Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימוד שפה חדשה

חולה רכב#1
שימו לב! השרשור הזה בן 850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

אני דובר ערבית, עברית ואנגלית ועכשיו אני רוצה ללמוד עוד שפה, נתקלתי בהתלבטות לגבי איזה שפה ללמוד והיכן. 

לכן אני מבקש את עזרתכם. 

מה השפה שאתם ממליצים עליה שתהיה שימושית ? ואיזה בית ספר מומלץ באזור חיפה ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתלבט בין צרפתית, גרמנית וספרדית,  אבל מכיוון שאתה דובר 3 מהשפות המדוברות ביותר בארץ אולי כדאי להשלים עוד אחת - רוסית. 

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמנית תהיה שימושית למדיי בתעשייה, למיטב הבנתי. כך גם יפנית.

אני לא זוכר במה אתה עוסק, כך שיהיה לי קשה לענות "ולפגוע" עם תשובה איכותית. 

עריכה אחרונה על ידי ברווז

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור דובר 4 שפות ומבין עוד קצת, השאלה היא מה מטרת השימוש בשפה.

אם אתה מעוניין להיות בקשר עם דוברי השפה בביקור בארץ שלהם. או אם התחתנת עם משפחה שדוברת שפה מסויימת. או לצרוך את התרבות שלהם (אינטרנט, ספרות, סרטים). או קשרים עסקיים.

ההגיון אומר הפוך. אם אתה מתעניין בהודו תלמד הודית. אם אתה מתעניין בגרמניה תלמד גרמנית. אתה פוגש איטלקים ומעוניין לתקשר איתם תלמד איטלקית.

לא קודם ללמוד שפה ואז לחפש מה לעשות איתה..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה, לצערי לא יכולתי להשיב במהירות. 

לימוד עוד שפה זה בגלל השכלה וידע אישי, בעתיד עם סיום התואר (ראיית חשבון) היא יכולה להוות בונוס. 

לאחר ההצעות שהועלו והכתבה ששיתף ברווז, כרגע ההתלבטות זה בין רוסית, גרמנית וצרפתית. 

למה כל אחת: 

רוסית: יש הרבה דוברי רוסית בארץ ולהיות מסוגל להבין 4 שפות בישראל זה יתרון משמעותי. 

גרמנית: זירת עסקים גדולה מאוד, בתור בונוס ניתן לקרוא את כתביו של פרויד בשפה המקורית. 

צרפתית: שפה גדלה בקצב מסחרר, חוץ מצרפת (דה), משמשת כשפה משנית בהרבה מדינות אשר משמעותו עוד שוק לעסקים. 

למה חשוב לי ללמוד עוד שפה: לפני כמה ימים פגשתי בחור אמריקאי שמדבר ערבית חצי קלאץ' אבל מבין את השיחה, ואני דובר אנגלית בצורה טובה אבל לא ברמת שפת אם, ניהלנו שיחה שלמה רק בזכות העובדה ששנינו דוברים יותר משפה אחת, כך כאשר אני טעיתי באנגלית הוא תיקן וכאשר הוא טעה בערבית אני תיקנתי וככה הרעיון שכל אחד ניסה להעביר צלח את מחסום השפה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמנית וצרפתית אם אתה יודע אנגלית יהיו הרבה יותר פשוטות מאשר רוסית.

אני כבר שנתיים בדיולינגו לומד פולנית(כי אני אזרח פולין אז רציתי לדעת קצת את השפה) ויודע עברית ואנגלית - יכול להגיד לך שללמוד שפה סלבית זה מאוד קשה אם אין לך אחת בכיס וזה לפני העובדה שברוסית בניגוד לפולנית הא-ב הוא קירילי ולא לטיני.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, חולה רכב#1 כתב:

למה חשוב לי ללמוד עוד שפה: לפני כמה ימים פגשתי בחור אמריקאי שמדבר ערבית חצי קלאץ' אבל מבין את השיחה, ואני דובר אנגלית בצורה טובה אבל לא ברמת שפת אם, ניהלנו שיחה שלמה רק בזכות העובדה ששנינו דוברים יותר משפה אחת, כך כאשר אני טעיתי באנגלית הוא תיקן וכאשר הוא טעה בערבית אני תיקנתי וככה הרעיון שכל אחד ניסה להעביר צלח את מחסום השפה. 

אולי עדיף אז לשפר את האנגלית לרמה גבוהה יותר?

ומצטרף למי שאומר שרוסית זה קשה. זה קשה אחושרמוטה קשה.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, חולה רכב#1 כתב:

בין ׳טובה׳ ל-׳רמת שפת אם׳ יש עוד כמה רמות.

גרתי, למדתי ועבדתי באנגליה 4 שנים. הייתי נשוי לאנגליה 10 שנים ודברתי אנגלית כל יום, ואני לא אומר על עצמי ״דובר אנגלית ברמת שפת אם״. הבת שלי דוברת אנגלית ברמת שפת אם. זה אומר שהיא בכלל לא מודעת אם היא מדברת באנגלית או בעברית. אני מדבר אנגלית מצויין בנושאים שלמדתי אותם באנגלית, נקודתית, אבל אני חושב או באנגלית או בעברית. למשל, כשאני עובד במחשב עם ממשק בעברית, אני מתרגם בראש לעברית, כי לעבוד עם מחשבים למדתי לפני שהיה ממשק בעברית, וככה אני משאיר את המחשב (והטלפון) שלי מאז.

