Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרד התחבורה: עד 2030 כמעט 100% מהרכב הפרטי יהיה חשמלי

Gopher
שימו לב! השרשור הזה בן 848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, eitanuch כתב:

כי אנשים הוכיחו שהם מוכנים לשלם 100-200 אלף ש"ח ואפילו יותר על רכב חדש בשביל נוחות. 

יפה. עכשיו הבנת את הבלוף מאחורי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל הסיפור הזה מדכא אותי. לחשוב שיום יבוא ולא נשמע יותר מכוניות GT3 או F1 מורידות הילוכים באגרסיביות מפוצצת אוזניים... לא יהיו יותר ספולים של טורבו או סופרצ'ארג'ר... הכל יהיה פשוט שקט כמו Formula E 🤮. אני מתנחם בזה שגדלתי בזמן שעוד הספקתי לחוות את זה ואוכל לספר לנכדים שלי שפעם לסבא הייתה גולף עם קרבורטור וארבע הילוכים חחחח

• אהבתי 2
  • לא הבנתי... 1

2005 VW Passat B5.5 2.0l 115hp 
1991 VW Golf Mk2 1.3l 55hp 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

באמת שאין מה להיכנס לדיכאון מזה. פעם ראית קטר רכבת של קיטור מתחיל נסיעה? זה באמת מחזה מרשים, אפילו במוזיאון. 

זה גם מה שיהיה בסוף עם רכבי בערה פנימית, השאלה מתי. מי שלא נולד למציאות הזאת, סביר להניח שזה לא ממש יחסר לו. כמו שלך לא חסר צליל פרסות של סוסים או מה שלא חירמן את חובבי המהירות לפני 200 שנה.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Haim_gds כתב:

אתה חובב רכב? אתה כותב כאילו ב 26 יפסיקו לשווק דלק וב 27 רכב בעל מנוע שריפה פנימית יהפך ללא חוקי. אני דווקא חושב כעת לכיוון השני, למצוא רכב ספורט בן 10+ עם מנוע ללא דרישות היורו משהו המטורפות שמקטינות את האמינות ומקצרות את האורך חיים. הוא ישאר אצלי עד שהוא (או אני...) לא יהיה כשיר לנהיגה.

כיום אנו רק בהתחלת הגל של הרכבים החשמליים, ישנם לא מעט אולם הם עדיין אינם מהווים תחליף לדגמי קצה/פרמיום. לטעמי, רכב כגון G קלאס או משהו בסגנון ה C63 עדיף לרכוש בזמן הקרוב כרכב בנזין עקב הניסיון הקיים בתיכנון/יצור/תחזוקה של הרכבים האלה מאשר להתגלח על דגם חדש.

אני כותב שיפסיקו לשווק ב-2025? תסתכל במה ששלחתי, מי שאומר את זה הוא ניקולס פטר, מנהל הכספים של ב.מ.וו וחבר במועצת המנהלים של החברה. הוא קצת יותר מקושר ל-ב.מ.וו ממני 😁

ברור שאני חובב רכבים אבל כאלה שגם לא מזהמים וגורמים לאלפי מקרים של מחלות ריאה, סרטן ושאר דברים נחמדים כאלה. נהגתי על מספר רכבים חשמליים שונים ואני אוהב הרבה יותר את חווית הנהיגה השקטה והנעימה שלהם ואת זמינות הכוח המיידית שאין ברכבי בנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Gopher כתב:

לפני 19 שעות, Super_T כתב:

כל השרשור הזה רק מחזק את ההרגשה שאני מסתובב איתה שהרכב הבא שלי יהיה רכב חדש, מבוסס מנוע בנזין, עם כמה שיותר סוסים (200+ כדרישת מינימום), כזה שאוכל להחזיק כמה שיותר זמן.
ברור לכולנו שהחשמל יגיע, ורבים מאיתנו מבועסים מזה, אז עדיף לקנות רכב מגניב "שבא עליו" עם מנוע בעירה חזק ולשמור עליו אפילו כרכב שני לעתיד.

(אפרופו מי שרשם על ה-BMW 🙂)

כדאי לך למהר יש לך בקושי עוד שלוש שנים: ב.מ.וו: "החל ב-2025 נציג רק דגמים חשמליים"

ואז נראה מי יקנה את ה-BMW המזהמת שלך.

