Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו יכול לעשות לי סדר על ראוטרים ושות'

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, Turbulence כתב:

אז מה אני שם במקום הBESPOT? להחליף את הראוטר הראשי אני הולך לעשות, אבל מה אם שאר הBESPOT שמחבר חדרים אחרים בבית? ולמה אני יצטרך SFP? ממה שהבנתי מחיפוש קצר בגוגל, זה פשוט רכיב שממיר אות אחת לאחרת? הרי בשביל זה אני קונה את הממיר האופטי.

במקום bespot תקנה סט mesh של אסוס. לא יהיה זול. 

ממיר אופטי לא מכיל בתוכו SFP, שמשתנה בסוגו משתית לתשתית. הוא מכיל רק מקום ל sfp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 21 דקות, stas12 כתב:

במקום bespot תקנה סט mesh של אסוס. לא יהיה זול. 

ממיר אופטי לא מכיל בתוכו SFP, שמשתנה בסוגו משתית לתשתית. הוא מכיל רק מקום ל sfp

הבנתי. אז בעצם הממיר אופטי הוא מודולרי ואז קונים SFP.

יש לך המלצות לסט פשוט של אסוס? אני לא צריך פיצרים בכלל תאמת, רק חשוב לי כל עניין האבטחה. אפילו WIFI איטי אין לי בעיה לקבל כי אני הרוב על הקווי בכלל.

או לחילופין, זה יהיה קריטי אם אני לא יחליף את שאר הBESPOTים? או שאני סתם יוצר weak link בשרשרת? כי ממש הייתי מעדיף לסכם את כל העניין בהחלפה של הראוטר הראשי ולא להתעסק עם כל חדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Turbulence כתב:

עוד שאלה - בקשר לסוג חיבור, זה הגיוני שאין צנרת ראויה של כבל לכל חדר? המתקין סוג של אמר לי שאין כבל שעובר ישירות לחדרים שאני צריך, אלא שזה רץ בכל הבית וכל חדר מתעלק על האות (אז דמיין שהכבל מתחיל בסלון, עובר בכל קיר, במקום שלכל חדר תהיה תעלה משלו)  ובגלל זה הוא לא השחיל שום דבר חוץ מהסיב בסלון. בגלל זה כל העניין היה נשמע לי מוזר, זה הגיוני? כי אם לא, עדיף לי לברר את העניין לעומק ולנטוש את הקו טלפון.

הגיוני וותיק.

בטכנולוגייה הזו כל ההתקנים יושבים פיזית על אותו כבל ומשתמשים באותה אינפורמצייה שמתקבלת (חשוב על כבל חשמל אחד העובר בין כמה חדרים ומזין מספר צרכנים), לכן ישנה צנרת שעוברת בין חדר לחדר.

אם התמזל מזלך ושמו צנרת חשמל רגילה אתה יכול להעביר יותר מכבל רשת רגיל בודד בצנרת ולרשת את הבית, אם הקבלן הלך לפי התקן ושם את הצינורות הסטנדרטיים (הצרים) אכלת אותה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Turbulence כתב:

יש לך המלצות לסט פשוט של אסוס? אני לא צריך פיצרים בכלל תאמת, רק חשוב לי כל עניין האבטחה. אפילו WIFI איטי אין לי בעיה לקבל כי אני הרוב על הקווי בכלל.

אני משתמש בסטים של zenwifi, עובדים מצויין. 

איך אתה על הקווי אם אין לך פריסת כבל רשת בבית? על סמך ה be spot? אם כן ה wifi של האסוס יהיה משמעותית יותר מהיר ואיכותי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, stas12 כתב:

אני משתמש בסטים של zenwifi, עובדים מצויין. 

איך אתה על הקווי אם אין לך פריסת כבל רשת בבית? על סמך ה be spot? אם כן ה wifi של האסוס יהיה משמעותית יותר מהיר ואיכותי. 

