Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דוח בחניית נכה במקום שבחיים לא הייתי, ללא פירוט בדוח של שם השוטר ושעה ותמונה.

שימו לב! השרשור הזה בן 833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול הלכתי להוציא דואר מהתיבה, ולהפתעתי אני רואה דוח שמתואר שם שחניתי בחניית נכה בתאריך 06\01\21.

עבר 11 חודש! ולא קיבלתי שום הודעה\התראה\מכתב\טלפון על שום דוח שקיבלתי, ובגלל שלא "שילמתי" את הדוח (איך אפשר לשלם דוח שלא יודעים עליו?) אני צריך לשלם פיגור של עוד 500 ש"ח, סך הכל 1500 ש"ח.

בתיאור של הדוח אין תמונה, להבנתי הלא בקיעה אם שוטר נותן את הדוח (היה רשום משטרת ישראל - דותן) אז הוא לא מחוייב לשים תמונה, אבללל היה רשום שם רק את שם הרחוב ותאריך, ללא שעה וללא שם השוטר.

נסעתי לשם עם הרכב שלי במיוחד כדי לבדוק על איזה חניית נכים מדובר ועל איזה מקום מדובר, שמתי בוייז את הרחוב, ולהפעתי (או שלא) מעולם לא הייתי במקום הזה, ואין שם בכלל חניות של נכים או חניות של כחול-לבן, אלה רק אפור כי זה שכונות.

אציין שבתאריך 06\01\21. בדקתי בטלפון ולא היה משהו מיוחד שמראה שהייתי שם.

אף אחד לא נוהג לי ברכב, לאף אחד אין ביטוח ברכב חוץ ממני, לאף אחד אין רשות\מפתח לנהוג ברכב, בזה אין לי שום ספק המפתח אצלי כל שעות היום גם כשאני לא בבית(גם עם ההורים)

מה אפשר לעשות בנידון? קרה למישהו בעבר? מה עושים מפה?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

21/01/06 זה לפני 16 שנים בקירוב. אבל אם מדובר ב-06/-1/21 זה 10 חודשים, וזה בטווח החוקי להמצאת הדוח (שנה). 

קודם כל, אתה צריך לדרוש את ההיסטוריה של שליחת הודעות בדואר רשום, כי הצמדת חלון, וגם משלוח בדואר רגיל, לא מספקים מבחינת המצאת הדוח, כך שאם אין תיעוד כזה יש לך בסיס לדרוש, לפחות, ביטול כפל הקנס. מעבר לכך - בקש את הצילום, שסביר שקיים במערכת בכל זאת, אנחנו ב-2021. טעויות בפענוח או הקלדת מספרי רישוי אינן דבר נדיר.

ודרך אגב, כדאי שתעלה צילום של הדוח (בטשטוש פרטים מזהים שלך ושל הרכב).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדבריך - ערכת ביקור במקום, ואין שם חניית נכה. מעולה. מקווה שהיית חכם דייך לצלם.

עכשיו, אתה פונה למפנא, בבקשה לקבל העתק הדו"ח המקורי, צילום העבירה ככל שקיימת, וכן תיעוד שליחת הודעת תשלום הקנס אליך.

לכשתקבל את אלה - בדוק היטב את יום ושעת ביצוע העבירה לכאורה. כמו כן, בדוק מיקום העבירה לכאורה. וכן, בדוק שהדוח כולל את שם השוטר שמילא את הדוח, ובדוק מיקום.

ומכאן, פעל לפי מה שמצויין בדוח.

אם הכתובת והמיקום הם אכן אלה שביקרת בהם, ואין במקום שלט חניה לנכה - פנה לתובע בבקשה לביטול הדו"ח, בטענה שלא התבצעה עבירה (צרף צילום המקום, שמראה שאין שלט חנית נכה).

אם מספר הרכב או סוגו אינם תואמים לשלך - כתוב בבקשה לביטול הדו"ח, היות והרכב נשוא הדו"ח אינו בבעלותך.

אם לא מופיע שם השוטר, הגש בקשה להישפט, ובדיון, כטענה מקדמית, ציין שלא מופיע שם עורך הדו"ח, ולכן דינו להתבטל.

אם כל הפרטים שמופיעים בדוח נכונים על פניו, בדוק את מספר הדואר הרשום, וודא מול הדואר סטטוס המשלוח. אם יתברר שלא נשלח או לא נמסר ולא משום שלא דרשת אותו - פנה לתובע בבקשה לביטול הריביות והתוספות, ציין שזו הפעם הראשונה שפנייה בנושא נמסרה לך, ובקש לשלם את הקנס המקורי. 

