Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פספסתי משהו.. מנוע מגיע עם משאבת שמן?

לגבי מנוע משומש מייבוא - אתה לא יודע מה עבר עליו, התפוררות רצועה, הרעבת שמן וכו.. לדעתי אם אתה מחליף מנוע תפרסם את הרכב למכירה בשניה שהוא יוצא מהמוסך או שתסע ישר למגרש טרייד אין הקרוב.

אם היה לי רכב נוסף ה-208 זוללת השמן כבר לא הייתה פה

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 38 דקות, Fluffy כתב:

בולע את הצפרדע, לוקח את ההצעה של גבע להחליף מנוע וממשיך הלאה בחיים.

אני כנראה אחד מיחידי הסגולה שקנה את הרכב הזה בידיעה שלמה שהמנוע הזה בעייתי, שמתי עוד ברכישה את הסכום של החלפת מנוע בצד לכל צרה שלא תבוא. לא ציפיתי באמת שאני אפול על הצד הרע בסטטיסטיקה אבל היי, c'est la vie.

האופציה השניה זה להתחיל לבזבז כסף וזמן על גרירה למוסך מורשה ששם לא בטוח בכלל שייקחו את העלות עליהם. ואז מה? יציעו לי להחליף משאבת שמן ״בהשתתפות״ (למרות שיש TSB) אבל אחרי וויכוחים ״יוותרו״ לי העלות? ואחרי ההחלפה פתאום המנוע יתחיל לאכול שמן ואז ייתנו לי הצעה למנוע ב17K אחרי ״הנחה״ של 50%?

אני כבר למוד מלחמות וזה לא בשבילי ההתעסקות הזאת, מעדיף לקבל מנוע עם אחריות ב9K ולסיים את הסאגה. אין מחיר לשקט נפשי.

9k זה סכום לא מבוטל

מה גם שזאת לא בהכרח התקלה האחרונה של הרכב

יש דיווחים גם על ממירים קטליטיים וגם מאייד/מדחס מזגן

אני הייתי כן גורר למוסך הרשת, מודיע שידוע לי על TSB ומבקש שיתכבדו ויתקנו כל מה שצריך על חשבונם.

לא רוצים? לא צריך

גורר בחזרה לגבע, מתקן, ותובע את לובינסקי בתביעות קטנות על עלות התיקון + הגרירות.

לא תוכל לתבוע אם לא תיתן להם את הצ'אנס לתקן.

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, avargel כתב:

9k זה סכום לא מבוטל

אני הייתי כן גורר למוסך הרשת, מודיע שידוע לי על TSB ומבקש שיתכבדו ויתקנו כל מה שצריך על חשבונם.

לא רוצים? לא צריך

גורר בחזרה לגבע, מתקן, ותובע את לובינסקי בתביעות קטנות על עלות התיקון + הגרירות.

ושילך להוכיח בבית משפט למה הוא החליף מנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר- מישהו בדק כמה טרייד מוביל ושות' מציעים על הרכב עם כל הפירסומים שלהם שקונים ממך את הרכב? שווה להיפטר ככה מהצרה?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, galbh כתב:

ושילך להוכיח בבית משפט למה הוא החליף מנוע

מה יש פה להוכיח?

הוא קודם כל גורר אליהם את הרכב, *הם* יגידו שצריך להחליף מנוע.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, yulianx כתב:

אתה תוכל לדעת כמה ק״מ/ שנתון יהיה למנוע החדש?

כאשר רכשתי את הקקטוס לא ידעתי על משאבת שמן, כן על הרצועה.

אני מקווה שעניין המשאבה לא נפוץ, ועיקר הבעיה היא בגלל בעיות של הרעבת שמן בדור הראשון של הרצועה.

השנתון אני מניח מוטבע איפשהו / אפשר לבדוק לפי תאריך ייצור של חלקים שונים במנוע.

לגבי ק״מ זה בכנות לא מעניין אותי כל עוד מרכיבים מנוע תקין ויש אחריות לשנה, לגבע יש אינטרס מובהק שהמנוע יחזיק לפחות שנה (האחריות שהספק נותן להם היא לחצי שנה והם נותנים חצי שנה נוספת) אז אני נוטה להאמין שהם יעשו sourcing למנוע נורמלי.

לגבי המשאבה - אני כבר לא זוכר אם קראתי את זה פה או באחד הפורומים בחו״ל אבל זכורה לי אזהרה על הנושא (בנוסף לרצועה) עוד לפני שרכשתי את הקקטוס. בעיות במשאבת שמן נפוצות יותר במנועים האטמוספריים המוקדמים אבל זה לגמרי מהזיכרון ויכול להיות כבר שאני מבלבל פה בין פיורטק לפרינס, אולי אחד מחברי הפורום יידע להרחיב על זה.

