Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן VRF מיני תדיראן או טושיבה?

arco1
שימו לב! השרשור הזה בן 336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים.

שתי האופציות יקרות, אך היפנית יקרה יותר, כמובן. נאמר לי שלערך ב 6-7 אלף ש"ח יותר לדירת 5 חדרים. האם מישהו מכיר קצת את המזגנים הנ"ל ויכול להמליץ? המתקין שדיברתי איתו אומר שלדעתו טושיבה לא נופל מדייקין ומיצובישי, האם באמת כך הדבר? כי טושיבה זול יותר די משמעותית. או שפשוט ללכת על המזגן הרגיל של תדיראן? קצת מרתיע אותי שהוא סיני. מה שכן אותו מתקין אומר שזה מזגן אמין (GREE). המלצות?

עוד לא קיבלתי את הדירה ויש עוד זמן, אבל אני מתחיל להכין את עצמי כבר כדי שבקבלת מפתח אהיה מוכן עם פתרונות לרוב הדברים, מזגן זה החשוב מביניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע עד כמה מבין בזה מנהל העבודה באתר (מניח שהוא מבין), אבל הוא אמר שכנראה יכנסו במסתור 4 מנועים. אם זו הייתה דירת 4 חדרים, אז סבבה, אבל מה אעשה עם החדר החמישי?  מבחינתי זה או בודדים או VRF, מיני-מרכזי עם דמפרים לא אופציה. אם יתגלה בסוף שכן יהיה מקום ל-5 מנועים, אז אשים בודדים כמובן. בדיוק קיבלתי הצעת מחיר רשמית על VRF עם יחידות נסתרות ונפלה לי הלסת. עם יחידות עיליות זה דווקא נכנס לי בתקציב, אבל ממש לא מתאים לי.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מזגן VRF תדיראן מתוצרת GREE שרכשתי כחדש לפני מספר שנים.

המזגן התקלקל מהר יחסית והשירות של תדיראן היה הגרוע ביותר שקיבלתי מימי בכל מוצר שרכשתי; חיכיתי כחודשיים לחלק חילוף באמצע הקיץ. נציגי השירות לא חוזרים וכשמצליחים לתפוס אותם אינם אדיבים בלשון המעטה. נאלצתי לרכוש מזגן נייד ושלושה מאווררים כי הבעיה התמשכה לתקופה ארוכה עד שמצאו את חלק החילוף וטרחו להחליף. הצלחתי להשיג טלפון של בכיר במערך השירות שלהם והוא נדהם שאני פונה אליו בכלל, ולא הצליח להזיז שם כלום.

בדירה הבאה שלי ארכוש מזגן יפני. לעולם לא ארכוש מזגן של תדיראן או של GREE.

• מבאס 2
  • מעניין 1

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@shugiflex ביאסת אותי עם התגובה שלך.

האם לאחר התיקון אתם מרוצים המזגן?

האם התקלה הייתה כתוצאה מהתקנה לא מספיק טובה?

האם זה הבוקס או מיני vrf? 

בן כמה שנים המזגן?

אני בדיוק בצומת דרכים כזו. דירת 6 חדרים, לאחר קבלת מפתח אבל עוד לא סגרתי כלום.

בתאכלס - שמעתי ניסים ונפלאות על כל המזגנים (אולי פרט לדייקון ומיציבושי שכנראה לא מספיק נפוצים) 

אלקטרה-דליפות גז

טורנדו - המתקין שאני מדבר איתו אמר שהוא טכנאי חוץ של טורנדו ובא לטפל במערכות שלהם ולא כדאי

טושיבה - מתקין אחד אמר לי שעם 3 מערכות שונות יש לו בעיות (גם אומר עליו...)

סמסונג-שירות יבואן בעייתי

בקיצור - זה נבלה וזה טרפה.

טושיבה הוסיף אצלי מעל 20% במחיר, מיצובישי אפילו לא בדקתי(מניח שפי 2).

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shugiflex כתב:

יש לי מזגן VRF תדיראן מתוצרת GREE שרכשתי כחדש לפני מספר שנים.

