Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נגנבתי במחירי חלפים במוסך מורשה

johnhor
שימו לב! השרשור הזה בן 849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אנשים,

יש לי שאלה שקשורה לריגולציה עד כמה ניתן לבעלי המוסכים המורשים לגבות מחירים על חלפים שהם מתקינים בזמן הטיפול,

והאם ניתן לפנות לגורם כלשהו על מנת להוכיח שקיימת רמת מחירים קיצונית לעומת מחירי חלפים מחוץ למוסך?

לסיפור שלי, הבאתי את הרכב למוסך המרכזי בגרירה לאחר שהוא החליט להיכבה בשיוט בכביש מהיר ולא להילדק בפעמים האחרות, עם קוד תקלה על לחץ באינז'קטורים, הוחלף וסת לחץ דלק ועוד כמה חלקים. אך זה המחיר הכי מופקע ששמעתי מימי. 

1800 שקלים דרשו על וסת לחץ דלק לפורד 6 ליטר.

אני מרגיש תיסכול על כך שגנבו אותי. וזה לא החלקים היחידים שדרשו מחירים מופקעים.

אשמח להצעות.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה שאתה מביא רכב על גרר חושבים אתה לקוח שבוי. תוקעים מחיר. יודעים שלהעביר מוסך זה עוד כסף. וגם על הבדיקה אם לא תתקן אצלם ירצו גם מחיר מופקע.

לא אמרו לך מחיר לפני התיקון?

ואיך קבעת שגנבו אותך התקשרת לעוד מוסכים?

בגדול אין הרבה מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן עידכנו במחירים אבל כמו שאתה אומר הייתי שבוי כי הרכב לא הניע והייתי בפאניקה כך שלא חשבתי בהגיון לקנות חלקים ולהביא להם להתקנה. 

לא בדקתי במוסכים אחרים אבל חיפוש קצר בגוגל מראה כמה עולה וסת שלעניות דעתי לא נראה דבר הנדסי של נאס"א.

עריכה אחרונה על ידי johnhor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, johnhor כתב:

אשמח להצעות.

תודה

אף אחד לא גנב אותך. אלה המחירים במוסכים בארץ לחלקי חילוף מקורים.

בלי ביצוע איבחון מקצועי לא היית יודע איזה חלק לקנות ככה שאין לך סיבה לחשוב שהיית משלם פחות אם היית חופר ובודק בעצמך מה תקול והיכן לרכוש את החלק מהיום להיום במחיר זול בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית יודע מה העלויות של מוסך מורשה לא היית מדבר כך . בפעם הבאה תתקן בעצמך או שתזמין חלקים מאי ביי ותחכה חודש עד שהם יגיעו . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין על מה התלונה ??

אבחנו לך מה הבעיה,מן הסתם נתנו לך הצעת מחיר,בלי הסכמה שלך לא היו מתקנים,ולפי מחירון אפילו עשו לך הנחה

2021-11-30_17-52-24.thumb.png.c9eafaaea9f565423f290ba37c6facd2.png

מה נקודת ייחוס שלך בחיים כאשר אתה רושם משפט "..אך זה המחיר הכי מופקע ששמעתי מימי..."
ראית פעם מחירון חלקים של דודג' ראם ?כנראה מזל,היית מקבל התקף לב.
בקיצור קיים אתר גלוי שמפרסמים בו לפי החוק,מחירון רשמי
https://www.ford.co.il/מחירון-מוצרי-תעבורה/שירות

פעם הבאה תבדוק את עצמך,אבל כרגיל אני יודע מאיפה נובע העצבים שלך,בטח כולם זרקו לך מחירים לפי תחליפי/תואם,ואז אתה מרגיש שגנבו אותך :cool:

2021-11-30_18-01-19.thumb.png.de6f2f0dbaeb00a28c3fdd5a5f54749f.png

מחלה ישראלי ידוע,אחרי מעשה ,מתחילים להישמע לכל מני גורמים שלא מבינים כלום,ההפך,אלו אפילו אוהבים לעצבן אנשים כמוך בלי לטרוח להשוואת "מקורי" מול "מקורי"
איזה פלא איזה הפרש מחירים גם בחו"ל

2021-11-30_18-02-05.thumb.png.744ff6d00202500058136c49b5d8c4e3.png

ממש לא באה לסנגר על המוסך היבואן,אבל היי אנחנו חיים במדינה יקרה שהכל יקר.
המחירון נראה לך מוגזם ? נגד זה לצערי אין חוק ברור,וגם אי אפשר לפקח וגם לא רוצים עוד בירוקרטיה,אבל לפי מה שאני מכיר מכפלה X10 מול חו"ל,אין לך שום קייס במקרה הזה.
בקיצור פעם הבאה אל תהיה לחוץ,תעשה בדיקות לפי מק"טים ותשווה מקורי מול מקורי,תעשה חישוב אם שווה לך לתקן שם,או לא איכפת לך לשים חלק תחליפי ולא איכותי,ועדיף לך לשלם על הבדיקה ולשלם לעוד גרירה ולתקן איפה שבאה לך,אפילו להחליף לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, johnhor כתב:

שלום אנשים,

יש לי שאלה שקשורה לריגולציה עד כמה ניתן לבעלי המוסכים המורשים לגבות מחירים על חלפים שהם מתקינים בזמן הטיפול,

והאם ניתן לפנות לגורם כלשהו על מנת להוכיח שקיימת רמת מחירים קיצונית לעומת מחירי חלפים מחוץ למוסך?

