Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בחיפוש מנוע לעבודה עצמאית מחוץ לרכב

AU
שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום, אני חדש כאן וגם לא כל כך מבין ברכבים ומנועים

אבל אני צריך עזרה...

אני מחפש מנוע חזק (מעל 100 כ"ס) וקל משקל שאפשר שיפעל כיחידה עצמאית (מחוץ לרכב), פרסם כאן בעבר (הרחוק) יובל שהציע מנוע של סובארו ליאנה, אני צריך משהוא דומה.

הציעו לי מנוע סובארו B4 שמאוד משכנע כי הבנתי שהוא חזק מאוד אך אין לי מושג מה צריך (חוץ מרדיאטור ואולי גם אלטרנטור ומצבר...) בכדי להפעילו כיחידה עצמאית מחוץ לרכב (אם בכלל אפשר) ואך לחבר וכו' ומה משקלו.

כל מי שיכול לעזור בזה זו ממש ממש עזרה עצומה בשבילי

תודה רבה רבה וחנוכה שמח בינתיים ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, AU כתב:

לא כל כך מבין ברכבים ומנועים

לפני 23 דקות, AU כתב:

אני מחפש מנוע חזק (מעל 100 כ"ס) וקל משקל שאפשר שיפעל כיחידה עצמאית (מחוץ לרכב),

ומה אתה עושה, אתה יודע? ...

תשתף אותנו אולי ?

---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מנוע עם מעל 100 כ״ס

האם הוא טוב ? אולי כן אולי לא. תלוי במטרה. כי לרוב בוחרים מנוע עבור מטרה מסוימת ולא פרמטר אחד.

אתה מבין מה צריך כדי להריץ מנוע מחוץ לרכב מבחינת מחשב מנוע וחיישנים ? אם כן - אחלה.

כמו כן 

לפני 4 שעות, AU כתב:

רגע רגע ...  לא כולם בבת אחת . . . .  

רגע ... מתנצל שלא כולם באו לענות תוך 5 שעות על שאלה שאין בה שום פרטים בפורום פתוח.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע שהוא מנוע חזק כ 175 כ"ס אך איני יודע אם צריך מחשב, בסובארו ליאונה שהזכרתי עד כמה שהבנתי הוא עבד ללא מחשב וכמדומה שלל הזרקה וקל משקל ששים ומשהו קילו, וכזה אני מחפש קל משקל ופשוט.

אם מישהו יודע מה אני צריך להזמין ממגרש הפירוקים ואיך להרכיב זה ממש יעזור לי

ממש משש תודה

או אם משהו מכיר מי שיכול לעזור לי אפי' אם תשלום כלשהוא אני אשמח

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק  ליאור אבל הבעיה שאין לי מושג  איך לפרק ולהרכיב... (וגם אני לא יודע לאיזה רכב יש מנוע קל במיוחד חוץ ממה ששמעתי סובארו ליאונה ששוקל 67 קילו אבל ממה שבררתי ליאונה יד 2 יקר  מדי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע קל וחזק בו זמנית זה אומר מנוע טורבו לא?

קשה לי להאמין שמנועים מודרניים כאלה יפעלו ללא המחשב וכל החיישנים, 

אולי תוכל לחפש רכב עם מנוע כזה שעבר תאונה מאחור/צד וקיבל טוטלוס ותיקח ממנו את החלק הקידמי?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיאת רבאק, אתה רוצה תשובות אמיתיות? תסביר מה המטרה. 
יש הבדל בין מנוע שאמור לשמש לגנרטור, מנוע שאמור לשמש לכלי טיס, מנוע שאמור לשמש לבאגי בשטח ומנוע לרכב מסלול DIY וכו' וכו'.
חוסר הידע שלך הוא בדיוק המוקש, אז אם אתה רוצה תשובה רצינית - תצטרך לתת כיוון.

