Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמירת מסמכים אחרי שנסרקו למחשב

שימו לב! השרשור הזה בן 902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יש סיבה משפטית לשמור מסמכים של רכבים שכבר אין לי (רכב שמכרתי, מסרתי לפירוק וכ"ו)?
הכוונה למסמכים כמו: רישיון רכב, אישור העברת בעלות למי שמכרתי לו את הרכב, העתק ביטוח חובה..
סרקתי את כל המסמכים האלה למחשב ושאני רוצה להחליט אם יש סיבה לשמור את העותק המקורי בנייר.
האם מישהו מתישהו יבקש\ידרוש ממני את העותק נייר (לא את מה שסרוק במחשב) או אם אני ארצה להוכיח משהו, עותק הנייר יתקבל והסרוק - לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר סיבה משפטית, אבל, בכל זאת, כיוון שמובר בטרחה קטנה מאד ובקלסר דקיק אני ממליץ לשמור למשך לפחות 7 שנים כמה סוגי מסמכים:

1. רשיון אחרון ותעודת העברת בעלות.

2. תעודת ביטוח חובה ופוליסת ביטוח צד ג\מקיף.

3. הודעות קנס ששילמת

דרך אגב - אני שומר מסמכים דומים של הדירה וכו', לא רק של הרכב.

יש כמה סוגי מסמכים שלדעתי מצריכים שמירה כל החיים - לא אכנס אליהם כאן, אבל יש מסמכים שאתה עלול להזקק להם בעוד 30-40 שנה, אחרי שכל מערכות המחשוב יוחלפו כמה פעמים, גוגל תהיה נושא לפורומים של חובבי היסטוריה ולא תהיה לך שום דרך לאחזר קבצי PDF או JPG עתיקים (כפי שאני איבדתי כל כל המסמכים שכתבתי באיינשטיין).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.10.2021 בשעה 10:41, sperial כתב:

יש כמה סוגי מסמכים שלדעתי מצריכים שמירה כל החיים - לא אכנס אליהם כאן, אבל יש מסמכים שאתה עלול להזקק להם בעוד 30-40 שנה, אחרי שכל מערכות המחשוב יוחלפו כמה פעמים, גוגל תהיה נושא לפורומים של חובבי היסטוריה ולא תהיה לך שום דרך לאחזר קבצי PDF או JPG עתיקים (כפי שאני איבדתי כל כל המסמכים שכתבתי באיינשטיין).

בלי קשר לפותח השירשור - אני אשמח לדעת לאיזה סוג מסמכים אלה? מדובר במשהו שקשור לרכב או משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסמכים אישיים כמו תעודות לידה, נישואין, התאזרחות וכו'.

מסמכים של השכלה (בעיקר התעודות\תארים\הסמכות המתקדמים ביותר שיש לך)

תלושי שכר (ניסיון של אבא שלי - כשיצא לגמלאות חסרו לו תלושי שכר בני 35 לצורך קבלת פנסיה מלאה, למזלו המעסיק היה מסודר וסיפק לו אותם)

מההורים שלי למדתי להזיק "תיק מסמכים חשובים מאד" - תיק שבמקרה של צורך בפינוי מהבית אתה חוטף ולוקח אתך - מכיל את המסמכים האישיים שהזכרתי בשתי השורות הראשונות, דרכונים, מסמכי ביטוח בתוקף (היום חלקם במרשתת), וכמובן מסמכים אחרים שחשובים מבחינתך. אפשר לשים בו גם דיסק נייד עם אוסף התמונות, מסמכים סרוקים וכו'. את התיק הזה לקחתי, למשל, בשריפות האחרונות שהיו בחיפה ובסביבה ואיימו על הבית שלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.10.2021 בשעה 22:26, sperial כתב:

מסמכים אישיים כמו תעודות לידה, נישואין, התאזרחות וכו'... מסמכים של השכלה... תלושי שכר...

כל אלה גם אני לא מסתפק בזה שסרקתי אלא שומר גם נייר.

השאלה שלי היא לגבי מסמכים שקשורים לרכב בלבד (רישיון רכב, אישור העברת בעלות למי שמכרתי לו את הרכב, העתק ביטוח חובה) שכבר נסרקו למחשב - האם יש סיבה לשמור עדיין את הנייר שלהם או מספיק הסרוק במחשב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליסות ביטוח ממילא מגיעות היום ברשת - מספיק לך ההעתק הדיגיטלי שם.

רשיון רכב אחרון ומסמכי העברת בעלות? הייתי שומר אותם. ממילא מדובר בכמות נייר אפסית, אבל צריך לתת לרכב זמן "להתקרר" למקרה של דוחות\אגרות כבישים\חובות אחרים תלויי תאריך, כדי שתהיה לך ההוכחה להעברת בעלות. הייני נוטה לשמור מסמכים כאלה לפחות שנתיים שלוש, למרות שזה לא כתוב בשום מקום. 

לא תמיד אפשר לסמוך על מערכות מחשוב, גם הטובות ביותר. לפעמים דברים מתפספסים. הדוגמה הקלאסית היא "החצי השני", למי שזוכר דבר שנקרא "אגרת הטלויזיה". היה מדובר באגרה שרשות השידור גבתה והיה הרבה ברדק עם זה, ומצד שני נגד החייבים ננקטו צעדים דרקוניים. הסיפור נגמר לפני 6 שנים וכבר חשבתי שאפשר להפטר מהניירת הזו, עד שלפני מספר חודשים שוב צצו סיפורים על גביית חובות מלפני 10 שנים ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...