Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, hans כתב:

חברים שעובדים/עבדו בחברות ענק מסגנון אינטל, קוואלקום ושות' ומספרים ממקור ראשון על חוויותיהם. העובדה שאתם לא חוויתם את זה היא סימן חיובי לשינוי שכנראה כבר התרחש.

עובד 20 שנה בחברות חומרה שונות, כולל אינטל.

הפעם היחידה שנתקלתי במנכ"ל שמרשה לעצמו לצעוק על עובדים, היתה במהלך תקופה קצרה שעבדתי בסטארטאפ של תוכנה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, פינדר כתב:

עובד 20 שנה בחברות חומרה שונות, כולל אינטל.

הפעם היחידה שנתקלתי במנכ"ל שמרשה לעצמו לצעוק על עובדים, היתה במהלך תקופה קצרה שעבדתי בסטארטאפ של תוכנה.

סביבה רעילה זה לא רק שהבוס צועק עלייך...

זה גם שהדרך היחידה לקידום זה ללכת לבוס מאחורי הגב ולא להפסיק ללקק לו, קידום שלא מגיע בעקבות יכולות, פוקאל כל שנה (זין רציני - למה צריך את זה? אם המנהל לא יודע להעריך אותי אז משהו לא תקין פה), קידום אנשים בינוניים כלפי מעלה כדי שלא יפריעו, ועוד כל מיני תופעות שיצא לי לראות (בחברה גדולה שהוזכרה פה, בלי לציין שמות).

רק כשאתה מגיע למקום אחר שאין את כל הדברים האלה אתה לומד להעריך את זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרבה מה להגיד על התרבות הניהולית באינטל, אבל אני לא יודע אם זה תחת ההגדרה סביבה רעילה.

אני מניח שהחוויה שלי מוגבלת. בכל זאת אלפי מהנדסים, רק בארץ, אז אני מכיר רק חלק קטן.

בסוף יש סיבה לזה שהחברה מדשדשת במקום כבר הרבה שנים.

• רעיון טוב! 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שעבד באינטל 14.5 שנים ועבר לפני חודש החברה מדשדשת לא בגלל סביבה רעילה לעובדים.

נתחיל בזה שלהגיד אינטל לא אומר כלום, החברה ענקית וכל אירגון יכול להיות חברה ענקית בפני עצמה מה שגורר שזה מאד תלוי באיזה אירגון אתה ואיזה קבוצה באירגון.

השוני בין האירגונים מאד גדול וגם השוני בין הקבוצות בתוך האירגונים מאד גדול, הייתי בקבוצה עם סביבה מאד רעילה (פשוט מזעזע כל ההתנהלות) ואחר כך הייתי ב 3 קבוצות מעולות.

לדעתי החברה מדשדשת בגלל חוסר גמישות מוחלט ופוליטיקות פנימיות ברמות הגבוהות ביותר.

כל שינוי לוקח חודשים ועשרות שעות של ישיבות חסרות ערך כדי לשנות משהוא שהמפתח יכול לשנות בשבוע, והחלטות להעביר פרויקטים מרכזים למרכזי פיתוח במדינות מתפתחות (כתוצאה של מנהלים בכירים מאותם מדינות) גררו לרמה ירודה של הפרויקטים שהצליחו לראות אור יום רק בזכות מחלקות פיתוח בישראל וארצות הברית שנאלצו להציל את המצב.

מאד מקווה שהמנכ"ל החדש ישנה דברים מהיסוד כי בסך הכל זה חברה מעולה שמייצרת ערך גדול לעולם ומאד דואגת לעובדים שלה.

• רעיון טוב! 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, motizkn כתב:

חודשים ועשרות שעות של ישיבות חסרות ערך

אני חושב שאם אסכום את כל השעות שהייתי בישיבות ב6 השנים שעברו מאז שהייתי באינטל, זה יצא פחות מהזמן שהייתי מבלה בישיבות בשנה אחת באינטל.

• רעיון טוב! 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, motizkn כתב:

לדעתי החברה מדשדשת בגלל חוסר גמישות מוחלט ופוליטיקות פנימיות ברמות הגבוהות ביותר.

כל שינוי לוקח חודשים ועשרות שעות של ישיבות חסרות ערך ...

לזה אני קורא סביבת עבודה רעילה.

זה לא קשור לאלימות או צעקות, הכול יכול להתנהל על מי מנוחות מבחינה אישית/חברתית, אבל השורה התחתונה - לא נעים לקום בבוקר + תחושה שאינך מצליח להניע דברים / לתרום.

• רעיון טוב! 4

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, vadim6385 כתב:

תגדיר "סביבה ממודרת ורעילה".

הסתדרות ושות' 

לפני 9 שעות, maxcher כתב:

או שפות״ש הטריל אותנו קצת ונעלם
או שהוא שוקל הסבת מקצוע בעקבות הדיונים כאן

פות"ש הוא החבר של מי שפתח את השרשור הזה ולכן לא תמצא תגובות.

