Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתמשים בסיגריות אלקטרונית? ליברמן מגיש חוק מס מפלצתי

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

המס על השמנים זה די מוצר בסיסי במדינה שמתבססת על רכב פרטי, זה כמו להעלות מס על הדלק. ומחיר הדלק עלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

המס על השמנים זה די מוצר בסיסי במדינה שמתבססת על רכב פרטי, זה כמו להעלות מס על הדלק. ומחיר הדלק עלה.

המס על הדלק הוא "לא נעים אבל לא נורא".

לא משהו שיגרום לך להפסיק להשתמש ברכב פרטי.

עבור נסועה ממוצעות מדובר בכמה עשרות ש''ח בחודש.

המיסים על האלקטרונית מטיסים את הסכומים שעולות הסיגריות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם היו מעלים את המס על הדלק ב300 אחוז כמו הסיגריות אולי היית משתמש ברכב פחות, או מחליף לרכב חשמלי/חסכוני יותר. 

או שהיית מקים כנופיה ששודדת מיכליות דלק...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, SlowRide כתב:

אם היו מעלים את המס על הדלק ב300 אחוז כמו הסיגריות אולי היית משתמש ברכב פחות, או מחליף לרכב חשמלי/חסכוני יותר. 

או שהיית מקים כנופיה ששודדת מיכליות דלק...

אבל זה לא קורה בדיוק מהסיבה הזו.

אתה סתם מתחכם... again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

הכסף של המדינה לא נמצא בשמנים לתחבורה אלא בשמנים לתעשייה. אני צורך אולי 100 ליטר שמנים תחבורתיים בשנה אבל כ 15 חביות שמנים תעשייתיים.

לפני 16 שעות, SlowRide כתב:

בקשר לטענה שמעשנים עולים למדינה יותר כסף בגלל טיפולים רפואיים, זה לא הכי נכון. יש איזה מחקר שמראה אחרת, שיתפתי אותו פעם פה ואני לא מוצא עכשיו.
בגדול מראים שם איך בן אדם בריא שחי עד גיל 80-90 עולה למערכת הבריאות יותר מאשר מעשן שמת בגיל 60-50. שירותי הסיעוד שהוא צורך בזקנה נמשכים הרבה זמן ויקרים פי כמה מהטיפולים שהמעשן מקבל.

אדם בריא שחי עד גיל80 שילם מס בריאות ומיסים אחרים עד גיל 67 לפחות ועלה למדינה עוד 3 שנים של חולי.

המעשן שחי עד גיל 50 שילם מיסים עד שחלה בגיל 45 ומשם עלה למדינה 5 שנים של חולי. לא בטוח שהזקן עלה  יותר אבל בטוח שהוא שילם יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, Potato כתב:

אבל זה לא קורה בדיוק מהסיבה הזו.

אתה סתם מתחכם... again.

לפני שעתיים, Potato כתב:

המס על הדלק הוא "לא נעים אבל לא נורא

אתה כתבת שהמס על הדלק לא נורא. אם תשווה את ההעלאה שלו למס של הסיגריות הוא כן יהיה נורא. לא צריך להתחכם בשביל להבין את זה...

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

הכסף של המדינה לא נמצא בשמנים לתחבורה אלא בשמנים לתעשייה. אני צורך אולי 100 ליטר שמנים תחבורתיים בשנה אבל כ 15 חביות שמנים תעשייתיים

זה לא משנה מאיפה בא רוב הכסף ממיסים, הנקודה שיש למס הזה השפעה על אדם שצריך להיכנס למוסך לטיפול.

העלות של החולי של שניהם שונה וזה לא רק נמדד בזמן. צריך לחפש את המחקר הזה...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, sperial כתב:

@elibaba בשיטוט ברשת בעקבות השרשור הזה נתקלתי היום באזהרה חמורה מהכנה עצמית של הנוזל, כנראה שהיו נזקים גופניים לא קטנים מנוזלים מתוצרת בית בכלל ומנזולים מכילי קנביס בפרט. 

אני לא צורך קנאביס ולא מתכוון לצרוך אותו אז זה לא רלוונטי.

לגבי הכנה עצמית - בדיוק כמו טיפול בלמים ברכב, אם אתה לא יודע מה אתה עושה אז תזיק לעצמך ואולי לאחרים. מי שמאדה תמצית ווניל מהסופר - ובכן, תנחומי.
מי שלומד את הנושא, משתמש בחומרים מאושרים רפואית ומקפיד על סטריליות והיגיינה יחסוך הרבה וידע בדיוק מה הוא מכניס לריאות.

• רעיון טוב! 2

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, SlowRide כתב:

ה לא משנה מאיפה בא רוב הכסף ממיסים, הנקודה שיש למס הזה השפעה על אדם שצריך להיכנס למוסך לטיפול.

אין מס ללא השפעה עם האזרח. פשוט ההשפעה במקרה הזה על האזרח אי אפסית כי אזרח שנוסע הרבה צריך 8 ליטר שמן בשנה. 10 שקלים בחודש להוצ' הרכב זה ממש לא משהו שמשנה למישהו.

