Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ליסינג מהעבודה על מה לשים דגש בקבלת הרכב

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני קצת חדש בכל הנוגע לרכב צמוד מהעבודה ואשמח לקצת הכוונה ועזרה.

במסגרת העבודה עליי לקחת רכב מחברת ליסינג (חברת ליסינג גדולה ומוכרת) לצורך נסיעות (הרכב יהיה צמוד אליי)

ועכשיו ברגע שאני מגיע לחברת הליסינג איך מתבצע כל התהליך? אני מודע שאני עובר עם הנציג של חברת הליסינג ברכב ומסמנים שריטות ומכות על הנייר וגם בתוך הרכב לראות שאין קרעים או כל מיני הפתעות. וכמובן אני מצלם את הרכב.

יש סעיף בחוזה העסקה שאני די מפחד ממנו שזה אין אחריות על גחון הרכב או במילים אחרות: אין אחריות על כל החלק התחתון של הרכב, אני לא מבין ברכבים ואני כמעט יודע בוודאות שלא יעלו את הרכב על ליפט או יביאו דוח שמאי  וגם אם יעלו על ליפט אין לי מושג ברכבים .

מאוד מפחד ביום שאני מחזיר את הרכב  הם יכולים לשחק איתי על זה שיש מכות בחלק התחתון של הרכב ולא רוצה להיות השיטת מצליח שלהם. 

החשש הכי גדול שלי במקרה של טסט או טיפולים ברכב, הנציג מטעם הליסינג לוקח ומחזיר את הרכב,  מאוד מפחד שבדרך יעשה עבירות תנועה ואז חברת הליסינג תסב את הדוח עליי ( למרות שלא אני נהגתי ברכב). או שאני יקבל את הרכב עם שפשופים ושריטות.

ועוד שאלה כבר במעמד חוזה העסקה רשום בחוזה איזה רכב אני יקבל וגם מס' רישוי מצויין בחוזה העסקה, זה דבר נפוץ שרשום מס' רישוי בחוזה העסקה?

בדר"כ אני יודע שרשום רק סוג הרכב.. מס' רישוי זה קצת מוזר בעיניי.

מקובל לקבל ביטוח חובה וצד ג' ומקיף? במידה ואין ביטוח צד ג' ומקיף יש מה לעשות בנידון? אני כעובד צריך להשאיר פיקדון של כ. אשראי בחברת הליסינג?

חלילה והרכב נגנב ואין ביטוח נגד גניבות, באיזה מצב אני עומד? עליי לשלם את מלוא סכום הרכב במחיר מחירון?

חברת הליסינג שאני צריך לקחת ממנה את הרכב קיבלה דירוג 3.4 בביקורת של גוגל וקראתי תגובות של לקוחות, הרוב זה היה על זמני קבלה ארוכים ויחס מזלזל. יש לי ממה לדאוג? לא איכפת לי לחכות הרבה לקבלת הרכב, מפחד שבהחזרת הרכב יעשו בעיות וירצו לחייב אותי על דברים שלא קרו .

במידה והרכב יהיה תקופה ארוכה אצלי (נגיד שנתיים) יש דבר שנקרא בלאי סביר? אני מתכוון לטיפה שריטות וזהו. לא מתכוון להחזיר רכב חבוט מכל הכיוונים. כי בכל זאת רכב שנשאר שנתיים אצל עובד אין סיכוי שהרכב יחזור בלי טיפה שריטות.

חלילה במקרה של תאונה כמה בערך מנסיונכם עולה השתתפות עצמית? 

אם יש לכם עוד טיפים מאוד אשמח לקרוא.

עריכה אחרונה על ידי ANUTKK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה מקבל רכב חדש או רכב שכבר היה אצל מישהו?

אתה צריך להתיחס כמו לרכב השכרה - לעבור על פגיעות קטנות ולדאוג לתעד אותן במסמכים. כמובן לשמור העתק של חוזה השכירות.

לאשתי היה רכב ליסינג משך מספר שנים - המצב היחיד בו הוא ננהג על ידי נציג חברת הליסינג היה בקבלה ובהחזרה (שנערכו ליד הבית). במקרה שלנו הטיפולים בוצעו על ידנו (כלומר אחד מבני המשפחה - בד"כ אחד הבנים - לקח את הרכב למוסך לפי הוראות החברה. כך גם לגבי הטסט - החברה שילמה את האגרה ושלחה את הרשיון כדי שמישהו מאתנו יעבור במכון הרישוי - ובמקביל העבירה את התשלום למכון הרישוי. אם אצלך שירות הובלה כלול צריך לוודא שמצויין גם רכב חלופי בעת הטיפול\מבחן רישוי.