המזגן התקלקל מהר יחסית והשירות של תדיראן היה הגרוע ביותר שקיבלתי מימי בכל מוצר שרכשתי; חיכיתי כחודשיים לחלק חילוף באמצע הקיץ. נציגי השירות לא חוזרים וכשמצליחים לתפוס אותם אינם אדיבים בלשון המעטה. נאלצתי לרכוש מזגן נייד ושלושה מאווררים כי הבעיה התמשכה לתקופה ארוכה עד שמצאו את חלק החילוף וטרחו להחליף. הצלחתי להשיג טלפון של בכיר במערך השירות שלהם והוא נדהם שאני פונה אליו בכלל, ולא הצליח להזיז שם כלום.

בדירה הבאה שלי ארכוש מזגן יפני. לעולם לא ארכוש מזגן של תדיראן או של GREE.

תודה. לא מעודד. אם ככה אז אולי כבר עדיף 4 מזגנים בודדים ומזגן נייד? בחדר שהכי פחות ישתמשו בו? יפני כמו מיצו או דייקין רחוק מאוד מהתקציב שלי. ממה שאני מבין זה יעלה 60+ אלף והמקסימום שלי זה 40. בטח בבודדים זה יהיה הרבה פחות. או שלא הרבה פחות אבל כן יפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדיס ההמלצה על השירות של תדיראן.

מזגן די חדש אלפה פרו 10 התחיל להוציא ריח לא נעים. אחרי שוידאתי שזו לא תקלה בהתקנת הניקוז הזמנתי טכנאי של תדיראן.

הגיע טכנאי, נכח חצי דקה בבית, פתח את מכסה הרשתות השפריץ ספריי כל שהוא 5 שניות ואמר לי: אם לא יעזור תקנה ותשפריץ אפטרשייב למזגן.

כמובן הבעייה לא נפתרה. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yaniv572 כתב:

@shugiflex

טושיבה הוסיף אצלי מעל 20% במחיר, מיצובישי אפילו לא בדקתי(מניח שפי 2).

מחיר ההתקנה ישאר אותו דבר, אז אפילו שהמזגנים עצמם יעלו כמעט פי 2, סה"כ זה יהיה בערך 50% יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אולי מחירים של Fujitsu אמורים להיות ברמה של מיצובישי פחות או יותר. היה לי בבית הקודם אבל אינוורטר רגיל בסלון לא vrf.

היה מדהים.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, arco1 כתב:

מחיר ההתקנה ישאר אותו דבר, אז אפילו שהמזגנים עצמם יעלו כמעט פי 2, סה"כ זה יהיה בערך 50% יקר יותר.

בכל מקרה תקציב של 60-80 אלף לא קיים אצלי.

כרגע התקציב הוא 45 עם הגעה ל 50 כרף עליון.

לדעתי, צריך להחזיק אצבעות לעבודה טובה של המתקין וקיים סיכוי לא מבוטל שלא נשמע על תאדירן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VRF זו מערכת שיצא לי להיתקל בה 3 פעמים בשלוש שנים האחרונות בבתים חדשים של חברים ומשפחה - הראשון תדיראן, אין טענות. עלה 34 לבית פרטי. השני טורנדו, היו כמה תקלות אבל השירות היה טוב, עלה 24 ל3 חדרים.

השלישי מיצובישי, עולם אחר מבחינת ביצועים ושקט, ללא תקלות ב3 שנים, לא יודע מחיר כי היה זיכוי של קבלן.

כל עוד הפרוטה בכיסך, עדיפה המערכת הזו על פני בודדים, אחרת הריבוי מנועים וצנרות יכול לחרפן.

מניסיון שלי, מיצובישי/דייקין/פוג׳יטסו זה עולם אחר מבחינת ביצועים ונצילות והימנעות מתקלות. דייקין הורידו פרופיל בארץ בשנים האחרונות, אין לי מושג מה רמת המחירים שלהם.

