Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן VRF מיני תדיראן או טושיבה?

arco1
שימו לב! השרשור הזה בן 311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 18.11.2021 בשעה 09:01, arco1 כתב:

כמו כן לא ממש הבנתי איך סגירת דמפרים לא עוזרת בחסכון החשמל?

במערכת דמפרים ״חכמים״ יש בקרה שהיא זו ששולטת על המזגן.

לכן כשאתה פותח דמפר אחד בחדר מסויים, הדמפר נותן פקודה למזגן להתחיל לעבוד לפי דרישת המיזוג הדרושה לו. 

בעצם בקרת הדמפרים היא זו שאומרת למזגן כמה דמפרים פתוחים ולפי זה המזגן עובד.

מהסיבה הזו מושגת צריכת חשמל עדיפה במזגני אינוורטר עם מערכות דמפרים ״חכמים״.

במערכת זו קיימים שני מצבים:

מצב מלא: בו מחוברים דמפרים על כל יציאות המיזוג, ויש דמפר בייפס שאחראי על שחרור הלחצים. 

ומצב חלקי: בו יש דמפרים רק בחדרי שינה, ואין צורך בדמפר בייפס.

כמובן שבמצב מלא החסכון בחשמל משמעותי יותר.

כמו כן הזכרתי דמפרים ״חכמים״, כמובן שישנם גם דמפרים ״טיפשים״ שהם לא שולטים על המזגן, אלא רק נותנים לך את האפשרות לפתוח או לסגור את הדמפר בחדרים, ומי ששולט על המזגן זה הפיקוד הראשי.

במזגני אינוורטר עדיף להשתמש בדמפרים ״חכמים״ כדוגמת TAC910 של תדיראן או סמארט 920 של טורנדו

בתאריך 14.11.2021 בשעה 12:00, pasat04 כתב:

מבקש לנצל את השרשור.

גם אני נמצא בשלב ההתלבטות, איזו תצורה עדיפה.

רכשתי דירת ארבעה חדרים בבניין שנמצא בשלבי בניה, בירושלים (בקיץ האחרון המזגן עבד אצלנו במצטבר, אולי 15 ימים. לא יודע מה יקרה עם ההתחממות הגלובלית).

הקבלן מתקין בדירה מזגן מיני מרכזי אינוורטר, של "אלקטרה", "תדיראן" או שווה ערך.

לרוב, בשני חדרים לא יהיה צורך במיזוג קבוע, אלא רק במקרה של אירוח.

מה צורת השדרוג הנכונה, כדי לנצל ביעילות את המערכת, עם דגש על חיסכון בחשמל?

האם כפי שכתב למעלה @arco1, אין סיבה לשדרג ל-vrf, בגלל אופן הפעולה, וגם בגלל שעלות השדרוג לא תתקזז עם החסכון בחשמל (כי בירושלים הצורך במיזוג יהיה מועט)?

האם התקנת דמפרים תתן את המענה עבור שני החדרים ה"מושבתים"? האם יש להתקין דמפרים רק בשני חדרים אלו, או בכל איזורי הדירה (ח. שינה, סלון, מטבח, פינת אוכל)?

תודה.

אם אין לך צורך במיזוג קבוע בחדרים האלה, אכן אין סיבה להשקיע ב-VRF

דמפרים יתנו לך את המענה.

ממליץ לך ללכת על מיני אינוורטר של טורנדו עם מערכת דמפרים סמארט 920.

היתרון שלהם על פני תדיראן ואלקטרה זה שהם מגיעים עם פיקוד קירי ולא עם שלט ועיניות.

אתה יכול לעבוד איתם במצב חלקי  או במצב מלא

חלקי זה שאין דמפרים על כל יציאות ומלא שיש

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לי היה מיני מרכזי של אלקטרה עם בעיה שלא מקרר וטכנאים של אלקטרה ניסו לפתור את הבעיה ולא הצליחו הזמנתי עוד 2 טכנאים עצמאיים וגם לא הצליחו לפתור את הבעיה הבנתי שאני בקצב הזה אני הולך להוציא אלפים ללא פיתרון ולכן החלפתי את המזגן בתדיראן wind 55 on/off ללא אינוורטר וכל תיסבוכות האלקטרוניקה למיניהם שכמות התקלות בהם תוציא ממך כסף ולא תחסוך כלום וראיתי אצל אחרים כמה אלפי שקלים הם מוציאים על תיקוני אינוורטר.