אם הכל תקין לכאורה (הפרטים בדוח נכונים, שם השוטר מופיע, ההודעה לתשלום קנס נשלחה והתקבלה או לא התקבלה מסיבה "לא נדרש"), אנחנו במצב של עדות השוטר שהבחין ברכב חונה בחניית נכים מול טענה שלך שלא היית במקום. המשמעות היא שתצטרך להוכיח טענה זו. וזה כנראה קשה עד בלתי אפשרי לפעמים. נסה לחפש קבלות שמעידות שהיית במקום אחר ביום ובשעה הנקובה, או אולי דוח נוכחות בעבודה שמעיד שהיית בעבודה באותו היום והשעה וכו'. לפעמים מוצאים, לרב לא...

אם אין כלום - אין לך דרך להוכיח דבריך, וכנראה בית המשפט יעדיף את עדותו של השוטר. לכן, ועל אף תחושת העוול, ייתכן ויהיה עליך לשלם.

אבל עדיף שתעלה את הדוח (בהסתרת פרטים מזהים), ואולי חברי הפורום יוכחו למצוא כשלים.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מאוד מודה לכם על התשובות, אקח הכל לתצומת ליבי

מעלה לפה את הדוח שקיבלתי, הסתרתי רק את הפרטים שלא נחוצים כמו איפה אני גר וכו.

84287d74-6af9-4560-8db5-d28e8b9fceb1.jfif

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב בעייתי, בשלב זה כבר לא ניתן לבקש להשפט וגם לא לבקש ביטול הקנס.  נסה לפנות למפנ"א כאמור או אולי ישירות למשטרת תנועה בעיר מגוריך. אגב, ייתכן ולא מופיע שם של שוטר הרושם את הדו"ח כי במספר ערים בארץ מופעלות ניידות המצלמות באופן אוטומטי עבירות תנועה וחניה. אולי זה אחד מהמקרים הללו. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שאני לא קיבלתי שום התראה על משהו שלא עשיתי ואני לא יכול לבטל את הדוח , אם זה המצב אז המצב במדינה הזאת בקנטים , איפה שאני גר אין משטרה יש פיקוח , הם יכולים לעזור בנידון ? 

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם טענותיך נכונות - לא מאוחר, ואתה רשאי לפנות הן לתובע והן לבית המשפט לדון בעניינך באיחור.

עכשיו, מה שקיבלת זו דרישה לתשלום חוב. כלומר, זו כבר פעולת גבייה. המשמעות היא שכנראה רואים אותך כמי שקיבל את הדוח, לא פנה במועדים הנקובים בחוק בבקשה לביטול או להישפט, ועל כן הפך הדו"ח חלוט.

מה שעליך לעשות הוא לאתר את הקנס (תוכל לבדוק באינטרנט, לפי תעודת זהות ומספר רכב). ואז תוכל לפעול כפי שפורט לעיל, תוך ציון שלא קיבלת את הודעת תשלום הקנס, ומכאן האיחור בפנייה. אם לא תציין סיבה לפנייה לתובע באיחור (או למשפט), יש להניח שתקבל הודעה קצרה שהתובע לא דן בעניינך כיוון שחלפו המועדים הנקובים בחוק.

עריכה אחרונה על ידי Keyser Söze
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, admtaynov13? כתב:

מצחיק שאני לא קיבלתי שום התראה על משהו שלא עשיתי ואני לא יכול לבטל את הדוח , אם זה המצב אז המצב במדינה הזאת בקנטים , איפה שאני גר אין משטרה יש פיקוח , הם יכולים לעזור בנידון ? 

המצלמות נמצאות  בניידות של שיטור משולב (פיקוח עירוני/משטרה)

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הייתי בתחנת משטרה ובקשר לדואר שלא קיבלתי:

נאמר שהם שלחו ויש מספר מעקב ומשום מה הם שלחו לכתובת שהייתי גר ב2014 (ומאז עברתי 3 דירות!)

מבחינתם הם שלחו  - יצאו ידי חובה וזה בעיה שלי. תשובה לא לעניין אבל זה מה יש.

