Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

GEELY. עמדות הטעינה. "לאורחי המלון בלבד".

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנתי בדיוק איפה ההיגיון. 

או למה?

סוג של קיפוח?

אני מתגורר באילת. לא פחות מ-11 תחנות טעינה, וכולם בבתי מלון. ללא אפשרות להטעין.

"לאורחי המלון בלבד"

מה יעשה "מוישה" שאין לו אפשרות להטעין בבית? 

השאלות הללו צצו בזמן האחרון, עקב צורך ברכב חשמלי, עבור הבן של אשתי.

לאחר בדיקות חוזרות של כל מיני אופציות הגיע למסקנה שזה מה שמתאים לו.

רק שאין לו אפשרות להטעין בבית. כי אין לו חנייה. הרכב הנוכחי שלו חונה ברחוב.

פנינו ליבואן, כאשר הם "מסונוורים" מכמות ההזמנות, ואפשר רק לנחש מה היו התשובות.

מכאן גם הסיבה לפתיחת הנושא..

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למי שאין עמדת טעינה ירכוש בנזין.

• אהבתי 3

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילי עובדים חזק מאוד, עם חברת EV-EDGE.

עמדת טעינה הוא לא יכול לקבל. השטות הזו שנקראת "טיפולים חינם", דווקא כן. 

באתר של גילי, קיימת מפה מלאה בכל העמדות הטעינה שלהם. רק של EV-EDGE בלבד. לא של חברה אחרת.

וגם מה שנאמר לנו, העמדות שלהם מפוזרות בכל הארץ.

בכל עיר יש כמויות לא קטנות שלהם. ללא קשר לבתי מלון. כל אחד יכול להטעין בהם.

חוץ מאילת .

כאן אתה "חייב" להיות אורח במלון, כדי להשתמש בעמדות הללו.

לא מוצא בזה שום היגיון. 

טסלות אני כבר רואה כאן בכמויות. מעניין כמה אילתים ירכשו גילי.

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אפקון בביג אילת, דור אילות וטן מחוץ לעיר. אבל צא מנקודת הנחה שבתקופת הנופשים יהיה קשה להשיג עמדה פנויה כי כל רכבי החשמל שלא טסלה יתנקזו לעמדות האלה. חוץ מזה מתוך ניסיון של בעלי חשמליות העמדות במלונות של אילת הם לא מציאה גדולה. למנהלי המלונות לא אכפת שרכבי בנזין חונים בעמדות הטעינה ולא עושים שום פעולה לפנות אותם. כך שלתפוס עמדה פנויה בבית מלון אילתי היא די חסרת סיכוי

• אהבתי 2
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 3 דברים שאפשר לעשות

1. הוצע כבר - לקנות בנזין\דיזל אולי היברידי 

2. לעבור לדירה עם חנייה

3. הוצע כבר - הטענה בתחנות חשמל מחוץ לאילת.

אין פתרונות קסם לדעתי, עוד יותר נראה לי שעדיף לחכות ולתת לגל החשמליות לעבור ואז להיכנס לשוק כשהשוק כבר רווי במחושמלות.

אני עוד יותר מבין שהתשובות שניתנו על ידי היבואן לא טובות לטעמך ולכן אפשר להסיק הרבה דברים על השירות שהם יתנו לך לאחר המכירה, בייחוד שמדובר בפריפריה גיאוגרפית.

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Uri-G כתב:

יש לך אפקון בביג אילת, דור אילות וטן מחוץ לעיר. אבל צא מנקודת הנחה שבתקופת הנופשים יהיה קשה להשיג עמדה פנויה כי כל רכבי החשמל שלא טסלה יתנקזו לעמדות האלה. חוץ מזה מתוך ניסיון של בעלי חשמליות העמדות במלונות של אילת הם לא מציאה גדולה. למנהלי המלונות לא אכפת שרכבי בנזין חונים בעמדות הטעינה ולא עושים שום פעולה לפנות אותם. כך שלתפוס עמדה פנויה בבית מלון אילתי היא די חסרת סיכוי

גילי הציעו את החברה הזו, מכיוון שמחיר הטעינה לרכבים שלהם, הוא נמוך ביותר.

האופציות שהעלת הם במחיר של כמעט פי 2 או 3 מה-EV-EDGE, לגילי.

יחד עם כל מה שרשמת, אני עדיין לא רואה היגיון ב-התקנת עמדות רק, בבתי המלון. לא פחות מ-11.

ואם העמדות יהיו תפוסות כל הזמן, ע"י רכבים רגילים, מדוע התקינו אותם שם מלכתחילה?

אף אחד לא אכפת לו מה "לקוחות חשמל" בבתי המלון הללו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כל טעינה חיצונית שלא בסיבסוד/פיקוח מחירים של העירייה תייקר לך את עלות הטעינה בצורה משמעותית, כך שהעלות לא תהיה שונה בהרבה מהחזקת רכב היברידי. כך שאם הרכב החשמלי לא נותן לך תמורה עודפת זה מיותר ודורש מאמץ שלא בטוח משתלם.

סביר להניח ש ev edge הציעה את העמדות בחינם למלונות כדריסת רגל לעתיד. נכון להיום לבעלי המלונות לא ממש אכפת כי הם לא רואים מזה כסף. בנוסף, נכון להיום חלק גדול מהחשמליות לטווח ארוך הם טסלות שמטעינות בחינם בביג אילת ולא ממש חייבים את המלונות. Mg שהיא החשמלית השניה הנפוצה בארץ היא בטווחים שלא ממש מגיעים לאילת וסביר להניח שלא מגיעות לשם יותר מידי. כשהדרישה תגדל יש סיכוי שבעלי המלונות ישנו את ההתנהלות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yulianx כתב:

למי שאין עמדת טעינה ירכוש בנזין.