כמו-כן, אם זה כלי רכב מסוג כלשהו שאתה מתכנן לבנות - מה המשקל המתוכנן שלו?
אם אתה לא יודע לענות על השאלה הזאת - תעצור עכשיו, תבין עד הסוף דברים ותשאל שאלות. "לא מבין ברכבים" זה לא תירוץ.
המנועים היחידים שעובדים לגמרי כיחידה עצמאית הם גנרטורים. הכי קרוב לזה אח"כ זה אופנוע עם קירור אוויר והזרקה מכאנית\קרבורטור.
בסובארו B4 מעבר לזה שמדובר במנוע ענק, תצטרך מחשב, רדיאטור ועוד כמה שטויות.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בסדר אני מקווה שלא אשמע מצחיק אבל אני חושב לבנות מעין רחפן או מסוק איך שתרצו (זוג כנפיים כשל מסוק ועוז זוג שדוחף קדימה כמו בטרייק) ולכן אני צריך שיהי' קל במיוחד (מישהו מכיר משקלי מנועים קלים ? כמו שאמרתי הבנתי שליאונה ואולי גם B4 שוקלים כששים שבעים קילו) וגם שיהי' חזק מעל 100 כ"ס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי המשקל למנוע

יש לך עוד מיכלים , נוזלים , רדיאטור , מערכות חשמל וכו.

אתה אפילו לא בכיוון עם מנוע של רכב. (ואני אפילו לא מדבר על בטיחות)

אתה צריך משהו קטן עצמאי שמפיק הרבה כח.

אופנוע נגיד (וכנראה משהו פי כמה יותר חזק). וגם אס - אתה צריך להתחיל מלחשב כמה כח דרוש כדי ליצור איזה כח עילוי כנגד איזה משקל ומשם לעבוד אחורה - לא הפוך.

תסתכל על hovercraft כדוגמא - הם יוצרים בעזרת מנוע בסגנון רכב  (ולא אחד קטן) - ומערכת כרית אוויר (שמרימה בתכלס סמ ספורים מהאדמה) ריחוף.

כדי ליצור רחף רציני - תסתכל על פרויקטים של תעופה אישית (יש כמה כאלו מבוססי רחפנים) והם הלכו לא סתם על מנועים חשמלים וסוללות (ואני שם את הפרוייקטים ההזויים מבוססי מנועים רקטים בצד)

בקיצר - תתחיל מהחישובים הבסיסיים של תעופה או רחיפה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, AU כתב:

טוב בסדר אני מקווה שלא אשמע מצחיק אבל אני חושב לבנות מעין רחפן או מסוק איך שתרצו (זוג כנפיים כשל מסוק ועוז זוג שדוחף קדימה כמו בטרייק) ולכן אני צריך שיהי' קל במיוחד (מישהו מכיר משקלי מנועים קלים ? כמו שאמרתי הבנתי שליאונה ואולי גם B4 שוקלים כששים שבעים קילו) וגם שיהי' חזק מעל 100 כ"ס

מכיר את colin furze ביו טיוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חבר, אם אתה רוצה לבנות כלי שעולה באוויר, כדאי מאד שתתחיל בפיסיקה הבסיסית.
תתחיל בלהבין כמה ישקול כל הכלי (קח 100 ק"ג למערכות מנוע) כולל אותך, תלמד מה העילוי העודף שאתה צריך לתכנן אליו, תסיק מזה את גודל המדחפים ומשם תבין מה ההספק והממונט הנדרשים.
כשיהיו לך את המספרים האלה אפשר יהיה לדבר.
בכל מקרה - מנוע של סובארו (או כל מכונית משפחתית לצורך העניין) הוא בערך הדבר הכי לא נכון ולא מתאים שיש לייעוד כזה, ברמה שאני בספק אם גם אם רק תרתך אליו כסא הוא יצליח להרים את עצמו.

קצת מידע שיעזור: מנוע של אופנוע, שאולי יתאים הרבה יותר (אין לי מושג באלתורים תעופתיים) - 4 ציל' 600 סמ"ק של אופנוע ספורט שוקל משהו כמו 60 ק"ג יבש, סינגל 450 שוקל 25 ק"ג. לאף אחד מהם אין תמסורת שמתאימה לכלי תעופתי.

אם כל מה שכתבתי כאן נשמע לך סינית, עדיף לך לקנות מסוק או מטוס זעיר מוכן (בתנאי שיש לך רשיון להפעיל אחד כמובן). מוזמן גם לחפש סרטונים ברשת על אנשים שבונים כאלה ולראות במה משתמשים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח להוסיף בקרת יציבה כדי לפצות על הרעידות מהמנוע

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...