Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מידע מפורט בנוגע לרכישת רכב, למי שמעוניין אשמח לעזרה

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה
בגלל שהרבה אנשים דורשים מתלוננים שאני לא מפרט, אז אני מפרט
אני החלטתי לפרט הכל כדי שיהיה ברור

קיבלתי רישיון החודש לאחר שעברתי טסט, הרישיון כבר אצלי, השלב הבא הוא כמובן לקנות רכב ולעשות ביטוח

למה רכב? לא חושב שצריך לפרט אבל אוקיי...
קודם עצמאות, לא להיות תלוי במשפחה
חברים או תחבורה ציבורית , נוחות
לא להחליף אוטובוסים ולשבת באוטובוס צפוף עד אפס מקום עם 20-30 אנשים בבוקר במקום סגור על ומי יודע מי מהם חולה.

תקציב?
30-40 אלף שקל למקדמה+אפשרות למימון

מה אני מחפש?
רוצה כמובן יד ראשונה מהחברה
לא מחפש משהו צעקני או מנכר עיניים
משהו חסכוני ובטיחותי, יוקרה זה הדבר האחרון שאני מחפש

סוג מועדף?
סאדן/מיני
מה הייתי רוצה?
קורולה/מאזדה 3/ לנסר/סיוויק
האם אם בתקציב? יד ראשונה לא יד שנייה כן

מה כן בתקציב ליד ראשונה מהחברה?
כל המיני כמעט חוץ מטיוטה יאריס ומאזדה 2,

איזה אני מעדיף מהם?
הייתי בנסיעת מבחן לקיה פיקנטו שלשום
מחר אני במבחן לשברולט ספארק ורוצה גם ליונדאי i10 וספייס סטאר לאחר שאבחן את כולם אחליט

אם החלטתי לקנות יד ראשונה או שנייה?
לא, אני עדיין בוחן

מקווה שזה מספיק מפורט, באשר לגיר רובוטי, אשמח לקבל עליו יותר מידע ולמה עדיף אוטומטי אומרים שיש עניין בטיחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאזדה ויאריס הן לא מיני, אלא סופר מיני- קלאס אחד מעל.

מבין המיני שהצעת הספארק כנראה תהיה הכי "רכב" וגם זה בגרשיים, הספייס סטאר לא הייתי אפילו בצחוק שוקל אותה.

אתה צריך להחליט מה התקציב- לקבוע מספר סופי.

כמובן שרכבים כמו המאזדה 3 או סיוויק ירגישו יותר "רכב" מאלו בקטגורית המיני, אבל תצטרך לקנות משומש כנראה בן 4-5 בשביל להגיע לאותו המחיר כמו מיני חדשה, בנוסף אתה תוציא הרבה יותר על דלק, כלומר תצפה לצריכה של סדר גודל 1:10

הלאנסר היה בעברו אחלה של רכב ובהחלט תחרותי אל מול המתחרות שלו, כיום המצב רחוק מאוד מזה והוא נחשב כסוג ב'(הוא באמת כזה)

מה שכן תוכל למצא גם רכבי סופר מיני שיהיו אמנם יד שניה אבל בגיל שנה-שנתיים וכאן בתור בחור צעיר זה בהחלט sweet spot, תראה אם קורסה מהדור החדש תכנס בתקציב שלך.

מאזדה 2 ויאריס הן פחות שוות בתור יד שניה מאחר וירידת הערך שלהן נמוכה יותר ואתה מקבל פחות ערך לכסף.

לגבי רובוטי ואוטומטי- באופן כללי גיר אוטומטי זו טכנולוגיה יותר בוגרת והסבירות שתקבל אמינות גבוהה יותר באוטומט פלנטירי(אוטומטי רגיל)

גיר רציף יותר מסרס ויגרום לרכב להגיש על פי רוב יותר "עגלה"

גיר רובוטי זה "אוטומט ידני" בגדול, המשמעות היא שאתה נהנה מהיתרונות של ידני אבל לא צריך לגעת בדוושה השלישית או להעביר הילוכים עצמאית- הכי יעיל.

המינוס ברובוטי הוא בהנחה שאין לך תקלות, יהיה לך עלות תחזוקה שוטפת גבוה מגיר ידני, כלומר החלפת קלאצ לעיתית קרובות יותר לרוב, 

ואם לא יהיה לך אמינות מלאה(במקרים רבים זה המצב) אז אתה נכנס לתיקונים לא זולים בכלל.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ik3 כתב:

מאזדה ויאריס הן לא מיני, אלא סופר מיני- קלאס אחד מעל.

מבין המיני שהצעת הספארק כנראה תהיה הכי "רכב" וגם זה בגרשיים, הספייס סטאר לא הייתי אפילו בצחוק שוקל אותה.

אתה צריך להחליט מה התקציב- לקבוע מספר סופי.