עצוב, אבל נכון.

אני באותו מצב. מאוד רוצה רכב חשמלי, אבל היות ואין לי חניה פרטית, מה שנשאר זה לקנות רכב ICE לשנים הקרובות, ולקוות שיהיה מספיק עמדות ציבוריות לאותן שנים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה לבעלי חשמליות מגיע חניה עדיפה?

בגלל שהנעת/הנאת הרכב שלו שונה? ולכן?

יתכבד נא ויקנה עמדה פרטית בביתו הפרטי, ככל שאין לו כזה שילגום בנזין.

• אהבתי 3
  • משעמם 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם זה במלונות, מה ההגיון בללכת עד המלונות כדי להטעין את הרכב? איפה המלונות ואיפה השכונות באילת? הפרש עצום ביניהם.

עם הזמן אני בטוח שיוקמו עוד עמדות במרכזים העירוניים או בשכונת שחמון.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, itsik170 כתב:

גם אם זה במלונות, מה ההגיון בללכת עד המלונות כדי להטעין את הרכב? איפה המלונות ואיפה השכונות באילת? הפרש עצום ביניהם.

למען האובייקטיביות, לפעמים המרחקים שתל אביבי מצוי עושה עד שמגיע למקום בו החנה את רכבו בכחול לבן לא שונים בהרבה. אני עושה את זה לא מעט ואפשר לומר שזה הדבר הכי קרוב לספורט שאני עושה.

אם היתה לי חשמלית ללא חניה ואפשרות לטעון כאוות נפשי, ללכת כמה מאות מטרים או קילומטר (אוירי, כע?) עד לרכב שעומד בחניה של מלון/חניה שכוחת-אל אחרת בכדי לקחת אותו לאחר שנטען לא מרגיש כזה far fetched.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוב אחדד את הנקודה.

למה בערים אחרות , כן קיימת אופצייה להטעין את הרכב הנ"ל, בעמדות, ללא מחוייבות להתארח במלונות, ובאילת לא?

הרי יש מקום כאן בשפע. המון שטחים מתים. בנוסף ל-10 תחנות דלק, כאשר רק באחת יש עמדה,[לא של EV-EDGE מן הסתם] שרוב הזמן מקולקלת.

האם זה לא היה בזבוז להציב, לא פחות מ-11 עמדות רק בבתי מלון, כאן, שלא יהיו בשימוש, עקב תפיסתם ע"י רכבים, או שישארו ריקות בתקופות מתות?

אני בהחלט רואה כאן, סוג של קיפוח, כלפי התושבים המקומיים.

מילא, אילו לא הייתם מתקינים אף עמדה כאן בעיר, עוד אפשר לבלוע את זה.

אבל להתקין לא פחות מ-11 כאלה, ולא לתת אפשרות לתושבים המקומיים להשתמש בהם, [לא בחינם]. זה כבר השיא.

נו, העיקר להתגאות בזה שיש "מפה עם המון נקודות טעינה מפוזרות בכל הארץ".[חוץ מהתושבים כאן. כי כאן כנראה שלא בא להם למכור רכבים].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, yossiaviel כתב:

אני שוב אחדד את הנקודה.

למה בערים אחרות , כן קיימת אופצייה להטעין את הרכב הנ"ל, בעמדות, ללא מחוייבות להתארח במלונות, ובאילת לא?

הרי יש מקום כאן בשפע. המון שטחים מתים. בנוסף ל-10 תחנות דלק, כאשר רק באחת יש עמדה,[לא של EV-EDGE מן הסתם] שרוב הזמן מקולקלת.

האם זה לא היה בזבוז להציב, לא פחות מ-11 עמדות רק בבתי מלון, כאן, שלא יהיו בשימוש, עקב תפיסתם ע"י רכבים, או שישארו ריקות בתקופות מתות?

אני בהחלט רואה כאן, סוג של קיפוח, כלפי התושבים המקומיים.

מילא, אילו לא הייתם מתקינים אף עמדה כאן בעיר, עוד אפשר לבלוע את זה.

אבל להתקין לא פחות מ-11 כאלה, ולא לתת אפשרות לתושבים המקומיים להשתמש בהם, [לא בחינם]. זה כבר השיא.

נו, העיקר להתגאות בזה שיש "מפה עם המון נקודות טעינה מפוזרות בכל הארץ".[חוץ מהתושבים כאן. כי כאן כנראה שלא בא להם למכור רכבים].

אין מה להרגיש קיפוח. מצב הטעינה הציבורית בארץ למעט כמה ערים באיזור המרכז במצב על הפנים. כך שברוב הארץ קשה מאוד להתנהל עם רכב חשמלי ללא עמדה פרטית.

למעט טסלה, שדואגת להתקנת עמדות ציבוריות, רוב היבואנים מקבלים רכבים חשמליים במלאים מאוד קטנים ונפתרים מהם מאוד מהר, כך שממש לא מעניין אותם בעיות טעינה.

המדינה ועיריות מתחילות תהליך של התקנת עמדות, אבל לרוב זה עדיין בשלב המכרזים ומתנהל בעצלתיים.

המלונות הם עסק פרטי והטעינה במתחמים שלהם היא פרטית ולכן מותר להם לעשות מה שהם רוצים איתה. 

מציע לך לפנות לעירייה ולברר למה לא דואגים לעמדות טעינה לתושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...