לפני כשעה, Gopher כתב:

אני כותב שיפסיקו לשווק ב-2025? תסתכל במה ששלחתי, מי שאומר את זה הוא ניקולס פטר,

אני הבנתי את זה ולכן כתבתי כי אתה מקצין ברמות כאילו מחר-מחרתיים יעלמו הרכבים עם מנועי הבעירה הפנימית. חוצמזה, מה זה אני כתבתי-הוא כתב? נשמע כמו טיעונים בבית ספר יסודי

גם אחרי מה שהוא אמר אני קצת מפקפק, זה נשמע לי יותר כבלון ניסוי מאשר הצהרה רשמית מחייבת של החברה. בוא נראה קודם כמה יעלה דגם M חשמלי ומשם נמשיך...

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תיקונים
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Haim_gds כתב:

אני הבנתי את זה ולכן כתבתי כי אתה מקצין ברמות כאילו מחר-מחרתיים יעלמו הרכבים עם מנועי הבעירה הפנימית.

שמת לב מה הוא כתב ומה אתה ענית?

לא כתבתי שיעלמו כל הרכבים עם מנועי בעירה פנימית. כתבתי שיצרן חשוב מאוד של רכבים כאלה יפסיק לשווק אותם החל מ-2025, לטובת כל אלה שלא מאמינים שהשינוי קרוב. 

לפני 16 דקות, Haim_gds כתב:

אגם אחרי מה שהוא אמר אני קצת מפקפק, זה נשמע לי יותר כבלון ניסוי מאשר הצהרה רשמית מחייבת של החברה. בוא נראה קודם כמה יעלה דגם M חשמלי ומשם נמשיך...

אתה עושה עבודה מדהימה בלשכנע את עצמך במה שאתה מאמין - כל הכבוד 👏

עריכה אחרונה על ידי Gopher
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, גם אני בעד קדמה ומעבר לחשמל אבל לדבר לא עולה כסף ומה שאומרים לך היום יכול להשתנות מחר. זה כל מה שמנסים לומר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

תראה, גם אני בעד קדמה ומעבר לחשמל אבל לדבר לא עולה כסף ומה שאומרים לך היום יכול להשתנות מחר. זה כל מה שמנסים לומר.

זהו שזה לא רק דיבורים. ב.מ.וו זה יצרנית שאני אוהב ועוקב אחריה, ויש להם תוכנית מסודרת להשקה של דגמים חשמליים בכל קטגוריות הליבה עד הפסקה מוחלטת של שיווק רכבי בעירה פנימית ב-2025. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Gopher כתב:

אני כותב שיפסיקו לשווק ב-2025? תסתכל במה ששלחתי, מי שאומר את זה הוא ניקולס פטר, מנהל הכספים של ב.מ.וו וחבר במועצת המנהלים של החברה. הוא קצת יותר מקושר ל-ב.מ.וו ממני 😁

קראתי כעת את הכתבה בקישור ששלחת (https://www.auto.co.il/article/134800-world-news)  ובאופן לא מפתיע הכותרת לא תואמת לכתבה - אין אף מילה בכתבה על הפסקת שיווק דגמים לא חשמליים. 
מה שכתוב שם זה שהם יציגו עוד הרבה דגמים חשמליים אבל אפילו כתוב - ""ב-2030 יהווה שוק הרכב החשמלי ברמה הגלובלית 50% מכלל הייצור. "  - כלומר שהם ימשיכו לייצר מכוניות לא חשמליות גם אחרי 2025.

מצאתי עוד כתבה קצת יותר ברורה אבל באנגלית בה מסבירים שהם ייצרו עוד הרבה דגמים חשמליים (וגם היברידיים) 
אבל לא רק דגמים חשמליים. 

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/bmw-launch-nine-new-electric-cars-2025

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, motior כתב:

קראתי כעת את הכתבה בקישור ששלחת (https://www.auto.co.il/article/134800-world-news)  ובאופן לא מפתיע הכותרת לא תואמת לכתבה - אין אף מילה בכתבה על הפסקת שיווק דגמים לא חשמליים. 
מה שכתוב שם זה שהם יציגו עוד הרבה דגמים חשמליים אבל אפילו כתוב - ""ב-2030 יהווה שוק הרכב החשמלי ברמה הגלובלית 50% מכלל הייצור. "  - כלומר שהם ימשיכו לייצר מכוניות לא חשמליות גם אחרי 2025.