ככל שפשוט יותר אמין יותר.

תעעשה מאמץ לכסות את הבית עם מזגנים עיליים של תדיראן on/off.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי התקינו לפני כשבוע VRF של סמסונג 76000BTU בדירת 4 חדרים, יחידה נסתרת לסלון מטבח ו 3 יח' עיליות בחדרים, המחיר לא זול - 43 אלף כולל הנמכות גבס, אני עדיין לא יכול להגיד משהו על אמינות, בנתיים אהבתי שהמדחס שקט מאוד.

פסלתי מזגן on/off כי אני לא אוהב למזג את כל הבית סתם, פסלתי מזגנים נפרדים כי זה לא הכי חכם לשים 4 מדחסים במסתור כביסה סטנדרטי - גם מבחינת שירות וגם מהחשש של מה יקרה למדחסים כשאפעיל יותר ממזגן אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב

בגדול, VRF  זה שם יפה לטכנולוגיית ה inverter. תפוקת קירור משתנה.

ההבדל הוא ש vrf יכול לכסות שטחים הרבה יותר גדולים מדירה סטנדרטית - עדיין על מעבה אחד. 

דירה סטנדרטית, גם אם היא 5 חדרים גדולה, יכולה בהחלט להסתפק באינוורטר, למרות שזה נשמע פחות סקסי..

מעבר לכך, במידה ואפשר לדחוס מנועים במסתור כביסה, זה הפתרון האולטימטיבי. קצת מסבך בהתקנה, אבל חוסך המון בחשמל. 

לא מבינים עד שנכנסים לדירה, ומגלים שיש אזורים בדירה שקרים/חמים יותר מהאחרים כל הזמן ולכן לא צריך למזג הכל.

אחלה פתרון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, levy כתב:

לי היה מיני מרכזי של אלקטרה עם בעיה שלא מקרר

מעניין אותי לדעת. בן כמה הוא היה?

לצערי אלקטרה זה לא מה שהיה פעם.

גם בשרות. וגם באמינות של המזגנים שלהם.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, yor2 כתב:

מעניין אותי לדעת. בן כמה הוא היה?

לצערי אלקטרה זה לא מה שהיה פעם.

גם בשרות. וגם באמינות של המזגנים שלהם.

האלקטרה התקלקל אחרי 5 שנים,הוחלף מדחס,שסתום אל חוזר במעבה,שסתום חום/קור ולא עזר כלום עדיין עבד מאוד חלש ללא שום פיתרון מאלקטרה.

יש לי דירה אחרת שהתקנתי שם מיני מרכזי של תדיראן 5 כס לפני 21 שנה עד היום לא היתה אפילו תקלה אחת !

במיני מרכזי של אלקטרה יש שסתומים מכאניים שאמורים לשפר את נצילות המזגן ויש איתם רק בעיות.

יש לי 4 מזגנים עיליים של תדיראן כבר 8 שנים ועוד 3 מזגנים תדיראן בדירה אחרת 3 שנים,אין תקלה אחת !

אני קונה רק מזגנים on/off הכי אמינים,באינוורטרים לא נוגע,תקלות בלי סוף בסופו של דבר לא חוסך כלום.

גיסי קנה אותה דירה לידי,היו לו כבר 2 תקלות באיוורטר ב 9000 שקל.

אנשים מסתכלים על חיסכון באנרגיה במכירה לא מספרים להם על אמינות.

זה כמו רכב היברידי חסכוני בדלק עד שהסוללה ניגמרת ואז צריך לשלם 15000 שקל סוללה.

עריכה אחרונה על ידי levy
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של אנורטר זה בחימום. מסוגל לחמם במקומות של  עד 36- מעלות. 