כמובן שרכבים כמו המאזדה 3 או סיוויק ירגישו יותר "רכב" מאלו בקטגורית המיני, אבל תצטרך לקנות משומש כנראה בן 4-5 בשביל להגיע לאותו המחיר כמו מיני חדשה, בנוסף אתה תוציא הרבה יותר על דלק, כלומר תצפה לצריכה של סדר גודל 1:10

הלאנסר היה בעברו אחלה של רכב ובהחלט תחרותי אל מול המתחרות שלו, כיום המצב רחוק מאוד מזה והוא נחשב כסוג ב'(הוא באמת כזה)

מה שכן תוכל למצא גם רכבי סופר מיני שיהיו אמנם יד שניה אבל בגיל שנה-שנתיים וכאן בתור בחור צעיר זה בהחלט sweet spot, תראה אם קורסה מהדור החדש תכנס בתקציב שלך.

מאזדה 2 ויאריס הן פחות שוות בתור יד שניה מאחר וירידת הערך שלהן נמוכה יותר ואתה מקבל פחות ערך לכסף.

אז אני מבין שהם כמה רמות מעל כל המיני האחרות שציינתי, מחר אני במבחן בספארק הבנתי זה רכב טוב לצעירים אבל אוכל המון דלק, האמת שמתי עיניים יותר מכל על הספייס סטאר נראה סבבה מבחוץ וקראתי את התפריט שלו יש לו המון אבזורי הגנה

אם ההפרש בין מיני חדש לישן עומד על 10 אלף אני מעדיף להשקיע עוד 10 ולקנות חדש מהחברה ולחסוך כסף על טיפולים וטסטים (מה שיהיה) בהשוואה לרכב ישן יד שנייה

ירידת ערך זה משהו שאני בכלל לא מבין מי מכל הרכבים המיני שציינתי תהיה ירידת ערך הכי חדה ומי ישמור על הערך המקורי שלו פחות או יותר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכנראה ימשיך לשמור על הערך, זה  פיקנטו ויונדאי I10 מהדגם הקודם ( לפני הגיר הרובוטי ).

אם ביצעת נסיעת מבחן על פיקנטו החדשה עם הגיר הרובוטי,  כבר היית צריך להרגיש איך זה. ואז , במידה ולא אהבת את אופן תיפקודו, נסיעת מבחן על I10 מיותרת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vladclar כתב:

מה שכנראה ימשיך לשמור על הערך, זה  פיקנטו ויונדאי I10 מהדגם הקודם ( לפני הגיר הרובוטי ).

אם ביצעת נסיעת מבחן על פיקנטו החדשה עם הגיר הרובוטי,  כבר היית צריך להרגיש איך זה. ואז , במידה ולא אהבת את אופן תיפקודו, נסיעת מבחן על I10 מיותרת.

אני חייב לציין שהנסיעת מבחן הייתה מאוד מהירה 10 דקות בערך לא יצא לי לבחון את הגיר לעומק 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בנסיעת מבחן על I10 תתמקד בזה.

אבל במקומך הייתי מחפש פיקנטו/ I10 משומש במצב שמור.

לא סביר שההפרש בין רכב חדש לרכב בן 3 הוא 10 אלפים₪ בלבד

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, vladclar כתב:

אז בנסיעת מבחן על I10 תתמקד בזה.

אבל במקומך הייתי מחפש פיקנטו/ I10 משומש במצב שמור.

לא סביר שההפרש בין רכב חדש לרכב בן 3 הוא 10 אלפים₪ בלבד

אני אנסה לבדוק את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Ronithen כתב:

אז אני מבין שהם כמה רמות מעל כל המיני האחרות שציינתי, מחר אני במבחן בספארק הבנתי זה רכב טוב לצעירים אבל אוכל המון דלק, האמת שמתי עיניים יותר מכל על הספייס סטאר נראה סבבה מבחוץ וקראתי את התפריט שלו יש לו המון אבזורי הגנה

אם ההפרש בין מיני חדש לישן עומד על 10 אלף אני מעדיף להשקיע עוד 10 ולקנות חדש מהחברה ולחסוך כסף על טיפולים וטסטים (מה שיהיה) בהשוואה לרכב ישן יד שנייה

ירידת ערך זה משהו שאני בכלל לא מבין מי מכל הרכבים המיני שציינתי תהיה ירידת ערך הכי חדה ומי ישמור על הערך המקורי שלו פחות או יותר? 

רכבי מיני באופן כללי ירגישו ירידה משמעותית ברמה ביחס לרכב משפחתי- ובצדק, יש לרכבים בקלאס הזה שימושים שונים לחלוטין, באופן כללי היתרון שלהם הוא מאוד גדול בנסיעה עירונית ובדגש על ערים צפופות כשיש מצוקת חניה, בנוסף לרוב התחזוקה השוטפת שלהן תהיה פשוטה וזולה, וצריכת הדלק נמוכה.

לרוב הרכבים מקלאס המיני אתה תראה צריכה של 1:15 ואפילו טובה יותר(אולי חוץ מהפיקנטו שצורכת כמו משפחתית מיושנת😂- כנראה שבדור החדש יש שיפור)

ספציפית הספייס סטאר הוא ברמה מאוד נמוכה מבחינת היותו "רכב", אממה בארץ(ומסתבר שלא רק בארץ) יותר חשוב השופוני והמראית עין מאשר היכולות של הרכב בפועל, אז מה עשו- אבזרו אותה בצורה בהחלט נדיבה, והעובדה שמדובר באחד הרכבים הקרובים ביותר להגדרה של "מלכודת מוות" לא מפריעה לו למכור יפה- לך תבין את הציבור.

