Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרד התחבורה: עד 2030 כמעט 100% מהרכב הפרטי יהיה חשמלי

Gopher
שימו לב! השרשור הזה בן 848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 40 דקות, פריג'י כתב:

Gopher, תודה על שיתוף המידע. 

מציע שננעל את השרשור ונכניס תזכורת בקלנדר בעוד 9 שנים לראות אם התממש.

קבענו - הכנסתי תזכורת 😁

לפני 33 דקות, Gavrik כתב:

וכל הציטוטים שלך נובעים מהרצון של חברות כלי תחבורה חשמליים לנפח את השווי שלהן. ככה זה כשעולמות נפגשים.

הציטוטים שלו מגיעים ממקורות מפוקפקים שהקשר ביניהם לעיתונות אובייקטיבית זה כמו הקשר בין מים לשמן (תומר הדר - אני צריך להוסיף...). לכן אפילו לא הגבתי לגיבוב השטויות שהוא ציטט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

@Gopher את מי אתה מנסה לחנך בכל התגובות שלך פה?

נכון ל-2021, לישראל ישראלי שגר בבניין בלי חניה בטאבו אין מה לעשות עם רכב חשמלי. נקודה. כבר עדיף לו לוותר על רכב ולהתנייד בתחבורה ציבורית. 

האם המצב יהיה שונה ב-2030? נחיה ונראה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

אולי לא טענת הסוללה - אבל הטכנולוגיה לטעינת הרכב ב-5 דקות קיימת. אפילו פותחה בישראל וןהיה מי שהשווה אותה לטעינת פצצןת על F16. זוכר את הבניינים הלבנים עם הפסים הכחולים?

חבל שהמיזם נכשל מסיבות אחרות.

כשאני מתדלק את הקקטוס זה לוקח כמה דקות בודדות.

אני לא רוצה ביום שבת בבוקר  להגיע לקניון ולחכות חצי שעה במקרה הטוב לטעינת סוללה.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Alif2 כתב:

@Gopher את מי אתה מנסה לחנך בכל התגובות שלך פה?

נכון ל-2021, לישראל ישראלי שגר בבניין בלי חניה בטאבו אין מה לעשות עם רכב חשמלי. נקודה. כבר עדיף לו לוותר על רכב ולהתנייד בתחבורה ציבורית. 

האם המצב יהיה שונה ב-2030? נחיה ונראה. 

אתה קובע משהו שאולי נכון לגביך אבל לא לכולם.

יש הרבה אנשים עם חניה פרטית או עם חניה בטאבו שיכולים לשים עמדות טעינה פרטיות.

יש אנשים שיכולים לטעון במקום העבודה.

יש ערים רבות כמו כפר סבא ורעננה שמקימות רשת טעינה ציבורית בשטחן.

יש עמדות טעינה מהירות בפריסה רחבה בארץ - כל שבוע מוקמת לפחות עמדה מהירה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, yulianx כתב:

כשאני מתדלק את הקקטוס זה לוקח כמה דקות בודדות.

אני לא רוצה ביום שבת בבוקר  להגיע לקניון ולחכות חצי שעה במקרה הטוב לטעינת סוללה.

בזמן טעינת רכב חשמלי אין שום צורך להיות בתוך הרכב או לידו. הרעיון בעמדות טעינה במקומות כמו סופרמרקטים וקניונים הוא לא שתבוא במיוחד כדי לטעון ותשב חצי שעה בתוך הרכב. הרעיון שהוא שכאשר אתה ממילא מגיע לצורכי קניות הרכב יטען בזמן שאתה קונה. זה כדאי גם לעסק שמתקין עמדות טעינה בשטחו כי זה מושך למקום אוכלוסיה עם כוח קניה גדול מהממוצע.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרעיון כאשר יהיו הרבה עמדות טעינה.

באזור שלי לא כרגע.

