Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב התנגש בי מאחורה - האם לתקן לבד או דרך ביטוח (צד ג) + איך לבחור שמאי

שימו לב! השרשור הזה בן 862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

התנגש בי רכב מאחורה במהלך נסיעה בכביש. יש לי רכב חדש (בן שנתיים) עם ביטוח מקיף כמובן.

על פניו, נראה כי הפגיעה בפח בלבד: יש שריטות בכמה מקומות על הבאמפר מאחורה, אחת מהן עמוקה מאוד (מצורפת תמונה). יש עוד סימנים מסביב על הבאמפר (גם בצבע הרכב הפוגע).

אני לא יודע אם יש פגיעות גם מבפנים.

דיברתי עם הביטוח שלי והודעתי להם על המקרה. הם אמרו לכשיתקבל אישור מהצד הפוגע הם ישלחו אותי למוסך לשמאות + תיקון.

הצד הפוגע ביקש שאני לא אתבע אותו דרך הביטוח. עכשיו אני מתלבט מכמה סיבות:

1. זה רכב חדש (עוד באחריות). אני רוצה לטפל בו במוסך רשמי.

2. אני לא יודע אם יש נזק פנימי יותר (שהוא לא רק קוסמטי).

שאלתי מוסך פרטי שנמצא לידי, הוא אמר לי שאם אני בא אליו העלות על פניו כ1500 ש"ח, אבל הוא לא יודע אם יש משהו מתחת שלא רואים מבחוץ. הוא אמר שאם אני מתקן אצלו ומתגלה עוד נזק,  הוא יעצור את העבודה וישלח אותי לשמאות.

אני לא מעוניין ללכת למוסך פרטי ואז לגלות חלילה שיש נזק יותר גדול.

אופציה נוספת שחשבתי עליה:

3. ללכת למוסך הרשמי ולשאול כמה יעלה לטפל בזה באופן פרטי (בלי ביטוח). אם הם יתנו מחיר אז להגיד אותו לצד הפוגע. העניין הוא שגם פה, הם יסכימו להעריך את הנזק בלי שמאי של חברת הביטוח?

בכל מקרה אני לא ממש רואה סיבה לא לעשות את זה באופן רשמי דרך הביטוח, אלא כדי לחסוך בירוקרטיה (וגם להקל על הצד הפוגע, אם כי הוא גרם לי עוגמת נפש ומבזבז לי המון זמן יקר).

הערה נוספת: הביטוח אמרו לי שלא נתחיל בהליך כל עוד לא התקבל אישור מהצד שלו (כך שאני לא אצטרך להפקיד צ'קים או דברים כאלו).

שאלה נוספת, הביטוח אמרו לי לבחור שמאי (מהרשימה שלהם). יש עצות לגבי זה? או שפשוט לשאול את המוסך מי השמאי שהם ממליצים עליו?

אשמח לעצתכם.

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי Dennis.Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי,

כשאתה תובע את המקיף שלך, אתה לא יכול לסרב למוסך הסדר מטעמם

(ולא חסר סיפורים על תיקונים של מוסכי הסדר שהיו רחוקים מלהיות לפי הפרוטוקול)

לעומת זאת בביטוח צד ג' של הפוגע, ישכנעו אותך למוסך הסדר, אבל אתה יכול לסרב,

ואז יש לך שתי אפשרויות:

א. תיקון מקצועי במוסך מורשה, חלפים מקוריים וכולי, בד"כ הם יעזרו לך לתבוע את הצד ג'.

ב. מתאים בעיקר ברכבים ישנים ובתיקוני פחחות בלבד

שמאות פרטית (אצל שמאי מורשה ע"י הביטוח), תביעת הצד ג' בפיצוי כספי של סך השמאות ועלות השמאי

ואז תיקון פחחות איפה שתרצה (יכול להיות זול משמעותית מהשמאות🤑).

הביטוח שלך אמור לעזור בתביעת הצד ג' (יש להם איזה 90 יום לתשלום🤔).

קח בחשבון שכל תיקון שקשור לבטיחות, לא כדאי להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מדוייק.

אתה בוחר את המוסך שאליו תפנה - בין אם תשלם מכיסך, מכיסו של הפוגע, תתבע את הביטוח שלך או את הביטוח של הפוגע. ההבדל היחיד הוא בעלויות, ורק אם אתה תובע את הביטוח שלך: יתכן שההשתתפות העצמית במוסך שאינו בהסדר תהיה יותר גבוהה מאשר אם תכניס את הרכב לתיקון במוסך הסדר (וגם תהיה טיפה יותר ביורוקרטיה, לא משהו משמעותי). את ההפרש בהשתתפות העצמית תוכל למצוא בפוליסה - קרא אותה.

לגבי מועד התיקון: מה אתה מתאר הוא נזק לא משבית, לכן אתה לא צריך למהר. עקרונית, כאשר אתה מתקן את הרכב, אתה נותן למוסך צ'קים דחויים - כיום מקובל ל-90 יום - ובזמן הזה מסדיר את התשלום מהביטוח. אם התשלום מהביטוח מתמהמה בדרך כלל המוסך יתן לך עוד 30 יום  (אבל זה לא מובטח).

