Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון TA

gango1982
שימו לב! השרשור הזה בן 870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,בהמשך לכותרת האם יש שיטה בדוקה ומוכחת לכוון TA,מדובר בסט קומפוננט 2 WAY אקטיבי.

hu- samsung galaxy s23 ultra+audison b-con dsp-helix mini mk2 front-hertz mlk165.3 legend active front amp-arc audio xdi600.4 

sub-gladen zero 10 pro(sealed box) sub amp-mosconi gladen pro 1/10 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, gango1982 כתב:

היי,בהמשך לכותרת האם יש שיטה בדוקה ומוכחת לכוון TA,מדובר בסט קומפוננט 2 WAY אקטיבי.

לגילוי נאות אני עובד בתחום 

ומתעסק בכיוונים

אין שיטה מוכחת וכל מקרה לגופו

הכי יעיל זה להשתמש באוזניים

מיקרופון מאוד עוזר אבל לא כמו האוזניים שלנו 

• אהבתי 1

גילוי נאות אני עובד בתחום האודיו לרכב . 
בעל עסק להתקנה ומכירת ציוד אודיו לרכב סאונד קלאב 

https://www.facebook.com/Soundclubgarage

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, gango1982 כתב:

אפשר להתחיל ממדידת מרחק, מנקודת האזנה לכל אלמנט.

זה אמור לתת נקודת פתיחה סבירה.

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ותודה על התגובה,עשיתי את זה ויש משיכה לצד ימין,מה צריך לעשות מפה?

• מעניין 1

hu- samsung galaxy s23 ultra+audison b-con dsp-helix mini mk2 front-hertz mlk165.3 legend active front amp-arc audio xdi600.4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח בחשבון שציינת TA ולא TC מה שגורם לי להבין שיש לך כנראה יחידת ראש\DSP של פיוניר כי הם אלה שבד"כ קוראים לזה TA. 

והם עושים את זה בצורה קצת שונה מרוב המכשירים - סוג של הפוך על הפוך. 

בגדול - השיטה שלי היא לקחת זוג רמקולים - לנגן טרק שהוא או PHASE IN PHASE OUT כי יש בו מרכז מאוד ברור. או פשוט טרק של I"M SPEAKING FROM BOTH CHANNELS ורק אחרי זה פייז אין פייז אווט. 

ואתה פשוט מסיט את רמקול שמאל (במקרה של TA זה דווקא עלול להיות ההפך - יצא לי לכוון PRS80 פעם וזה היה קצת הזוי עד שקלטתי) עד שאתה מקבל את הדמות בול במרכז. 

ואז אתה עושה את זה חוזר חלילה כלפי הזוג הבא. 

יש כאן הרבה מאוד מדריכים כתובים - תריץ חיפוש על כיול מערכת או פשוט השהיית זמנים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת מדובר במכשיר של פיוניר עם TA,תקח בחשבון שאני עובד אקטיבי ויש תיקוני זמנים לכל אלמנט בנפרד

צריך לתת תיקון גם לטוויטרים או שמספיק להנחית את טוויטר שמאל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gango1982 כתב:

צריך לתת תיקון גם לטוויטרים

אין תשובה מוחלטת, אבל בד"כ כדאי לתקן גם את הטויטרים

לפני שעה, gango1982 כתב:

אמת מדובר במכשיר של פיוניר

זו פשוט שיטה אחרת.

אתה יכול לרשום מרחקים מנקודת האזנה לרמקולים?

אפשר לחשב עצמאית

• רעיון טוב! 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gango1982 כתב:

אמת מדובר במכשיר של פיוניר עם TA,תקח בחשבון שאני עובד אקטיבי ויש תיקוני זמנים לכל אלמנט בנפרד

צריך לתת תיקון גם לטוויטרים או שמספיק להנחית את טוויטר שמאל?

אם זה היה סט שלושה חלקים והטוויטר היה חתוך גבוה - למעלה מ5K - הייתי אומר לך מספיק להחליש את הטוויטר לא חייבים לתת לו הגדרה של השהיה. 

