Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חנייה בחניית נכים, מה קורה בתרחיש הבא?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חניה פרטית בטאבו היא פרטית! בדיוק כמו דירה או הרכב שלנו...

אין שום דבר שגובר על זה

אם קבלת דוח הפקח טעה.

לעניין אכיפה משטרתית ההנחניה מאוד פשוטה, להראות שהחניה רשומה על שם הדייר בטאבו ואז המשטרה דואגת להזיז את הפולש גם אם פלש כמובן ללא כוונת זדון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא קשור, אם זה שטח פרטי מוצמד לדירה, אז התמרור עצמו אינו חוקי.

בניין מהשנים האחרונות? ניסית להוציא דרך אתר הדואר? עכשיו צריך להירשם ל-MyPost, ואז אתה יכול לבקש להזמין נסח טאבו מרוכז לפי גוש וחלקה.

זה לא כולל את התשריט אלא רק את החלק הראשון (אבל גם זה אינדיקציה טובה, אם יש שתי שורות של חניה או אחת).

כדי להיפטר מהדו"ח יהיה צורך בתשריט ולהראות שהנה החנייה המוצמדת הפרטית היא זו שיש עליה תמרור נכה

כן, הבניין הוא מהשנתיים האחרונות (חודש הבא שנתיים). 

ניסיתי מכאן

https://fileextractor.justice.gov.il/tabu

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי הקבלן חייב לסמן את החניות היותר נגישות כחניות נכים, אבל כפי שאמרו כבר, אם אין נכים בין הדיירים אפשר למכור את החניה לכל דורש. 

הנה התייחסות מפורטת מאתר נגישות ישראל

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תקנת בניין מגורים חדש בחוק השוויון קובעת חובת סימון חניות נכים בכל בניין משותף חדש. המחוקק לא צפה תרחישים נפוצים רבים והתלונות מתחילות לזרום. הקבלנים / יזמים חוגגים"

איך תמיד נוצר בלגן... כי אף פעם התקנות לא ברורות. גם על שפ"פים יש המון בלגן מבחינה חוקית ומשפטית. 

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Shmulik_Miata כתב:

כן, הבניין הוא מהשנתיים האחרונות (חודש הבא שנתיים). 

ניסיתי מכאן

https://fileextractor.justice.gov.il/tabu

ולמיטב זכרוני קנית שם נכון? קיבלת מכתב "היערכות לרישום זכויותיכם בלשכת רישום המקרקעין"?

אם לא אז אין רישום בטאבו עדיין (כלומר הרישום על שם החברה המשכנת, והרישום שלכם נמצא בספרי החברה המשכנת).

וזה כמובן מסביר למה אתה לא יכול להזמין נסח טאבו.

ואז צריך להוציא את התשריט מהחברה המשכנת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב קיים בבניין מולי (אנחנו שותפים באותו מגרש).

הוקם בניין בן 5 קומות ו-10 דירות, לכל דירה 2 חניות פרטיות מוצמדות וכן כ-15 חניות ציבוריות לאורחים ולשאר דיירי המגרש.

2 חניות הוקצו לנכים.

אחת ציבורית, אחת נמכרה והוצמדה לדירת "נכה" שהוא נהג מונית במקצועו ויש לו משום מה תו נכה.

מבחינת הקבלן, יש 2 שלטים של חניית נכה.

בפועל, יש רק חניית נכים אחת, השניה היא חניה פרטית שאמנם קרובה לדלת הבניין אבל היא לגמרי נתונה לכל שימוש שבעליה יתיר, הבעלות גוברת על שלט הנכה ולכן אם יתיר למישהו שאיננו נכה לחנות שם, פקחי העיריה או כל אדם אחר לא יכולים לעשות עם זה דבר.

פרטי גובר על נכה. אני מניח שאם מישהו יחנה בחניה פרטית של נכה שלא ברשותו, תהיה מוטיבציה לפעול נגדו אבל לא להיפך כשהנכה מתיר זאת או לפחות אדיש לכך.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, אליהו שבת כתב:

בא נעשה סדר:

הקבלן מחוייב (לא תמיד אך בהחלט שכך מקובל) להקצות מספר חניות נכים, הם לרוב אלו שהכי קרובות לפתח הבניין או לחילופין עם מפתח גדול יותר משני צדדי החניה.