• אהבתי 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בולשיט אחד גדול , לא בטוח שישארו הלוואות לקנות רכבים שבכלל יועלו עליהם המחירים והמיסים כדי לכסות על חיי המותרות של הטינופות באליט שאנחנו סוחבים על הגב שלנו עשרות שנים

ואני בכלל לא אוותר על הטויוטה 98 שלי !! ובכלל כמו שמחיר של כל דבר עולה, גם המחיר של כריית המתכות המיוחדות, ותהליך העיבוד והייצור שלהם ירקיעו , עד שבכלל לא ישתלם לייצר אותם , שגם ככה תהליך הייצור מזהם יותר מרכב מונע דלק, ופחות כדאי כלכלית, אני חושב שבעוד כעשור תתחיל דרך חדשה בתכנון מנועי בערה , כי אין דרך אחרת להפיק אנרגיה בכמות מספקת לטווח שמשתווה למנועי דלק, אני חושב שאז יצופו כל מיני פטנטים שמשפחות הנפט קנו מהממציאים, שנקנו על ידם בשלום או באייומים, למען שמירה על הדורות הבאים שלהם, ואז הניצול של המנועים הקיימים יהיה נפוץ ויעיל יותר, בינתיים תאונה ברכב חשמלי עלולה להיות לא נעימה במיוחד , כמו שטסלה שבערה כתוצאה מתאונה בינונית, היו צריכים יותר מ300 טון!!!! מים כדי לכבות את הסוללה שבערה, כמו שמציגים שלרכב חשמלי ישנם פחות חלקים נעים, ופחות בעיות, אני עם זה לא מסכים, יהיו וכבר יש להם את הבעיות שלהם..

את אף אחד באמת לא מעניין עניין זיהום האוויר כי שתי התוצאות ברכב דלקי וחשמלי לא רחוקות אחת מהשניה, , זה כמו "שלא מוצאים ריפוי לסרטן, כי אז יבטלו תעשייות שלמות מסביב , מליונים יאבדו פרנסה והכנסות כולל תאגידי ענק שתומכים בשלטונות נוכחיים....

אני חושב שצריך להתעלם מהכרזות של ספקולטורים שעד היום רק מפריעים לנו לחיות , ולהנות מכל רגע שיש לנו מכונית עם מנוע דלק , אין כמו מכונאות , בוכנות, פיצוצים, הילוכים, יקר הדלק??? יקר האגרה ?? תעשו מה שבכל מקום עושים , מרד מס וחרמות על מוצרים כמו אלו, והחיים יהיו יפים....

עריכה אחרונה על ידי The rebel
  • אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

וואו פאקינג רפרנס :brickwall:
אתה חוץ מלצטט כל מני תחזיות הזויות,כל כמה זמן,כל הטיעונים שלך ילדותיים,בטח לא משכנעים,ואתה זה שמפיץ דיסאינפורמציה בכמויות מסחריות !!!
בוא נתחיל לפרק את הטיעונים שלך.

אבל קודם חייבים להסכים על על כמה אקסיומות:
- כל בעלי תפקידים מצהירים אין סוף הכרזות שלא יכלו לעמוד בהם,מעצם העובדה שהם פקידים,בסופו של דבר פוליטיקאים מחליטים,להזכירך רק בבחירות רביעיות (שנתיים כן ביבי לא ביבי כל היתר לא מעניין,ואמת עדיין ממשיכים) הצליחו להקים איזה ממשלה הזויה שלפחות העביר תקציב,שבלי זה אפילו דברים לטווח קצר אי אפשר לממש,בטח לא תוכניות לטווח ארוך המצריך הרבה חקיקות ותוכניות מתוקצבות שכל הנושא של איכות הסביבה דורש !
- כדור הארץ מצילים ע"י זה שמפחיתים גזי חממה (ישראל פשוט לא רלוונטית בנושא,השפעה של 0.000001% במקרה הטוב)
- כדי שאנחנו בישראל לא ננשום אוויר מזוהם צריך לדאוג להרחיק תחבורה פרטית ממקומות צפופי אוכלוסין עד הרחקה מוחלטת ונתן פתרונות תחבורה ציבורית EV,והרחקת כל המפעלים המזהמים מתוך הערים,בקיצור צריך "פרוייקט אל" בין משרדי "התחדשות ארצית" משהו ששואף ל-0 כי תוכניות בניה למגורים מספקת לא מצליחים לייצר עוד מעט 2 עשורים. 