בקשר לדוח עצמו:

בסוף הם רשמו כתובת לא תקינה ונאמר לי שזה היה במתחם של מקס סטוק בנתניה, נסעתי למקס סטוק וראיתי שאכן יש שם חניית נכה אבל עם רמפה! זאת אומרת שכל נכה עם כיסא גלגלים מחנה שם כדי לצאת עם הכיסא שיהיה נוח, זאת אומרת אין מצב שמישהו מחנה שם מבלי לדעת שזה נכים כי ממש אתה יוצא מהרכב על הרמפה בצבע לבן שרואים בבירור! בקיצור נשמע לא אמין כי אין לי באמת סיבה להחנות בנכים (הייתי במקס סטוק שעה וחצי ככה שזה לא בדיוק לשניה)

לטענת תחנת המשטרה יש סרטון שמראה שאכן חניתי שם אבל הם לא מוכנים להראות לי את הסרטון, יש מה לעשות בנידון? עדיין יש פיגור של 500 ש"ח בגלל שלא "שילמתי" אבל בעצם הם שלחו לכתובת מאוד ישנה שלי.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, admtaynov13? כתב:

ומשום מה הם שלחו לכתובת שהייתי גר ב2014 (ומאז עברתי 3 דירות!)

מה הכתובת שלך הרשומה במשרד הפנים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שעדכנת את כתובתך במשרד הפנים, אתה על המסלול הנכון לקבל את הקנס המקורי, ללא תוספות, ריביות, ושאר ירקות.

זה שאמרו לך שדי בכך ששלחו - טועים. אם עדכנת את הכתובת - זו טעות שלהם, ולא ניתן להחיל עליך כפל קנס.

אשר לדו"ח - בדוק את הנתונים המצוינים בו. יום ושעה, כתובת, מספר הרכב, והאם מצויין שם עורך הדו"ח. בדוק אם תוכל להוכיח שלא היית במקום ובשעה הנקובה. עדיף שתעלה את הדוח בהסתרת פרטים מזהים. אולי חברי הפורום יוכלו למצוא כשלים.

הפקיד שענה לך - לא בסמכותו לוותר על הריביות ולהחזיר את הקנס לגובהו המקורי. זאת בסמכות התובע בלבד. לכן לא הייתי מתרגש מתשובתו.

הייתי שוקל לבקש להישפט. כך, יהיו חייבים לענות על בקשתך להמציא לידיך את אותו סרטון המתעד את העבירה. אם טענותיך נכונות - הדבר יוכיח שלא ביצעת עבירה.

אבל גם אם תועדת - במשפט דרוש גובה הקנס המקורי, משום שלא הומצאה לידך דרישת תשלום הקנס, כנדרש בחוק (שוב, בהנחה שעדכנת כתובתך). ייתכן אפילו והעבירה תועדה באמצעות מצלמה, מה שקוצב את התקופה להמצאת הדו"ח לקצרה באופן משמעותי, ואולי תוכל אפילו לדרוש ביטול הקנס מחמת התיישנות.

ואם אכן יישועתך תבוא מהצד הטכני בלבד, אציין באופן כללי, מבלי לעבור על חוקי הפורום, שעבירה של חנייה בחניית נכה היא עבירה גסה ובריונית, שפוגעת לא רק בספר החוקים, אלא באוכלוסיה מוחלשת ממילא.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.11.2021 בשעה 19:19, dani666 כתב:

מה הכתובת שלך הרשומה במשרד הפנים ?

פות"ש. ענה בבקשה

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך של הדו"ח היה סגר בישראל,

אני לא בטוח שהמקס סטוק היה פתוח בכלל.

ואם כן, שים לב שיש כמה חניות לנכים אבל רק תמרור אחד.

333333.jpg.65bc1b5a53a250a528bd6cd1012c9ad9.jpg

אגב,

יש סניף נוסף של מקס סטוק בנתניה.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.12.2021 בשעה 21:25, Mr.Hybrid כתב:

חנויות המקס סטוק היו פתוחים כרגיל במהלך הסגרים.

אני עד לכך אבל לא יכול להגיד בנוגע לסניף הספציפי שדובר עליו בדו"ח.

רק רוצה לציין שמדובר במערכת אוטומטית דוחות הד"ס - הזנת דוחות סלולריים. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.12.2021 בשעה 21:25, Mr.Hybrid כתב:

בתאריך של הדו"ח היה סגר בישראל,

ואם כן, שים לב שיש כמה חניות לנכים אבל רק תמרור אחד.

333333.jpg.65bc1b5a53a250a528bd6cd1012c9ad9.jpg

אגב,

יש סניף נוסף של מקס סטוק בנתניה.

כן, ורשום מתחת לתמרור 2 חניות נכים, אבל החניות בצבע אפור, שהלכתי לשם לבדוק זאת 2 החניות היו תפוסות בידי אנשים ללא תו נכה, מסתבר שפשוט יש שם שלט שעומד עם חץ ימינה אבל לא ברור איפה החניות נכים כי הכל צבוע באפור

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...