מקומות כמו ירושלים. כרמיאל. חיפה. על הכרמל. וגם עפולה.

מי שקונה לקירור. רק און אוף.

במזגנים הפשוטים מתחת ל 7 מעלות היעילות יורדת.

לי היה טכנאי הציע להתקין מיני מרכזי אנורטר סירבתי.

רק בגלל חשש לתקלות.

בחדר התקנתי קטן אנורטר. של אלקטרה נקווה לטוב.

עשיתי לו ביטוח. גם למיני.

מתקינים ממליצים לפעמים על מזגן קטן לגודל החדר/דירה.

וזה מה שגומר אותם. לפי דעתי.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, cabrio כתב:

מעבר לכך, במידה ואפשר לדחוס מנועים במסתור כביסה, זה הפתרון האולטימטיבי. קצת מסבך בהתקנה, אבל חוסך המון בחשמל. 

צריך לזכור שצריך להשאיר מקום לשירות למעבים, וזו לא חוכמה סתם לשים איפה שיש מקום.

אם אין אפשרות לתת שירות למעבה אז זו בעיה. וההתקנה נחשבת ללא תקינה.

לגבי החסכון בחשמל צריך לזכור שמערכת VRF יודעת לרדת לתפוקות מאד נמוכות, מכך גם היא חסכונית מאד, ואם אתה מפעיל רק מזגן בודד בחדר הוא יפעל באותב מידה אם היית שם מנוע בודד רק לו.

היתרון הקל שיש להרבה מנועים על VRF זה שאם נגיד יש תקלה בVRF אז כל הבית מושבת, ובאופציה השניה רק מזגן אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.11.2021 בשעה 20:45, roy007 כתב:

ממליץ לך ללכת על מיני אינוורטר של טורנדו עם מערכת דמפרים סמארט 920.

יש אפשרות לשלוט על כל העסק דרך אפליקציה? לדעתי זה קריטי, כי אם צריך להסתובב בכל החדרים בשביל לשלוט על דמפרים זו בעיה.  כמו כן טורנדו אינוורטור מבחינת רעש חסכון ואמינות? כמו גם שירות ופתרון תקלות אם יופיעו. הבעיה שראיתי אצלם שזה שמיני אינוורטור הכי חזק שלהם הוא די חלש.

לפני 16 שעות, ishayk כתב:

אצלי התקינו לפני כשבוע VRF של סמסונג 76000BTU בדירת 4 חדרים, יחידה נסתרת לסלון מטבח ו 3 יח' עיליות בחדרים, המחיר לא זול - 43 אלף כולל הנמכות גבס, אני עדיין לא יכול להגיד משהו על אמינות, בנתיים אהבתי שהמדחס שקט מאוד.

פסלתי מזגן on/off כי אני לא אוהב למזג את כל הבית סתם, פסלתי מזגנים נפרדים כי זה לא הכי חכם לשים 4 מדחסים במסתור כביסה סטנדרטי - גם מבחינת שירות וגם מהחשש של מה יקרה למדחסים כשאפעיל יותר ממזגן אחד.

נשמע כמו overkill מבחינת העוצמה לדירת 4 חדרים. אגב יש מישהו שיכול להגיד אם סמסונג VRF זו מערכת אמינה? 43 אלף זה רק קצת חורג לי מהתקציב המקסימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן תדיראן 5.5 כס on-off תלת פאזי כולל התקנה אני מעריך עד 15000 שקל

אני קניתי רק את המזגן עלה לי כ 7500 שקל.

3 מזגנים עיליים כולל התקנה זה עד 6000 שקל.

גבס נניח 3000 שקל.

43000 שקל זה סכום יקר מאוד.

לגבי הרבה מנועים במסתור כביסה,זאת האופציה הכי טובה, אם קיימת בעית מקום מסגר טוב ימצא לך פיתרון לאפשרות תזוזת המעבה לצד או אחורה כדי לתת שירות.