בוא נזרום איתך,ב-2030 כל המכירות של רכבים חדשים בישראל יהיה 100% EV,יעבירו גם חוק שאוסר להכניס למדינה אפילו לא רכבים לפי תקן EURO 7 ,כל סוג של היברידי,ובטח לא PHEV.גם יעבור חוק שכל אזרח במדינת ישראל זכאי שיהיה עמדת טעינה זמינה ברדיוס של ק"מ אחד,ויהיה מסובסד.אתה בכלל מודע מה הגורם הכי מזהם נכון להיום במדינת ישראל ? בתוך עשור נצליח לייצר אנרגיה מתחדשת שיספק את כל הצריכה האנרגטית הגדלה ממילה בגלל שהאוכלוסיה שלנו גודלת בקצב מסחרר + 100% רכבים EV,עזוב אותנו ממפות של פלאגשייר,לא יהיה חסר עמדות טעינה בארץ ?!?!?
בכוונה חותך ציטוט מעיתונות (אם לך מותר לצוטט אז גם אני זורם עם זה) שכולל גם איזה תחזיות נתנו פקידים/פוליטיקאים בדרגים הכי גבוהים,שיש להם כל מקורות מידע אפשרית בארץ:

2021-11-26_22-55-25.thumb.png.9ed066abd3044b8b2b4a4d62f380c441.png

תסתכל גם על הצרות איך להשיג צמצום,לא רק שלא פחת צריכת חשמל (וכאשר השאיפה ל-100% EV איך צה אפשרי בכלל) וכמות הנסוע,השנה גדל במספרים דו-ספרתיים.
תוסיף לזה שכבר עכשיו המדינה מחפשת איך לפצות על עשרות מיליארדים שגובה על בלו/מס קניה/מע"מ/שווי החזקה הקשור לרכבי ICE,ובודק ביטול הנחות במס קניה ולגבות מס נסוע על EV,בקיצור נכון יש לנו מדינה קטנה עם הרבה שמש רוב השנה,אבל הפוליטיקאים עושים הכל הפוך !!!
רמזו לך בתגובה קודמת,דרך נורווגיה שהיא הרפרנס ברמה עולמית המובילה בפער ענק על כל העולם,שמיותר לציין שגם "מעצמת אל" בתור מפיק נפט,אבל ההישג שלהם מבוסס על כמה דברים מרכזיים:
- מיסוי כבד על ICE
- רכבים EV סופר מוזלים ומסובסדים
- חשמל הכי זול בעולם

2021-11-26_23-31-02.thumb.png.1edead0dd7374942c285ed18ee0d11a2.png

https://www.forbes.com/sites/ianpalmer/2021/06/19/why-norway-leads-in-evs-and-the-role-played-by-cheap-renewable-electricity/?sh=200d28e8275f

כל אירופה מנסה ללכת בעקבות נורווגיה אבל עם עלייה של 450% במחירי אנרגיה השנה בחסות פוטין,בוא נראה איך יעברו את החורף.
בקיצור רוב המוחלט של אנשים בפורום,או בכלל כל מי שיש לו קצת היגיון,ברור לו שהמהפכה התחילה,אבל זה תהליך ארוך ולא מבוסס על כל מני הצרות הזויות,זה תהליך ארוך עם הרבה משתנים וצריך הרבה הנחות להתקיים שזה גם יגיע בזמן הקרוב,טכנולוגיות שעוד לא קיימות רק מאחלים שיפותחו בזמן הקרוב.
בגלל זה פתחתי דיון משלי,ופה בטוח לא נהרוס את ה-BIAS שלך עם עובדות,אבל באה לי לקבל :mm_nah: מקנאי ילדודי שכמוך :rofl:

קראתי את התגובה הארוכה שלך ולא בדיוק הבנתי מה רצית להגיד פה. שהפולטיקאים מושחתים ורמאים? שאנחנו לא נורבגיה?