ארון תקשורת מוציא סיב אופטי לראוטר BE FIBER ואז האות נשלחת (אני מניח) על הקו טלפון לBE SPOT ומשם אני מוציא כבל רשת ETHERNET למכשירים שאני צריך (מחשב, טלוויזיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Turbulence כתב:

ארון תקשורת מוציא סיב אופטי לראוטר BE FIBER ואז האות נשלחת (אני מניח) על הקו טלפון לBE SPOT ומשם אני מוציא כבל רשת ETHERNET למכשירים שאני צריך (מחשב, טלוויזיה)

על קו טלפון אפשר להעביר לכל היותר 100 מגהביט. וייפיי איכותי יתן הרבה יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Turbulence

אודה אם תוכל לומר כמה עולה החבילה שרכשת מבזק כולל כל הציוד לחודש (1 ג'יגה עם הנתב ו- 2 BE SPOT) לאחר תקופת ההנחה/מבצע.

אני שואל כי אני לא מצליח לצאת מכל האותיות הקטנות שלהם ומשום שאצלנו התשתית שלהם ולכן שאר המתחרים פחות רלוונטיים.

היות ואינני מבין דבר בהגדרות רשת אינטרנט, אזדקק לשירותם וציודם...

תודה!

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, spidrman כתב:

Turbulence

אודה אם תוכל לומר כמה עולה החבילה שרכשת מבזק כולל כל הציוד לחודש (1 ג'יגה עם הנתב ו- 2 BE SPOT) לאחר תקופת ההנחה/מבצע.

אני שואל כי אני לא מצליח לצאת מכל האותיות הקטנות שלהם ומשום שאצלנו התשתית שלהם ולכן שאר המתחרים פחות רלוונטיים.

היות ואינני מבין דבר בהגדרות רשת אינטרנט, אזדקק לשירותם וציודם...

תודה!

תתחבר דרך סלקום. הם רוכבים על סיב של בזק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, stas12 כתב:

על קו טלפון אפשר להעביר לכל היותר 100 מגהביט. וייפיי איכותי יתן הרבה יותר. 

אז מה זה הכבל RJ11 שיוצא לי מהקיר ואז עובר דרך מתאם VDSL ומתחבר לBESPOT? אני מקבל 300-500 מגה דרך הכבל הזה, שהוא בוודאות לא ETHERNET

ספיידרמן, אני חושב משהו כמו 193 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Turbulence כתב:

אז מה אני שם במקום הBESPOT? להחליף את הראוטר הראשי אני הולך לעשות, אבל מה אם שאר הBESPOT שמחבר חדרים אחרים בבית? ולמה אני יצטרך SFP? ממה שהבנתי מחיפוש קצר בגוגל, זה פשוט רכיב שממיר אות אחת לאחרת? הרי בשביל זה אני קונה את הממיר האופטי.

אם אתה בוחר בנתב של אסוס אז תתחיל עם אחד ותראה מה המצב מבחינת הרשת האלחוטית בכל הבית. אצלנו נתב אחד מכסה כמעט את כל הבית, למעט החדר הרחוק ביותר ממנו (שהוא ממ"ד).

בשביל לקבל תקשורת קווית בחדרים נוספים תנסה להשחיל במקום כבלי הטלפון כבלי רשת (CAT6 מספיק לגמרי, יש מי שיגידו גם CAT5e).

אצלנו בבית נעזרתי בחשמלאי ששלף מכל חדר את חוט הטלפון והשחיל אותו חזרה עם כבל רשת (במקום לעבוד עם סטלבנד). את החיבורים עצמם אני עשיתי. בארון התקשורת, אליו מגיעים כל הכבלים מכל החדרים התקנתי מתג עם 8 פורטים (החשמלאי שהשחיל את הכבלים התקין שם נק' חשמל). ככה שבכל חדר יש לנו היום גם נק' טלפון וגם נק רשת.

בחלק מהחדרים, כמו בסלון ובחדר עבודה, ששם צריך יותר מנק' רשת אחת הוספתי מתג מקומי נוסף.