אם כי בכל מקרה זה לא כואב לDSP שלך לשים השהיה לערוץ - זו פעולה שהיא קלה מאוד לDSP מודרני. 

אבל מדובר בסט שני חלקים והטוויטר שלך מנגן חלק ניכר מתדרי מיד שהם קריטיים ולכן כן - רצוי מאוד להחיל גם עליו TA. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, lanosforce כתב:

בגדול - השיטה שלי היא לקחת זוג רמקולים - לנגן טרק שהוא או PHASE IN PHASE OUT כי יש בו מרכז מאוד ברור. או פשוט טרק של I"M SPEAKING FROM BOTH CHANNELS ורק אחרי זה פייז אין פייז אווט

זו שיטה טובה וקלה יחסית

• אהבתי 2

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול - התפקיד של TC או TA הוא לדאוג לכך שכל רמקול יגיע אלינו באותו זמן אל אזור הראש. 

אבל בפועל - כל בן אדם שומע קצת אחרת. 

בפועל כל רכב סובל מהחזרים אחרים ועוד אלף ואחד גורמים מבדלים. 

בגלל זה הכי פשוט זה לקחת כל זוג רמקולים וליצור בינם מרכז על בסיס שמיעה אישית. קל, פשוט ויעיל. 

ואני לא נכנס כאן כרגע לנושא הסאב וופר ואיך מפעילים תזמון בגללו. אני מדבר נטו על הסט הקידמי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, lanosforce כתב:

בגלל זה הכי פשוט זה לקחת כל זוג רמקולים וליצור בינם מרכז על בסיס שמיעה אישית. קל, פשוט ויעיל

1+

שיטת מדידה של מרחקים בעצם עוזרת להגיע לנקודת התחלה סבירה.

זה יכול לחסוך זמן בעיקר כשעובדים עם ta של מכשירי פיוניר.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט - בגדול אני מודד מרחק של כל רמקול ממרכז משענת הראש - זמן הרי הוא יחסי. 

כשאני לוקח בחשבון שבגדול כל 10 ס"מ השהייה זה 0.3 מילישניות 

נניח שטוויטר שמאל במרחק 50 ס"מ מנקודת המדידה וטוויטר ימין במרחק 1.2 מטרים ההפרש הוא 70 ס"מ - אני צריך 2.1 מילישניות של השהיה לטוויטר שמאל. 

בפועל - בגלל ההחזרים ברכב והשמיעה שלי - זה לא יהיה כמו החישוב המדוייק על הנייר ולכן השמיעה היא זו שתקבע את התוצאה הסופית. 

סתם דוגמא. 

אבל כן אני מתחיל תמיד "על הנייר" כשאני יודע על בסיס מדידות פיזיות - מה טווח ההפרשים הצפוי אבל גם יודע שמדובר בחישוב שלא לוקח בחשבון את כל מה שבאמת קורה בתוך הרכב, השמיעה שלי בהתאם לגיל שלי ואפילו דברים שקורים בתוך הציוד והזמן היחסי שלוקח לכל זה להתרחש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה פיונייר יש להם מין מיקרופון שמתחבר ומודד זמנים אוטומתי, קניתי כזה משום מה, עובד נחמד בסה״כ עדיף אבל להכניס ידני.

אם אתה צריך להשתמש בו חד פעמי בכיף שלח הודעה אני מאיזור מרכז.

Pioneer CD-20mc קוראים למותק הזה

• אהבתי 2

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המיקרופון,ניסיתי בעבר לעבוד איתו עם מכשיר אחר של פיוניר ולא אהבתי את התוצאה

אני ינסה לכייל את ה-TA ידנית ונראה מה יצא,בכל אופן תודה לכולם על התגובות המועילות.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקח בחשבון שTA עובד "הפוך" - בעקרון אתה מגדיר מרחקים של כל רמקול מהראש וההכי רחוק ממך הוא נקודת האפס השהייה. 

במילים אחרות ככל שרמקול קרוב יותר אליך ככה הTA ישהה אותו כלפי הרמקול הכי רחוק. 

ברגע שתבין את זה ותקלוט איך זה עובד - משם להצלחה, הדרך שלך קצרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...