Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סבא בן 87 חושב להחליף רכב לקלנועית, מה יותר בטוח?

URSH
שימו לב! השרשור הזה בן 908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו במשפחה מתלבטים האם כדאי שיעבור לקלנועית, או שישאר עם הרכב שברשותו? 

עבר וקבל את כל האשורים וראשי לנהוג.

מה בטוח יותר ,גם לו וגם לסביבה?

ומה השקולים שצריך לקחת בחשבון?

עריכה אחרונה על ידי URSH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוא נוהג טוב? אין בעיות בראיה ובשמירה על העירנות? לדעתי עדיף לו רכב כי זה יותר בטיחותי עבורו. קלנועית זה מסוכן, אם הוא נוסע בכביש זה סכנת נפשות עם כל המכוניות ועל המדרכות הוא מסכן את הולכי הרגל.

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שיש אישורים, אבל מי שנתן אותם בדק את האיש? האם, לדעתך, הוא מספיק צלול, חוש הראיה והשמיעה שלו מספקים, זמן התגובה שלו סביר והוא מתמצא בסביבה? זה נכון גם למכונית וגם לקלנועית.

קשה לי לומר האם מכונית בטוחה מקלנועית או להפך. ההיכרות שלי עם קלנועיות היא מהכביש - כאשר, עקרונית, נהג קלנועית צריך להתנהג כהולך רגל, כלומר לנסוע על המדרכה ולרדת לכביש רק כאשר אין דרך אחרת. אבל רוב נהגי הקלנועיות נוהגים בכביש - ועם מגבלת המהירות של הקלנועית זה מטרד לסביבה, ועלול להיות מסוכן לנהג. מציע גם לך לנסות להתרשם מהרכב הזה מבחינת יציבות, שליטה, שדה ראיה וכו'.

עוד שאלה היא היכן הוא נוהג. אבא שלי נהג עד קרוב לגיל 92, אבל רק בסביבה הקרובה של הבית או בקצב של 90 קמ"ש בנתיב הימני של כביש 2, במסלול קבוע שהכיר היטב. למרכז העיר נסע בתחב"צ או מונית. מצד שני, לנכדים היתה פקודה ברורה: "לא נוסעים עם סבא".

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעתי מהסתכלות על מבוגרים בקלנועית, דלגו על הנסיון המסוכן שבשימוש המבוגרים+ , עשו שימוש להסעות ברכב שלכם או במוניות. קלנועית היא סכנה תמיד אמיתית  אלא אם מדובר בשבילי קבוץ  שם הסכנה פחותה בהרבה, מה שכנראה לא המקרה הזה.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אגיע לגיל הזה, אני מקווה שלא אהיה עקשן ואחשוב שאני כשיר לנהוג. בגיל הזה התגובות איטיות יותר, הראיה, השמיעה ועוד. היה לי דוד ז"ל שהתעקש להמשיך לנהוג, ועד שלא נכנס ברכבים חונים, לא הצליחו למנוע ממנו לנהוג.

לדעתי, הקלנועית מסוכנת בעיקר עבורו, הרכב שלו יהיה מסוכן בעיקר לסובבים אותו.

מאחל רק בריאות איתנה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אם הוא נוסע בכביש זה סכנת נפשות עם כל המכוניות ועל המדרכות הוא מסכן את הולכי הרגל.

אסור לו על פי חוק לנסוע על הכביש. הוא מחוייב על פי חוק לנסוע על המדרכה.

קלנועית מוגבלת למהירות שך 12 קמ״ש, פחות מהיר מריצה, אבל כבד יותר. אז לא שלא יתכנו תאונות, אבל זו לא אותה סכנה של קורקינט ב-30 קמ״ש.

הבעיה היא לרוב יכולת  עבירות, יש איזורים עם מדרכות צרות מידי או משובשות עם בורות ומכשולים ואז הנוסעים מעדיפים את הכביש, מפריעים לתנועה ומסתכנים מאוד.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אישורים ורשיונות. נסעת איתו?

אתה מתרשם שהוא כשיר לנהיגה?

אבא שלי עם פרקינסון. הנוירולוגית ביטלה לו את הרשיון (היה מורשה גם לסמיטריילר). אחרי שנה הלך והוציא אישורים.

לקח שיעורי נהיגה. אמא שלי דיברה עם המורה נהיגה, שלא ילמד אותו. המורה אמר אני לא יכול להגיד לו לא, אבל גם ככה אין סיכוי שיעבור טסט.

עבר טסט...

לכולנו היה ברור שהוא סכנה על הכביש. ניסיתי לשכנע אותו לא לנהוג. הוא אמר שזה הדבר היחיד שעושה לו טוב (היה נהג כל החיים שלו) והוא רק נוהג לקצה הרחוב, עד הסופר וחזרה.

בסוף הנוירולוגית שוב אמרה לו שאסור לו לנהוג, אז הוא הקשיב לה, והוא לא נוהג למרות שעדיין יש לו רשיון.