אנקדוטה משעשת בהקשר הזה היא בקשר לבמוו, שעם הסדרה 1 שלהם פחות או יותר בכל תחום שקשור לניהוג הלכו אחורה וחסכו כסף, מה כן הוסיפו מולטימדיה נחמדה וקצת שופוני בפנים ועוד גאדגטים- אז את שולי הרווח על הרכב הם הגדילו ועדין לא נראה שאיבדו לקוחות- מסתבר שעבור הקונה(או יותר נכון קונה בנקבה) הממוצע(ת) הערך המוסף של הרכב שהיה לפני כן מבחינת נהיגה פשוט לא היה רלוונטי.

*לא משווה סדרה 1 לספייס סטאר בשום צורה, אבל כן משווה את הסדרה 1 לדור היוצא.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ik3 כתב:

רכבי מיני באופן כללי ירגישו ירידה משמעותית ברמה ביחס לרכב משפחתי- ובצדק, יש לרכבים בקלאס הזה שימושים שונים לחלוטין, באופן כללי היתרון שלהם הוא מאוד גדול בנסיעה עירונית ובדגש על ערים צפופות כשיש מצוקת חניה, בנוסף לרוב התחזוקה השוטפת שלהן תהיה פשוטה וזולה, וצריכת הדלק נמוכה.

לרוב הרכבים מקלאס המיני אתה תראה צריכה של 1:15 ואפילו טובה יותר(אולי חוץ מהפיקנטו שצורכת כמו משפחתית מיושנת😂- כנראה שבדור החדש יש שיפור)

ספציפית הספייס סטאר הוא ברמה מאוד נמוכה מבחינת היותו "רכב", אממה בארץ(ומסתבר שלא רק בארץ) יותר חשוב השופוני והמראית עין מאשר היכולות של הרכב בפועל, אז מה עשו- אבזרו אותה בצורה בהחלט נדיבה, והעובדה שמדובר באחד הרכבים הקרובים ביותר להגדרה של "מלכודת מוות" לא מפריעה לו למכור יפה- לך תבין את הציבור.

אנקדוטה משעשת בהקשר הזה היא בקשר לבמוו, שעם הסדרה 1 שלהם פחות או יותר בכל תחום שקשור לניהוג הלכו אחורה וחסכו כסף, מה כן הוסיפו מולטימדיה נחמדה וקצת שופוני בפנים ועוד גאדגטים- אז את שולי הרווח על הרכב הם הגדילו ועדין לא נראה שאיבדו לקוחות- מסתבר שעבור הקונה(או יותר נכון קונה בנקבה) הממוצע(ת) הערך המוסף של הרכב שהיה לפני כן מבחינת נהיגה פשוט לא היה רלוונטי.

*לא משווה סדרה 1 לספייס סטאר בשום צורה, אבל כן משווה את הסדרה 1 לדור היוצא.

למה מיצובישי מלכודת מוות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמליץ לך להתמקד בקטגורית המיני כפי שציינת.

מהרשימה שהבאת הספארק תהיה הכי זריזה וכנראה אמינה.

אם חשקה נפשך ברכב גדול יותר (סופרמיני) הייתי ממליץ על ה208/C3/מאזדה 2. 

סדאן לדעתי גדול מדי לשימושים של נער צעיר ונהג חדש, הן בביטוח, והן בהתמצאות בעיר.

במידה ואתה הולך לשוק היד 2, שים לב לשנתונים של ה208/C3 והאם בוצעה החלפת רצועה.

כמו כן, שוב במידה ואתה רוכש רכב חדש, תבקש תמונת מצב של זמני המתנה וכדומה.

תתחדש.

• רעיון טוב! 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Kooper כתב:

אמליץ לך להתמקד בקטגורית המיני כפי שציינת.

מהרשימה שהבאת הספארק תהיה הכי זריזה וכנראה אמינה.

אם חשקה נפשך ברכב גדול יותר (סופרמיני) הייתי ממליץ על ה208/C3/מאזדה 2. 

סדאן לדעתי גדול מדי לשימושים של נער צעיר ונהג חדש, הן בביטוח, והן בהתמצאות בעיר.

במידה ואתה הולך לשוק היד 2, שים לב לשנתונים של ה208/C3 והאם בוצעה החלפת רצועה.

כמו כן, שוב במידה ואתה רוכש רכב חדש, תבקש תמונת מצב של זמני המתנה וכדומה.

תתחדש.

זה טו מאצ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, om2 כתב:

לנהג חדש לא הייתי ממליץ על רכב מהנילונים.

קנה משהו משומש בן כמה שנים,

תשתפשף עליו ואז שקול לקנות חדש.

למה כולם בטוחים שנהג חדש בהכרח ישר ידפוק את האוטו?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...