Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה מישהו שלמד\לומד שרטוט טכני בקהל? איזה ציוד רצוי לקנות?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 900 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת- התחלתי ללמוד השבוע להנדסאי מכונות. 

הבטיחו לנו שיגידו לנו איזה ציוד שרטוט צריך לקנות, אבל כמובן ששכחו בינתיים. 

השאלה שלי היא לא רק "איזה סוג" אלא גם איזו תוצרת- כלי שרטוט הם מבחינתי כלי עבודה, ואני מעוניין להשקיע בכלים טובים שישרתו אותי לעוד שנים רבות.

אודה לכל תגובה, מחשבה ותובנה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני דווקא אהנה לשרטט לדעתי. 

אני ממילא מבצע את זה ידנית (ברמה חובבנית לחלוטין) כיום, והייתי שמח לתרגל את עצמי גם הרבה אחרי שאסיים את "הקורס האחד וזהו" עם שרטוטים טכניים לפי התקן :lol:. עוד לא החלטתי איזה תקן, כן? עוד לא למדתי מה ההבדל בין האירופאי לאמריקאי :rofl:

סולידוורקס ושות' ממילא ילמדו אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב לצייר. אני לא אוהב לעשות אותן בWINDOWS PAINT...

אני מבין מה אתם אומרים. כל אחד ומה שהוא אוהב- אני נהנה מלעשות את האיורים והשרטוטים האלו ביד, בצורה החובבנית שאני עושה אותה כיום- וזה לא הולך להחליף את הצורך המהותי שקיים בללמוד סוליד\קאד ושות'.

זה משהו שכרגע חסר לי ואני שמח שאלמד אותו, יש דברים שאעדיף לעשות כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

למדתי שרטוט טכני ב-02' אז לא ממש זוכר להדריך על ציוד, אבל אני איתך בקטע הידני (...).

גם כשהסוליד זמין, דבר ראשון זה שרטוט ידני.

וכך גם לקוחות שלי שהם מהנדסים ומעצבים, שרטוטים למוצר משמעותי באלפי ש"ח - עיפרון ותיקונים בלי למחוק.

המוצר מתפתח הכי טוב ככה.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oh my - לאייר ולשרטט אלו שני דברים מאוד שונים.

זרקת אותי 15 שנה אחורה. אני ממש אהבתי את הקורס , והוא לדעתי חשוב מאוד! כדי להבין מה זה מסמן ומה דרוש להגדיר חלק - לפני שעוברים לממוחשב.

למעשה גם בתור מפתח שיוצר גם UI על גדלים מסכים שונים - הידע הזה בהחלט עזר לי לקפוץ על כל עניין הConstraints וDynamic sizing מאוד מהר - כי רוב הקונספטים זהים לחלוטין.

אין לי המלצות (עבר יותר מדי זמן , לא זוכר ממש מה היה אז + הייתי סטודנט אחרי צבא) אבל תהנה! זה אחלה קורס!

לפני 2 דקות, itaysamurai כתב:

ומעצבים

אם הייתי יכול להכריח כל מעצב - בכל תחום שעבדתי בו לעשות קורס סירטוט הנדסי .... אך.... חיי היו הרבה יותר שלווים.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

אני אוהב לצייר. אני לא אוהב לעשות אותן בWINDOWS PAINT...

אני מבין מה אתם אומרים. כל אחד ומה שהוא אוהב- אני נהנה מלעשות את האיורים והשרטוטים האלו ביד, בצורה החובבנית שאני עושה אותה כיום- וזה לא הולך להחליף את הצורך המהותי שקיים בללמוד סוליד\קאד ושות'.

זה משהו שכרגע חסר לי ואני שמח שאלמד אותו, יש דברים שאעדיף לעשות כך.

זה לגיטימי לעשות סקיצות ידניות אבל אף (כמעט) מהנדס לא משתמש בכלי שרטוט בשביל זה.