מה בדיוק אתה מחדש פה?

אני טוען שהשינוי במעבר לאנרגיות מתחדשות ורכבים חשמליים הוא אמיתי והוא גלובלי. ישראל תגיע לרוב של מכוניות חשמליות בכל מקרה מכיוון שפשוט יפסיקו לייצר רכבים מזהמים. הפולטיקאים ואנשי המקצוע במשרדים השונים יכולים רק להאיץ את השינוי הזה, ויש שינוי - זה שרכבים חשמליים יקבלו הטבת מס של 10% עד 2025 זאת דחיפה אדירה שתאיץ מאוד את החדירה של אותם רכבים.

ישראל היא מדינה קטנה עם נסיעה יומית קצרה יחסית לאדם ובנוסף היא מדינת הייטק עם טכנולוגיה מתקדמת - בקיצור כל התנאים שמתאימים לרכב חשמלי ולכן כניסת הרכבים האלה תהיה מהירה הרבה יותר ממה שאתה חושב.

אותו דבר גם לגבי אנרגיה סולארית - ישראל היית המדינה הראשונה שהכניסה את דודי השמש שהיוו הצלחה אדירה ואותו דבר יכול לקרות עם האנרגיה הסולארית. ישראל היא מדינה ברוכה בהרבה ימי שמש, יש לנו הרבה יותר ימים כאלה מאשר מנורבגיה וצריך לנצל את זה. 30% אנרגיה מתחדשת ב-2030 זה תכנון חסר שאיפות - ניתן להגיע להרבה יותר מזה.

עריכה אחרונה על ידי Gopher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף שמישהו מאמריקה מסביר לנו משהו שגם שם לא בטוח שזה עדיין "רעיון מוצלח" בעקבות אמזון נסגרים בסיטונאות מרכזי קניות,ובכלל להקים חניות בשביל עמדות טעינה זה לא כלכלי בעליל בגלל מחירי נדל"ן.
בישראל 2021,שטסלה הביא את המודעות ל-EV,אין עסק (אולי בודדים,שאני לא מכיר או לא שמעתי) שהקים אפילו נקודת טעינה איטית מזורגגת כדי לעודד הגעת קונים,אם כבר אז רק עסקים בשביל עובדים שלהם. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

איזה כיף שמישהו מאמריקה מסביר לנו משהו שגם שם לא בטוח שזה עדיין "רעיון מוצלח" בעקבות אמזון נסגרים בסיטונאות מרכזי קניות,ובכלל להקים חניות בשביל עמדות טעינה זה לא כלכלי בעליל בגלל מחירי נדל"ן.
בישראל 2021,שטסלה הביא את המודעות ל-EV,אין עסק (אולי בודדים,שאני לא מכיר או לא שמעתי) שהקים אפילו נקודת טעינה איטית מזורגגת כדי לעודד הגעת קונים,אם כבר אז רק עסקים בשביל עובדים שלהם. 

רק לחדש לך שיש עמדות טעינה בפריסה ארצית בתחנות הדלק של סונול, דור-אלון וטן. העמדות האלה כמובן זמינות 24/7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Gopher כתב:

קראתי את התגובה הארוכה שלך ולא בדיוק הבנתי מה רצית להגיד פה. שהפולטיקאים מושחתים ורמאים? שאנחנו לא נורבגיה?

מה בדיוק אתה מחדש פה?