לפחות הוא גר עם אמא שלי, אז היא נוהגת ומסיעה אותו.

בקיצור, אם אתם חושבים שהוא מסכן את עצמו ואת הסובבים, אז לא רכב.

ואם הוא חי בעיר, ליד כבישים ראשיים, אז גם לא קלנועית. רק אולי אם זו שכונה שקטה והוא רק קוץ לקנות לחם וחלב.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות שלכם.. ובהמשך לשאלות שלכם: הוא מתגורר בפ"ת ,וזקוקק לרכב בעיקר לנסיעות קצרות של 2 ק"מ מהבית לשוק. השמיעה שלו לא משהו ,הוא משתמש במכשיר שמיעה, הראיה בסדר, הוא מודע לחסרונות שלו ונוסע לאט בנתיב הימני, ובשעות האור וכשלא עמוס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זאת לא נסיעה יומיות לשוק אלא פעם-פעמיים בשבוע

עדיף לקחת מונית.

בטוח יותר, לא צריך לשבור את הראש עם חניה וכנראה שיצא זול יותר מאחזקת מכונית

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, פינדר כתב:

בסוף הנוירולוגית שוב אמרה לו שאסור לו לנהוג, אז הוא הקשיב לה, והוא לא נוהג למרות שעדיין יש לו רשיון.

אני חושב שחתיכת הפלסטיק הזו מהווה עבורו עולם ומלואו למרות כל העניין שהוא לא יכול לעלות על ההגה. משהו בDNA שלו טבוע כך שהוא מרגיש בטחון כשיש לו את זה.

סבתא רוצה להמשיך לנהוג - אני מבין אותה היא רוצה להיות עצמאית. עכשיו נמצאים בתהליך של משרד התחבורה לאישור הרישיון. נראה מה יהיה..

לפני 4 שעות, URSH כתב:

הוא מתגורר בפ"ת ,וזקוקק לרכב בעיקר לנסיעות קצרות של 2 ק"מ מהבית לשוק. השמיעה שלו לא משהו ,הוא משתמש במכשיר שמיעה, הראיה בסדר, הוא מודע לחסרונות שלו ונוסע לאט בנתיב הימני, ובשעות האור וכשלא עמוס.

אני לא מכיר את כל פתח תקווה אלא רק את אזור הטרמינל אוטובוסים ולפי ההיכרות הזו, הייתי מתרחק מקלנועית כמה שיותר. 

הכי חשוב זה לבצע התאמה לרכב של אביך, לפני זה תעשה סיבוב עם סבא ותראה איך הוא מתנהל במסלול הנוכחי עם הרכב.

1. גובה הכניסה לרכב, מתאים?

2. האם יש מערכות בטיחות עזר כגון מובילאיי? האם רמת השמע של המערכת הבטיחות תקינה?

3. האם מכשיר השמיעה תקין ועובד?

4. האם הרכב תקין (ואני לא מתכוון לרמת טסט..)?

5. בלמים?אורות?

אם הרכב לא מתאים להחליף אותו. 

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.10.2021 בשעה 17:40, URSH כתב:

תודה על התשובות שלכם.. ובהמשך לשאלות שלכם: הוא מתגורר בפ"ת ,וזקוקק לרכב בעיקר לנסיעות קצרות של 2 ק"מ מהבית לשוק. השמיעה שלו לא משהו ,הוא משתמש במכשיר שמיעה, הראיה בסדר, הוא מודע לחסרונות שלו ונוסע לאט בנתיב הימני, ובשעות האור וכשלא עמוס. 

בשביל דבר כזה לא צריך רכב, אם כל הכבוד לסבא שהגיע לגיל המופלג ושהוא בעל יכולת מוטורית להתנייד בצורה חופשית בגיל הזה, עדיף לו להתשתמש בשירותי הסעה ולא להיות תלוי בעצמו, לצערי אנחנו רואים יותר ויותר אנשים שבגיל מבוגר מתבלבלים בין דוושות או מגיבים איטית לאירועים שמתרחשים במהירות, לא תמיד שמים לב לשינויים של מאית השניה, לכן עדיף לו וגם לכם כדי שתמשיכו להנות מהסבא גם ביום למחרת ושהוא יזכה להיפגש עם הנכדים גם בסופ"ש הבא, לא לנסוע עצמאית, יחד עם זאת על פי המתואר, זה כול 4 נסיעות בשבוע, אפשר למצוא נהגי מונית שיהיו זמינים לסבא שלכם 24/7 בתשלום נכון ושוב זה יצא יותר זול מתחזוקה של רכב,ביטוח וכמובן מבטיח שסבא מגיע למקום שהוא צריך ונלקח ממנו גם אם מדובר בנסיעה שהעלות היא 50 שקל במקום 25. יש דברים שאין להם מחיר

• רעיון טוב! 1

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...