לפני 10 דקות, galbh כתב:

פספסתי משהו.. מנוע מגיע עם משאבת שמן?

לגבי מנוע משומש מייבוא - אתה לא יודע מה עבר עליו, התפוררות רצועה, הרעבת שמן וכו.. לדעתי אם אתה מחליף מנוע תפרסם את הרכב למכירה בשניה שהוא יוצא מהמוסך או שתסע ישר למגרש טרייד אין הקרוב.

אם היה לי רכב נוסף ה-208 זוללת השמן כבר לא הייתה פה

המנוע שלי (זה שמת כן?) לא משומש ולא מייבוא, לא עבר שום הרעבה, לא התפוררות רצועה, עם פחות מ100K, טופל בממוצע במרווחים של 12K ועדיין הלך. זה שאני ״יודע״ מה עבר עליו לא עוזר בכלום במקרה הזה.

פה לפחות יש לי אחריות לשנה.

לפני 9 דקות, avargel כתב:

9k זה סכום לא מבוטל

לא רוצים? לא צריך

לגבי ממיר קטליטי - אל תדאג, הוחלף לפני 1100 ק״מ 😉

ברור לי שמדובר בסכום לא מבוטל אבל מבחינתי מדובר בהתעסקות לא מבוטלת מהצד השני והסברתי טוב מאוד גם למה בהודעה שציטטת. אני מעריך את הזמן הפנוי שלי יותר מהכל ויש לי את היכולת הכלכלית לעשות את ההקרבה הזו, יכול להיות שלמישהו אחר שה9K האלה מפרידים בינו לבין לאכול היום בערב יהיה שווה להתעסק עם גרירות ולריב עם כל העולם ואחותו.

לפני 8 דקות, פריג'י כתב:

מנוע משומש מגיע כמובן עם משאבת שמן. אממה, היא לא חדשה. סיכון.

המנוע המשומש מגיע עם אחריות לשנה ככה שהסיכון על גבול הלא קיים.

'06 Daihatsu Sirion > '72 1302 VW Beetle > '94 Renault Twingo > '02 Fiat Punto HGT > '14 Suzuki Alto > '74 1300 VW Beetle + '15 Citroen C4 Cactus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם גבע לא הצליחו למצוא פיתרון זול מה פותח השירשור יכול לעשות?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, galbh כתב:

אתה מנסה להצדיק כאן למה כדאי לקחת את המנוע הזה.

לדעתי תמצא את הפתרון הכי זול להחזיר את הרכב למצב נסיעה ותפטר ממנו 

תודה על הניתוח המעמיק אדון galbh. 

זו ד״א הדרך הכי זולה להחזיר את הרכב לחיים.

'06 Daihatsu Sirion > '72 1302 VW Beetle > '94 Renault Twingo > '02 Fiat Punto HGT > '14 Suzuki Alto > '74 1300 VW Beetle + '15 Citroen C4 Cactus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Fluffy כתב:

תודה על הניתוח המעמיק אדון galbh. 

זו ד״א הדרך הכי זולה להחזיר את הרכב לחיים.

מנסה לייעץ לך לא לחשוב שתחליף מנוע ובזה יגמרו הבעיות ותוכל להנות מהרכב עוד שנים רבות.

במוסך ״המהנדסים״ בעכו (מוסך יבואן) הציעו לי מנוע 1.2T מייבוא ב 7000 ש״ח כולל עבודה ומע״מ.

חפש מנוע יותר זול, גם עם פחות אחריות ותפטר מהנבלה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, להשקיע 7 או 9 אלף ואז לתת למישהו אחר רכב תקין שהוא יהנה? מבאס.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, yulianx כתב:

מצד שני, להשקיע 7 או 9 אלף ואז לתת למישהו אחר רכב תקין שהוא יהנה? מבאס.

רכב זו לא השקעה, זו פצצה מתקתקת שעולה כסף. אנשים פה לוקחים את זה כאילו הם עכשיו צריכים לראות מהרכב תשואה או משהו כזה.

ומי שמתקן הכי בזול ומוכר הלאה כאילו כלום לא קרה - המצפון שלכם באמת שווה כמה אלפי שקלים?

עריכה אחרונה על ידי edward
  • אהבתי 2

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, edward כתב:

ומי שמתקן הכי בזול ומוכר הלאה כאילו כלום לא קרה - המצפון שלכם באמת שווה כמה אלפי שקלים?

אין כלום לא קרה.. יש מסמך על החלפת מנוע.

אני החלטתי לא לתקן ובקרוב אתחיל במאמצים להפטר מהרכב עם גילוי נאות על מנוע שדורש החלפה ומחיר בהתאם.. אבל בניגוד לקקטוס הזאת שלי עדיין נוסע טפו טפו טפו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...