercedes-benz.co.il/mercedes_models/mercedes_modelsa_class/a35/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Uri-G כתב:

נראה לי שאתה מחחפש את המטבע מתחת לפנס. רוב המגזינים לרכב נתנו לאיוניק 5 ציון של 8 או 4 כוכבים שזה בכלל לא רע, אבל יש חשמליות מוצלחות יותר בינהן אחותה ה ev6 שבניגוד לאיוניק 5 נחשבת גם למהנה לנהיגה. אם זה פרמטר עבורך אולי כדאי לך לחכות, יבואן קיה יכול להפתיע.

הציון הסופי מבטא את מה שחשוב סובייקטיבית לכתב שבחן את הרכב.

מה שרלוונטי לכל לקוח ספיציפי הוא הציון שניתן לכל סעיף משנה בנפרד בכתבות הללו ומידת החשיבות שלו ללקוח הספיציפי.

כך לדוגמה:

בסעיף המשנה של מרווח פנימי האיוניק 5 הייתה עדיפה על המודל 3 בכל מבחן שנערך ביניהם. 

בסעיף המשנה של בידוד רעשים ונוחות נסיעה האיוניק 5 הייתה עדיפה הן על המודל 3 ובייחוד על המודל y.

בסעיף המשנה של ביצועים והתנהגות הכביש והנאה מנהיגה הטסלות היו עדיפות.

אם אדם מחפש רכב מרווח, נוח ומבודד וביצועים והנאה מנהיגה פחות חשובים לו או לא חשובים לו בכלל, האם זה רלוונטי לו שהטסלה מודל 3 או מודל y קיבלה על ידי איזה כתב רכב נניח ציון 9 והאיוניק 5 רק ציון 8? בשבילו באופן אישי האיוניק 5 מקבלת ציון 9 והטסלה רק ציון 5 (לצורך ההמחשה) כי בסעיפי המשנה הרלוונטיים בשבילו היא עדיפה.

עוד סעיף משנה חשוב בישראל לפחות לחלק מהלקוחות אבל כמעט שלא מאוזכר בחו"ל, הוא חדירת החום מהגג בטסלות. 

לגבי ה- ev6 היא ממש לא האחות המוצלחת של האיוניק 5 בשביל כל לקוח, שוב זוהי מסקנה של מי שחשובה לו הנאה מנהיגה ומראה ספורטיבי יותר. מי שמחפש את זה פחות או לא מחפש את זה בכלל, אלא מחפש רכב משפחתי יותר, האיוניק 5 עדיפה בשבילו מאחר והיא יותר גבוהה ויותר אוורירית בפנים.

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, evc כתב:

היא אוונגרדית מדי ולא מגרה את בלוטות הטעם של לקוחות המיינסטרים, למעשה היא מרתיעה לא מעט מהם.

קרוב משפחה שלי, אדם באמצע שנות ה-70 לחייו, הזמין לאחרונה איוניק 5. המכוניות שהיו לו עד היום הן הכי מיינסטרים שאפשר: יונדאי i35, טויוטה קורולה, מאזדה לאנטיס, סובארו 1600DL. הכי אקזוטי שלו היה פורד סיירה סטיישן אבל נדמה לי שזה היה רכב שהוא קיבל מהעבודה.

הוא ממש התלהב מהאיוניק. אולי באמת יש בה משהו מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי האיוניק נראית עתידנית/חדשנית וזה מושך, היא לא נראית רכב רגיל שיש לו גם מנוע חשמלי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נקודה שלא כל כך מדברים עליה לגבי איוניק 5/טסלה.. טסלה עובדים במודל של מכירת דיירקט - אין יבואן (לטוב ולרע), ובנוסף אין טיפולים תקופתיים. 

לחלק מהאנשים זה שיקול בבחירת רכב בדיוק כמו שחלק מהאנשים מעדיפים/פוסלים יבואן מסויים ומכניסים את זה לשיקולים.

בנוסף לטסלה יש תשתית טעינה עצמאית.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, evc כתב:

הציון הסופי מבטא את מה שחשוב סובייקטיבית לכתב שבחן את הרכב.

מה שרלוונטי לכל לקוח ספיציפי הוא הציון שניתן לכל סעיף משנה בנפרד בכתבות הללו ומידת החשיבות שלו ללקוח הספיציפי.

כך לדוגמה:

בסעיף המשנה של מרווח פנימי האיוניק 5 הייתה עדיפה על המודל 3 בכל מבחן שנערך ביניהם. 

