Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוחות מושבים בטויטה קורולה 2021 - האם אני מגזים? פסיכוסומטי? או יש פה עניין?

gabizon79
שימו לב! השרשור הזה בן 879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, עשיתי נסיעת מבחן של כ40 דקות על הקורולה היברידית 2021, תוואי הנסיעה היה ברובו בין עירוני לבקשתי.

הגעתי למבחן מתוך ידיעה מראש שהדבר העיקרי שאני רוצה לבחון הוא נוחות המושבים, כי אחרי חפירה בפורום הבנתי שיש עניין עם חוסר נוחות הכאבים ואי תמכיה מספקת לגב התחתון ברכבי טויוטה המשפחתיים, לחלק מהאנשים.

גם שכן בישוב בו אני גר שמע על הטויוטה וישר אמר "אם יש לך גב מברזל", כלומר יש ככל הנראה עניין.

בנסיעה תוך מספר דקות התחלתי להרגיש כאבי גב, בעיקר עליון (בד"כ אני רגיש יותר בתחתון מזה כ25 שנה), לאחר הנסיעה יצאתי מהרכב והמשיכו לי הכאבים כמעט כל היום, מה שנראה לי מוגזם בעליל, אז חשבתי שאולי עצם זה שהייתי מודע לכך שזה מה שאני הולך לבדוק בעיקר, גרם להעצמת התחושה.

לא מסתדר לי שיש כל כך הרבה רכבי קורולה, ניידות משטרה, מוניות , רכבי חברה ופרייבטים,  כעת ויש לי רגישות עד כדי כך ביחס לשאר האנשים, נכון שנוחות היא עניין סובייקטיבי, אבל עדיין, היום אני עושה עם סוזוקי סוויפט 30K ק"מ בשנה והמושב נח לי בטירוף, קם ממנו לאחר נסיעה של שעתיים כמו חדש.

מחר אני עושה נסיעת מבחן על גרסת הסטיישן, אבדוק אם יש הבדל בין נוחות המושבים.

המושבים כרגע זה הדבר היחידי שמונע ממני להזמין את הרכב, יחד עם זאת, אני לא בטוח, זה ישתנה עם הזמן? הגזמתי והכאב הוגבר בגלל המודעות מהאינטרנט? לא משהו שחולף? מה דעתכם? יש עניין?

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל אחד מתאים לכל מושב, זה עניין ארגונומי חבר - מושב שנוח לאחד לא בהכרח נוח לאחר.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין גם שמדובר בתנוחת נהיגה, שקשה למצוא תוך כמה דקות בנסיעת מבחן וכשצריך לחיות עם הרכב עושים שינויים קטנים לאורך זמן ומגיעים למצב סביר.

קרה לי משהו דומה עם היאריס של סבא שלי, נסעתי לפני כשנה וכאב לי ממש הגב, אבל נסעתי לאחרונה והקדשתי יותר זמן למציאת תנוחת נהיגה והיה דווקא בסדר.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייתי לבדוק כזה דבר כי יש תקופת הסתגלות. שאני עברתי מB4 לפיקאסו מאוד התאכזבתי וממש לא היה לי נוח. היום מאוד נוח לי אבל לקח זמן . וכשאני חוזר לסובארו התנוחה מרגישה לי מאוד משונה פתאום.

מה שכן פיקנטו חדשה לגמרי נסיעה של שעה הרגישה פשוט עינוי. אם זה ממש לא נוח לך לא הייתי קונה או לחילופין שוכ ר אחת לכמה ימים. זה לא משהו זניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gabizon79 כתב:

לא מסתדר לי שיש כל כך הרבה רכבי קורולה, ניידות משטרה, מוניות , רכבי חברה ופרייבטים,  כעת ויש לי רגישות עד כדי כך ביחס לשאר האנשים, נכון שנוחות היא עניין סובייקטיבי, אבל עדיין,

למעט ה "פרייבטים" ( אתה נהג רכב ציבורי ותיק? מי קורה היום לרכב פרטי "פרייבט" 😉) נוחות המושב והנסיעה לא נכללת ברשימת השיקולים לקניית הקורולה.

אבל כן, זה עיניין אינדיבידואלי. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - שונה מאדם לאדם, אבל אם הרכב לא נוח לך - אל תקנה.

חבל שתוציא הון תועפות על רכב ובסוף תתבאס ממנו, לא משנה עד כמה הוא אמין או סחיר.

לי אישית היו שתי קורולות דור קודם (13 ו15) והאמת שלא ממש סבלתי מהמושבים, רק ההגה לא מתכוונן מספיק לעומק לדעתי, פחות מתאים לאנשים גבוהים.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי פעם אחת במשך למעלה משעתיים ברציפות בקורולה היברידית 2020 והמושב היה לי נוח מאוד.
נסעתי פעם אחת במושב האחורי של קורולה דומה זמן דומה והיה לא נוח...
שתיהן היו בליסינג (SUN)

אני מניח שזה אינדיבידואלי

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שאסנגר על קורולה... אבל במבחנים רבים ועמיתים לעבודה שבחרו בקורולה משבחים את הנוחות של הקורולה.

מאמין שזה כולל גם את המושבים.

אם הגב "מאתגר" אותך, יכול להיות שבסוזוקי שלך המושבים קיבלו את הצורה של הגוף שלך במשך הזמן שהיא אצלך..

אני מאמין שגם יש משהו פסיכולוגי בתשומת הלב היתרה שנתת למושבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי בזמנו 2017 בקורולה חדשה, כל נסיעה  היתה סיוט! ניסית כל הזוויות כל התנוחות אבל ללא הצלחה. כל פעם כאבי גב. אז נכון הרכב אמין אבל לא נוח בשבילי. מאז אני לא מתקרב יותר לטיוטה. 

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי בעבר טענות על המושבים של היאריס הקודמת, והן היו מוצדקות למדי בעיני.

את המושבים של הקורולה וה-CHR אני דווקא מוצא נוחים.

מעבר לזה, נוחות מושבים זה עניין מאוד סובייקטיבי, מה שיהיה נוח לאחד יהיה סיוט עבור אחר.

מציע לך לנסות להשכיר רכב כזה לכמה ימים, המבחן הכי טוב זה בנסיעות היום יום שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*לשכור . בעל הרכב הוא המשכיר והוא ישכיר לך רכב הוא משכיר אתה שוכר.  תבקש ממשנו להשכיר לך ואתה תישכור.

רגע של עיברית , בכל זאת יש לה תואר שני בלשון 🤣

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...