וזה עוד עניין, בשפה שנייה, שאנחנו רוכשים לא כילדים, יש משמעות באיזה תחום או עולם אנחנו עוסקים. לדעת ללמוד ולכתוב אקדמית באנגלית, לקח לי מעט זמן יחסית. זה תחום צר,  הפורמט מוגדר, והכתיבה מבוססת על טקסטים ממוקדים בתחום שקראתי. לדבר אנגלית של יומיום, לקח לי שנים, כי חסר המון הקשר תרבותי ועגה מקומית כדי לדבר את השפה ׳נכון׳, כך שאתה מובן (להבדיל מנכון תחבירית). אני עוד התחלתי עם אנגלית ברמה טובה (ציון מקסימלי בפסיכומטרי).

תחשוב באיזו קלות אתה מזהה יהודי שלמד עברית מילדות, אבל לא חי בארץ.

ככה ששלמוד שפה כדי להיות מסוגל להבין תוכן מקצועי בתחום של ראיית חשבון, זו התמקצעות אחת, ולדעת לנהל שיחת חולין עם מישהו מקומי, זה עניין אחר. לשני, הייתי ממליץ לקרוא ולצרוך תוכן מקומי עדכני, כמה שיותר, עיתונים מגזינים, בלוגים וכו׳. לראשון, לחפש קורסים ותכנים אקדמים רלוונטים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, noknok כתב:

גרמנית וצרפתית אם אתה יודע אנגלית יהיו הרבה יותר פשוטות מאשר רוסית.

אני כבר שנתיים בדיולינגו לומד פולנית(כי אני אזרח פולין אז רציתי לדעת קצת את השפה) ויודע עברית ואנגלית - יכול להגיד לך שללמוד שפה סלבית זה מאוד קשה אם אין לך אחת בכיס וזה לפני העובדה שברוסית בניגוד לפולנית הא-ב הוא קירילי ולא לטיני.

אם כבר, יהיה יותר ללמוד שפה מאותה קבוצה של שפות של אלה שאתה יודע.

למשל יש שפות סלאביות (רוסית/פולנית/בולגרית/צ׳כית), גרמניות(גרמנית/אנגלית/הולנדית) רומניות(צרפתית/רומנית/איטלקית/ספרדית), שמיות (עברית/ערבית/אמהרית)

אז אם אתה כבר יודע אנגלית, יהיה לך יותר קל ללמוד גרמנית. אם אתה יודע רוסית, יותר קל לך ללמוד פולנית.

לפני 8 שעות, David32 כתב:

ומצטרף למי שאומר שרוסית זה קשה. זה קשה אחושרמוטה קשה.

מצטרף. חוקי הדקדוק שלה מאוד קשים אפילו למי שדובר את השפה כשפת אם.

וגם אין הבדל מהותי בין רוסית מדוברת לרוסית ספרותית (דבר אחד טוב שיצא מהשלטון הסובייטי, שכפה על האזרחים ללמוד קרוא וכתוב, והכריח אותם לדבר בשפה נכונה).

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דובר בדיוק את אותם השפות שלך, עשיתי שנה צרפתית, לא חושב שזה כדאי, עשיתי כמה ניסיונות ללמוד רוסית עם חברים, נראה קל ויש בזה תועלת בארץ (לאור האוכלוסיה הגדולה והמבוגרת שלא מדברת את השפות הנפוצות בארץ- כמו שאמרו קודם, אני מתחום הרפואי, וזה עוזר לי בעבודה ), מצד שני העתיד הולך לסין, וסינית, לדעתי, הינה האנגלית החדשה!

עריכה אחרונה על ידי omar87
  • אהבתי 1

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

אם כבר, יהיה יותר ללמוד שפה מאותה קבוצה של שפות של אלה שאתה יודע.

למשל יש שפות סלאביות (רוסית/פולנית/בולגרית/צ׳כית), גרמניות(גרמנית/אנגלית/הולנדית) רומניות(צרפתית/רומנית/איטלקית/ספרדית), שמיות (עברית/ערבית/אמהרית)

אז אם אתה כבר יודע אנגלית, יהיה לך יותר קל ללמוד גרמנית. אם אתה יודע רוסית, יותר קל לך ללמוד פולנית.

למה אם כבר? בול מה שרשמתי. 

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, omar87 כתב:

מצד שני העתיד הולך לסין, וסינית, לדעתי, הינה האנגלית החדשה!

לאור מה שהולך בסין היום, נראה שהאנגלית תישאר איתנו עוד הרבה זמן בתור שפת מסחר בינלאומית.

בלי הצי האמריקאי שמפטרל באוקיינוסים ומבטיח סחר חופשי ובטוח, סין מהר מאוד תקרוס, כי לא יהיה לה למי למכור את הסחורה.

אמריקאים פתחו את העולם למסחר, סין רק תופסת על זה טרמפ.

אתה יכול ללמוד מנדרינית בשביל עצמך, להזיק זה בטוח לא יזיק (אני בטוח שזה מאוד יועיל אם תזדמן לסין מתישהו), אבל מכאן ועד האנגלית החדשה יש עוד הרבה זמן.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, vadim6385 כתב:

אמריקאים פתחו את העולם למסחר,

מי מי?????

אמריקאים?????

דחוף לפתוח ויקיפדיה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...