החנייה הינה פרטית בטאבו על שם רוכש הדירה!!! כמו כל חניה של שכן אחר רק שכאן עקב הנכות רוכש הדירה מקבל חנייה מעט עדיפה משאר השכנים (לא תמיד זה מהותי בכלל)

לא ידוע לי שזה חוקי לתת קנס בכזה מצב ולא ידוע לי שמישהו אחר למרות שהוא נכה רשאי לחנות שם, זה חניה פרטית בטאבו.

מדוייק בהחלט.

גם אצלנו שמרו כמה חניות בצמוד לכניסה לבניין במקרה ונכה\ים ירכש\ו דירה\ות - על מנת שתוצמד לו\להם חניה כמה שיותר קרובה לבניין. 

זו מהות הסיפור.

בגדול, מהרגע שבו החניה הוצמדה לדייר אין שום צורך לסמן אותה כחניית נכה או WHATEVER. החניה שייכת לדייר - נקודה. בגלל התו נכה הוא קיבל עדיפות והתחשבות לחניה שהיא קרובה לבניין... בגדול זו התחשבות במי שזקוק לתנאי הנגשה משופרים. מה הוא החליט לעשות עם העניין לאחר רכישת הדירה - עניין שלו. החניה הזו מוצמדת לדירה שלו גם אם מחר בבוקר הוא מכר אותה למישהו שאינו נכה.

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו אצלנו, פרקטיקה מוכרת של היזמים:

החוקים:

1. חייבים לבנות x חניות רגילות

2. חייבים להקצות y חניות נכים

3. אפשר לשייך חניית נכה לדייר נכה

אפשרות א׳ הנאיבית:

לתת לכל דייר חניה רגילה לפי החוזה. נותנים סך הכל x חניות בטאבו ונשארות y חניות אורחים פנויות.

אפשרות ב׳ הזדונית:

קודם כל מוכרים את כל הדירות ורק אז ומחליטים על למי לתת איזה חניה. בודקים מי נכה ולנכים נותנים את חניות  שהוקצו לנכים. כל נכה שקיבל חניה מתוך ה-y מפנה חניה רגילה מ-x שאותה אפשר למכור לדייר אחר לכל המרבה במחיר.

בקיצור טריק מלוכלך של היזמים כדי למכור בפועל את חניות הנכים.

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Shmulik_Miata כתב:

אז עובדה שהקבלן כן מכר ואפילו ראיתי את תשריט הדירה והחניות של אותו בעל דירה.

יכול להיות שהקבלן שגה, אבל בפועל זה מה שיש.

בהרבה קניונים ומקומות ציבוריים יש חניות נכים לא כולם חוקיות, זה שהקבלן שם שלט חניית נכים לא הופך את החניה לחניית נכים. 

השכנים שקיבלו דו"ח יכולים לבדוק את הנושא ולבטל את הדוח במידה וזה המצב. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, WE988244 כתב:

אתה שוכר דירה!

תדרוש מהמשכיר הוכחה לכך שהחניה שלו בטאבו.

באם לא יוכיח תבדוק עם עו”ד את משמעות החוזה שלך מולו.

אותו שוכר שקיבל את הדוח יודע שהחניה של הבעלים בטאבו. 

לפני 16 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ולמיטב זכרוני קנית שם נכון? קיבלת מכתב "היערכות לרישום זכויותיכם בלשכת רישום המקרקעין"?

אם לא אז אין רישום בטאבו עדיין (כלומר הרישום על שם החברה המשכנת, והרישום שלכם נמצא בספרי החברה המשכנת).

וזה כמובן מסביר למה אתה לא יכול להזמין נסח טאבו.

ואז צריך להוציא את התשריט מהחברה המשכנת.

אכן, קניתי שם. אז כנראה שבאמת עדיין הם לא ביצעו את הרישום.

תודה לכל המגיבים, נראה שהבעלות הפרטית על החניה במקרה הנ"ל מנצחת. 

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך הרישום בטאבו לפרוייקטים חדשים לוקח זמן, כמה שנים בד"כ.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Shmulik_Miata כתב:

אותו שוכר שקיבל את הדוח יודע שהחניה של הבעלים בטאבו. 

מה הכוונה ביודע? האם הבעלים אמר לו או שיש לו מסמך רשמי שהחניה רשומה על שם הבעלים? בכל מקרה לדעתי באחריות הבעלים לדאוג לביטול הדו"ח ולהסרת התמרור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.12.2021 בשעה 06:26, Shmulik_Miata כתב:

לשיטור העירוני והם הגיעו וחילקו לשתי המכוניות שהחנו בשתי החניות קנסות (1000 ש"ח וגם נקודות). 

אין נקודות על עבירות חניה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...