אחד הפיתרונות הפשוטים שעולה לי לראש לעשות הכנה מאחורי המזגן לקונסולה נוספת פריקה,שיש בעיה מעבירים את המעבה לקונסולה אחורית פריקה,מעבה של עילי הוא יחסית קל.

לדחוס הרבה מנועים בקופסא אחת זאת אופציה גרועה.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, arco1 כתב:

יש אפשרות לשלוט על כל העסק דרך אפליקציה? לדעתי זה קריטי, כי אם צריך להסתובב בכל החדרים בשביל לשלוט על דמפרים זו בעיה.  כמו כן טורנדו אינוורטור מבחינת רעש חסכון ואמינות? כמו גם שירות ופתרון תקלות אם יופיעו. הבעיה שראיתי אצלם שזה שמיני אינוורטור הכי חזק שלהם הוא די חלש.

אתה יכול לשלוט באפילקציה רק על ההפעלה של המזגן הראשי, על הדמפרים לצערי לא.

זה מצריך כיבוי והדלקה מכל פיקוד של דמפר בחדרו.

אל תשכח שמה שאתה רואה מבחינת BTU באינוורטר זה תפוקה נומינאלית, זאת אומרת שהמזגן יודע לעלות ממנה עד למקסימום התדר שלו.

הבעיה במיני אינוורטר של טורנדו שהדירוג האנרגטי שלהם לא טוב, זה חסרון לעומת תדיראן נגיד

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב הוא בגדול 600 btu למר מרובע בנטו.

כמובן שעדיפות למזגן חזק יותר, אך חזק מדי זה גם לא טוב, לכן יש לדייק עם נתוני הbtu לפי הדירה

לפני 6 שעות, levy כתב:

מזגן תדיראן 5.5 כס on-off תלת פאזי כולל התקנה אני מעריך עד 15000 שקל

מזגן כזה יהיה מאד בזבזן בחשמל.

אני ביצעתי ניסוי קטן עם מזגן on/off wave 50 ועם מקבילו האינוורטר. 

האינוורטר היה חסכוני בכ-25% לחודש.

שלא נדבר על שהוא שמר טוב יותר על הטמפרטורה בדירה

הם פעלו פלוס מינוס אותו זמן ושניהם ללא דמפרים.

אז לקחת מזגן מיני on/off כיום לדעתי זה לא נכון לעשות. התקדמנו משם קצת..

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שתגיע לחסכון של 25%

גם מזגן on-off יודע להפסיק שהוא מגיע לטמפרטורה,מזגן גדול יעבוד פחות כי הוא מקרר מהר יותר.

לא קונה את הסיפורים של הברושרים.

אינוורטר מתאים לצרכני מזגן שניכנסים לבית וישר מדליקים את המזגן עד למחר בבוקר,אני אישית לא צרכן גדול של מזגן וגם לא ישן עם מזגן בלילה.

יש לי בכל חדר מאווררים של סטאר שעובדים המון והחזירו מזמן את ההשקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.11.2021 בשעה 14:09, roy007 כתב:

אתה יכול לשלוט באפילקציה רק על ההפעלה של המזגן הראשי, על הדמפרים לצערי לא.

זה מצריך כיבוי והדלקה מכל פיקוד של דמפר בחדרו.

אל תשכח שמה שאתה רואה מבחינת BTU באינוורטר זה תפוקה נומינאלית, זאת אומרת שהמזגן יודע לעלות ממנה עד למקסימום התדר שלו.

הבעיה במיני אינוורטר של טורנדו שהדירוג האנרגטי שלהם לא טוב, זה חסרון לעומת תדיראן נגיד

זה מבחינתי מחסל את האופציה של מיני מרכזי עם דמפרים, יותר מדי התעסקות. אז חזרתי ל-VRF.

האם מישהו רכש מזגנים ממחסני איכות והשתמש בשירותי אחד המתקינים שלהם? אני מתחיל לשקול את האופציה לפרק את התשלום על מזגנים ל-36 תשלומים ולשלם רק על ההתקנה מיד, זה עשוי לאפשר התקנה של מיצו או פוגיטסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...