עצתי היא כזו:

קודם כל - הודע לסוכן הביטוח שלך על התאונה אבל אל תפעיל את הפוליסה שלך (דומני שעשית זאת, אבל דאג לתיעוד בכתב). פנה למוסך שמקובל עליך וקבל ממנו הערכת עלויות לתיקון. עם אומדן זה פנה לפוגע ותן לו להחליט האם הוא רוצה לשלם מכיסו או להפעיל את הביטוח שלו (זה תלוי בסך הנזק, כולל לרכב שלו). אם הוא מחליט לשלם מכיסו ולא לערב את הביטוח תוכל להתקדם לתיקון - יש לכך יתרונות בכך שהעלויות יהיו יותר נמוכות (לא יהיה תשלום לשמאי, וכשהביטוח מעורב יש נטיה לנפח עלויות), ושלא יהיה רישום במסלקה הביטוחית, שעלול להפריע במכירת הרכב (עם כי בהחלט יהיה מקום לספר לקונה פוטנצאלי על הפגיעה). הבעיה היחידה היא כיצד להבטיח שהפוגע לא ייעלם לך בלי לשלם, וזה כבר תלוי האם הוא נראה לך אמין, או שתבקש ממנו תשלום לפני התיקון בהתאם להצעת המחיר שתקבל מהמוסך (תמורת מכתב בו אתה מבטיח שלא יהיו לך דרישות נוספות). 

אם הפוגע במחליט בכל זאת להפעיל את הביטוח שלו התהליך יותר פשוט - סוכן הביטוח שלך ינהל את הביורוקרטיה, אתה תודיע לו מתי והיכן הרכב נכנס לתיקון והוא ידאג לשלוח שמאי. לגבי שמאי פרטי - אין לי ניסיון עם כזה בתיקוני רכב, אבל בנזק גדול שהיה לדירה שלי היה לי קושי למצוא שמאי כיוון שמרבית השמאים קשורים לחברות ביטוח אלה ואחרות, והם לא אוהבים לתת חוות דעת נגד אותן חברות. אז תצטרך למצוא שמאי שאינו עובד עם חברת הביטוח בה אתה מבוטח ועם החברה בה מבוטח הפוגע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, תודה על התגובות!

קודם כל אני אבהיר כמה דברים שכנראה לא הסברתי:

1. המוסך הרשמי שאני רוצה לתקן בו הוא מוסך הסדר של הביטוח. דאגתי לזה כשביטחתי את הרכב שהוא יהיה ברשימה. לכן זה לא בעיה.

2. אני והצד הפוגע מבוטחים באותה חברת ביטוח (הבנתי שזה אמור להקל בירוקרטיה). אבל מבחינת הביטוח שלי אני יכול לתקן בכל מוסך הסדר שלי.

3. אני לא מפעיל את הפוליסה שלי, נאמר לי במפורש שזה לא נרשם בתור הפעלת פוליסה וזה לא ייקר לי את הביטוח (זו תביעת צד ג' - אני לא "מקבל" שקל עד שתתברר האשמה והוא יקח אחריות). גם כשזה קורה, הכסף מועבר ישירות למוסך (כי זה מוסך הסדר). לכן אין פה גם השתתפות עצמית שלי וכו'. זה מה שאמרו לי במפורש מחברת הביטוח.

זו גם הסיבה שלא באמת משנה לי אישית העלויות. אני רק רוצה שיהיה טיפול טוב ושלא יחסכו אם צריך, ושלא יהיה שום בעיות מבחינת אחריות.

@sperial, תודה לך. בנוגע לפסקה הלפני אחרונה בתגובתך, כאמור מה שמטריד אותי הוא הנושא הבא: אם אני אלך לאותו מוסך (רשמי), האם הם יסכימו להעריך את הנזק ללא מעורבות של שמאי. מה שאני מפחד זה שיתחיל התיקון (של הפגם על הפח) ואז יגלו חלילה עוד איזה בעיה בפנים (אחרי שכבר אקבל הצעת מחיר "ראשונית" שהצד השני נניח יסכים לה). בהליך מסודר כל זה לא בעיה שלי כי זה מלחתכילה עם שמאי שיקבע מה גובה הנזק אחרי שיפרקו את הבאמפר.

בכל מקרה אתקשר היום למוסך לברר גם איתם ואעדכן..

עריכה אחרונה על ידי Dennis.Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה תשאל אותם.

כשהייתי במצב דומה לפני כשנה הסתכלו על הרכב, התחילו באיזה מספר שטיפס תוך מספר דקות, ובסופו דל דבר היה דומה להערכת השמאי. אבל אצלך, אם לא מדובר בהפעלת ביטוח, תזקק להצעת מחיר פורמלית שאותה תגיש לפוגע, והיא תהיה האסמכתא להחזר שתדרוש ממנו.

לגבי נושא היות המוסך בהסדר - יש לזה משמעות רק אם אתה תובע את הפוליסה שלך. בכל מצב אחר אין לכך משמעות.

והערה קטנה לגבי כללי הפורום - כאשר אתה מגיב להודעה שמעליך אין צורך לצטט, זה מובן מאליו וההודעה פחות עמוסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

לגבי שמאי פרטי - אין לי ניסיון עם כזה בתיקוני רכב

לי יש,

בלי להרחיב מידי,

מצאתי בקלות משרד שמאות גדול בתל אביב, שמוכר על ידי כל חברות הביטוח,

השמאות הייתה יותר מ700 אחוז ממה שעלה לי התיקון בפועל🤑,

מיותר לציין שזה היה רק פחחות (והרבה...).

כמובן שהתיקון לא נעשה במקום שמשתמש בחלפים חדשים או מקוריים☹️.

אני מעלה את זה כאופציה למי שהרווח עדיף לו יותר מאשר תיקון מקצועי.

ושוב, בענייני בטיחות, רק מוסך מורשה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...