בסעיף המשנה של בידוד רעשים ונוחות נסיעה האיוניק 5 הייתה עדיפה הן על המודל 3 ובייחוד על המודל y.

בסעיף המשנה של ביצועים והתנהגות הכביש והנאה מנהיגה הטסלות היו עדיפות.

אם אדם מחפש רכב מרווח, נוח ומבודד וביצועים והנאה מנהיגה פחות חשובים לו או לא חשובים לו בכלל, האם זה רלוונטי לו שהטסלה מודל 3 או מודל y קיבלה על ידי איזה כתב רכב נניח ציון 9 והאיוניק 5 רק ציון 8? בשבילו באופן אישי האיוניק 5 מקבלת ציון 9 והטסלה רק ציון 5 (לצורך ההמחשה) כי בסעיפי המשנה הרלוונטיים בשבילו היא עדיפה

יפפפה, איך שאתה מכניס את אג'נדת האנטי טסלה לתגובה שלא קשורה בכלל. אבל דיייייי, הבנו... שהצטרפת לקארספורום יום אחרי שטסלה הגיע לארץ כדי ללכלך על טסלה.  @discoTD5 כבר כתב בשרשור אחר שהוא בחן את הטסלה 3 והיא לא מתאימה לו בגודל, כך שזה בכלל לא רלוונטי עבורו ומודל y עולה בעולם, וסביר להניח גם בארץ , משמעותית יותר מאיוניק 5 וה ev6 , כך שגם היא לא באותה קטגוריה. אבל יאללה, תפסת אותי ביום טוב נזרום איתך 😀...

בתאריך 8.1.2022 בשעה 08:54, evc כתב:

לגבי מבחן הטווח בין הרכבים החשמליים שהובא כאן, נראה שהמעבר לסוללת ה- lfp במודל 3 sr מאכזבת בפועל מבחינת הטווח. 

במבחני רכב שנערכו עם המודל 3 sr הראשונות שהגיעו לארץ עם סוללת הליתיון יון הטווח היה טוב יותר

במבחן הטווח הכי נורמאלי שעשו בארץ לרכב עם סוללת lfp כאן:

https://m.icar.co.il/רכב-חשמלי/מבחן_השוואתי:_מה_באמת_הטווח_של_הרכבים_החשמליים/

המודל 3 השיגה טווח של מעל 90% מהמוצהר שדומה לרוב הרכבים האחרים במבחן, ובנצילות אנרגטית טובה הרבה יותר(לא ממש חוכמה יש להודות כשמדובר על רכב סדאן נמוך מול ג'יפון גבוה) , מה שאומר, כשצריך להשלים טווח בעמדת הטענה היא תצטרך פחות ממנו (ויש הזכיר שיש לה הרבה יותר עמדות הטענה לבחור מהן). וזה תואם גם למבחנים מחו"ל. מבחנים בחו"ל (וגם בארץ)גם גילו שברגע שעוברים את ה 120 קמ"ש הנצילות האנרגטית של הג'יפונים ובמיוחד האיוניק 5 נופלת בצורה כל כך חדה שהטווח של הטסלה ארוך יותר. כך למי שלא אוהב לנסוע במהירויות של 100 קמ"ש לטווחים ארוכים סביר להניח שהטסלה תציג טווח ארוך יותר.

לפני 17 שעות, evc כתב:

עוד סעיף משנה חשוב בישראל לפחות לחלק מהלקוחות אבל כמעט שלא מאוזכר בחו"ל, הוא חדירת החום מהגג בטסלות

אתה מודע לזה שיש כיסוי לגג שניתן לקנות נכון?! אני הרכבתי בקיץ למשך 3 חודשים את הכיסוי וסידר לי את כל בעיות החום מהגג ועכשיו בלי זה, זהבכלל תענוג 😀 (רצוי גם שתזכיר גם את החום מהגג לבעלי אאודי gt ויגואר ipace , מסתבר שיש עוד אנשים שחושבים שזה דווקא נחמד)

לפני 17 שעות, evc כתב:

לגבי ה- ev6 היא ממש לא האחות המוצלחת של האיוניק 5 בשביל כל לקוח, שוב זוהי מסקנה של מי שחשובה לו הנאה מנהיגה ומראה ספורטיבי יותר. מי שמחפש את זה פחות או לא מחפש את זה בכלל, אלא מחפש רכב משפחתי יותר, האיוניק 5 עדיפה בשבילו מאחר והיא יותר גבוהה ויותר אוורירית בפנים

אתה מודע לזה שכאן זה פורום רכב, נכון?! ולא פורום צרכנות למוצרי חשמל. יש אנשים שחושבים שרכב הוא יותר ממזגן על גלגלים והוא צריך ויכול לתת חוויה שהיא מעבר לעצור וסע, וזה גם מה שהפורום הזה מנסה לקדם (וכן כן שמענו כבר ממך בשרשור על טסלה שרכב נועד רק כדי לנסוע 20 קמ"ש בפקק בנתיב הימני וכל רכב עם מנוע חזק יותר ממכסחת דשא מיותר 😀).