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, אורי מ. כתב:

אם אתה בוחר בנתב של אסוס אז תתחיל עם אחד ותראה מה המצב מבחינת הרשת האלחוטית בכל הבית. אצלנו נתב אחד מכסה כמעט את כל הבית, למעט החדר הרחוק ביותר ממנו (שהוא ממ"ד).

בשביל לקבל תקשורת קווית בחדרים נוספים תנסה להשחיל במקום כבלי הטלפון כבלי רשת (CAT6 מספיק לגמרי, יש מי שיגידו גם CAT5e).

אצלנו בבית נעזרתי בחשמלאי ששלף מכל חדר את חוט הטלפון והשחיל אותו חזרה עם כבל רשת (במקום לעבוד עם סטלבנד). את החיבורים עצמם אני עשיתי. בארון התקשורת, אליו מגיעים כל הכבלים מכל החדרים התקנתי מתג עם 8 פורטים (החשמלאי שהשחיל את הכבלים התקין שם נק' חשמל). ככה שבכל חדר יש לנו היום גם נק' טלפון וגם נק רשת.

בחלק מהחדרים, כמו בסלון ובחדר עבודה, ששם צריך יותר מנק' רשת אחת הוספתי מתג מקומי נוסף.

אני לא חושב שאני יכול להשחיל שום דבר, המתקין אמר לי שהבית נבנה עם חיווט של קו טלפון ואז כל חדר מתעלק על הכבל, אז פיזית אי אפשר להשחיל מהארון תקשורת\סלון לשאר החדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הבית שלנו נבנה עם חיווט של טלפון (לפני כ-10 שנים).

תבדוק אם יש לכם בבית ארון תקשורת (אצלנו הוא נמצא מתחת ארון נחמל של הדירה) שיוצאים ממנו חוטי טלפון אל החדרים. חוטי הטלפון הם לרוב לבנים עם 4 מוליכים, 2 עם בידוד לבן, אחד כחול ואחד כתום.

אצלנו יש ארון כזה . אל הארון מגיע קו הטלפון של בזק וממנו יוצאים כבלים לכל החדרים. יש גם חיווט לכל החדרים של כבלי COAX עבור טלוויזיה בכבלים. זאת לא הייתה דרישה מיוחדת, ככה הבית נבנה ע"י הקבלן.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Turbulence כתב:

אני לא חושב שאני יכול להשחיל שום דבר, המתקין אמר לי שהבית נבנה עם חיווט של קו טלפון ואז כל חדר מתעלק על הכבל, אז פיזית אי אפשר להשחיל מהארון תקשורת\סלון לשאר החדרים.

זה בסוף מתרכז לארון כלשהוא? אם כן אז אפשר מאותו הארון, תוך שימוש בתעלות הטלפון, למשוך כבל רשת.
מתי הדירה/בית נבנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השחלות של דירות ישנות זה קקה כשמנסים לבנות רשת ביתית טובה,

מה שמטריף אותי שבדירות חדשות עדין סוללים קו טלפון לכל חדר וקואקס

עם קצת מזל אפשר לשלוף את הקואקס ולשים כבל רשת טוב וסוויץ בארון תקשורת אבל זה לא הגיוני לי שמראש במקום קו טלפון לא ישימו כבר כבל רשת מכל חדר לנקודה אחת מרוכזת בדירה שאליה מגיע התקשורת מבחוץ ושיש שם מקום וחשמל לסוויץ וראטור.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stas12 כתב:

זה בסוף מתרכז לארון כלשהוא? אם כן אז אפשר מאותו הארון, תוך שימוש בתעלות הטלפון, למשוך כבל רשת.
מתי הדירה/בית נבנו?

ממה שהבנתי (ואני לא כ"כ מבין בכל הדברים שקשורים לנושא) יש את הארון תקשורת, ממנו רץ כבל טלפון אחד(!) לכל הבית. זאת אומרת שכל חדר מתעלק על האות, במקום לקבל כבל ישיר.הבית נבנה לפני 25 שנים בערך.

אז פיזית אני לא חושב שזה אפשרי להשחיל כבל רשת או פייבר. או שאפשר אבל זה מסובר ממש כי צריך לעבור בכל הבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...