לפני 47 דקות, SlowRide כתב:

כל מה שכתבתי הוא מה שנראה לי סביר ולא מבוסס על מחקר מסודר. אשמח לקרוא אותו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

דווקא בעל רכב פרטי לא ירגיש את זה יותר מדי, עם ה3-4 ליטר שמן שהוא צורך בשנה (אלא אם יש לו ב.מ.וו. ישנה או פז'ו עם פיורטק).

השאלה אם המס הזה גם תקף לשמן למשאיות/אוטובוסים/רכבות.

לפני 54 דקות, elibaba כתב:

אני לא צורך קנאביס ולא מתכוון לצרוך אותו אז זה לא רלוונטי.

אם כבר מיסים וקנאביס, יש להם מקור הכנסה פוטנציאלי ממש מתחת לאף, בצורת לגליזציה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כן זה לא כזה מורגש.

אבל מחירים של עוד דברים יכולים לעלות בגלל זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:
לפני 18 שעות, SlowRide כתב:

בקשר לטענה שמעשנים עולים למדינה יותר כסף בגלל טיפולים רפואיים, זה לא הכי נכון. יש איזה מחקר שמראה אחרת, שיתפתי אותו פעם פה ואני לא מוצא עכשיו.
בגדול מראים שם איך בן אדם בריא שחי עד גיל 80-90 עולה למערכת הבריאות יותר מאשר מעשן שמת בגיל 60-50. שירותי הסיעוד שהוא צורך בזקנה נמשכים הרבה זמן ויקרים פי כמה מהטיפולים שהמעשן מקבל.

אדם בריא שחי עד גיל80 שילם מס בריאות ומיסים אחרים עד גיל 67 לפחות ועלה למדינה עוד 3 שנים של חולי.

המעשן שחי עד גיל 50 שילם מיסים עד שחלה בגיל 45 ומשם עלה למדינה 5 שנים של חולי. לא בטוח שהזקן עלה  יותר אבל בטוח שהוא שילם יותר.

אני לא יודע לחשב מה מזיק יותר לכלכלת המדינה..

והרי אין לחישובים כאלה סוף (למשל, קראתי היכנשהו שעלות הניתוחים הבריאטריים מגיעה למאות מליונים).

אני רק יודע שזה נורא עצוב שאנשים מודעים לכך שהם מקצרים את חייהם בכעשר שנים, שלא לדבר על זה שהעישון ממרר את חייהם בעשורים האחרונים לפני המוות.

(יש כאלה שחיים בהכחשה, אך אותם אני מותיר מחוץ למשוואה).

יש כאלה שנורא קשה עד בלתי אפשרי מבחינתם להיגמל. 

ואני יודע אישית כמה שזה קשה.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, vadim6385 כתב:

השאלה אם המס הזה גם תקף לשמן למשאיות/אוטובוסים/רכבות.

הרכבת מחושמלת עכשיו אז זו לא בעיה.

משאיות, אוטובוסים ובעיקר תעשייה זה כן בעיה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כתבת שהמס על הדלק לא נורא. אם תשווה את ההעלאה שלו למס של הסיגריות הוא כן יהיה נורא. לא צריך להתחכם בשביל להבין את זה...

אבל הוא לא.

אז מה הפואנטה?

זה לא משנה מאיפה בא רוב הכסף ממיסים, הנקודה שיש למס הזה השפעה על אדם שצריך להיכנס למוסך לטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם רעיון. היום, כשהטיסות סוף סוף חזרו, מה מונע לצאת לסופ"ש באמסטרדם, לבקר ולההנות קצת בקופי שופ המקומי ולחזור עם ליטר של התמצית הזו בתוך בקבוק לא שקוף? (למשל, "בלזם" ליטאי) אם פעם כל משפחה הייתה קונה קרטונים של סיגריות בדיוטי פרי לכל החברים שביקשו ושילמו היום זה יוכל להוות תחליף לא רע.... נראה לי כי היום עדיף להבריח סיגריות ולא חשיש, הרווח לא כל כך שונה והעונש הרבה פחות חמור. בעצם, כלכלית אולי עדיף לעשן חשיש ולא סיגריות🙂

כל המיסים האלה מתחילים בקטן ובכוונות (יענו) טובות, זוכרים את המס על בקבוקים/פחיות השתייה? אחרי הפעם שגררתי את השקית לסופר, חיפשתי את המחסן שבו מחזירים ועברתי שביל שלא היה מבייש את עזה תחתית אז קיבלתי שנקל וחצי. לזה שרפתי 20 דקות על סתם? מאז אני פשוט מקבל שמוטל עלי מס נוסף של 5% לפחית זולה וזהו, אני לא הולך לבזבז את הזמן שלי כדי "להציל את כדורנו"/לנשק לגרטה/להרוויח בחזרה את ה 30 אגורות/פחית....

ולפני שיקפצו כל המתלהמים ויתארו את הנזק האדיר שמוצרי הטבק גורמים לנו אני מציע שיקראו את הטיעונים שהעלו תומכי חוק היובש (איסור אלכהול) בארה"ב לפני כ 100 שנה. 

אז אם אתם יודעים אך זה התחיל, אתם זוכרים מה קרה עד שזה נגמר?...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 דקות, Potato כתב:

אז מה הפואנטה?

תקרא את השתלשלות ההודעות ותגיד לי אתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...