וכשרכב מקבל באופן סיסטמטי ציון גבוה יותר מרכב אחר, מאתרי רכב בינלאומיים ולא מאתרי צרכנות מקומיים שעושים כתבות על רכב, רצוי להתריע בפני הרוכש שיתכן שכדאי לו לשקול את הרכב היותר מהנה לנהיגה במיוחד כשמדובר על אותה פלטפורמה. ועל פי כל המגזינים ה ev6 היא לגמרי האחות המוצלחת של האיוניק 5 (שמוצלחת בפני עצמה), כי היא משלבת הנאה מנהיגה. ויכול מאוד להיות שאדם משיקולים שונים יעדיף את האיוניק 5 על ה ev6 , אבל רצוי להזכיר את האופציה.

לפני 15 שעות, Luffield כתב:

קרוב משפחה שלי, אדם באמצע שנות ה-70 לחייו, הזמין לאחרונה איוניק 5. המכוניות שהיו לו עד היום הן הכי מיינסטרים שאפשר: יונדאי i35, טויוטה קורולה, מאזדה לאנטיס, סובארו 1600DL. הכי אקזוטי שלו היה פורד סיירה סטיישן אבל נדמה לי שזה היה רכב שהוא קיבל מהעבודה.

הוא ממש התלהב מהאיוניק. אולי באמת יש בה משהו מיוחד.

האמת כל רכבי החשמל שנסעתי עליהם בארץ מרשימים לעומת רכבי בנזין באותה קטגוריית מחיר.

לפני 14 שעות, yulianx כתב:

כי האיוניק נראית עתידנית/חדשנית וזה מושך, היא לא נראית רכב רגיל שיש לו גם מנוע חשמלי.

מסכים. האיוניק 5 הוא רכב החשמל הכי יפה בארץ לדעתי ואני כולל גם את רכבי היוקרה כמו אאודי gt וטייקן. אבל גם ה ev6 נראית מרשימה, לפחות בתמונות.

לפני 8 שעות, galbh כתב:

יש נקודה שלא כל כך מדברים עליה לגבי איוניק 5/טסלה.. טסלה עובדים במודל של מכירת דיירקט - אין יבואן (לטוב ולרע), ובנוסף אין טיפולים תקופתיים. 

לחלק מהאנשים זה שיקול בבחירת רכב בדיוק כמו שחלק מהאנשים מעדיפים/פוסלים יבואן מסויים ומכניסים את זה לשיקולים.

בנוסף לטסלה יש תשתית טעינה עצמאית.

ולדעתי זה יהיה קריטי יותר למי שקונה יד 2 ולכן יגרום לרכבי טסלה לשמור ערך טוב יותר. טסלה היא היום החברה היחידה שמוכרת סוללות בעלות דומה למחירים בחו"ל. שאר היבואנים חיים עדיין בלהלה לנד ותמחור הסוללות שלהם כולל מאות אחוזי רווח שהם רגילים מרכבי בנזין. אם הם לא ישנו פאזה, יש סבירות שאנשים לא ישמחו לקנות רכבי חשמל יד 2. מעבר לזה שבגלל היעילות האנרגטית של טסלה הן דורשות סוללות קטנות יותר שיהיו זולות יותר להחלפה/שיפוץ.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לקחתי את האיוניק 5 גם לסיבוב של שעה ואלו הרשמים שלי:

קודם כל מדובר ברכב מרשים וגדול, בעל עיצוב ייחודי, ואפילו הצליל החשמלי שנמצא ברכבי הקונצרן מרגיש כאילו מקהלה עדינה מלווה את הרכב מבחוץ.

נמשיך לכניסה לרכב, כבר מהצד שמים לב לבסיס הגלגלים הלא שגרתי, ובפתיחת הדלת כדאי שתהיה לכם יד ארוכה שתוכל לאחוז בשקע שנמצא בדיפון הדלת, המשמש לסגירתה. ללא תאורת האווירה, מציאת המיקום לסגירת הדלת אינו אינטואיטיבי. 