• רעיון טוב! 1

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

34 לבית פרטי, מתי זה נעשה? או שאין הרבה חדרים? אני מקבל מחיר הכי בסיסי של 35 אלף למערכת של תדיראן. אם אני רוצה לשדרג ליחידות נסתרות זה כבר קופץ ל-45, אופציית הוייפיי זה עוד 1500

היום דיברתי עם מתקין אחד ובשביל סקרנות שאלתי גם על מיצובישי, אז מחיר הבסיס שלא כולל גבס הוא 55 אלף.

אולי מישהו מכיר מקום (מתקין) אמין שיכול לתת איזה 24 תשלומים? עוד לא נתקלתי בכאלה. יכול להקל על רכישה של מערכת יפנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסני מיזוג נותנים עד 36 תשלומים על המזגנים. 

אם תצלם את המסתור כביסה יהיה אפשרי להגיד לך אם אפשר להכניס שם 5 מנועים. 

אישית אם הייתי חושב על vrfבבית שלי הייתי קונה מיצובישי או פוגיטסו גם אם זה עוד 10/15 אלף, מזגן מתקינים פעם ב15/20 שנה בעיני זה לא סכום משמעותי בשביל איכות. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב לרדת מאופציה של VRF לאור העלויות של מזגנים איכותיים ותגובות רעות על שירות של תדיראן גם מחוץ לשירשור הזה. ועוד עלה מחיפושים שעשיתי באינטרנט שיש מערכות בקרת טמפרטורה בחדרים גם למיני מרכזי שהוא אינוורטור. אף מתקין שדיברתי איתו עוד לא אמר לי על קיום של אופציה כזאת למיני מרכזי. אני מעריך שזה בגלל שהתקנה שלו זולה פי 4-5 מהתקנה של VRF. אבל ממש הקפדתי לפנות רק לאלה עם הדירוג הכי גבוה שיכולתי למצוא. מה שמראה שאי אפשר לסמוך על אף אחד וזה עצוב. אז אני רחוק מלהיות מומחה בתחום, אבל מה הטעם ב-VRF לדירה רגילה בבניין משותף? הרי גם היא לא עובדת על עוצמה של יחידה אחת, אם מפעילים מזגן רק בחדר אחד, אלא בעוצמה גבוהה יותר. ואם במיני מרכזי אינוורטור סוגרים בדמפרים את החדרים שלא צריך למזג אותם ובשאר החדרים מכוונים לטמפרטורה הרצויה, בסופו של דבר לאחר ההגעה אל אותן טמפרטורות העוצמה שלו תרד משמעותית והוא יצרוך בערך כמו ה-VRF.

עד כאן יש לי טעויות?

לצלם אני לא יכול, כי עוד לא נתנו להיכנס לדירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקש לנצל את השרשור.

גם אני נמצא בשלב ההתלבטות, איזו תצורה עדיפה.

רכשתי דירת ארבעה חדרים בבניין שנמצא בשלבי בניה, בירושלים (בקיץ האחרון המזגן עבד אצלנו במצטבר, אולי 15 ימים. לא יודע מה יקרה עם ההתחממות הגלובלית).

הקבלן מתקין בדירה מזגן מיני מרכזי אינוורטר, של "אלקטרה", "תדיראן" או שווה ערך.

לרוב, בשני חדרים לא יהיה צורך במיזוג קבוע, אלא רק במקרה של אירוח.

מה צורת השדרוג הנכונה, כדי לנצל ביעילות את המערכת, עם דגש על חיסכון בחשמל?

האם כפי שכתב למעלה @arco1, אין סיבה לשדרג ל-vrf, בגלל אופן הפעולה, וגם בגלל שעלות השדרוג לא תתקזז עם החסכון בחשמל (כי בירושלים הצורך במיזוג יהיה מועט)?

האם התקנת דמפרים תתן את המענה עבור שני החדרים ה"מושבתים"? האם יש להתקין דמפרים רק בשני חדרים אלו, או בכל איזורי הדירה (ח. שינה, סלון, מטבח, פינת אוכל)?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...