Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שזה באשמתי.

לפני כשנה וחצי חבר מוגבל תקציב מחפש רכב אחרי לידת ילד שני.

בעקבות חוות דעת נפוצה בפורום שמדובר ברכב טוב עם מוניטין רע שאינו מוצדק ותמורה מצויינת לכסף

אני ממליץ לו לבדוק פיג'ו 308.

הוא מוצא אחת בתקציב, יד שניה פרטית (ראשונה ליסינג) עם כ 100,000 קילומטר שנת 2016.

בעצתי הוא הולך להחליף רצועה במוסך בצפון, נאמר לו שהיא עוד לא התחילה להתפורר

הרכב מתפקד טוב במשך שנה.

לפני כ 4 חודשים נדלקת נורת מנוע, הוא מתחיל להרגיש עיבוד כוח.

המוסך שבו טופל הרכב ממליץ לפרק ולנקות פיח, מוסך אחר (בשבי ציון) ממליץ להחליף מנוע או רכב

ושוב בעצתי הוא גורר את הרכב למוסך גבע שנחשב בפורום למומחה לפיג'ו.

גבע אומרים שלא צריך להחליף, אפשר לנקות.

ההבחנה בגבע היא שיש מספר בעיות: פיח בראש מנוע, חיישני למדה ובעיה בטורבו.

ההמלצה היא לא לתקן הכל מייד כי אולי התקלות יעברו אחרי ניקוי הפיח.

אחרי הניקוי הרכב נוסע שבועיים, שוב נדלקת נורה והרכב חוזר לגבע.

גבע מחליפים חיישני למדה עד ששוב נדלקת נורת מנוע,

הרכב חוזר לגבע, הפעם אומרים שהלך הטורבו ומחליפים טורבו.

אחרי שבועיים תקלת מנוע, הבחור גר רחוק בצפון ודי נמעס לו אז הוא הולך למוסך אחר שמאבחן תקלה בחיישני למדה וגבע אומרים שזה לא הגיוני.

בינתיים הוא מקבל ריקול להחלפת הרצועה, הוא הולך למוסך מורשה שאומר שהרצועה גבולית ומחליפים רצועה)מוזר).

הרכב חוזר לגבע לבדיקת תקינות החיישנים. גבע אומרים שהחיישנים תקינים אבל הם משדרים תקלה שהתערובת עשירה מידי. הם מסבירים שזו תקלה כללית וקשה לגלות מה בדיוק הבעיה. הם בודקים את משאבת השמן למקרה שרצועה מתפוררת סתמה אותה ואומרים שהיא בסדר ומחליפים מצתים (מצת אחד נמצא דפוק).

אחרי מספר ימים שוב תקלה במנוע, הרכב רועד ואז נכבה.

הוא הולך למוסך אחר מומלץ בצפון שאומר שיכול להיות שהממירים סתומים. בשיחה אם גבע הם אומרים שהאבחנה נשמעת הגיונית אבל הם לא מנקים, רק מחליפים (וזה יקר). במוסך בצפון מבצעים ניקוי של הממירים (ובודקים את האינג'קטורים). זה לא עוזר, הם מאבחנים ירידה בקומפרסיה והפתרון היחיד הוא החלפת מנוע.

עד כאן תקציר האירועים.

למה אני מספר את כל זה?
ראשית, זה סיפור על מה עלול לקרות. במקרה הזה הפיג'ו בהחלט הצדיקה את ה"סטיגמה" ואם חשבתי שאני מבין קצת יותר אז טעיתי.

שנית, ואני אומר את זה במידה של זהירות אבל אני לא בטוח לגבי הטיפול של מוסך גבע ברכב.

ברור לי שדיאגנוסטיקה של רכב זה מורכב גם למומחים, שלא תמיד ניתן לאבחן כל דבר מראש ולפעמים צריך לפתור תקלה אחת כדי לגלות את השניה אבל אני כן הייתי מצפה ממוסך בעל ידע ונסיון רב שיציגו את ההסתברות שהמנוע לא תקין ודורש החלפה כאשפרות (אם היא סבירה). יצא שהוא השקיע כסף רב (סדר גודל של 10,000 שקלים) בתיקוני מנוע שעכשיו דורש החלפה.

לבסוף, שאלה: מה עושים עם הרכב?
אם הוא רוצה למכור אותו איך מוכרים אותו במצבו ולמי?
מה יחשב למחיר הוגן?