אני טוען שהשינוי במעבר לאנרגיות מתחדשות ורכבים חשמליים הוא אמיתי והוא גלובלי. ישראל תגיע לרוב של מכוניות חשמליות בכל מקרה מכיוון שפשוט יפסיקו לייצר רכבים מזהמים. הפולטיקאים ואנשי המקצוע במשרדים השונים יכולים רק להאיץ את השינוי הזה, ויש שינוי - זה שרכבים חשמליים יקבלו הטבת מס של 10% עד 2025 זאת דחיפה אדירה שתאיץ מאוד את החדירה של אותם רכבים.

ישראל היא מדינה קטנה עם נסיעה יומית קצרה יחסית לאדם ובנוסף היא מדינת הייטק עם טכנולוגיה מתקדמת - בקיצור כל התנאים שמתאימים לרכב חשמלי ולכן כניסת הרכבים האלה תהיה מהירה הרבה יותר ממה שאתה חושב.

אותו דבר גם לגבי אנרגיה סולארית - ישראל היית המדינה הראשונה שהכניסה את דודי השמש שהיוו הצלחה אדירה ואותו דבר יכול לקרות עם האנרגיה הסולארית. ישראל היא מדינה ברוכה בהרבה ימי שמש, יש לנו הרבה יותר ימים כאלה מאשר מנורבגיה וצריך לנצל את זה. 30% אנרגיה מתחדשת ב-2030 זה תכנון חסר שאיפות - ניתן להגיע להרבה יותר מזה.

בעיות בהבנת הנקרא או אי יכולת להבין דברים שהם לא סיסמאות של פוליטיקאים או פקידים סוג ז' זה כבר דיון שונה !

אתה משווה ייצור אנרגית שמש ליכולת ייצור של 96% מסה"כ חשמל של נורווגיה עם הכי הרבה רכבי EV ע"י תחנות הידראוליות :2gunfire:
https://www.theexplorer.no/stories/energy/renewable-energy-flows-through-norway/ 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Gopher כתב:

מה בדיוק אתה מחדש פה?

פספסת את העיקר , לא מעניינים אותי פוליטקאים , כולם טינופות אדם, כאן במדינה מחפשים רק לקחת ממך, רכב אמור להיות גם יעיל כלגלית גם מבחינת זמן שאם במצב נוכחי את תעלה על תח"צ , הזמן שתבזבז יהיה שווה יותר מדי, גם המס נסועה הוא חוצפה , אחרי עשרות שנים של מיסים מוגזמים בכל אספקט בחיים , המטרה היא שלא רק פחות זיהום אוויר ושמירה על סביבה , אלא גם שיהיה עדיף כלכלית על רכבי דלק , וגם מבחינת ביצועים..

ואת זה לא יתנו כאן... העיקר הוא שפספסת את העיקר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

בעיות בהבנת הנקרא או אי יכולת להבין דברים שהם לא סיסמאות של פוליטיקאים או פקידים סוג ז' זה כבר דיון שונה !

אתה משווה ייצור אנרגית שמש ליכולת ייצור של 96% מסה"כ חשמל של נורווגיה עם הכי הרבה רכבי EV ע"י תחנות הידראוליות :2gunfire:
https://www.theexplorer.no/stories/energy/renewable-energy-flows-through-norway/ 

אז כתבתי לך שישראל יכולה באותה מידה להיות מעצמה של אנרגיה סולארית רק צריך לעשות את הצעדים הנכונים ולעודד את את המעבר לאנרגיות מתחדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gopher כתב:

רק לחדש לך שיש עמדות טעינה בפריסה ארצית בתחנות הדלק של סונול, דור-אלון וטן. העמדות האלה כמובן זמינות 24/7.

רק להסביר לך,שאלעד שחי בקליפורניה אם אני לא טוע,התכוון לאנשי בעלי הכנסה גדולה שבאים לפרק ג'ובות על מותגים או לעשות קניות גדולות,ולא "פיצוציות" יקרות בתחנות דלק להשלים כמה פריטים בבית או לצורך מאנצ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...