אם אתה מתעקש, אז מזכרוני צריך: לוח שרטוט עם סרגל T, סרגל 60-30-90, סרגל 45, עפרונות בשתי עוביים שונים, מחוגה.  

לגבי המלצות לחברות טובות: Staedtler, Rotring.

בגלל שכולם קונים לקורס אחד, תוכל לחסוך אם תקנה יד 2.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את הקורס לפני מעל עשור. חלק קנו לוח שרטוט ובהמשך התבאסו להסחב איתו. הרוב (כולל אותי) קנו משולש 45 עם זוויות והסתדרו איתו בלי בעיה במשך כל הקורס. משהו כזה: 1280px-GeoDreieck-Ingen-Proj-Mark.jpg

וכמו שכבר אמרו - אתה לא תשרטט ידנית אחרי הקורס. סקיצות עושים עם עפרון ויד חופשית (או גג סרגל רגיל), ושרטוטים בתוכנות הcad. שרטוט במחשב פשוט מאפשר לשחק בקלות עם מידות ולראות שדברים מסתדרים. להתחיל למחוק ולתקן על דף זה לא פרקטי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, itaysamurai כתב:

למדתי שרטוט טכני ב-02' אז לא ממש זוכר להדריך על ציוד, אבל אני איתך בקטע הידני (...).

גם כשהסוליד זמין, דבר ראשון זה שרטוט ידני.

וכך גם לקוחות שלי שהם מהנדסים ומעצבים, שרטוטים למוצר משמעותי באלפי ש"ח - עיפרון ותיקונים בלי למחוק.

המוצר מתפתח הכי טוב ככה.

דווקא עם תוכנות הסוליד למיניהן הרבה יותר נוח ונכון למדל ישר גוף תלת מימד. אם אתה עובד נכון זה חוסך המון טעויות והתאמות.

לגבי ציוד, לוח, סרגל משולש 30 מעלות ועוד אחד 45, סרגל רגיל, מד זוית, סרגל עקומות, מחוגה ומחוגה למדידה (שני שפיצים). אני אוהב את הציוד של סטדלר.

וכמובן עפרונות ואם אתה באמת רוצה לעבוד מקצועי אז רפידוגרפים וניר פרגמנט.

ומניסיון כואב, לא שמים את כוס הקפה על השרטוט. קשה להסביר למרצנ מה העיגול הזה אומר ולמה הוא חום.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שעדיין מלמדים שרטוט ידני...

כשלמדתי, רכבתי על הדינוזאור שלי ל"ארטא" באלנבי בת"א,  וקניתי לי רפידוגרפים של rotering, סרגלים של linero (לינרו היא חברה ישראלית, מקיבוץ הסוללים, שמחקה את התוצרת הגרמנית המעולה והיקרה של linex).

אז, רפידוגרפים עם מילוי חד פעמי בצורת אמפולה, היה חידוש מדהים. הם היו יקרים יותר מאלו שהיו ממלאים מבקבוק דיו גדול.

היום אני בטוח שאין כאלה שממלאים, וגם אלו הרב פעמיים עם האמפולה, נכחדים.

אתה צריך בעוביים של 0.2, 0.3 ו 0.6.

אתה צריך לפחות 2עפרונות מכניים טובים.

(אחד עם עופרת h קשה לקווים דקים, והשני עם עופרת hb/b רכה לקווים עבים יותר). אני גם כאן רגיל עשרות שנים לרוטרינג, רק כי יש להם אחד שהוא רפליקה מדוייקת של הרפידוגרף שלהם, כולל זה שהעופרת יוצאת בניעור, כמו שאתה עושה כשהרפידוגרף נסתם....

תצטרך שבלונת מחיקה ממתכת.

מחוגה טובה עם מתקן לרפידוגרף.

נייר סקיצה ונייר שרטוט 90 גרם.

שבלונת אותיות ומספרים בתקן איזו.

(רק עד שתלמד לכתוב ביד יותר יפה מהשבלונה...)

סרגל טי. אם אתה שמאלי- תצטרך סרגל לשמאליים. 