מבחינת ביטוח - חובה הוא, כשמו - חובה, לכן הרכב יגיע עם ביטח כזה. ביטוח מקיף או צד ג' בדרך כלל אין, אלא חברת ההחכר "מבטחת את עצמה", כלומר נזקי רכוש ישולמו על ידי חברת הליסינג ואתה תחוייב רק בהשתתפות עצמית, כפי שמצויין בחוזה. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בחברה שלך בסוף,

עבדתי בחברה גדולה לפני העבודה הקיימת עם אלפי רכבי ליסינג - יש נציג של חברת הליסינג במשרדים שמדלוור את המכונית ולאף אחד לא ממש אכפת מדפיקות או מכות, כשניסיתי לעבור עם הנציג הוא אמר ״עזוב גם ככה אצלכם החברת ליסינג לא מתעסקת במכות או שריטות בהחזרה - אל תדאג״.

בחברה הקיימת עם ציי קטן משמעותית(עשרות רכבים) לא קונסים את העובדים/מדברים איתם על נזקים אבל מבקשים מהם כן לדאוג כי חברות הליסינג כן מחפשות, לדוגמא לצלם את הרכב לפני ואחרי אם אני מחזיר לחברת ליסינג שלא יחייבו סתם - תצלם בכל מקרה ותשאל את נציג הרכב/קצין הרכב בחברה אם לשמור את התמונות או יש טעם.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

אתה מקבל רכב חדש או רכב שכבר היה אצל מישהו

זה קצת מוזר שהחברה רשמה בחוזה העסקה את מס' הרישוי של הרכב בחוזה, יכול להיות שזה רכב שהיה אצל עובד ואת ההחלפה אני מבצע במשרדי החברה ולא בחברת ליסינג?

גם שהחברה ביקשה ממני לשלוח לה צילום רשיון נהיגה. אמור להיות בעיה עם זה? אם זה רכב של עובד או רכב שאני לוקח מהשכרה מחברת ליסינג?

פעם ראשונה שאני נתקל שחברה רושמת בחוזה העסקה את מס' הרישוי של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב לשלוח תמונה של הרישיון רכב בדיוק כמו בהשכרת רכב - יותר מזה, כשהרישיון שלי היה קרוב להיות פג תוקף קיבלתי שיחה מהנציג של חברת הליסינג שאשלח לו רישיון עדכני.

הן רושמות את מספר הרכב עליך, שוב כמו בהשכרת רכב - יותר מזה, ברכב חלופי הם גם רושמים את המספר רישוי בחוזה הזמני.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא נתקלתי בכך שמספר הרישוי רשום בחוזה - בסבירות לא נמוכה מדובר ברכב שתקבל מעובד אחר בחברה (שעוזב או משודרג).
בעיקרון צריך לזכור שאתה לא הלקוח של חברת הליסינג במקרה זה, אלא החברה שלך.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ANUTKK כתב:

החשש הכי גדול שלי במקרה של טסט או טיפולים ברכב, הנציג מטעם הליסינג לוקח ומחזיר את הרכב,  מאוד מפחד שבדרך יעשה עבירות תנועה ואז חברת הליסינג תסב את הדוח עליי ( למרות שלא אני נהגתי ברכב). או שאני יקבל את הרכב עם שפשופים ושריטות.

בכל מסירה של הרכב תדאג לקבל עותק של טופס לקיחה והחזרה ותשמור אותם לטובת תיעוד מבחינת נזקים ודוחות.

חברת הליסינג לא יכולה להסב עליך שום דוח כיוון שאתה בעצמך צריך לחתום על ההסבה.

אני עם רכבי ליסינג מעל עשרים שנה ומעולם לא היתה לי בעיה בנושא, ידוע לי על דוחות תנועה שהגיעו לחברה ונהגים בחרו לשלם קנס פי ארבעה מסכום המקור (ע"י ובהסכמת החברה) או שהסבו את הדוח על עצמם לטובת תשלום הסכום המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרבה תלוי בחוזה של החברה שלך מול חברת הליסינג לגבי מה עושים בשעת תאונה,

אצלינו למשל אין עליויות עובד ולכן כל פעם שהרכב הולך לטיפול או לחילופי אני מקבל חילופי אומר לי הנציג זה לא משנה ממילא אתם לא משלמים,

מה שכן תרשום באדיקות כל פעם שהרכב הולך למוסך\תיקון\טסט וכו' את השעה המדוייק שהרכב נמסר לנציג ואת השעה המדוייקת שהרכב הוחזר וזה למקרה של דוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל רגע שבו לא אתה נוהג ברכב, כלאמר, עובד אחר, נציג חברת הליסינג, תרשום מי לקח, קילומטרז' ושעת לקיחה וכנ"ל בהחזרה, על מנת שלא ילבישו עליך דוחות שלא באשמתך.