החומרים שנמצאים בתא הנוסעים מרגישים איכותיים, בד משולב עם חומרים דמויי עור בצבעים עדינים ובהירים. עם זאת, בחום הישראלי אני כבר רואה איך כל משענות היד בדלתות מתחילות להתקלף כשהרכבים האלו יגיעו לגיל 5.

יחידת ההנעה:

כשרוצים להתחיל לנסוע, משתמשים בידית העברת ההילוכים שנמצאת מצד ימין להגה (בדומה לפיג'ו שלי כמובן). בתחילת ההעברה לD וR לא הייתה לי ברורה, מאחר וזו ידית שמסתובבת, על מנת להגיע לD או R צריך לסובב שני קליקים לכל כיוון, ולא רק אחד.

כמו בשאר הרכבים החשמליים, תגובת הדוושה מיידית, אבל התאוצה המהירה נמאסת אחרי פעמיים שלוש, לי אישית חסרה תחושת הפידבק והויברציה של מנוע בעירה ברגל ובאוזן.

בנסיעה בכביש בין עירוני שקט, בו אין אומדן מהירות חיצוני, אפשר בקלות לאבד תחושת מהירות, גם על מהירות נמוכה של 60-70 קמ"ש וגם על מהירות גבוהה יותר, שוב, כנראה בגלל היעדר הפידבק של צליל המנוע.

נוחות ישיבה ונסיעה:

כיוון מושב הנהג נעשה באמצעות מתגים חשמליים.  2 נקודות להתייחסות כאן:

1. משום מה, כאשר מכוונים את שיפוע משענת הגב, היא מתכווננת מידית למצב 'שכיבה' אבל דורשת לחיצה ארוכה יותר כדי להתחיל לחזור חזרה למצב זקוף. זה מוכר מדגמים נוספים של הקונצרן ואשמח אם מישהו יוכל לשים את האצבע על זה.

2. ישנה משענת לרגל שאני מניח שמשמשת למצב שרוצים לנוח ברכב, אולי כשהוא בטעינה ומשכיבים את המושב.

ככלל, המושבים עצמם נוחים, תנוחת הישיבה טובה, ותמיכה לגב תחתון עוזרת המון. אבל חישוקים בקוטר 20 אינץ' וצמיגים עם חתך נמוך עושים את שלהם והנוחות בעיר לא מי יודע מה. 

כשעוברים לשבת מאחור מתגלה שוב פתיחת דלת רחבה מאוד שעוזרת בכניסה למושב האחורי, אך שוב - נדרשת יד ארוכה כדי לסגור את הדלת מתוך הרכב. חלל הפנים עצום והמרווח במושב האחורי מזכיר לי רכבי מנהלים גדולים ומרווחים.

תחילה, מושב הנוסע שהיה בגובה המינימלי הפריע לכפות הרגליים שלא מצאו מקום, אך למרבה הפלא המושב יכול לעלות עוד ועוד ועוד, כפי שאפשר לראות בתמונות שצירפתי. 

אבזור נוחות והנדסת אנוש:

יונדאי פרגנו בלא מעט כפתורי שליטה ברכב, אך זה לטובה. שליטה במיזוג נעשית דרך 'לחצנים' (מין טאץ פד) פיזיים. הפשרת אדים קדמית ואחורית בלחיצת כפתור, מאוד שימושית. התמצאות בכפתורי השליטה בהגה תגיע רק לאחר שמבינים מה כל כפתור עושה: בקרת שיוט אדפטיבית, סטייה מנתיב וכדומה. 

לגבי המצלמות בשטח המת שמופיעות בלוח המחוונים - מדובר באביזר בטיחותי נהדר, אבל לא מצאתי את עצמי בכלל משתמש בו, מאחר והמבט שלי היה לעבר המראה עצמה. 

הרכב עליו אני כותב הגיע עם חימום מושבים והגה, מאוד שימושי בימים קרים אלו, אך החימום מלווה בריח חזק של חומרים 'חדשים' מתעשיית הרכב שמתחממים. 

לרכב יש לא מעט תאי אחסון, תא כפפות שנפתח כמו מגירה בנפח מכובד. בפתיחת תא המטען הקדמי מתגלה תיבת אחסון שהמכסה שלה נראה כמו כיסוי מנוע, וזה נחמד מאוד. גם שם יש עוד קצת מקום אחסון.

בשורה התחתונה מדובר ברכב נעים, איכותי, והכי חשוב שימושי.

20220114_174005.jpg

20220114_174015.jpg

20220114_174805.jpg

20220114_174814.jpg

20220114_174824.jpg

20220114_175018.jpg

20220114_175003.jpg

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...