• מבאס 21

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין, בדיקת קומפרסיה היא בדיקה קלה, פשוטה וחד משמעית, מוזר לי שלא ביצעו אותה בגבע (לא מכיר אותם, רק מהסיפורים בפורום), זו הבדיקה הראשונה שצריך לבצע במנועים מועדים לפורענות שמגיעים עם רעידות ונורת מנוע.  בלי קשר המנוע הזה מסתמן כג'אנק אמיתי, רק הידיים הראשונות נהנו ממנו כחדש וכל היתר סובלים.

עריכה אחרונה על ידי teyal
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, כנראה עניין של מזל. יש לי את הרכב כ-3 שנים עם 160 אלף ק"מ והרצועה המקורית (הרכב עבר ריקול) שנתון 16.

נשמע כמו סיוט לא נורמאלי, כל הנסיעות האלו למוסך וההוצאות המטורפות על התיקונים שבסוף הובילו להחלפת מנוע גם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה באמת עניין של מזל,לי הייתה אחת שהוכיחה את עצמה מעל ומעבר ועוד אחת שנוסעת היום מודל 2014 בלי שום בעיות בכלל ,הרכב משרת אותנו מעולה.

• רעיון גרוע 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי פיורטק האלה זה רולטה, כאילו חובבי הבאגטים לקחו את ה156THP ואמרו " אווו איך נמשיך את סדרת המנועים הנהדרת הזאת??"

• אהבתי 1
  • מצחיק 10

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ronrcz כתב:

כנראה באמת עניין של מזל,לי הייתה אחת שהוכיחה את עצמה מעל ומעבר ועוד אחת שנוסעת היום מודל 2014 בלי שום בעיות בכלל ,הרכב משרת אותנו מעולה.

כנראה שכן

אבל אין שום דרך לחזות את זה(יד/שגרת טיפולים/אופן אחזקה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניה  תעצרו רגע

גבע ראה את הרכב אחרי שמוסך *אחר* קבע שיש צורך בהחלפת מנוע?

הניסיון האישי שלי ושל חברים רבים הוא אמינות ומקצועיות מוחלטת מצד גבע, ואין סיכוי שהוא משאיר את הסיפור הזה פתוח, אלא אם כן פספסנו משהו שאנחנו לא יודעים לגבי הרכב

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, גבע לא ראה אותו אחרי. 

אבל החבר בעל הרכב כבר די מיואש, הנסיעות מהצפון הרחוק הרגו אותו וגבע אמרו לו בטלפון שההאבחנה נשמעת הגיונית

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, yulianx כתב:

ממה חוסר קומפרסיה יכלה להיגרם?

אני החבר עם הצרה הצרורה. 

המוסך ה*אחר* אמר לי שזה נגרם מאיזהיא בריחת אוויר או משהו כזה. 

גם גבע ניסו למצוא דליפה אוויר, הוא אמר שזה מה שקורה כשיש תערובת עשירה מידי. יש יחס לא נכון בין דלק לחמצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר עוד חבר פורום שהלך לו המנוע ב-308 כזאת שטופלה לפי הספר אצל היבואן.

בכל מקרה, אני לא הייתי מוכר ככה. ההפסד יהיה מאוד גדול. עדיף לתקן ולמכור ברוב המוחלט של המקרים.

ואם יש מוסך הוגן הוא גם יידע לבןא לקראתך במחיר אחרי שתיקנת אינספור דברים 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי תיקון כזה תומחר (בערך) ב13-14.

אלה אם כן הרכב עם קמ נמוך בצורה חריגה,יהיה מאוד קשה למכור אותו אחר כך ולך תדע מה יוליד היום אלרי התקלה הזאת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, alex321 כתב:

אצלי תיקון כזה תומחר (בערך) ב13-14.

אלה אם כן הרכב עם קמ נמוך בצורה חריגה,יהיה מאוד קשה למכור אותו אחר כך ולך תדע מה יוליד היום אלרי התקלה הזאת

כן גם לי נתנו הצעת מחיר כזו, אני לא יודע כמה אפשר לקבל על רכב כזה בלי מנוע תכלס. האוטו עם 110000 משנת 2016. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרק את כל החלקים ששווים משהו ולמכור אותם. כואב הלב כל עניין הנסיעות והסכומים ששופכים על הרכב. 

כמו שכתבתי, לצמצם נזקים ולעבור לרכב אחר. למרות שאפשר ליפול על כל רכב מיצרן אחר וגם לחוות כאלו חוויות. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...