דוחות שמגיעים מחברת הליסינג אמורים להגיע לידי קצין הרכב שלך ולא לידך. אם יש לך בחברה "סידור" שהם ישלמו את הקנס (כאמור פ כמה מהסכום המקורי) וינכו את התשלום מהשכר שלך ולא יסבו את הדוח על שימך,  תוכל להמנע מנקודות.  (לא מקובל בחברות גדולות, לפעמים בקטנות/פרטיות) 

סע הדרכים טובות.

אגב, חילוץ מבריכת המשושים בשבת לא מכוסה על ידי אף אחד. יש חברות שידרשו ממך את מלוא הנזק + הוצאות הגרירה חזרה למוסך באזור המרכז.(מקרה אמיתי שקרה לחבר)

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.11.2021 בשעה 18:21, dorondoron כתב:

חברת הליסינג לא יכולה להסב עליך שום דוח כיוון שאתה בעצמך צריך לחתום על ההסבה.

רוב הסיכויים שבעת קבלת הרכב חתמת על הסבה. 

https://car-pad.co.il/טיפים-ומחשבות/trafficreport/

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בחברה כל דוח צריך להתקבל מחברת הליסינג אצל קצין הרכב ומשם לעובד.

(כמובן שדוח חניה על שמשה יש לשלם לבד ואין טעם לערב את קצין הרכב)

עבור דוחות של משטרת ישראל, קרי, עבירות תנועה, חברת הליסינג לא יכולה מעשית (וגם חוקית)

להסב דוח על שם נהג אחר ללא הצהרה של הנהג בפועל על ביצוע העבירה וחתימה בפני עו"ד.

ראה כאן:

https://forms.gov.il/globaldata/getsequence/[email protected]

במטרת הפניה - דיווח על נהג אחר ברכב.

עבור דוחות חניה, אני יודע שקיימת אפשרות להסבה אוטומטית, אני לא יודע מה קורה בפועל.

(כשיש פנגו ולא עוצרים במקומות אסורים לא אמורה להיות בעיה..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעקש על משהו שגוי. 

כפי שרשמתי, מרבית הסיכויים שבעת החתימה על קבלת הרכב חתמת על הסבת דוחות ואף אחד לא ישאל אותך אם אתה מסכים להסב דוח על שמך או לא. 

ונניח שאתה מסרב, מה אז? קצין הרכב יתחנן בפניך שתסכים? 

בקיצור - מרבית הסיכויים שאף אחד לא ישאל אותך. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותי ועל מה חתמתי, פחות מעניין (אני נוהג לקרוא על מה אני חותם, כולל בקבלת רכב חדש)

בא תסביר לכולנו בבקשה איך חברת הליסינג מסבה דוח של משטרת ישראל על נהג

ללא הצהרה של הנהג בפועל על ביצוע העבירה וחתימה בפני עו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, discoTD5 כתב:

ונניח שאתה מסרב, מה אז? קצין הרכב יתחנן בפניך שתסכים? 

למה להתחנן?

החברה תשלם, ותוריד את זה מהשכר של העובד.

בהיותי סטודנט עבדתי במחלקת כספים של ארגון גדול, והייתי משלם את הדוחות של העובדים בכרטיס אשראי של החברה, ושולח למחלקת שכר איזה דוחות שולמו והם היו מפחיתים מהשכר.

מניח שעוד ארגונים עובדים ככה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, dorondoron כתב:

עזוב אותי ועל מה חתמתי, פחות מעניין (אני נוהג לקרוא על מה אני חותם, כולל בקבלת רכב חדש)

בא תסביר לכולנו בבקשה איך חברת הליסינג מסבה דוח של משטרת ישראל על נהג

ללא הצהרה של הנהג בפועל על ביצוע העבירה וחתימה בפני עו"ד.

זה הולך כך,
חברת הליסינג מעבירה את הדו"ח לקצין הרכב בחברה שלכם, הוא יודע למי שייך הרכב ואם חתמת (ורוב הסיכויים שזה מה שקורה) על יפוי כוח לחברה שלך להסב את הדוחות שמגיעים לרכב שמוצמד אליך, עליך.
זה מה שהם עושים אוטומטית.

רק מציין שבדרך כלל קצין הרכב יודיע לך שהגיע דו"ח והוא "הולך" להסב את הדו"ח עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...