מצאתי עוד כתבה קצת יותר ברורה אבל באנגלית בה מסבירים שהם ייצרו עוד הרבה דגמים חשמליים (וגם היברידיים) 
אבל לא רק דגמים חשמליים. 

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/bmw-launch-nine-new-electric-cars-2025

כנראה שאתה לא חזק כל כך בקריאה:

"בשנים 2023-2024 נציג דגמים חשמליים בכל קטגוריות הליבה שלנו, במכוניות נוסעים – סדרות 3 וגם 5 – ובדגמי פנאי: X3, X5. וגם לפני: סדרה 7 החדשה שתוצג בשנה הבאה תהיה חשמלית, X1 חשמלי ייוצר בשנה הבאה. החל ב-2025 נציג רק דגמים חשמליים."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה שיציגו רק חשמליים לא אומר כלום על הפסקת יצור.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה שפספסתי את המשפט הזה אבל הוא סותר את המשפט שאני ציטטתי מאותו מקור (שב-2030 מכוניות חשמליות יהיו 50% מהייצור) וכן מקורות אחרים כמו הקישור שהבאתי קודם  (https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/bmw-introduce-radically-different-evs-2025-onwards) בו כתוב -

Combustion powertrain output will be gradually wound down in line with the brand's electrification ambitions, while the number of fully electric BMW models available will grow by 20% annually between 2025 and 2030. By this point, the Group says, at least 50% of its global sales will be fully electric.

כלומר - בפרוש ימשיכו לייצר מכוניות לא חשמליות גם אחרי 2025 וגם אחרי 2030.  
אני מניח שהכתבה עליה אתה מסתמך לא מדויקת או  שיש בה טעויות תרגום מביכות.

והנה מתוך האתר הרשמי של BMW-

Already now, we have a fleet of innovative, premium battery-electric vehicles on the road in multiple segments, and by 2025 that will have expanded significantly as we commit to deliver 25 per cent of all BMWs as electric vehicles. 

https://www.bmw.com/en/events/iaa2021/future-vision-questions-and-answers.html

כלומר - היעד הוא 25% מהמכוניות שימכרו ב-2025 יהיו חשמליות.  מעניין מה לגבי 75% האחרות.

עריכה אחרונה על ידי motior

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח... יש לי דז'ה-וו לדיונים על הטסלה או ה"אוטו של אגסי"😏 שמע, Gopher. לא מכובד להעלות ציטוטים חלקיים או לפרש אותם בצורה לא מדוייקת.

אני כן חושב כי (סוף סוף) ישנם רכבים חשמליים היכולים להיות מספקים בהשוואה למקבילהם הבנזיניים במחיר של משפחטחמטית חדשה.

אני כן חושב כי (לפחות במערב) השימוש ברכבי בנזין יפחת ויצורם יופסק/יוגבל.

אבל אני לא צופה כי זה יהיה בעשור הקרוב...

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Hari כתב:

יפה. עכשיו הבנת את הבלוף מאחורי זה.

לא. 

הגישה שלך למנוע מאנשים לצרוך תיכשל כי תמיד ימצאו דרך לעקוף אותה. הפיתרון האמיתי הוא לפתור בעיות ולא לכבות שריפות. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Haim_gds כתב:

אח... יש לי דז'ה-וו לדיונים על הטסלה או ה"אוטו של אגסי"😏 שמע, Gopher. לא מכובד להעלות ציטוטים חלקיים או לפרש אותם בצורה לא מדוייקת.

אני כן חושב כי (סוף סוף) ישנם רכבים חשמליים היכולים להיות מספקים בהשוואה למקבילהם הבנזיניים במחיר של משפחטחמטית חדשה.

אני כן חושב כי (לפחות במערב) השימוש ברכבי בנזין יפחת ויצורם יופסק/יוגבל.

אבל אני לא צופה כי זה יהיה בעשור הקרוב...

ציטטתי את כל הקטע הרלוונטי בלי להשמיט כלום. נראה לי גם שלא היה צריך לפרש - הציטוט מאוד ברור לפחות לפי ה-CFO של ב.מ.וו החל ב-2025 הם יציגו רק דגמים חשמליים. אם הציטוט הזה היה לא מדויק כבר מזמן היו מורידים אותו מהאתר. 

וד"א אני מסכים איתך בשניים מתוך שלוש השורות (אתה יכול לנחש איזה 😁)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...