לסיפור שלי, הבאתי את הרכב למוסך המרכזי בגרירה לאחר שהוא החליט להיכבה בשיוט בכביש מהיר ולא להילדק בפעמים האחרות, עם קוד תקלה על לחץ באינז'קטורים, הוחלף וסת לחץ דלק ועוד כמה חלקים. אך זה המחיר הכי מופקע ששמעתי מימי. 

1800 שקלים דרשו על וסת לחץ דלק לפורד 6 ליטר.

אשמח להצעות.

תודה

1. האם זאת פעם ראשונה שאתה מחזיק רכב ?

2. בעל המוסך לא קובע את המחיר של החלפים, זה קודם כל היבואן. תתקשר אליו :-P 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

מעריך את השיח היפה, 

תודה שנתתם לי רפרנסים של מחירים, כנראה באמת נכנסתי לפאניקה מיותרת עוד מאותו זמן שהרכב כבה בכביש מהיר.

במקרה הזה אם היה לי שכל כן הייתי מזמיו חלפים תואמים, המחירים של המקוריים פשוט יותר מדי גדולים עלי,

זה פשוט לא היה רק הוסת, הוחלף פילטר דלק ושילמתי על סט אטמים לפילטר דלק מקוריים עוד 800 שקל שזה הוציא אותי מדעתי, לחשוב כמה מחיר חלק כזה עולה לייצור ואיך זה נקבע על ידי היצרן והיבואן.

אני מחזיק אופנוע ורגיל לתקן בעצמי, ורכב בשבילי זה אחריות גדולה.

אגב כדי למנוע בעיות כאלו בעתיד, האם אתם ממליצים כבר עכשיו להזמין משבאת דלק חילופית שתיהיה לי ביום בו המשאבה תחליט למות?

בעיות שקשורות לדלק זה משהו שכיח ברכבים האמריקאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז הגנבה האמיתית מסתברת שהיא דרך היבואן.

שילמתי 880 שקלים בעבור סט הגומיות למסנן דלק.

בדקתי בחו"ל והמחירים עד 50 דולר.

https://www.fordgenuineautoparts.com/oem-parts/ford-kit-quot-o-quot-ring-4c2z9c165a?c=az0x

כאן הרגשתי מרומה והוצאתי את זה על המוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עכשיו שילמת "שכר לימוד" גבוה,הבנת את הדינמיקה בחיים האמיתיים,ומי הגורם המרכזי האחראי להכל ואל תצפה לישוע מהמדינה/משרדים ממשלתיים.
טיפ קטן בשבילך,אין סיכוי להילחם נגד היבואנים ששולטים בכל סגמנט,לוביסטים,כותבים את החוקים ואת התקנות,מחירון רכב גבוה כדי שיוכלו לתת הנחות לגורמים אחרים,זה ממשיך במחירון חלפים... עם צרכנים בארץ מקטרים בלי סוף,אבל ממשיכים לקנות בלי הכרה (מושג חרם צרכני אולי קיים במגזר החרדי),גם אין סיבה ליבואן להשתנות בזמן הקרוב,אולי רק כאשר היצרנים יעברו לעבוד במודל של טסלה,משהו ששואף ל-0.
אז פעם הבאה תנסה להיות יותר שקול..."סוף מעשה במחשבה תחילה'"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, johnhor כתב:

אוקי אז הגנבה האמיתית מסתברת שהיא דרך היבואן.

שילמתי 880 שקלים בעבור סט הגומיות למסנן דלק.

בדקתי בחו"ל והמחירים עד 50 דולר. - לא כולל משלוח. לפעמים עלות המשלוח גבוהה יותר מהחלק.

https://www.fordgenuineautoparts.com/oem-parts/ford-kit-quot-o-quot-ring-4c2z9c165a?c=az0x

כאן הרגשתי מרומה והוצאתי את זה על המוסך

אם אתה מתכוון בעתיד לבצע טיפולים בעצמך לרכב בהחלט כדאי להזמין חלקים מסויימים בחו"ל.

אם הרכב תקוע ולא מניע בגלל חלק לא תקין ואין באפשרותך להשבית את הרכב כנראה תמשיך לשלם סכומים גבוהים על חלקי חילוף.

*לפעמים למצוא את המק"ט של חלק שמתאים ב-100 אחוז לרכבך מצריך קצת ידע וזמן לחפש את החלק הנכון ובמחיר נמוך.

לא חסרים באינטרנט מוכרים רמאים שמוכרים חלקים מזוייפים לכן שים לב מי המוכר ומה המוניטין שלו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור כי אצלי המצב קצת אחרת , אני הבאתי את החלפים לטיפול באופן עצמאי, שילמתי למוסך (פרטי) רק עבור העבודה.

אותי מעניין לדעת האם המחיר שלקחו ממני על העבודה הוא נורמלי או לא . (מרגיש שגנבו אותי)

*החלפת שמן , מסננים , מצתים - 250 ש"ח

*החלפת רפידות קדמיות - 120 ש"ח

*החלפת נוזל קירור - 120 ש"ח

*החלפת נוזל בלם - 200 ש"ח

*החלפת תושבת מנוע - 100

סה"כ 790 ש"ח , 925 ש"ח כולל מע"מ.

עריכה אחרונה על ידי kfirg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...