רוב השרשור הזה מגיב לאוויר. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, flytomars כתב:

סביבה רעילה זה לא רק שהבוס צועק עלייך...

זה גם שהדרך היחידה לקידום זה ללכת לבוס מאחורי הגב ולא להפסיק ללקק לו, קידום שלא מגיע בעקבות יכולות, פוקאל כל שנה (זין רציני - למה צריך את זה? אם המנהל לא יודע להעריך אותי אז משהו לא תקין פה), קידום אנשים בינוניים כלפי מעלה כדי שלא יפריעו, ועוד כל מיני תופעות שיצא לי לראות (בחברה גדולה שהוזכרה פה, בלי לציין שמות).

רק כשאתה מגיע למקום אחר שאין את כל הדברים האלה אתה לומד להעריך את זה...

אהממ... זה מה שהחברים שלי קוראים לו "פוליטיקה", לא ידעתי כי מתייחסים לזה כאל ה"סביבה רעילה".

בתור אחד שעבד רוב הזמן בחברות קטנות אני חייב להודות כי כמעט ולא נתקלתי בזה בתקופת העבודה שלי. זה גם הגיוני, מתואר כאן ביזבוז משאבים (זמן/כסף/אנשים) שחברות לא גדולות (פחות מ 100 איש) פשוט לא יכולות לעמוד בו ללא גב כלכלי מאוד חזק.

שלא תבינו לא נכון, גם בחברות קטנות יש בעיות כמו למשל.

-פרויקט שמתחילים אותו ויודעים שלא יגמר.

-העלאות שכר מובטחות שמתבטלות. (בגדול, התמקדות בפרויקט והזנחת העובד)

-שעות עבודה מטורפות, טיסות לא מתוכננות.

-ניהול כ"ח לא למקצועי. 

ישנם חסרונות אבל אני לא חושב כי לטעמי זה יוגדר כ"סביבה רעילה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 36 דקות, Haim_gds כתב:

אהממ... זה מה שהחברים שלי קוראים לו "פוליטיקה", לא ידעתי כי מתייחסים לזה כאל ה"סביבה רעילה".

טוב, אולי זה בגלל שאני פוליטיקאי גרוע, אז מבחינתי מקום שהפוליטיקה בו יותר חזקה מהכישורים ומהמשימה עצמה, זה מקום שרעיל בשבילי- אני לא צומח בו כמו שהייתי יכול במקום שכן מעריך כישורים אלא נובל == רעיל.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביבה רעילה = יותר מדי פוליטיקה אירגונית בקבלת החלטות, חוסר יכולת לשלוט על מנהלים בדרגי ביניים שמושכים את המוצר כל אחד לכיוון שלו, blame culture, סטנדרטים כפולים ביחס לעובדים, התנהלות פאסיב אגרסיב מול העובדים או גם סתם אגרסיבית (כן, אני עדיין שומע לפעמים מחברים על מנהלים שמרשים לעצמם לצעוק על עובדים), צביעות, יצירת לחץ שלא לצורך. יש בטח עוד המון.

אני גם חושב שזה קיים יותר בחברות גדולות, וזה גם אחד האתגרים בצמיחה של חברה קטנה למשהו שמקבל אופי יותר קורפורטיבי. יש אנשים שיודעים גם להסתדר עם כל זה מצוין. זה פשוט דורש סקיל סט מסוים. זה גם לא תמיד נוראי, הבעיה מתחילה בזה שכל מה שתארתי למעלה, או חלק גדול מזה עובר את גבול הטעם הטוב.

אה ומי שמחפש להיות הבורג הכי קטן במערכת (לא רוצה השפעה על כלום, מחכה לתכנון של כל איטרציה כדי שיגידו לו מה בדיוק צריך לעשות, לא מתעניין במוצר מעבר למשימות שלו וכו׳) כנראה לא יסבול מזה בחיים. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקווה לפות"ש.

סתם.. המקרה הכי אנקדוטלי שיש. בחור שלא הצליח לעבור "לינארית ב" בתל אביב, ונכשל כשלון חרוץ בראיון עבודה באינטל, הקים סטארטאפ שנמכר היום לאותה אינטל (הוא כבר לא עובד שם אבל עדיין בעל מניות) ב150 מליון דולר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

אה ומי שמחפש להיות הבורג הכי קטן במערכת (לא רוצה השפעה על כלום, מחכה לתכנון של כל איטרציה כדי שיגידו לו מה בדיוק צריך לעשות, לא מתעניין במוצר מעבר למשימות שלו וכו׳) כנראה לא יסבול מזה בחיים. 

אתה יכול להגיע עם מוטיבציה/רצון ולקבל כמה ברקסים ולהשאר כי נוח ורגוע.

בני אדם מתאימים את עצמם לסביבה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...