כשאני למדתי, היה לי במערת הסטודנטים שלי גם שולחן נטוי, עם מנורת שרטוט, שהיה מצופה נייר, והייתי נועץ אליו שרטוטים עם נעצי 3 רגליים מיוחדים.

לא מאמין שתמצא כאלה דברים לקניה היום.

וואלה לכתוב את זה החזיר אותי כמעט 30 שנה אחורה.

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפתם קצת רחוק מדי לעבר... כבר לפני עשור לא היה צריך שום רפידוגרפים, ניירות פרגמנט וכו'.

מחוגה רגילה אכן צריך.

שבלונת מחיקה אמרו לנו לקנות, אבל לי אישית היה הרבה יותר נוח פשוט למחוק בלי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי פה חלק מהמלצות ושלחתם אותי במנהרת הזמן 40 שנה אחורה.

כאילו העולם עצר מלכת. סרגל T, לוח שרטוט, רפידוגרפים, משולש 30 מעלות...

רק שכחתם שקפים של צילום רנטגן ששמים על לוח שרטוט ומחליפים מדיי פעם אחרי שנעשה מחורר מהמחוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, A_lex כתב:

עפתם קצת רחוק מדי לעבר... כבר לפני עשור לא היה צריך שום רפידוגרפים, ניירות פרגמנט וכו'.

מחוגה רגילה אכן צריך.

שבלונת מחיקה אמרו לנו לקנות, אבל לי אישית היה הרבה יותר נוח פשוט למחוק בלי.

רפידוגרפים וניר פרגמנט חשובים להרכבות. יותר נוח לראות איך החלקים יושבים אחד על השני.

שבלונות מחיקה לא השתמשתי אף פעם.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות. 

מישהו יודע איזה חנויות בחיפה עשויות להחזיק את הציוד המקצועי שהוזכר פה- סטדלר, רוטורינג וכולי?

כי אם אבקש סטדלר בחנות שאני רגיל לקנות בה שטויות יגידו לי "לבריאות" או משהו...

לפני 40 דקות, natco כתב:

אז, רפידוגרפים עם מילוי חד פעמי בצורת אמפולה, היה חידוש מדהים. הם היו יקרים יותר מאלו שהיו ממלאים מבקבוק דיו גדול.

במקרה נתקלתי בערך של זה בויקיפדיה היום כשגיגלתי קצת את התחום.  בהתחלה חשבתי שזה עיפרון מכני (זה מה שקורה כשלא קוראים את הערך עד הסוף :rofl:)...

לפני 40 דקות, natco כתב:

תצטרך שבלונת מחיקה ממתכת.

נשמע עוד יותר מוזר מרפידוגרף האמת :lol: , עד היום לא שמעתי על זה. 

גיגלתי את זה עכשיו. מעניין הקונספט. יעיל ביותר לשרטוטים מהזן היותר מורכב- אלו שעשיתי עד היום, היו פשוטים ולא נזקקתי לדבר כזה כדי למחוק קו סורר, הסתדרתי יפה :lol:

לפני 40 דקות, natco כתב:

סרגל טי. אם אתה שמאלי- תצטרך סרגל לשמאליים. 

אני מתקשה לראות מדוע, האמת. כן, אני שמאלי. מה הבעייה לשים אותו "הפוך" בצד השני של השולחן? כל מה שהוא אמור לעשות זה קו מקביל, לא? או לסמן עם יד ימין, כמו שאני עושה עם הזויות נגרים (בגדול, אני אמבידקסטרוזי ברוב הדברים- אבל יש כמה עיזים שבהחלט יכולות להתקיל אותי).

לפני כשעה, Night Driver כתב:

ומניסיון כואב, לא שמים את כוס הקפה על השרטוט. קשה להסביר למרצנ מה העיגול הזה אומר ולמה הוא חום.

"פיייייייי, הטבעת!" :shock2::rofl:

שמחתי לשמוע שהחזרתי את כולכם אחורה קצת במנהרת הזמן, מקווה שלדברים טובים וזכרונות מהנים 🙂

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...